Počet soukromých zpráv!

Založil Jindroush, 03.11.2005, 23:04:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Prosím všechny, ať si projdou své soukromé zprávy (Inbox i Outbox) a smažou staré a nepotřebné. DB zbytečně nakynula...

Teď je v tabulce 5000 záznamů, tak uvidím zítra, jak jste se polepšili  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dickie

Poslušně hlásím, že jako vzorný Hujer jsem jich víc než dvě třetiny promazala
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

corelxt

Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
...Teď je v tabulce 5000 záznamů....

ja se jen optam, v cem to vadi...?

Dickie

Citace od: corelxt kdy 04.11.2005, 01:19:29
Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
...Teď je v tabulce 5000 záznamů....

ja se jen optam, v cem to vadi...?

to není důležitý. Když si ó velký vezír (vládce náš, slunce naše jasné) přeje mazat, tak vezmu hadr a šmudlám, ne? ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

corelxt

Citace od: Dickie kdy 04.11.2005, 01:20:58
Citace od: corelxt kdy 04.11.2005, 01:19:29
Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
...Teď je v tabulce 5000 záznamů....

ja se jen optam, v cem to vadi...?

to není důležitý. Když si ó velký vezír (vládce náš, slunce naše jasné) přeje mazat, tam vezmu hadr a šmudlám, ne? ;D

no sem taky promazal... tak na polovic... neboj ;D
sam sem byl prekvapen, co vsechno za mejly sem tam nasel... ;D

Police collector

Terminated.

Micho

Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
Prosím všechny, ať si projdou své soukromé zprávy (Inbox i Outbox) a smažou staré a nepotřebné. DB zbytečně nakynula...

Teď je v tabulce 5000 záznamů, tak uvidím zítra, jak jste se polepšili  ;)

Ja mažem priebežne, nejakých tých 300 som už určite máznul. A viem, že aj tak mám veľa. Mám tam aj ale zaujímavé infa, takže ich budem musieť niektoré stiahnúť. Priebežne to ešte vyčistím, ale skôr v priebehu budúceho týžňa, lebo cez víkend budem mimo domova.

muzzo

Citace od: Micho kdy 04.11.2005, 07:53:51
Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
Prosím všechny, ať si projdou své soukromé zprávy (Inbox i Outbox) a smažou staré a nepotřebné. DB zbytečně nakynula...

Teď je v tabulce 5000 záznamů, tak uvidím zítra, jak jste se polepšili  ;)

Ja mažem priebežne, nejakých tých 300 som už určite máznul. A viem, že aj tak mám veľa. Mám tam aj ale zaujímavé infa, takže ich budem musieť niektoré stiahnúť. Priebežne to ešte vyčistím, ale skôr v priebehu budúceho týžňa, lebo cez víkend budem mimo domova.

Takhle to vypadá, že většina z těch 5 000 záznamů patří Michovi  ;D

Micho

Citace od: muzzo kdy 04.11.2005, 08:04:49
Takhle to vypadá, že většina z těch 5 000 záznamů patří Michovi  ;D

To je dobré. A to som nepočítal mazané odoslané príspevky.  ;D

Budem presný - teraz mám 184 súkromných správ došlých a tipujem (tam to nepočíta stav) nejakých 200 vyšlých. Teda dajme tomu spolu 400. Teda Jindrousi, teda tých 400 je tým teda 400 záznamov, ktoré treba zredukovať?

Jindroush

Jj, všech 400. A není nutno to smazat vše, nějaký podstatnosti si klidně nech, jen prostě není třeba mít v outboxu 400+ starých soukromých zpráv...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

#10
Hmm, já jsem na tom asi stejně jako Micho, myslel jsem, že soukromé zprávy používáte víc :-)

Jsou pro mě ale docela důležité - nelze je nějak zazálohovat, slunce naše jasné? Nebo alespoň zobrazit všechny na jedné stránce, abych si jí mohl uložit. To by bylo skvělé!

Zanech práce na softwaru co tě živí a vylepši software co tě baví  :)!

Zazálohovat = myslím vyexportovat
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

peter

Koukám, že jsem asi divnej, páč mám jen 9 zpráv :-[
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Citace od: Honza D. kdy 04.11.2005, 09:32:17
Jsou pro mě ale docela důležité - nelze je nějak zazálohovat, slunce naše jasné? Nebo alespoň zobrazit všechny na jedné stránce, abych si jí mohl uložit. To by bylo skvělé!

Mno, 'inbox' není problém, chodí to mailem (aspoň když si to člověk nastaví) a pak si to můžeš nechávat v nějakým folderu. Outbox netuším, ani jsem na to nikdy neviděl žádnej mod.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Nejde ani zobrazit všechny zprávy na jedné stránce? Adresa vypadá takhle: http://www.kostky.org/forum/index.php?action=pm;f=inbox;sort=date;start=165 - neexistuje nějaký skrytý parametr "end=200" nebo "count=all"? :-)
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Bohužel, v kódu je
Citace
LIMIT $_GET[start], $modSettings[defaultMaxMessages]

A protože je defaultMaxMessages proměnná pro víc částí fóra, tak na ni šahat nebudu  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Citace od: Jindroush kdy 04.11.2005, 10:08:21
Bohužel, v kódu je
Citace
LIMIT $_GET[start], $modSettings[defaultMaxMessages]
A protože je defaultMaxMessages proměnná pro víc částí fóra, tak na ni šahat nebudu  ;)

Ok, díky; tak já jdu zálohovat ručně...  8)
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Cavelon

Ufff, takl som zistil, že som tu asi najväčší hriešník. >:(
Ale už som to napravil, zo svojích in- a out-boxov som odpravil do večných lovíšť cca 800 správ. :o Len mi je z toho po vyše 3 hodinách tak trochu na vyprázdnenie žalúdka spätnou cestou. ;D :P
Teraz mi ostalo nejakých 130, takže to snáď už nebude na vyhadzov z fóra a prežijem to bez odtlačkov cudzích bagančí v mojej zadnej časti tela... :D

Honza D.

Jen jestli ta redukce nebude tím, že admin zvýšil defaultMaxMessages :) - nemám pravdu?
Já už mám taky schránku prázdnou - nechce mi někdo něco hezkého napsat? Zálohování je brnkačka!
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Jj, zved jsem to aspoň z 15 na 30, to je i pro nás připojený přes hlemejždě snesitelný  ;)

Co se týče užvaněných, s verzí fóra 1.1 by mohla existovat možnost nainstalovat chatbox, tak nezávazně sděluji, že se na to zkusím juknout, až bude 1.1 v release verzi  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

muzzo

Citace od: peter kdy 04.11.2005, 09:37:00
Koukám, že jsem asi divněji, páč mám jen 9 zpráv :-[


Ne nejsi, já mám jenom 4 zprávy a popravdě si nedovedu představit, že bych mezi, řekněme 600 zpráv, hledal něco potřebného.

Dickie

Citace od: Jindroush kdy 04.11.2005, 09:16:26
Jj, všech 400. A není nutno to smazat vše, nějaký podstatnosti si klidně nech, jen prostě není třeba mít v outboxu 400+ starých soukromých zpráv...

takže těch posledních sedm už si smím nechat, ó Veliký?
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

sam.no

Tak už jsem to taky promázla na polovinu, zbytek postupně budu odmazávat. :)

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
Prosím všechny, ať si projdou své soukromé zprávy (Inbox i Outbox) a smažou staré a nepotřebné. DB zbytečně nakynula...

Teď je v tabulce 5000 záznamů, tak uvidím zítra, jak jste se polepšili  ;)

Tak si nás, velkovezíre, laskavě :-* pochval. Schválně, kolik jsme umázli zpráv?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush


mysql> select count(*) from kostky_instant_messages;
+----------+
| count(*) |
+----------+
|     2681 |
+----------+


Takže zhruba zmizela polovina. Vtip je v tom, že každá zpráva se uloží do outboxu odesílatele a inboxu příjemce a z téhle tabulky se smaže až v okamžiku, když si ji smažou oba. A většina lidí si výrazně promazala outboxy, ale už míň inboxy. Z hlediska tý databáze to nevadí, jen jsem chtěl upozornit, že to prostě není skladiště na měsíce staré zprávy  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Aj ja som zabojoval a znížil som došlé aj vyšlé správy o pár stoviek. Teraz mám po 2 strany vyšlé aj došlé.   8)

Inak sa mi nezdá, že by toto zahlcovalo server. Ale keď to vraví J, asi má nejaké dôvody, pre mňa ťažko pochopiteľné. Poriadok som si robil aj predtým priebežne, ale mal som s tým trochu šarapatu. A keď sa to teraz zradikalizovalo, tak to vnímam pozitívne aj pre mňa.  ;)

Jindroush

Server to nezahlcuje, jen prostě není primárním cílem fóra udržovat soukromé archívy zpráv  ;) Tak jsem vás hříšníky upozornil, ať si uklidíte.

SMF je v tomhle trochu moc liberální, na jiných boardech jsou dost těsný limity na počty a bajty v těch zprávách.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 03.11.2005, 23:04:01
Prosím všechny, ať si projdou své soukromé zprávy (Inbox i Outbox) a smažou staré a nepotřebné. DB zbytečně nakynula...

Teď je v tabulce 5000 záznamů, tak uvidím zítra, jak jste se polepšili  ;)

By mne zajímalo, jak jsme na tom dnes s počtem záznamů. Počtem jsme se rozrostli. Bují tu čilý obchodní ruch. Tak kolik?

PS: Jsem se promazala tak napůl.  ;D Tedy vezmu-li v úvahu stav k ránu a k poledni.  ;D )
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

11636 zpráv a mazat! A všichni!  8)

C32, chadzi, Cavelon, Abbott, Micho, Magesan... (inbox)
Cavelon, Llevelyn, corelxt, MiP... (outbox)

Nejsem žádnej GMail s gigabajtovým úložištěm a doživotním skladištěm soukromých záležitostí  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Já mažu průběžně (denně), maximální stav je 30 zpráv.

muzzo

Já se snažím jich nemít víc než patnáct. V těch mích nebývá nic moc důležitého, hodného archivování.  ;D