(Vlastní) Luxo

Založil eNTy, 09.08.2015, 13:34:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eNTy

Tenhle nápad už mi zrál v hlavě déle a chvíli trvalo dát dohromady potřebné díly. Inspirací mi byl první Pixarovský krátký film. Model(y) jsem celé postavil nejdřív v LDD, pokud by měl někdo zájem, mohu poslat soubor. Je trochu zrádné, že LDD nabízí některé díly v barvách, v kterých nikdy oficiálně nevyšli, tak jsem pak trochu v BL narazil. Barevná kombinace je nakonec daná dostupností barev klíčových dílů.



Pružiny nejsou originální Lego, i když by se pravděpodobně daly vykostit z tlumičů, ale byla by to škoda. Z Lego dílů stojí za zmínku už archivní Threaded Axle a příslušný Axle Nut, bez nichž by nešlo pečlivě nastavit a vyvážit klouby proti pružinám. Obě lampičky mají rozsah pohybů jako klasická stolní lampa a jsou víceméně stabilní - Lego podstavce nejsou tak těžké, jak by bylo třeba, takže extrémní pozice jsou vratké.



Více fotek ve formě příběhu v mé galerii.

A pro rýpaly: ano ten velký míček taký není Lego :-)

milanv

To se mi fakt líbí - nádherný a originální nápad, co ztvárnit, a provedení jedním slovem "čisté".
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Perfektní.  ;)

Ještě být tu tak možnost umístit si žárovku a posvítit si  >:D

Fakt dobrý nápad, zase další důkaz jak je to Lego všestranné.

eNTy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 10.08.2015, 07:30:52
Ještě být tu tak možnost umístit si žárovku a posvítit si  >:D

Variantu s LEDkou jsem taky zkoušel, zkusím udělat nějaké večerní foto...

STARHAWK

Tie Pixarske lampy ma hned napadli len co som uvidel obrazok a este neprecital sprievodny text.
Pekny napad, pekne prevedene.

Foton

Parádní, moc se mi to líbí. Luxo Jr. je z toho poznat hned.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Skyrider

úžasné :D,zase další originální nápad.Když to vidím, tak si vždycky představím světlo jak skáče na nápisu pixar.  https://www.youtube.com/watch?v=yP7H4vx37vM