Upgrade na verzi 2.1.x - sem patří pouze chyby

Založil Jindroush, 13.08.2022, 23:23:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Provedl jsem poměrně zásadní upgrade fóra, což přináší radosti i strasti.

Určitě funguje:
-základní ovládání, a běžný život na fóru
-nějaká čeština
-posílají se maily a zprávy
-měly by lépe fungovat přílohy

Novinky:
- funguje slušně i na mobilech
- nahoře Upozornění (velmi pozitivní facebooková funkčnost)
- lišta úplně nahoře slučuje profil, zprávy, upozornění a vyhledávání
- @zmínky aneb @mentions jako na FB/Twitteru
- koncepty zpráv neboli drafty - už je to povoleno, právě překládám tu část profilu

Určitě nefunguje:
-spousta věcí je nepřeložena - na tom pracuji
-popup dialog informující o nových SZ nemá tlačítko - toto je nejspíše chyba překladu, to se pořeší - opraveno
lajky zmizely a zůstaly jen nové - zkusím ještě kouknout, zda nelze informaci nějak transplantovat
neprozkoumal jsem zatím všechny dodatečné možnosti
-kontrola pravopisu - doinstalováno všecko, přesto nefunguje, poslán dotaz - už není podporováno
-zatím chybí informační panel nahoře a druhá řada ikon - opraveno
-chybí fíčura na vyhledávání dílů - @milanv kontrola
-ověřit funkčnost let's encrypt certifikátu - zprovozněno, začátkem listopadu ověřit znovu
-popřemýšlet o učesání vzhledu/fontů/ikonek (to bude chtít nějakýho grafika asi)
-google stats - chceme? pokud ano, zkontrolovat, zda posíláme a zapnout nové - mělo by se sbírat
přidávání dílů vyhledá, ale nevloží



Pokud někdo najde něco jiného, než jsem napsal výše, pište to sem. Postupně vaše zprávy budu vymazávat a přidávat známé chyby do tohoto příspěvku, tak se nedivte.


Technické info:
Byl koupen nový (ale přibližně stejný a stejně drahý) server, který běží na Rocky Linux 9. PHP je 8.x, MariaDb 10.x. Pokud se ukáže, že toto nové fórum vesměs plní to, co plnila verze 2.0.x, starý server zruším a vrátím, ať zbytečně neplatíme - zatím to ale vypadá na dobré cestě!
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Clermont

Vždycky jsem si schoval "Obecné" "Diskuze o stavebnicích" a "Obchod" a měl jsem zapnutý jen chat...
Když jsem dole dočetl stránku, občas jsem dole zmáčkl "Kostky.org" a skočilo mi to na začátek stránky.
Teď to skočí, ale rozevře mi to opět celou nabídku "Obecné" atd....
Předtím to pro mě bylo lepší.

Jindroush

@Clermont - potřebuju trochu polopatě. Když si "zavřu" Obecné a dělám libovolný psí kusy - tj. načtu stránku znovu, dole kliknu na tlačítko "nahoru" apod., nahoře kliknu na "Domů" nebo logo kostek, zůstane mi Obecné pořád zavřené, dokud ho ručně neotevřu.

Co tedy přesně mačkáš kde a co to dělá a dělat by to podle tebe mělo/nemělo?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Clermont

Citace od: Jindroush kdy 14.08.2022, 19:41:03@Clermont - potřebuju trochu polopatě. Když si "zavřu" Obecné a dělám libovolný psí kusy - tj. načtu stránku znovu, dole kliknu na tlačítko "nahoru" apod., nahoře kliknu na "Domů" nebo logo kostek, zůstane mi Obecné pořád zavřené, dokud ho ručně neotevřu.

Co tedy přesně mačkáš kde a co to dělá a dělat by to podle tebe mělo/nemělo?

Hned pod tlacitkem "Nahoru" je "Kostky.org"...(je to vlastne cesta Kostky.org ► Obecné ► Admin ► Fórum ► Upgrade na verzi 2.1.x"

Ja mackal tohle a naskocilo mi to zpet na vsechny posledni prispevky.
Ted kdyz tohle udelam zase tam vidim uplne vse.

Dalsi vec kterou nevim jak udelat -mozna jsem jen neschopny :) tak jak udelam abych mel vse zavrene a videl jen prave ty posledni prispevky. Jak si vse neprectene prectu tak mi to vse zmizi a nevidim vlastne nic. Ja rad videl posledni prispevky :)

Diky


Jindroush

Heh, oficiálně jsem natvrdlý: @Clermont pořád tomu nerozumím, protože to, co říkáš, prostě nevidím - udělej prosím screenshoty a nabouchej mi tam šipky, ať to můžu pochopit.

Z hlavní stránky https://www.kostky.org/forum/index.php tj tam, kde si můžu otvírat a zavírat Obecné apod., tam žádné tlačítko nahoru, kromě tlačítka úplně vpravo dole v modré liště, nevidím. To tlačítko, o kterém mluvíš, to je v zobrazení tématu, ale tam zas nevím, co bych měl vidět za zaklapávací věci?

Co se týče nových věcí - hned vpravo nahoře je Nepřečtené příspěvky a Aktualizovaná témata, to nestačí?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Chairudo

Od upgradu mi nechodí upozornění na nové příspěvky v tématech, ani nová témata.

To je chyba, nebo si musíme zase všechno znovu pozapinat?

Případně dá se zapnout upozornění na vše?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Ani když jsem do tohoto vlákna poprvé napsal tak se mi upozornění jako dříve nezaply, musel jsem to udělat manuálně.

Je tohle nový styl fungování webu nebo chyba? Díky 🙂
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jindroush

Tohle je změněno:
a) Přibylo něco, co se jmenuje Alerts/Upozornění. Je to třetí věc nahoře na liště.
b) Většina věcí je nastavená tak, že zobrazuje Upozornění (a la fejsbůk), změnit to lze snadno v Upozornění/Nastavení. Emaily pak chodí. Lze povolit i notifikace přímo v prohlížeči, pak vyskakují bubliny.
c) V tématu si lze zvolit, zda chodí "něco" - je to vpravo dole vedle čudlíku TISK.
d) V nastavení upozornění je hned první chlívek možnost, že se to nastaví pro každé založené téma. To ještě nemá český překlad.

Za mě osobně jsou Upozornění lepší než emaily, pokud člověk má neustále otevřenou tu stránku. Ale lze to používat stejně, jako dřív, jen si to člověk musí ponastavovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Chairudo

Takže je to chyba, nebo byly veškeré upozornění zrušeny?

Dají se nějak znovu zapnout u všech existujících vláken které jsem sledoval?
Jsou jich asi stovky, tak bych je asi těžko všechny dohledal.

Případně dají se zapnout notifikace úplně všech příspěvků na fóru? Pokud ano jak prosím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jindroush

Podle mého nebylo nic zrušeno, jen to prostě ukazuje jinak. Když si nahoře na liště klikneš na Upozornění, tam na nastavení a tam na Watched Topics (není to ještě přeloženo), tak vidíš, která všechna témata sleduješ. Já tam mám všechno, co jsem tam měl dřív.

Změnil se jen způsob, jak je to oznamováno - místo emailů to jen "facebookovsky" přičítá čísílko nahoře na liště. A po rozkliknutí čísílka je vidět, co se kde změnilo.

Žádnou chybu jako chybu nevidím, je to prostě změněná funkcionalita (imo k lepšímu)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Kalendář: návrh
bylo by možné nechat v kalendáři pouze:
- akce kostek
- mezinárodní výstavy kam někdo z kostek jede atd?
- věci které souvisí s legem kostkami?

info o narozeninách je pěkné, vzhledem k počtu registrovaných je velmi pravděpodobné že každý den bude mít někdo narozeniny :)

Jindroush

Narozeniny jsem tedy úplně vypnul, tím pádem je kalendář prázdnoprázdný ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

A je (bude) nějaká šance do kalendáře zadávat akce? Pokud ne, tak to tlačítko můžeme zcela dát pryč.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

zkusil jsem naplánovat testovací akci v kalendáři na 18.8 a 19.8 já ji tam vidím. Takže by to mělo jít. A na to by měl být kalendář použitý.

Jindroush

@peter Tohle je jen nastavením - v současné chvíli do kalendáře můžou dávat akce jen administrátoři, ale když se domluvíme, klidně to povolím nějak globálněji.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

#15
Aha, ok. Já jsem tam chtěl dát případně moje soutěže ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Jj, pro moderátora to povolit nelze, protože je nedostatečně globální, kdežto kalendář právě globální je.

Takže řešení jsou:
- povolit to všem
- povolit to všem, podle úrovně mazáctví
- založit skupinu "kalendářníci" a přidat do ní vybrané jedince

@peki @Igorus - vyjádřete se
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

fulda

Citace od: Jindroush kdy 18.08.2022, 13:54:55- povolit to všem, podle úrovně mazáctví
Doporučuji podle mazáctví
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

peki

Citace od: Jindroush kdy 18.08.2022, 13:54:55Jj, pro moderátora to povolit nelze, protože je nedostatečně globální, kdežto kalendář právě globální je.
Takže řešení jsou:
.....
@peki @Igorus - vyjádřete se

1) šel bych co nejjednodušší cestou
- napsal nějaká pravidla co do kalendáře patří
- klidně bych povolil všem (nevadí mi podle úrovně mazáctví = víme že dotyčný respektuje pravidla)

2) je možná nějaká moderace/administrace (v případě porušení pravidel z kalendáře mazat jako např. u příspěvku?)
 

Jindroush

Jasně, admini můžou uklízet všude, i v kalendáři.

V tom případě mi pošli návrh pravidel do SZ, někam je umístím a odkážu na ně z hlavních pravidel. Ta stejně taky potřebují trošku aktualizovat.

Co se týče skupin - furťáci určitě (108 uživatelů), zda mazáci(137)/supráci(90), to je ke zvážení, myslím, že s tím není problém.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

IMG_20220924_205158.jpg Během nahrávání IMG_20220924_205158.jpg došlo k problému.
Příloha neprošla bezpečnostní kontrolou a nemůže být nahraná. Prosím kontaktujte administrátora fóra. 4.8 MB

Jindroush

Hod mi prosim ten soubor do mailu jindroush @ kostky
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Posláno

Akorát jak tu píšu tuhle zprávu tak na mne kouká:

"Omezení: 10 příloh na příspěvek (10 zbývá), maximální celková velikost 19,53 MB, maximální jednotlivá velikost 4,88 MB"

a daný obrázek má uvedeno 4 871Kb.

Takže tuším zradu tady. Ale chybová hlášky tím pádem úplně neodpovídá.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 24.09.2022, 21:21:454.8 MB
Nevím, jestli to forum automaticky zmenšuje, ale takhle velké obrázky jsou asi zbytečné.

Petronel

Nechodí mi emaily, že jsem dostal SZ.
Před updatem to normálně fungovalo.
Našel jsem vlevno nahoře funkci "upozornění", ale i když jsem to tam odfajfkoval,tak mi email nepřišel.  :-\

milanv

#25
O víkendu říkal hobby, že má stejný problém. Přitom mně to chodí a nic jsem nově nenastavoval, zůstalo mi všechno nastavení z doby před upgradem fóra.
Jindro, koukni tedy prosím i na hobbyho nastavení, dík.

EDIT: Jedna změna tam je, teď mi chodí jen upozornění, od koho že mi přišla zpráva, zatímco dřív byl v e-mailu i celý její text.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Petronel kdy 26.09.2022, 18:34:44Nechodí mi emaily, že jsem dostal SZ.
Před updatem to normálně fungovalo.
Našel jsem vlevno nahoře funkci "upozornění", ale i když jsem to tam odfajfkoval,tak mi email nepřišel.  :-\
Mám stejný problém - někdy mi upozornění emailem přijde a jindy ne. Je to tak jedna zpráva s emailovým upozorněním a dvě bez...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Jindroush

Vpravo nahore v Upozorneni je nastaveni.
A tam je MNOHO cudliku, ktere rikaji, zda jen upozorneni (tj. facebook-like cisilko nahore v liste) nebo email nebo oboje. Asi mozna snad to muzu vsem nejak nanutit ty volby, ale nejsem si jist, zda to mam delat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petronel

Jindro jak jsem psal viz výše.
Email mi nepřišel ani když jsem to tam zafajfkoval...

Jindroush

@Petronel - kouk jsem ti do profilu a já teda žádný zafajfky nevidím - nahoře vlevo vidíš svůj profil, rozbal roletku, vyber zvoneček, a tam vidíš, co máš dostávat čím. U tebe jsou všechny fajfky v "oznámení" a jen dvě v "email". Měl bys dostat email prakticky jen když ti někdo "z ničeho nic" pošle SZ.



Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)