Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

hobby: pojezd vyřešen. 9V motor na pevno a k němu pohyblivá jedna osa. až mi "Rosničku" někdo vyndá z vitríny, tak nafotím.

další lokomotiva kterou postavím, 1014 ÖBB. zítra snad dorazí potřebné dílky.

ejancar

Sice jsem ulítlej spíše na starší německé mašiny, ale ta 1014 ÖBB vypadá božsky, klobouk dolů!! těším se na real :)
Lego = každý den nový model/hračka!

Vočko

Realizace lokomotivy ÖBB 1014

hobby

Jako první nástřel - jo, budiž. Ale je na ní ještě mnoho práce, ještě ji párkrát rozeber a předělej.
Co není dobré je ten "čumák" - ve skutečnosti bílý pruh je spíše svislý a červený pod ním ukosený dozadu, úhel přechodu mezi bílou a červenou není tak ostrý, celková barevná věrnost, možná by mohla být delší atd. Neradím, jak to udělat, protože nevím. To napadne až při stavění. Jen vyjadřuji názor, který ovšem nemusíš akceptovat.

Vočko

Já děkuji za podnětnou reakci. Lokomotiva už je upravena,ale díky uchycení přední části ukosy lepší nebudou. Prodlužovat ji taky nebudu, protože vůči 2 patro vagónům by vypadala divně. Přední sklo jsem vyměnil. Bude čiré, tak bude vidět na fíru  :) Jen z boku skla budou samolepky.
Modely stavím v rámci svých možností ohledně jemné motoriky. Nehybu ani s jedním prstem na ruce. Třeba pantograf jde udělat z ohebných tycek, ručiček, ale to je mimo můj level. 

Vočko

lokomotiva přestavěna. je i osvětlena original Lego led diodami. s připojenými 2 patrovými vagony vypadá super.

Vočko

#66
Vočkova sbírka trains a trucks pro LEGO City.

pro přehled a uklizení modelů z krabic a poliček jsem si vymyslel vytrínu.

pár lokomotiv a vagónů chybí.

Vočko

Hezké novoroční odpoledne.
V hlavě jsem nosil nápad, že si postavím lokomotivu ze setu 4551 a nějak jí po svém vylepším. Chtěl jsem nějakou historickou lokomotivu. Díky ježíškovi se mi sešli dva sety 4563 a tak jsem během vánočních svátků vyndal kostky a stavěl.
Nejdříve jsem postavil skříň, ta se mi zamlouvala. Potom přišli na řadu kloubové předky. Když jsem vše seskládal, celek se mi nelíbil. Na internetu jsem koukl na pár historických elektrických lokomotiv a postavil lokomotivu, kterou přikládám na fotkách. Není to kopie žádného skutečného modelu.
Osobně mě těší, že vše trvalo cca 18 hodin čistého stavění a nepoužil jsem LDD, což před stavbou modelů dělám.
Velkou motivací bylo hobbyho info o 25. let výročí Lego train 9V a tímto se pro mě stává lokomotivou s příběhem a historií ;)


hobby

Koukám na tvůj nový MOC - pokud jsi se neinspiroval alternativou krokodila z návodu (jsou tam oba), tak jsi se trefil skoro přesně, akorát ten tvůj je o 2 study delší. Ta lokotka se slušně povedla, jen bych nahradil šedé světlomety červenýma, pokud je máš. A ano, tím že jsi použil sety vydané před 25 lety, tak se píše historie.
Pokud jsi neviděl tu lokotku o niž mluvím, tak tady je, hned na začátku (omlouvám se ostatním, už to tu bylo):
https://www.youtube.com/watch?v=JTJd5JjDpv0&feature=youtu.be

Vočko

Hobby děkuji. Lokomotivu jsem neviděl. Jak jsem psal, během 2 dnů jsem si hrál s kostkama a vzešlo z toho to, co jsem vyfotil. Světla chci vyměnit, ale jinou barvu zatím  nemám. Ještě by to chtělo min 2 osobní vagóny.

Vočko

Stavím, předělávám a pachtím se s detaily. Není moc času něco vyfotit, ale aspoň pár "špionážních" fotek ze zastávky na nádraží :D ;)

Rychlík s lůžkovým a spěšným vozem :)



Vočko

Zdravím vás všechny. Dodělal jsem lokotku ŠKODA řady 350.

sohibil

#72
Lôžkový voz 1. triedy? To som ešte nevidel. Je to síce nemecký voz a tie sa u nás často nevyskytujú, takže čo ja viem... :)

Všimol som si že si podvozky trochu posunul ku stredu vozňov, ale neviem či to má pozitívny efekt. Tie vozy sú až zúfalo krátke, takže to príliš dobre nepôsobí. Na tvojom mieste by som vozy predĺžil (pokiaľ ti to trať dovolí) asi o 8-10 studov a podvozkom dal trochu väčší rozvor náprav.

Ale tú Gorilu musím pochváliť. Tá sa ti podarila.

BTW čo za mašinu ti to ťahá tú City-Shuttle?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 11:59:24
Lôžkový voz 1. triedy? To som ešte nevidel. Je to síce nemecký voz a tie sa u nás často nevyskytujú, takže čo ja viem... :)

Všimol som si že si podvozky trochu posunul ku stredu vozňov, ale neviem či to má pozitívny efekt. Tie vozy sú až zúfalo krátke, takže to príliš dobre nepôsobí. Na tvojom mieste by som vozy predĺžil (pokiaľ ti to trať dovolí) asi o 8-10 studov a podvozkom dal trochu väčší rozvor náprav.

Ale tú Gorilu musím pochváliť. Tá sa ti podarila.

BTW čo za mašinu ti to ťahá tú City-Shuttle?

Děkuji za reakci.
Ten vagón jsem dal 1. třídu a potom luzkovou část. Vše je dané počtem kostek a určitě to v mém případě není poslední verze. Díky oválu na kterém jezdí soupravy tak je nemůžu prodlužovat. Podvozek je záměrně tak, neboť se mi nápravy vedle sebe nelíbí.
Potenciál lokomotiv je na postavení pořádného rychlíku, ale to bych využil jen jako statické modely na výstavu do vitríny což nechci, protože je občas chci povozit na oválu.
Gorila je srdcova záležitost a pro mě nejhezčí lokomotiva. Těším se na to, až dodělám finální polepy. (boky předních skel zalepit atd.)
Ty dvoupatraky vozí lokomotiva 1014 obb.

sohibil

Citace od: Vočko kdy 20.01.2017, 12:43:15
Potenciál lokomotiv je na postavení pořádného rychlíku, ale to bych využil jen jako statické modely na výstavu do vitríny což nechci, protože je občas chci povozit na oválu.
To som celkom nepochopil. Keď má tá mašina potenciál na poriadny vlak, tak prečo ho nepostavíš? Čo sa ti nezmestí na trať?

Citace od: Vočko kdy 20.01.2017, 12:43:15
Gorila je srdcova záležitost a pro mě nejhezčí lokomotiva. Těším se na to, až dodělám finální polepy. (boky předních skel zalepit atd.)
Som si až teraz všimol, že tie čelné sklá sú celistvé a nie rozdelené. Asi už začínam slepnúť.

Osobne najradšej mám prastarú Bobinu (140 ex E499.0) a z Lega som ju ešte vyrobenú nevidel. Gorily a Banány ma ale uchvacujú svojou robusnosťou. Aj keď možno nie sú rozmerovo väčšie od iných mašín, ale ich tvar vzbudzuje dojem naozajstnej masívnosti a sily. Keď k tomu ešte pridáš ten brutálny hluk ventilátoru, dojem je absolútne dokonalý.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

hobby

Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 12:56:39
To som celkom nepochopil. Keď má tá mašina potenciál na poriadny vlak, tak prečo ho nepostavíš? Čo sa ti nezmestí na trať?

Geometrie lego-kolejiva má limitující hranici pro délky vozů, neboli v oblouku by vypadal příliš dlouhý vagon obludně a úplně vybočoval by mimo koleje. Délka 32 - 34 studů je limit, pokud mají jezdit.
Tak Krysa je dobrá, jestli ještě seženeš nějaké rýhované kostky, tak je tam dej, ať vytvoří potřebnou strukturu skříně. 8)

sohibil

@hobby: Ja som mal na mysli vlak s viac vagónmi, nemusia byť nutne dlhšie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Citace od: hobby kdy 20.01.2017, 13:10:43
Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 12:56:39
To som celkom nepochopil. Keď má tá mašina potenciál na poriadny vlak, tak prečo ho nepostavíš? Čo sa ti nezmestí na trať?

Geometrie lego-kolejiva má limitující hranici pro délky vozů, neboli v oblouku by vypadal příliš dlouhý vagon obludně a úplně vybočoval by mimo koleje. Délka 32 - 34 studů je limit, pokud mají jezdit.
Tak Krysa je dobrá, jestli ještě seženeš nějaké rýhované kostky, tak je tam dej, ať vytvoří potřebnou strukturu skříně. 8)

děkuji za popis s kolejemi. přesně tak to je. nehledě na to, že i stavby blízko kolejí by překáželi.

s těmi prolisy počítám. bílé kostky nejsou problém, ale sehnat kostky v modré barvě je kumšt ;)



Vočko

Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 12:56:39
Citace od: Vočko kdy 20.01.2017, 12:43:15
Potenciál lokomotiv je na postavení pořádného rychlíku, ale to bych využil jen jako statické modely na výstavu do vitríny což nechci, protože je občas chci povozit na oválu.
To som celkom nepochopil. Keď má tá mašina potenciál na poriadny vlak, tak prečo ho nepostavíš? Čo sa ti nezmestí na trať?

Ano, přesně tak. Kolejiště je 2,2m x 1m je malé na to dát Gorilu a třeba 4 vagóny.

Citace od: Vočko kdy 20.01.2017, 12:43:15
Gorila je srdcova záležitost a pro mě nejhezčí lokomotiva. Těším se na to, až dodělám finální polepy. (boky předních skel zalepit atd.)
Som si až teraz všimol, že tie čelné sklá sú celistvé a nie rozdelené. Asi už začínam slepnúť.

Osobne najradšej mám prastarú Bobinu (140 ex E499.0) a z Lega som ju ešte vyrobenú nevidel. Gorily a Banány ma ale uchvacujú svojou robusnosťou. Aj keď možno nie sú rozmerovo väčšie od iných mašín, ale ich tvar vzbudzuje dojem naozajstnej masívnosti a sily. Keď k tomu ešte pridáš ten brutálny hluk ventilátoru, dojem je absolútne dokonalý.

Bobina je hezká.  já věřím že postavím mašinu řady 240 Laminátka.

Vočko

Po delší odmlce přidávám další model. Tentokrát lokomotivu řady 749 - Bardotka. Inspiraci jsem našel v modelech od mirek a peki.
Samolepky vytvářím, tak potom dám foto.
Na závěr mám velikou prosbu. Nemáte někdo 2ks sklíček do předních oken? U CZ prodejců na BL je jen jedno. Nebo kdyby někdo dělal nákup na BL zahraničí a našel je ve světle modré tak prosím kupte. Moc děkuji.

Vočko

Díky mirkovi a jeho železnici, kde sbírám inspiraci jsem se pustil do polepování kolejových vozidel ;)
Aby byla Bardotka jeste verodnejsi, tak jsem ji polepil.

Vočko

Přestavuji již postavené a stavím nová kolejová vozidla. Další detaily přibyli na "Kafemlejnku" 310082 a nové jsou vagony Ci. Zatím bez samolepek.

peki

Pěkná souprava. Zaujala mne (mimo jiné) to použití žluté kytky  ;)

Vočko

Citace od: peki kdy 22.08.2017, 09:23:42
Pěkná souprava. Zaujala mne (mimo jiné) to použití žluté kytky  ;)
peki díky. Hezčí by byla červená. Snažím se co jde, dělat z lega ;)
Budu se snažit sem dávat víc foto toho, co už mám a jsem s tím spokojený.

hobby

Mně se to také líbí, charakter starých zašlých časů je zde přítomen. Ještě, kdybys rozpohyboval soustrojí - to je zas o level výš ;).

sohibil

Ten komín mi nepríde celkom autentický, možno by som namisto tej tenkej stopky z malých kužeľov použil radšej toto https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3942c#T=C&C=11 alebo toto https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=98100#T=C&C=11 Ale to je len také moje obvyklé kafranie, to si nevšímajte :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Citace od: sohibil kdy 28.08.2017, 21:15:44
Ten komín mi nepríde celkom autentický, možno by som namisto tej tenkej stopky z malých kužeľov použil radšej toto https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3942c#T=C&C=11 alebo toto https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=98100#T=C&C=11 Ale to je len také moje obvyklé kafranie, to si nevšímajte :)

Děkuji za reakci a postřeh. Tebou navrhovanou variantu jsem zkoušel, ale nejvíce se mi líbí toto řešení ;)

Vočko

Citace od: hobby kdy 23.08.2017, 10:38:51
Mně se to také líbí, charakter starých zašlých časů je zde přítomen. Ještě, kdybys rozpohyboval soustrojí - to je zas o level výš ;).
hobby díky i za tvoji reakci. Přemýšlel jsem o podvozku z 12V motoru, ale zatím jsem s touto variantou spokojen ;)

Vočko

#88
Další můj počin je Railroad vehicle pro údržbu a pomoc na kolejišti ;)

mirek

Velmi pěkné ... jen bych volil barvu žlutou, což je barva všech stavebních strojů na železnici.