Středověké dioráma s hradem

Založil Kuba, 18.12.2022, 21:48:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

V tomto vláknu budu prezentovat svou novou stavbu, která se bude tvořit s několika samostatných bloků, ale dohromady vytvoří středověké dioráma.

2 bloky budou tvořit Hrad, na tyto bloky mám v sobě zatím mnoho motivace, a chtěl bych to stihnout do první jarní výstavy v roce 2023 v Ostravě.

Dále pokud motivace vydrží, chtěl bych dále pokračovat s blokem Kolbiště, s blokem vesnice, a s blokem lesa a chýše černokněžníka....



Edit: k 10.4.2023:¨
Hrad Mám hotový

Jedná se o první část středověkého fantasy Dioramatu.
V této první části je k vidění hlavní dominanta Vraní Hrad/CROW Castle, dále věž černokněžníka, posvátné místo čarodějů (čarovný kruh), kde čarodějové vyvolávají duchy, Jeskyně Draka, kde stojí fronty rytíři na osvobození princezny a získání zlata z jeskyně.

odkaz na fotoalbum: https://jukuruku.rajce.idnes.cz/Vrani_Hrad/






Kuba

První fotky ze stavby

Hardegon

Super! Ty hradby a zdivo vypadají skvěle.

Je to jen efekt na fotce, nebo tam máš nějaké segmenty podsvícené?

Kuba

Ano Hrad bude osvětlen

Z věží (některých oken se bude svítit). Zezadu bude možné nakouknout do některých osvětlených místností hradu a do podzemí hradu, a ze předu bude láva pod drakem, která bude problikávat.

Vzhledem k rostoucí snaze mít na výstavách věci i trochu oživené, jsem se i já rozhodl jít s dobou, a vzhledem k tomu, že rozpohybovat věci moc neumím, vrhl jsem se první na ledkové osvětlení. Ale i ten pohyb tam nakonec nějaký chci mít, např. větrný mlýn, nebo rozpohybovat koníka na kolbišti. Až se jednou dostanu i k okolí hradu.

Snad mi pak kolegové kostkaři pomohou, a poradí, až je oslovím s pomocí, dostat do MOCu i pohyb.

Kuba

Svátky za námi, návštěvy za námi, tak, jsem rozjel další blok hradu. Ty zárodky budou vstup, respektive dvě věže, mezi kterými bude vstupní brána. Taky téměř dokončena první věž. (momentálně nejde na fotu vidět, ale svítí a má také interiéry, do kterých lze nakouknout ze zadní strany).

Kuba

Aktuální postup. Hrad založen všude na obou blocích (mám tam zas několik úhlu, s kterými jsem se zase nějak popral, ale nejhorší je za mnou), teď jen dotáhnout věže a budovy do výšky, Do Ostravské výstavy bych měl vše stihnout + ještě jeden další blok s okolím hradu (to ještě nevím, jestli začnu kolbištěm, nebo domem černokněžníka.

poMOCník

Úhly máš pěkné, vypadá to zajímavě organicky. A líbí se mi struktura i barevnost zdiva.

Chairudo

 To bude další kouzelný kousek  :) Máš v plánu i nějaký větší terém? Třeba ježibabu v bažině?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 21.01.2023, 09:51:53To bude další kouzelný kousek  :) Máš v plánu i nějaký větší terém? Třeba ježibabu v bažině?

Hrad stavím s tím, že bych ho chtěl nechat delší dobu a postupně k němu přidávat další bloky. Bude se jednat o středověk líznutý špetkou fantasy. Tedy i na další bloky bude z čeho čerpat, Jeden stihnu ještě určitě do první velké výstavy v OV. Pak asi další přibudou až následující zimu. Tak možná bude jednou i ježibaba v bažině :) V plánu je udělat větší diorama.
Za vzor jsem si vzal kluky s vesmírnými základnami, kteří je vozí na výstavy a dnes již mají ty 5ti metrové diorámka, které si postupně mazlí a rozšiřují.

Kuba

Víkendový pokrok.. kaple a hradní dům.
Dokonce svítíme, zatím testuji, je třeba si ještě trochu pohrát s jasem (musím nakoupit ovladače :) )


Kuba

Dnes jsem nahrubo dokončil i vstupní bránu a její věže.
Věže jsou vůči sobě natočené, stejně tak brána je vůči oběma věžím v úhlu, byl to trochu oříšek, ale podařilo se.

Bránu jsem stavěl tak, ať vzbuzuje v návštěvnících hradu, a stejně tak v útočnících na hrad, respekt.
Světla ve věžích jsem volil do červena.

rainfall

#11
wow, vypada super - budi respekt a dojem akoby to boli duchovia  >:D
mreza resp. brana je jeden kus, co je to za dilek?
LZ

Ryxe

Moc pěkně se to rozrůstá. Úhly, detaily a celková vizáž hradu se ti zatím daří na jedničku. Právě ten koncept stále se rozšiřujícího dioramatu jsem také začal aplikovat u Draculova hradu a myslím, že je to ve finále lepší, než stále od začátku budovat nové hradní MOCy ;)

Kuba

Citace od: rainfall kdy 27.01.2023, 12:37:20wow, vypada super - budi respekt a dojem akoby to boli duchovia  >:D
mreza resp. brana je jeden kus, co je to za dilek?

Brána je jeden kus, dílek je ze starých hradů...

Kuba

Tak jsem asi v 85% toho co jsem chtěl stihnout do Ostravské výstavy, takže pokud mne neskolí horečky, děti, nebo nepřizabije manželka, tak bych to měl stihnout.... Toto je zároveň poslední prezentace rozpracovaného hradu, příště rovnou letošní finále s fotografem... nebo fotky z výstavy...

Už pracuji na okolí, kde začínám pracovat na vegetaci a chybí terén u vstupu, (princezna je pracovní), a samotnému hradu chybí už jen zastřešení a život...

Ještě aby to nepůsobilo tak useknuté, udělám z levé strany hradu na letošní výstavy řeku, příští zimu najedu na pokračování...

Chairudo

Super, ale koukám by sis zasloužil lepší pracovní prostor  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

#16
Hrad Mám hotový

Jedná se o první ucelenou část středověkého fantasy Dioramatu.
V této první části je k vidění hlavní dominanta Vraní Hrad/CROW Castle, dále věž černokněžníka, posvátné místo čarodějů (čarovný kruh), kde čarodějové vyvolávají duchy, Jeskyně Draka, kde stojí fronty rytíři na osvobození princezny a získání zlata z jeskyně.

odkaz na fotoalbum: https://jukuruku.rajce.idnes.cz/Vrani_Hrad/








hobby

\velmi krásné a velmi romantické. Radost si to prohlížet :)

Anatyt


Borun

Hrad parádní. Různé úhly a výšky tomu hodně přidaly . Nápad s drakem je supr.Žlutí rytíři a žluté vlajky a doplňky  nejsou tak často vidět a to se mi právě na tom líbí asi nejvíc.

Maigi

kolik to má proboha dílků?
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Fricoolinek

#FotoOkenko Ten čas na těch fotkách je nesmyslně krátký - 1/125s. Bez ohledu na objektiv má Sony A7 III velmi účinnou stabilizaci v těle, při třeba 70mm ohnisku by mělo jít použít čas tak 1/8s, při troše šikovnosti i 1/6 nebo 1/4.

Díky tomu by tak byl prostor pro lepší zaclonění (a vyšší hloubku ostrosti) nebo pro menší ISO a méně šumu/zrna.

Ale samozřejmě - nejlepší je na toto stativ.

Borun

Citace od: Fricoolinek kdy 11.04.2023, 02:15:55#FotoOkenko Ten čas na těch fotkách je nesmyslně krátký - 1/125s. Bez ohledu na objektiv má Sony A7 III velmi účinnou stabilizaci v těle, při třeba 70mm ohnisku by mělo jít použít čas tak 1/8s, při troše šikovnosti i 1/6 nebo 1/4.

Díky tomu by tak byl prostor pro lepší zaclonění (a vyšší hloubku ostrosti) nebo pro menší ISO a méně šumu/zrna.

Ale samozřejmě - nejlepší je na toto stativ.
Nedá mi to a musím na to reagovat. Toto je fórum fanoušků Lega a ne mezinárodní soutěž ve focení. Myslím, že až moc hodnotíš kvalitu fotky než samotný model o který tady jde především. Jediná ohnisková vzdálenost, kterou bych tady řešil je vzdálenost od tlamy draka k Bajajovi.😀

Daniel

#23
Spousta úhlů, žluto-černé barevné doplňky, dřevěné prvky, střechy ala kovárna, použití neokoukaného rodu rytířů...
Jako celek to vypadá opravdu moc pěkně - dle mého Tvůj nejhezčí hrad ;)
p.s.: Ijáček je tam úplně boží, to asi okopčím :)

peki

Paráda, už se těším až uvidím naživo :)

Marty713

#25
Citace od: Daniel kdy 11.04.2023, 08:42:08Spousta úhlů, žluto-černé barevné doplňky, dřevěné prvky, střechy ala kovárna, použití neokoukaného rodu rytířů...
Jako celek to vypadá opravdu moc pěkně - dle mého Tvůj nejhezčí hrad ;)

Pod to se podepisuji. Opravdu překrásný hrad. :o ;)
A moc se mi líbí celková barevnost. Hlavně jak je šedé zdivo rozbito kombinací sand green a olive green. Působí to velice příjemně a přirozeně.

EDIT: Teď koukám a bude to asi dark tan, nikoli olive green. Na některých fotkách to klame. No prostě je to celý moc pěkný. ;D

pitris47


Hana129

Hodně povedený a propracovaný model, fotky jsou moc pěkné, ale stejně se těším do Ostravy naživo.

milanv

Nádhera, Kubo! Skvělá kombinace nejen detailů, ale hlavně propracovaného celku: barevně sladěné, stavebně doladěné tak, že to vypadá všechno úplně přirozeně jakoby bylo normální mít kostky do všech těch úhlů :)

Myslím, že to je tak skvělý model, že by si zasloužil profesionální galerii nafocenou v ateliéru.

Hlavně doufám, že to uvidím naživo a budu si to moct v klidu prohlédnout a užít si to.
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Děkuji, jsem rád, že hrad líbí. Teď si dám voraz, a příští zimu, bych se chtěl pustit do těch dalších částí dioramatu, snad motivace vydrží. ZA řeku bych chtěl postupně doplnit Vesnici a středověké Kolbiště, a vedle věže čaroděje, bych chtěl doplnit menší modul s lesem a chýší lesních mužů/zbojníků...

Citace od: Maigi kdy 10.04.2023, 23:55:52kolik to má proboha dílků?

Vůbec netuším, bude jich mnogo, Třeba jeden ten vysoký smrk za věžičkou čaroděje má cca 300dílků (hlavně stonků) Palisádové bednění na věžích jsem použil skoro 500ks 1x2 tmavě hnědých palisád. Stovky 1x2 a 1x1 trans plate v řece, tísíce dílků na dalších rostlinkách, a kde jsou teprve střeva hradu a samotný hrad... Ty Dtan 1x2 cihličky, tam padly 2ks kelímků z lego shopu, a ve struktuře zdiva je to jen nepatrná část. Bojím se, že celkem je tam klidně přes 50 000 dílků, ne li ještě mnohem více.

Citace od: Fricoolinek kdy 11.04.2023, 02:15:55#FotoOkenko Ten čas na těch fotkách je nesmyslně krátký - 1/125s. Bez ohledu na objektiv má Sony A7 III velmi účinnou stabilizaci v těle, při třeba 70mm ohnisku by mělo jít použít čas tak 1/8s, při troše šikovnosti i 1/6 nebo 1/4.

Tomu nerozumím  >:D 

Citace od: milanv kdy 11.04.2023, 12:08:26Myslím, že to je tak skvělý model, že by si zasloužil profesionální galerii nafocenou v ateliéru.

Hlavně doufám, že to uvidím naživo a budu si to moct v klidu prohlédnout a užít si to.

Letos asi jen na Moravě o Víkendu v Ostravě, na podzim v Olmouci a pak asi 1 až 2 malé výstavy o kterých se mluví mezi námi Ostraváky (snad Chotěbuz a ještě cosik bylo ve hře)...

Doufám, že to zvládne přenosy z místa na místo, je to velice těžké, byť jsem použil stejné OSB základny jako na minulém hradě, na každé polovině hradu je jednou tolik lega skoro, hlavně ty střeva jsou naducané...