4. ročník soutěže - prezentace modelů - uzávěrka 21.3.2021

Založil Tomik, 01.03.2021, 20:11:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peter

Nákladní loď

Polybagy 30556 a 30577

Pro detail jsem doplnil kousky provázku, což samozřejmě není nutné.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Tak druhý pokus, už jen povolená kombinace setů
Lloydův obojživelník
Vůz/člun pro dva.  Skleněné boky  (proto nejsou vidět :-) pro pozorování života pod hladinou.
Lloyd právě odváží Rapunzel z předávaní cen Draka, kde vyhrála hlavní cenu.
Naštvaný výraz Lloyda zřejmě způsobila, nemožnost soutěžit v této designérnské soutěži se svým, mnohem lepším Piknikovým obojživelníkem.

Sety:
30391 - Rapunzel's Boat
30539 - Lloyd's Quad Bike
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi

DISKVALIFIKACE - použití dvou licencovaných setů

Jakub a kouzelná fazole
30556, 30331, 30391 (použití dvou licencovaných setů - beru na vědomí, docvaklo mi to až teď)

Kouzelná fazole co leze až do nebe ... nahoru po ní stoupá Kuba a princezna a ze zhora se na ně řítí obří kostlivec.

PS: už to nebudu hulit a ještě přijdu s něčím seriózním

Foton

Dneska mi  jdou na mozek jen nějaké lodě či co.
Přístavní remorkér (tug boat)
30327 - My First Duck
30556 - Mini Frame
30331 - The Nether Duel
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Návrat vikingů domů

30391 + 30577

Vítající Vikingka na útesu je samozřejmě jen doplněk ze zbylých dílů, ale líbilo se mi to využití perspektivy.
Dračí loď jsem se snažil nejen barevně sladit, ale hlavně i s tak omezeným sortimentem dílů docílit pevné konstrukce lodi i stěžně s plachtou. Pomohl přesný SNOT. Přesto je to konstrukce, kterou hravě zvládnou i děti a projde kontrolou na legální techniky :)
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Když jsem uviděl, že výběr obsahuje jak systém a duplo, tak i technic, výzva byla jasná...

Podmořský průzkumník

Amatérský archeolog a hledač pokladů Steve se ve své miniponorce vydává za dávno zapomenutými artefakty na dně moře. Podaří se mu na korálovém útesu nalézt obřadní meč nedozírné hodnoty?

Komentář:
No není to vyloženě krasavec a spoje duplo/systém a systém/technic nejsou zrovna solidní, ale mechanismus otáčí vrtulí lodním šroubem a když se model správně chytne, dá se s ním i docela hrát.

Použité sety:
30327   My First Duck
30331   The Nether Duel
30465   Helicopter

yoshimaka

STEVE na dobrodružné cestě parníkem - je to těžká "z nouze ctnost", ale mohlo by to fungovat :-D

Použity sety:

30327   My First Duck
30331   The Nether Duel

Lust och fägring stor

Marty713

Co bych jen z toho postavil? Traktor s valníkem? Ne, to už tu bylo. Tak třeba tanker? Ne, opakuješ se. Hele, a co takhle tahač s návěsem a lodí? No ták, MYSLI!

Brouk

Včera mi po chodbě lezl takovej divnej brouk. Nic podobnýho jsem v životě neviděl. Asi ňákej zkříženec ploštice, švába a takovýho toho egyptskýho brouka, jak žere lidem mozky... skarab nebo hrdovec, teď nevim... Že nic takovýho neni? No ale já ho viděl. A můžu ho i donést ukázat. Nakonec si totiž zalezl do rohu a tam pošel.

Komentář:
Když jsem se po ponorce vrhnul na ty "použitelnější sety" z výběru, dlouho jsem si jen tak hrál s dílky a nevěděl, co budu stavět - odtahovku, hasiče, kamion, monster truck, supersport, letadlo a tak dále a tak dále. Všechny tyto modely už navíc vznikly. Najednou mi v rukách vznikla docela pěkná střecha či kapota z červených dílků. Pak mi to došlo. Nebyla to kapota, ale krovky. Přiznávám, je to zvláštní. Dětem se to asi moc líbit nebude a chybí tomu minimálně jeden pár nožiček, ale vzhledem k použitému materiálu jsem s tím jako autor spokojený.

Použité sety:
30391   Rapunzel's Lantern Boat
30539   Lloyd's Quad Bike
30577   Super Muscle Car

milanv

Dodots nejapný 2

sety 30465 + 30556

Verze kompatibilní s pravidly pro legální techniky v TLG - moc děkuju Milanovi (grohl) za konzultaci. Nakonec bylo problematické jediné místo, placky nohou spojené za dva study do Technicových děr, povolený je jen jeden. Takže jsem předělal nohy. Výsledek je myslím pěkný a hlavně pevný. K mé spokojenosti chybí jen mu je rozšířit, aby nebyly tak úzké.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Závodní člun - 30577 + 30568 + 30391

Kupodivu i plave, když se do něho na vodě šťouchá opatrně  >:D

Tomik

Název modelu: Robot
Použité sety: 30465, 30556, 30577

Tak se mi nakonec také povedlo zkřížit Technic a System a vznikl z toho tento ošklivý robot, trochu inspirovaný číslem 5 alias Johnny 5. Jako hlavní cíl jsem si kladl použití pouze legálních stavebních technik a zakomponování alespoň jedné funkce. Tou se stalo hýbání rukama při otočení hlavy - když robotovi otočíte hlavu doleva, zvedne levou ruku a tu pravou naopak dá dolu. Na druhou stranu to funguje obráceně a po uvolnění se hlava vrací zpět do centrální polohy (tzv. return to center). :)



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Vasyk

Trabant na steroidech

sety 30577 + 30568

Ze zbytků má pán houpačku  :D

yoshimaka

Očkovací centrum Dr. LLoyda Dr. Lloyd ve své tradiční čínské ordinaci očkuje zájemce proti.. no čemukoli. Používá pouze tradiční čínskou medicínu :-)

Původně jsem to chtěl do sekce "vtipy", prosím o lehkou shovívavost - každý bojujeme proti trudomyslnosti nějakým způsobem.

Použité sety:

30539   Lloyd's Quad Bike
30331   The Nether Duel
Lust och fägring stor

Izabella08

 název: Princezna na hrášku

sety: 30391 a 30556

Izabella08

název: Narozeninový dort

sety: 30556 a 30331

werny

ZÁCHRANNÝ VRTULNÍK

30465 a 30577

werny

NINJOVO VÝLETNÍ VOZIDLO

30539 a 30391

Vasyk

Větrná elektrárna na pobřeží

sety 30327 + 30465 + 30331

Foton

Po včerejší oslavě  Sv. Patricka  jsem prostě musel stavět ze zelených dílků.
Dodávka (maskované létající auto?)
30465 - Helicopter + 30539 - Lloyd's Quad Bike

Je to pevné a jezdí to. Podvozek drží a při troše pečlivé manipulace se dá celá kapota odklopit.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Citace od: Foton kdy 18.03.2021, 09:52:51
A sakra po komentáři @milanv jsem si  uvědomil že tam mám 2 study v dírách (blatníky). Naštěstí nic klíčového, takže to předělám.

Něž jsem to stihl  "jednoduše" opravit, tak se mi z toho pokusila manželka složit zajíčka (listy vrtule jako uši). Tak jsem to postavil znovu a za běhu refaktoroval .....
A už je to oficiálně

Létající dodávka
Náklon "držáku křídel" se fixuje béžovým ozubeným kolečkem. Náklon držáku vrtule spoléhá na tuhost uchycení "bar - vlajka".


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Matthes_CS

Dračí veslice
Ze setů: 30391 a 30539

Matthes_CS

Rudá lokomotiva
Ze setů: 30568, 30577 a 30331

Matthes_CS

Lokomotiva s vagónem
Ze setů: 30568 a 30577

Předchozí lokomotiva se mi tolik nelíbila, tak jsem to zkusil jinak, ale nějak jsem zapomněl na komín.

Matthes_CS

Stojánek na mobil
Ze setů: 30327, 30331 a 30556

Hardegon

#84
Vysokozdvižný vozík - Ještěrka

30465 a 30539

Přední vidlice se dá zvednout a naklánět. Vzadu je sklopné rameno pro práci nebo zapřáhnutí vozíku.

Hardegon

#85
Jeep

30539 a 30577

Maličký jeep s maličkým zadním kufrem.

Foton

@peki , vím já co mě napadne dnes večer? ::)

Včera večer jsem se rozhodl zapracovat Harryho (poslední set, co jsem nepoužil)

a vznikl
Obraz "Bradavický noční motýl"
i se stojánkem!

30556 - Mini Frame
30420 - Harry Potter and Hedwig
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A taky , jsa kousnut Broukem, jsem zkoušel něco s ladnými křivkami.
No nakonec tak ladné nejsou
Antigravitační auto ELEMENT 5  ;D

30568 - Skater
30577 - Mega Muscle Car
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Sihaja

Chameleonuv masozravkovy mech

ninjago + princezna


Igorus

Takže tu máme Lloydův vysokozdvižný Bobcat.

Použité sety:
30465
30539
30577