(vl.) vlaky - pára,historické vláčky atd

Založil hobby, 27.11.2006, 16:34:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Čo hobby, keď vidím tu hromadu pár, chystáš sa na Vianoce na nostalgické koľajište?  :o  To by mohlo byť zaujímavé ...  ;)

hobby

Chtěl jsem dát fotku zezadu s minifigem (pro Kanála), ale nevím proč se tam cpe tahle, to je můj vozový park parní trakce, mám jich 11. Prosím smazat.

hobby

Vlastně, proč né, když už se mi tam vecpaly ty páry, tak to dokončím.
Můj parní vozový park:

Micho

Citace od: hobby kdy 20.08.2007, 22:42:12
Vlastně, proč né, když už se mi tam vecpaly ty páry, tak to dokončím.
Můj parní vozový park:

Hobby, tak to aby sme ťa premenovali s hobby na Mr. Pára!  ;)  Máš moju úctu.  8) 8) 8)

***Banana.com

Citace od: Micho kdy 20.08.2007, 23:09:59
Citace od: hobby kdy 20.08.2007, 22:42:12
Vlastně, proč né, když už se mi tam vecpaly ty páry, tak to dokončím.
Můj parní vozový park:

Hobby, tak to aby sme ťa premenovali s hobby na Mr. Pára!  ;)  Máš moju úctu.  8) 8) 8)

No, spíš Mr.Train..Můj šestý smysl mi napovídá, že tyto krásné parní mašinky jsou jen nepatrným zlomkem Hobbyho sbírky....Třeba takový červenožlutý Metroliner... >:D

Jonas

Hobby,

je to dobré, ale když už ses dostal tak daleko, tak teď už musíš jít do těch BB kol. Držím palce, aby ti došly, a těším se na fotky.

Já už zůstanu u té své Malletky. Je to asi jediný typ vícekolové parní lokomotivy, jejíž všechna kola byla malá - obrázek.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Tato Stephensonova raketa je považována za první parní lokomotivu. A jak jsem byl v tom stavění, tak jsem si ji udělal také. Trochu si mapuji histori, patří sem jak koněspřežka tak i tenhle CK vlak. Raketa a koněspřežka se mohly potkat na trati. Raketa je dokonce o pár let starší. :)

Pepan

Vážně pěkná lokomotiva, je to zajímavé zpestření, postavit něco takového historického  :)  fakt supr

Petrjr

  Moc hezké, Raketu jsem v tom poznal na první pohled (jen zadní kola a kola na tendru mi moc nesednou, zdají se být menší, ale z lego asi nic lepšího nebude).

P.S.: Technická: Raketa je považována za první parní lokomotivu? Já myslel, že hlavně vyhrála první závod parních lokomotiv (kde další z "parních" byla m.j. podvod, zakapotovaní živí koně). Ale že by byla první parní lokomotivou, to se mi nezdá.

hobby

Takto, co je možné vyzvědět z encyklopedií:
samozřejmě, konstruktérů parních strojů a lokomotiv bylo víc, třeba Richard Trevithick a jiní. Dokonce dříve než Georg Stephenson, téměř ještě v době Mozarta. Ale tahle Rocket má již všechny atributy moderních parních lokomotiv, které posunuly vývoj dál a na kterých se pokračovalo. Byla z r. 1829 a jezdila až 46km/hod. Proto je uváděná jako první 8).

Pepan

První není, první lokomotiva vznikla tak o 20 let dřív. Konkrétně roku 1803 a zkonstruoval ji britský inženýr Richard Trevithick. Ale Rocket spíš byla první prakticky použitelná, kdy měla dostatečný výkon a při jízdě ji nepředběhla želva  ;)

Pepan


Petrjr

   Díky moc za odpovědi. Tuto historii tak podrobně nesleduji, takže o (ne)praktičnosti a (ne)použitelnosti starších typů jsem neměl ani ponětí. Zase jsem o něco chytřejší. Ať žije ... LEGO  8) ;D

Jonas

Je vidět, že Hobby jde do celé šíře železničního tématu. Po klasických vlacích přišel s koňkou, historickým Kafemlejnkem (jestli si dobře vzpomínám), lazaretním vlakem a teď i Raketou. Jsem zvědav, co přijde příště.
Marně teď přemýšlím, jestli už tu na Kostkách byla nějaká pěkná tramvaj.
Jonas - Můj Brickshelf

tazzy

Jedinou, kterou jsem zde viděl byla ve Svitavách u dvou opavských domů..

otaznik

Podle mého názoru zbytečné ničení LEGO kostek. Nevidím na tom nic pozitivního, ten drát a uřezané díly to naprosto stahují dolů.

Petrjr


otaznik

Citace od: Petrjr kdy 25.08.2007, 18:27:32
Které?
Na středu červeného kola.

Plus nevím, co je ten klín, který drát na tom úříznutém dílu drží, ale to může být moje neznalost.

hobby

Citace od: otaznik kdy 25.08.2007, 18:21:26
Podle mého názoru zbytečné ničení LEGO kostek. Nevidím na tom nic pozitivního, ten drát a uřezané díly to naprosto stahují dolů.
Ty nestavíš vlaky, tak ti u legových parních mašinek nechybí funkční hnací soustrojí. Pro mne je to základní priorita; mají to náznakově i ty nejlevnější hračky, o modelové železnici ani nemluvě.
Jak bys to udělal? Rád si nechám poradit (příklady z BS většinou znám). Jedno řešení bych věděl, abych tedy neničil kostky - nestavět nic!

Jindroush

Tohle je rozdíl v očekávání.

Např. já neočekávám, že z LEGO postavím dokonalý model a než bych díl ničil, raději oželím nedokonalost modelu nebo model jako takový.

Na vážkách jsem u elektrifikace/osvětlení, tam je přínos (pro mě) výraznější.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: hobby kdy 27.08.2007, 20:19:34
Ty nestavíš vlaky, tak ti u legových parních mašinek nechybí funkční hnací soustrojí. Pro mne je to základní priorita; mají to náznakově i ty nejlevnější hračky, o modelové železnici ani nemluvě.
Jak bys to udělal? Rád si nechám poradit (příklady z BS většinou znám). Jedno řešení bych věděl, abych tedy neničil kostky - nestavět nic!

Všechno jde, když se chce, viz. např. fontány, vodopády, kouř, požár, pole, fůra uhlí nebo hlíny, krev, led apod. To vše bez zničení jediné kostky.
Jistě by se našlo i dost parních lokomotiv.

Pokud budeme takhle díly upravovat, tak kde je hranice, kde to bude ještě LEGO?!


***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 25.08.2007, 18:21:26
Podle mého názoru zbytečné ničení LEGO kostek. Nevidím na tom nic pozitivního, ten drát a uřezané díly to naprosto stahují dolů.


Citace od: otaznik kdy 27.08.2007, 21:55:53
Všechno jde, když se chce, viz. např. fontány, vodopády, kouř, požár, pole, fůra uhlí nebo hlíny, krev, led apod. To vše bez zničení jediné kostky.
Jistě by se našlo i dost parních lokomotiv.

Pokud budeme takhle díly upravovat, tak kde je hranice, kde to bude ještě LEGO?!


Ty jsi hrozný purista. Já naopak považuji tu ocelovou špejli za geniální improvizaci. Každý díl je někdy nový, někdy improvizace poslouží možná i designerům TLC. Pamatuji si, jak se kdesi na zahraničním serveru (už si nepamatuji na kterém) vedla spekulace stran 7996 křížení, o němž jakýsi AFOL tvrdil, že ho od něj TLC opsalo, když ho měl podomácku vyrobený z 9V kolejí již před vydáním prvních snímků od TLC. Někdy není jiná možnost, než sáhnout po nářadí, a potřebný díl si vyrobit svépomocí, pokud dotyčný ví jak, což Hobby zjevně ano. Ocelová špejle na mne nepůsobí o nic hůře, než osičky kol vlaku 7997.
Co se úprav LEGO dílů týče - pro mne je osobně mnohem přijatelnější upravený LEGO díl, než originál BRICK, COBI či jiný Chinashit. (Aby to neznělo jako účelová demagogie, dám příklad - raději custom military figy od Brickarms, než originál army sety od Bricku - oboje není originál výrobek TLC, ovšem u customized dílů zůstává zachována LEGO kvalita plastu, v barvivech snad není olovo a díly nevyráběli otroci v lidově demokratické Číně).
Neznám přesně výrobní postupy TLC, ovšem domnívám se, že vývojáři nejprve také udělají zkušební formy na nové díly, ozkouší je, a až pak jede sériová výroba. Hobby v podstatě udělal to samé dle jeho možností, kdyby měl doma vstřikolis na plasty, zvládl by to možná ještě elegantněji, ale to je věc, na kterou má možná pár AFOLů z USA, co dělají custom zbraně a díly ve větším...


myth

Citace od: otaznik kdy 27.08.2007, 21:55:53
Pokud budeme takhle díly upravovat, tak kde je hranice, kde to bude ještě LEGO?!

Podľa mňa je hranica tam, kde si ju každý majiteľ kociek položí. Veď je to iba hračka, resp. modelársky materiál.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

***Banana.com

Citace od: myth kdy 27.08.2007, 23:36:15
Citace od: otaznik kdy 27.08.2007, 21:55:53
Pokud budeme takhle díly upravovat, tak kde je hranice, kde to bude ještě LEGO?!

Podľa mňa je hranica tam, kde si ju každý majiteľ kociek položí. Veď je to iba hračka, resp. modelársky materiál.

Tato slova do kamene tesat! Souhlas.

Cavelon

Tiež si myslím, že je to každého osobná vec, čo ho v konečnom dôsledku uspokojí. Niekoho modely postavené iba z originálnych Lego dielikov, niekoho zase s pripustením podomácku vyrobených súčiastok, iného zase mix Lego s inými stavebnicami apod. Takže demokracia. :)
Navrhujem ale pre účely vzájomného porovnávania modelov zavieť nejaké označenie modelov, do ktorých boli zakomponované aj iné komponenty, napr.: (vl.) Rocket [No Pure LEGO]. 8)

hobby

Citace od: otaznik kdy 27.08.2007, 21:55:53
Všechno jde, když se chce, viz. např. fontány, vodopády, kouř, požár, pole, fůra uhlí nebo hlíny, krev, led apod. To vše bez zničení jediné kostky.
Jistě by se našlo i dost parních lokomotiv.
Bohužel nelze srovnávat napodobení např. fontány a pohybu. Pro páru je to vůbec hlavní charakteristika - viditelný převod "šíbovacího" pohybu v otáčení kol! Co jiného? Kdo to nevidí, tak nechápe parní lokomotivy. A protože TLC (jistě ke zlosti všech) žádné komponenty pro tento účel nedělá, tak si je musím vyrobit sám! A není to ničení kostiček, ba právě naopak, využiji to, co je pro mě nevyužitelné. Myth to vyjádřil přesně, každý má vlastní hranici pro zacházení s legem a tak je to vlastně v pořádku; pro mě je legokostka - sice velmi přesný, ale jenom plastový výlisek.
Už toto téma nebudu dál živit, ale ještě ukázky:
A - čisté lego - nenadchne, neurazí.
B - čisté lego - je hloupé, trochu pokrytecké, používá se - to radši nic!
C - funkční non lego způsob, ojnice kmitají sem-tam. Dílky jsem musel nejenom "zničit", ale i vrtat.

Mellory

Co třeba tohle?

(Místo tohoto dílu tento.)
Nothing is true. Everything is permitted.

hobby

#57
Mellory, oceňuji tvoji variantu, jsi dobrej. K tomu ti řeknu tolik: s těmi dílky jsem začal a mořil jsem se asi hodinu, než jsem to zavrhnul:
- tu černou osičku bys musel stejně odříznout
- šířka náprav se škaredě rozšiřuje, na každou stranu o 1,5 studu.
- osa ojnice je mimo osu otvoru (chtělo by velkou vůli a tenkou tyčku) 
- tak dlouhou tyčku lego stejně nemá.
Vidíš, je třeba počkat, až LTC s něčím přijde, a ono přijde! Jak je vidět, nechce se jim do toho, protože geometrie kolejí je pro páru přímo hrozná - (jinak né, jsem za ni rád - dovolí hodně na malém prostoru).  8).

otaznik

Na stole před sebou ty modely nemám, ale myslím, že by stačily tyto díly (samozřejmě made by LEGO):





Nejsou z nejlacinějších, ale pokud bych chtěl stavět parní lokomotivy, pár bych si jich určitě sehnal.

Pepan

No já jsem toho názoru, že člověk nemusí každou blbost kupovat, když je dost šikovný na to, aby ji uměl nahradit jinak... a je každého věc, jestli mu bude líto upravených dílů nebo ne...

Edit: jsou ty díly i v jiné barvě? Pač tohle by asi vypadalo hrozně...