společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

#90
Díky tomuhle projektu jsem konečně dostavěl stromový domek. Snad se někam vleze.
Ještě ho dostavim na baseplate 32x32, ale musim dokoupit hromadu sněhu.

peki

Boží. Nastavil jsi laťku hodně vysoko :)

poMOCník

To je super! Líbí se mi, jak dole je to víc strom a nahoře víc domek. Takže ne klasický domek na stromě nebo vyloženě jen dutý obydlený strom, ale i nějaká ta architektura.

A ty krysy tam - to mě dostalo!

Borun

#93
Ja mám do mé nové stavby něco takového

peki

Supr. Jen ta koruna se bude upravit. Stromy budou zasněžené takže spíše pár větví a na nich bílé listy. Tady nevidím tu strukturu pod listím. Ale předpokládáme že to nebude problém. Respektive píšeš něco podobného.

Parádní využití klouzačky. Už vidím jak po ní sviští dárky/skřítci. 

peki

Kdo je v aplikaci aktuálně přihlášený:

igorus
Hardegon
peki
pryb
hawran
milanv
Borun
Bruno
Petronel
poMOCník
skywalker007
Kuba
Pool
Matthes_CS
patkutil
miho
HorcikDesigns
edward193
jojik
Chairudo
roko86
Mates
Daniel
linhi
Clermont
sihaja
matka
rocice
Stimpi
Alex
danyboy2127
honzicek22
Lucil
šipka
Ongon
samy405
Vasyk
waf
Izabella08




peki

Máme připraveny dílky v objednávkové aplikaci. Nastavení lotů je tentokrát příznivější (jsou malé).  O spuštění objednávky a termínech uzávěrky budete informováni.

Znovu opakuji:
=========
- cílem této projektové podpory je dostat se výhodně k dílkům, které použiji  k postavení modulu/modulů do společného projektu elfí vesnička
- modul zapůjčím k společné prezentace do zimní výlohy (případně po domluvě dalších akcí kostech(výstavy atd))
- je očekávána určitá kvalita (ne splácání několika kostek den před odevzdáním). U začínajících se cení snaha, u "starších" nemyslím věkem stavitelů je ke snaze přidat i tu kvalitu. Ideální je prezentovat výsledky tvorby, klidně i průběžné na kostkách. 

Varování :
======
- pokud zjistím (jako minule), že někdo je přihlášený jenom proto aby "nasyslil" dílky pro někoho jiného, oba dostanou stopku na další LUGBULKY.

- pokud někdo nedodá modul do společného projektu, dílky vrátí a dostane stopku na další LUGBULK


Daniel

Předpokládám správně, že bude pohledové jen ze tří stran, takže zadní strana může být dle vzoru "Potěmkinova vesnice"? :D

poMOCník

Citace od: Daniel kdy 10.04.2021, 01:29:56
Předpokládám správně, že bude pohledové jen ze tří stran, takže zadní strana může být dle vzoru "Potěmkinova vesnice"? :D

Pozor, jedíně když to bude "Potěmkinova elfí vesnice"

peki

Citace od: Daniel kdy 10.04.2021, 01:29:56
Předpokládám správně, že bude pohledové jen ze tří stran, takže zadní strana může být dle vzoru "Potěmkinova vesnice"? :D

To je sice pravda (pohled ze 3 sttan). Ale u modulu 32x32 nebo 32x16 by jsem se přimlouval za moduly , které budou pohledové ze všech 4 stran. Při finální instalaci nám to dovolí moduly různě natáčet a kombinovat. Jako u perníkové vesničky.

U velkých modulů:
skála (pomocnik)
sluj (milanv,matka,)
skalka (hardegon)

To naopak stačí, tam zadní pohled není potřeba. Je jasné umístění modulu viz. mapka.

Stavby na modulu 32x32 nebo 32x16 doporučuji mít uzavřené. Nebude vidět do interiéru. Ale zase mi to příde takové celkobě učesané.

Co si o tom myslíte?

Chikos

Citace od: peki kdy 10.04.2021, 07:32:49
Citace od: Daniel kdy 10.04.2021, 01:29:56
Předpokládám správně, že bude pohledové jen ze tří stran, takže zadní strana může být dle vzoru "Potěmkinova vesnice"? :D

To je sice pravda (pohled ze 3 sttan). Ale u modulu 32x32 nebo 32x16 by jsem se přimlouval za moduly , které budou pohledové ze všech 4 stran. Při finální instalaci nám to dovolí moduly různě natáčet a kombinovat. Jako u perníkové vesničky.

U velkých modulů:
skála (pomocnik)
sluj (milanv,matka,)
skalka (hardegon)

To naopak stačí, tam zadní pohled není potřeba. Je jasné umístění modulu viz. mapka.

Stavby na modulu 32x32 nebo 32x16 doporučuji mít uzavřené. Nebude vidět do interiéru. Ale zase mi to příde takové celkobě učesané.

Co si o tom myslíte?


Souhlasím a dostal jsem nový nápad. Rád bych postavil obydlený strom s podzemím na modulu 32x32, s tím že by to bylo pohledové ze tří stran. Trochu tu ale v konverzacích tápu a tak si nejsem jistý, jaká je finální představa. Jestli podzemí bude stavět jenom někdo a ostatní své stavby na ně, nebo jestli si opravdu mohu vzít na starost modul 32x32 strom + podzemí a vsunou jej mezi nějaké další.

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 10.04.2021, 10:32:58

Souhlasím a dostal jsem nový nápad. Rád bych postavil obydlený strom s podzemím na modulu 32x32, s tím že by to bylo pohledové ze tří stran. Trochu tu ale v konverzacích tápu a tak si nejsem jistý, jaká je finální představa. Jestli podzemí bude stavět jenom někdo a ostatní své stavby na ně, nebo jestli si opravdu mohu vzít na starost modul 32x32 strom + podzemí a vsunou jej mezi nějaké další.

Podle mě jediné teoreticky volné podzemí je tohle nad tunelem, co vyznačil peki. A tam určitě nedosáhneme velikosti 32x32, spíš tak 16x16 (možná 20x20, to by se muselo propočítat). Ten pozemek by byl navíc ve svahu. Pokud by nad tak malým půdorysem byl obydlený strom, docela určitě by zasahoval i do vedlejšího modulu, který staví milanv. Neříkám, že je to špatný, ale muselo by se to tak domluvit předem.

@peki: Slibovals nějaký svůj nákres/model toho, jak by se umísťovaly moduly do svahu. Můžu ho i zkusit já, podle toho, jak jsem to pochopil, jestli nestíháš.




peki

#102
Citace od: Chikos kdy 10.04.2021, 10:32:58
Souhlasím a dostal jsem nový nápad. Rád bych postavil obydlený strom s podzemím na modulu 32x32, s tím že by to bylo pohledové ze tří stran.

Modul 32x32 se stromem je OK. Moduly budou ale bez podzemí, stavěné na plochém základním modulu. Popis modulu zde


Citace od: Chikos kdy 10.04.2021, 10:32:58
Trochu tu ale v konverzacích tápu a tak si nejsem jistý, jaká je finální představa. Jestli podzemí bude stavět jenom někdo a ostatní své stavby na ně, nebo jestli si opravdu mohu vzít na starost modul 32x32 strom + podzemí a vsunou jej mezi nějaké další.

Na začátek tématu jsem dal prozatímní plánek. Společný projekt je rozdělen do 4 částí:
1) Rovinka (všichni)
- prostor pro moduly 32x32 nebo 32x16. Do zadní části rovinky by jsem rád použil několik modulů s obydleným stromem
- prostor téměř pro cokoliv co se hodí do vánoční vesničky skřítků vyrábějících dárky
- budou položeny koleje pro vláček (předpokládám dodání vlastních nebo kostky.org modulů) tak aby se nezasahovalo do vašich modulů.

2) skála (pomocník)
- skálu podle situace můžeme zvětšit (zatím je na plánku na 2 moduly 32x32). Příští úterý 20.4 přeměřím výlohu

3) jeskyně/podzemí (milanv,matka)

4) obydlený kopec/skála nad jeskyní (Hardegon)

peki

#103
Zapnuta objednávková aplikace.

Limit na účastníka 5 000 Kč (je nastaven v EUR 190) Vyjímka z limitu (milanv,matka,hardegon,pomocník,kostky příp. peki). Jde o stavitele velkého modulu nebo jiných podpůrných konstrukcí (skála,podzemí,obydlený kopec,vláček/koleje, podpěry pro obydlený kopec).

Nebude účtována doprava a DPH (v aplikaci se zatím zobrazuje)

Konec objednávek Duben 25.4.2021

Platby ideálně do 15.5.

Pokusím se předtím uzavřít platby za velký LUGBULK (dám se do vyúčtování a začnu vracet předchozí LUGBULKY) potřeboval jsem vyřešit aktuální věci a situace kolem C19 věci více zkomplikovala.

peki

#104
Aktualizovaná mapa výlohy.
Máme 4 m. Hloubka je 1 m (respektive 107 cm, takže se vejdo 4 moduly baseplate 32x32).

Domluvím se s pomocníkem na podobě (půdorysu kopce).

Uvítám pokud se začnou s požadavky na alokaci modulů hlásit další účastníci projektu. Místa je/bude opravdu hodně. Zhruba 40 modulů 32x32. Něco bude na částečné koleje.


peki

Dále připomínám rezervaci elfích čepiček zde. Seznam je zatím orientační, finální bude tvořen tak aby se dostalo s rozumným počtem na všechny účastníky.

Pochopitelně pouze pro přihlášené účastníky společného projektu.
Pokud bude brát nějaké čepičky počítejte s navýšením vaší platby za LUGBULK (cena 15,4 Kč za čepičku). Pokyny k platbě ještě upřesním. A znova to připomenu.

poMOCník

#106
Připravil jsem druhou verzi mapy, tentokrát ve velikosti 3x4 baseplate (přičemž 2 baseplate označné modře a červeně budou vynechané). Na skále jsou vyznačené ještě 4 potenciálně volné pozemky a to jak ve vodorovné části, tak ve svahu.

Měřítko je opět 1:4 ve všech rozměrech,

takže sklon svahu odpovídá výslednému budoucímu modelu. Větší nepřesnost je v umístění kolejí, ty budou v reálu blíž okraji, jen tady by se mi už pak neprotáhly tunelem.

Pište připomínky a hlašte se, kdo by případně chtěl jeden z těch nestandardních pozemků. Až se návrh v téhle podobě usadí, doplním ještě nějaké detaily jako vstupy do jeskyně, umístění zeleně (tedy vlastně běloby) atd.

Na tom žlutém pozemku bych si představoval něco vysokého. Třeba několikapatrový pokřivený domek nebo právě ten obydlený strom.

edit: peki zvýraznění měřítka

peki

#107
Citace od: poMOCník kdy 12.05.2021, 18:18:20
Na tom žlutém pozemku bych si představoval něco vysokého. Třeba několikapatrový pokřivený domek nebo právě ten obydlený strom.

Model pěkný.
Jenom upozorňuji, že jak žlutý tak zelený pozemek bude mít naprosto minimální rezervu s přesahem za hranice svého pozemku. Poslední baseplate bude pouze několik cm od plachty s potiskem. Pokud by tam byl strom (klidně) nesmí nic vybočovat tímto směrem (na obr. světle zelená).


poMOCník

Citace od: peki kdy 13.05.2021, 11:24:49
Citace od: poMOCník kdy 12.05.2021, 18:18:20
Na tom žlutém pozemku bych si představoval něco vysokého. Třeba několikapatrový pokřivený domek nebo právě ten obydlený strom.

Model pěkný.
Jenom upozorňuji, že jak žlutý tak zelený pozemek bude mít naprosto minimální rezervu s přesahem za hranice svého pozemku. Poslední baseplate bude pouze několik cm od plachty s potiskem. Pokud by tam byl strom (klidně) nesmí nic vybočovat tímto směrem.

To jsem si pak taky uvědomil. Možná ho ještě šoupnu.

Chikos

Pokud jsem to správně pochopil, tak zelený pozemek má rozměr 16x32? Pokud ano, tak bych na něj mohl klidně postavit stromový dům (rozhodl jsem se pro změnu svého předchozího záměru, aby to více sedělo do tématu  ;D ). Stavím jej pohledový ze tří stran. Stranu k plachtě bych měl tedy jakoby uříznutou, tak že žádné větve atd. Posílám malou ukázku.

peki

Citace od: Chikos kdy 13.05.2021, 12:16:12
Pokud jsem to správně pochopil, tak zelený pozemek má rozměr 16x32?

Ano
je to opět vše 1:4 (1 stud na obr Pomocníka = 4 stupy ve výloze).

MiHo

#111
Citace od: poMOCník kdy 12.05.2021, 18:18:20
Připravil jsem druhou verzi mapy, tentokrát ve velikosti 3x4 baseplate (přičemž 2 baseplate označné modře a červeně budou vynechané). Na skále jsou vyznačené ještě 4 potenciálně volné pozemky a to jak ve vodorovné části, tak ve svahu.
Jako stavitel skal bych si vzal ten světle modrý pozemek - svah.
Prosím upřesnit co by na něm mělo být a jaké barvy terénu? Bílá a DBG?
Pochopil jsem, že má rozměr 16*32. Výška svahu od přední hrany je vzadu 8 bricků. Není mi jasné, zda mám stavět i ten výplňový materiál pod tím až k podstavci?
Hnědé je cesta široká 4 study? Přesná barva cesty je Reddish Brown?

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 13.05.2021, 12:16:12
Pokud jsem to správně pochopil, tak zelený pozemek má rozměr 16x32? Pokud ano, tak bych na něj mohl klidně postavit stromový dům (rozhodl jsem se pro změnu svého předchozího záměru, aby to více sedělo do tématu  ;D ). Stavím jej pohledový ze tří stran. Stranu k plachtě bych měl tedy jakoby uříznutou, tak že žádné větve atd. Posílám malou ukázku.

To vypadá moc dobře! A na ten pozemek by to šlo. Jen je potřeba počítat s tím, že směrem do svahu by se měl malinko zvedat (podle modelu) aby tam nebyla díra.

Citace od: miho kdy 13.05.2021, 15:11:32
Jako stavitel skal bych si vzal ten světle modrý pozemek - svah.
Prosím upřesnit co by na něm mělo být a jaké barvy terénu? Bílá a DBG?
Pochopil jsem, že má rozměr 16*32. Výška svahu od přední hrany je vzadu 8 bricků. Není mi jasné, zda mám stavět i ten výplňový materiál pod tím až k podstavci?
Hnědé je cesta široká 4 study? Přesná barva cesty je Reddish Brown?

Super, je to tak - rozměr 16x32 a vzadu je výška 8 bricků.

  • Převažující barva skály je DBG, ale nemusí být jednolitá. Já budu používat i doplňkové barvy jako LBG, Reddish Brown atd.
  • Podstavec jsem chtěl dodržet i u těhle modulů stejný, jako nadefinoval peki, aby se to nepletlo. Takže do hloubky plate + brick + plate to bude zapuštěné do země a vidět by mělo být až to nad tím. (Mapa v tomhle není přesná, protože přímo pod moduly je vidět DBG)
  • Ta naznačená cesta bude určitě většinou užší, ale někde může být i 4 study. Spíš taková vyšlapaná cestička na skále ve sněhu. Na mapě je jen vyznačené, kde se budou cesty napojovat na moduly. Někde to bude víc vyšlapané nebo i odházené (kolem domků), někde zase může být led nebo můstek přes propast. Barvy zatím nemám vybrané, ale mělo by jich být víc.

Chikos

Není problém, stačí mi pak vyfotit, jak vypadá svah a já část desky k němu přizpůsobím. Tak já si ten pozemek vezmu  ;)

Citace od: poMOCník kdy 13.05.2021, 15:59:03
Citace od: Chikos kdy 13.05.2021, 12:16:12
Pokud jsem to správně pochopil, tak zelený pozemek má rozměr 16x32? Pokud ano, tak bych na něj mohl klidně postavit stromový dům (rozhodl jsem se pro změnu svého předchozího záměru, aby to více sedělo do tématu  ;D ). Stavím jej pohledový ze tří stran. Stranu k plachtě bych měl tedy jakoby uříznutou, tak že žádné větve atd. Posílám malou ukázku.

To vypadá moc dobře! A na ten pozemek by to šlo. Jen je potřeba počítat s tím, že směrem do svahu by se měl malinko zvedat (podle modelu) aby tam nebyla díra.

poMOCník

Posunul jsem žlutý pozemek o 4 study od kraje. To by mělo stačit na případné menší přesahy způsobené nerovností zdi nebo přesahem střechy (pokud tam bude domek).

Zároveň jsem trochu víc zapustil ty pozemky tak, aby nebyl vidět jejich vlastní sokl. Chci ho tam zachovat kompatibilní s ostatními moduly, aby byla vesnice co nejvíc modulární - to se může hodit :)


MiHo

#115
Skála - světle modrý pozemek:

Citace od: poMOCník kdy 13.05.2021, 15:59:03
Super, je to tak - rozměr 16x32 a vzadu je výška 8 bricků.

  • Převažující barva skály je DBG, ale nemusí být jednolitá. Já budu používat i doplňkové barvy jako LBG, Reddish Brown atd.
  • Podstavec jsem chtěl dodržet i u těhle modulů stejný, jako nadefinoval peki, aby se to nepletlo. Takže do hloubky plate + brick + plate to bude zapuštěné do země a vidět by mělo být až to nad tím. (Mapa v tomhle není přesná, protože přímo pod moduly je vidět DBG)
  • Ta naznačená cesta bude určitě většinou užší, ale někde může být i 4 study. Spíš taková vyšlapaná cestička na skále ve sněhu. Na mapě je jen vyznačené, kde se budou cesty napojovat na moduly. Někde to bude víc vyšlapané nebo i odházené (kolem domků), někde zase může být led nebo můstek přes propast. Barvy zatím nemám vybrané, ale mělo by jich být víc.

Asi nějak takto?

Pohledy z ostatních stran.

poMOCník

Citace od: miho kdy 16.05.2021, 08:55:17
Skála - světle modrý pozemek:

Asi nějak takto?

Přesně tak, super. Koukám, že jsem měl těch pozemků udělat klidně víc!

Zábradlí jsem nezmiňoval, ale kolem té cesty na skále bude potřeba a počítal jsem s ním, takže to taky sedí.

Jen prosím ohledně toho podstavce, záleží ještě, co řekne peki, ale mně by přišlo fajn dodržet i tu Sand Green. Třeba na další rok to budeme chtít přeskládat a hodit tyhle skalní moduly někam samostatně na druhý okraj nebo to jinak obměnit. Tak aby ladily s těmi ostatními. Finální rozhodnutí nechávám na pekim.

peki

Citace od: poMOCník kdy 16.05.2021, 11:46:28
Jen prosím ohledně toho podstavce, záleží ještě, co řekne peki, ale mně by přišlo fajn dodržet i tu Sand Green. Třeba na další rok to budeme chtít přeskládat a hodit tyhle skalní moduly někam samostatně na druhý okraj nebo to jinak obměnit. Tak aby ladily s těmi ostatními. Finální rozhodnutí nechávám na pekim.

Pokud bude podstavec modulu (v této části - skála pomocník)  plně zapuštěný a nebude vidět (což mi zde příde logické) tak:
- je mi to jedno :)
- v podstatě by ani nemusel být (pokud bude nic se nestane a modul se může použít i jinde, modul s podstavcem bude univerzálnější)

 

šipka

#118
Tak ambulance pro přepracované a úrazy potrefené skřítky nabyla kontur. Je to o plate vyšší, zatím nemám 16x16 v bílé,ale nemělo by to snad vadit. Čepičky budou sjednoceny. Možno přidat více kamenů a ubrat sněhu dle potřeby.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr