Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Moc pěkná mašina. Jsem zvědavý na to kolejiště.

hawran

Vočko, ty nejsi trpělivý stavitel, ty jsi geniální stavitel... a to že ti to s tvýma rukama nejde tak rychle bych považoval v tomhle případě za výhodu... stavíš pomalu, s rozvahou a přemýšlíš o tom. A na výsledku je to vidět! Mašinka je nádherná! Na takový jezdil můj taťka :)
Bricks Forever!

Vočko

hawran - já moc děkuji. snažím se jako vždy o SNOT a pořád je co vylepšovat. To když se objeví zrovna dílky které se hodí tak hned rozebírám a přestavuji.

ejancar

Ahoj,
moc hezká konverze ze 4512 na žehličku, vidím snad poprvé! Takové správné lego křížení :)
Za mě osobně bych jen snížil podstavec na pantograf a přidal na každou stranu nahoru ještě dvě úchytky 4085a nebo 2555, ale to je na tobě.
Lego = každý den nový model/hračka!

Vočko

Citace od: ejancar kdy 14.11.2016, 18:05:36
Ahoj,
moc hezká konverze ze 4512 na žehličku, vidím snad poprvé! Takové správné lego křížení :)
Za mě osobně bych jen snížil podstavec na pantograf a přidal na každou stranu nahoru ještě dvě úchytky 4085a nebo 2555, ale to je na tobě.
Děkuji, pantograf snížen, jen nevím, nerozumím těm uchytkam...

ejancar

Tyto jsem myslel, kdybys dal z každé strany dvě ještě nahoru, tak by to možná mělo lepší efekt a není to nic nákladného...
Lego = každý den nový model/hračka!

Vočko

ejancar: zkusil jsem aplikovat na 162ku. Myslel si to takto?

Další návrh lokomotivy ze Škodových závodů. Tentokrát 162ka.

Pool

Pěkná, pěkná, jen osobně mě tam trochu ruší ta uhlazenost. Na bok bych zkusil dát třeba vodorovně klasický Grille nebo třeba Profile Brick tou stranou s vodorovným žebrováním.

ejancar

jj, přesně to jsem měl na mysli :), vypadá to moc dobře a Pool má recht s těmi "profile brick", trochu podobně jsem to udělal u mojí mašinky, můžeš omrknout, vytvořil jsem skrz to nové téma
Lego = každý den nový model/hračka!

Vočko

ja dekuji za podnety. "Zehlicce" ty uchyty zkusim udelat, jen nevim jaky mam barvy... Ty prolisy jsou fakt, ale... - MOD delam tak, abych byl realne poskladatelny z kostek co mam. Pruser je, ze na jedne strane lze udelat dve rady (2x brick) a na druhe pouze jednu (1x brick, 2x plate). Chci zachovat soumernost. Jedna rada prolisu se mi nelibi ;)

Anatyt

Čau Vočko - odporúčam pozrieť aj tvojho slovenského dvojníka vo fachu. ;)

Vočko

Citace od: Anatyt kdy 16.11.2016, 11:43:07
Čau Vočko - odporúčam pozrieť aj tvojho slovenského dvojníka vo fachu. ;)
jj děkuji, znám. jen já stavím 6 studů.

Vočko

Zdravím vás,
tak jsem během prodlouženého víkendu dodělal resty v přestavbách a něco málo nafotil.

"Žehlička dostala oranžové pruhy a pantograf snížen. Myslím, že takto už zůstane.

Vočko

Zrovna včera mě napadlo postavit menší mašinu na posun. Je to kříženec "Karkulky" a "Rosničky". Docházejí kostičky tak je stavění o kompromisech  :P

Vočko

Další přestavba vagónu ze setu 4564. Original vagónek mi přišel malý. Nejdříve vznikla 4 osá verze a potom mě napadlo ho prodloužit jen o kousek.

Vočko

Přestavba cisternového vozu ze setu 7939.

Vočko

Kolejiště bez objektů je vážně nemyslitelné, tak se pokouším i o architektonické projekty ;) Nádraží je skoro hotové, ale foto zatím není.
Zatím hradlo a skladiště.
 

Vočko

skladiště

ejancar

Ahoj Vočko, ten kříženec je libovej, fakt se mi moc líbí! :) hlavně ty šedé bricky a též vstupní vrátka :), ostatní modely zajímavé a hradlo i skladiště mám trošku v podobném duchu, ale teď se věnuji hlavně vagónkům a mašinkám.
Lego = každý den nový model/hračka!

sohibil

Kríženca by som rád videl aj spredu - chcem vidieť ako vyzerá to čelné sklo. Viem že si použil rovnyký diel ako na žehle ale aj tak by som to rád videl.

Keď si zmienil Rosničku, tak mi napadlo, že ako by sa na koľajniciach udržala 3-nápravová mašina?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

hawran

Citace od: sohibil kdy 20.11.2016, 17:52:36
Keď si zmienil Rosničku, tak mi napadlo, že ako by sa na koľajniciach udržala 3-nápravová mašina?

Ahoj, myslím že třínápravové podvozky nejsou vůbec problém, viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=32987.msg147135;topicseen#msg147135
Bricks Forever!

Vočko

Citace od: sohibil kdy 20.11.2016, 17:52:36
Kríženca by som rád videl aj spredu - chcem vidieť ako vyzerá to čelné sklo. Viem že si použil rovnyký diel ako na žehle ale aj tak by som to rád videl.

Keď si zmienil Rosničku, tak mi napadlo, že ako by sa na koľajniciach udržala 3-nápravová mašina?
Jak už to u mě bývá, tak po focení "Křížence" jsem špekuloval a lokotku trochu přestavěl (foto bude). Tří nápravový podvozek jsem zkoušel hned od začátku. Dal jsem 9V lego motor a za něj otočnou jednu nápravu. V oblouku to nezvládal a vykolejoval. Mirek, náš guru lego vláčkař Rosničku  postavil, ale detailně jsem podvozek na jeho mašině nestudoval.
Teď v týdnu zkusím něco vymyslet, potom dám zprávu ;)

hawran

Citace od: Vočko kdy 21.11.2016, 09:22:31

Jak už to u mě bývá, tak po focení "Křížence" jsem špekuloval a lokotku trochu přestavěl (foto bude). Tří nápravový podvozek jsem zkoušel hned od začátku. Dal jsem 9V lego motor a za něj otočnou jednu nápravu. V oblouku to nezvládal a vykolejoval. Mirek, náš guru lego vláčkař Rosničku  postavil, ale detailně jsem podvozek na jeho mašině nestudoval.
Teď v týdnu zkusím něco vymyslet, potom dám zprávu ;)

Jedna samotná náprava otočně moc nefunguje, jako přední náprava vůbec a jako zadní je potřeba aby za sebou něco měla připojené, jinak to bohužel nejde...
Bricks Forever!

hobby

Citace od: hawran kdy 21.11.2016, 09:28:42[
Jedna samotná náprava otočně moc nefunguje ....

Pánové, předpokládám - pokud mluvíte o 'otočné nápravě', že mluvíte o nápravě na otočném rameni, jehož poloměr musí být dobře a správně odhadnut (vypočítán). Pokud to tak máte, pak se omlouvám za intervenci. S otočnými rameny pro přední i zadní běhouny mám všechny páry, včetně třínápravových tendrů.
Ještě podotýkám, že někdy postačí namísto otočného ramene zajistit u přídavné nápravy boční posun do stran.

Vočko

Citace od: hobby kdy 21.11.2016, 09:58:03
Citace od: hawran kdy 21.11.2016, 09:28:42[
Jedna samotná náprava otočně moc nefunguje ....

Pánové, předpokládám - pokud mluvíte o 'otočné nápravě', že mluvíte o nápravě na otočném rameni, jehož poloměr musí být dobře a správně odhadnut (vypočítán). Pokud to tak máte, pak se omlouvám za intervenci. S otočnými rameny pro přední i zadní běhouny mám všechny páry, včetně třínápravových tendrů.
Ještě podotýkám, že někdy postačí namísto otočného ramene zajistit u přídavné nápravy boční posun do stran.
Ahoj hobby, lze sem dát prosím odkaz nebo foto možných variant? Koukal jsem na tvoje videa a skutečně tvoje páry mají pohyblivé přední i zadní nápravy.
Děkují

hawran

Hobby pls a funguje ti to dobře i když lokomotiva sune? Čili pokud tlačí tendr a vagóny před sebou? U mého řešení (s tebou zmiňovanou otočnou pákou) to totiž selhává díky stupni volnosti ve spřáhlech.
Bricks Forever!

hobby


Já jsem spíše na ty 'páry', tak mi nezbývalo, než si ten systém vymyslet. Konečně,  je to tak i v reálu a pochopitelně i u modelové železnice = pevný rám s hnacími nápravami (s vůlí do stran) a otočná ramena s předními a zadními běhouny. Pak tam mám ještě westernovou 'Countes of Duferin', ta má běhouny posuvné (do stran). Předělal jsem i Emeraldu, protože mě u ní štvala hlavně beznákolková přostřední náprava a další věci jako ojnice, kouřové plechy a nárazníky otáčející se spolu s běhouny - viz Velikonoční kolejiště. Moje lokotky tlačí tendry s motorem a funguje to naprosto dobře, i ve výhybkách, můžeš to vidět:
Dříve jsem hodně stavěl a publikoval tady. Možná tam najdeš i pro sebe inspiraci, tak si to vyhledej.

https://www.youtube.com/watch?gl=CZ&hl=cs&v=-oY8jAmB5uk
https://www.youtube.com/watch?v=JTJd5JjDpv0&feature=youtu.be
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=21015.0

Vočko

#57
tak 2 špionážní fotky. konečně 3 osý podvozek a tudíž žádný "Kříženec", ale "Rosnička" ;)
oblouk projede bez problémů. jen na výhybce při veliké rychlosti poskočí, ale při provozní, posunovací rychlosti vše OK.

Vočko

Citace od: hobby kdy 21.11.2016, 12:53:10

Já jsem spíše na ty 'páry', tak mi nezbývalo, než si ten systém vymyslet. Konečně,  je to tak i v reálu a pochopitelně i u modelové železnice = pevný rám s hnacími nápravami (s vůlí do stran) a otočná ramena s předními a zadními běhouny. Pak tam mám ještě westernovou 'Countes of Duferin', ta má běhouny posuvné (do stran). Předělal jsem i Emeraldu, protože mě u ní štvala hlavně beznákolková přostřední náprava a další věci jako ojnice, kouřové plechy a nárazníky otáčející se spolu s běhouny - viz Velikonoční kolejiště. Moje lokotky tlačí tendry s motorem a funguje to naprosto dobře, i ve výhybkách, můžeš to vidět:
Dříve jsem hodně stavěl a publikoval tady. Možná tam najdeš i pro sebe inspiraci, tak si to vyhledej.

https://www.youtube.com/watch?gl=CZ&hl=cs&v=-oY8jAmB5uk
https://www.youtube.com/watch?v=JTJd5JjDpv0&feature=youtu.be
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=21015.0
hobby moc děkuji. jsem to připojení 3 osy měl v LDD navržený a objevil jsem to až dnes dopoledne.

hobby

Jak se tak dívám na tu tvoji Rosničku (sice červenou, ale takové jsou taky), tak pojezd můžeš vyřešit dvojím způsobem: 1) pokud je motor napevno, musí být 3. náprava na otočném rameni, vycházejícím z motoru. 2) pokud je motor otočný, musí být otočná i 3. náprava . Nebo musí být posuvná do stran a nikoliv jen o nějaké milimetry!