The Skyline Express (modifikace setu 60197)

Založil Colonel32, 14.07.2022, 21:43:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Byl jsem upozorněn, že 6tidílná souprava setu 60197 sice na první pohled vypadá docela dobře, ale na ten druhý je problém s disproporcí rozměrů vagónů vůči lokomotivě. Tak jsem nakonec koupil třetí set s tím, že jeden vložený vůz ještě přidám a druhý padne na díly, aby prodloužil těch 5 zbývajících o 4 study. V rámci studie jsem ale zkusil postavit i vůz prodloužený o 8 studů.

Co je podle vás lepší varianta? Případně, máte nějaký lepší tip jak lépe udělat ty stupátka pod "dveřma"?

Colonel32

Citace od: Colonel32 kdy 14.07.2022, 21:43:03
Co je podle vás lepší varianta? Případně, máte nějaký lepší tip jak lépe udělat ty stupátka pod "dveřma"?

Hmm... 66 zobrazení, ale odpověď žádná.

Když napíšu "hippotetický" tak se na mne sesypete jako hejno vos, ale když se vás zeptám na názor co vypadá líp, tak je ticho po pěšině. Přiznám se, že mne to docela mrzí a taky demotivuje prezentovat jakékoli další rozpracované výtvory.

hobby

Citace od: Colonel32 kdy 18.07.2022, 23:34:04
Hmm... 66 zobrazení, ale odpověď žádná.
Coloneli, to bude asi tím, že většina to nepovažuje za příliš důležité.
Ale když už jsme u toho, tak já bych preferoval tu prostřední variantu.

Marty713

CitaceCo je podle vás lepší varianta? Případně, máte nějaký lepší tip jak lépe udělat ty stupátka pod "dveřma"?

Jestli jsem to pochopil správně, tak ani jedna prodloužená varianta se mi nelíbí, protože na nich nevidím ty černé rámy znázorňující propojení s ostatními vagóny. ???

Co se týče stupátek, určitě by šlo vymyslet něco lepšího, ale nejprve bych popřemýšlel nad tím, jak vůbec znázornit dveře. Už teď jsem musel hledat, jaké místo na vagónu máš na mysli. ;)

peki

Na kolejišti/výstavách působí lépe souprava která má více vagónů, klidně i krátkých. Dlouhá souprava se  musí taky nějak na koleje vejít, aby to nevypadalo jako když si pes honí oháňku :)

Pokud se na to díváš jako expert a řešíš délku vagónu
- na poličku (snažil bych se bez ohledu na jízdní vlastnosti přiblížit modelu)
- aby to jezdilo (předpokládám) je to jen na tvém vkusu a možnostech tvého kolejiště.

Pro prodloužení vagónu bych použil i trainsbase 6x28. Takto (a na to naráží Marty713) to je jaksi nedodělané. Takže efekt prodloužení vagonu je zcela zabit, chybějícím přechodem mezi vagony a dále chybějící šedou kostkou na spodku vagonu.

Dá se to udělat i bez trainsbase 6x28, ale každopádně (kromě úprav-dodělání výše) bych posunul nápravy blíže ke konci vagónům.

Pokud má být vlak na nějaký dlouhodobý provoz  a bude poháněn přes baterky, vážil bych každou kostku navíc. U 9V vlaků (byť dochází k avizovanému zdražení cen energií) to tolik nevadilo. Platilo jen čím těžší vlak tím dříve odejde motor (dlouhodobý provoz).

Colonel32

Citace od: Marty713 kdy 19.07.2022, 11:29:39
Jestli jsem to pochopil správně, tak ani jedna prodloužená varianta se mi nelíbí, protože na nich nevidím ty černé rámy znázorňující propojení s ostatními vagóny. ???

Tak to jsme se nepochopili. S těmi černými přechodovými můstky se samozřejmě počítá, stejně jako s delšími trainbase (které už by měly být na cestě z Polska). Ale postavil jsem narychlo vždycky jen jednu stěnu, jen z dílů které jsem měl po ruce.

Mimochodem, technická poznámka - zatím to není ověřené dlouhodbým nasazením v praxi, ale vypadá to, že se dá prodloužit celková délka train base o 4 study (dva na každé straně), když se adekvátně prodlouží otočné podvozky. (na fotce uprostřed - ačkoli řešení delší baseplate je samozřejmě mnohem pohodlnější) Naopak prodloužení o 8 studů je podle mne při použití defaultních train base v podstatě nemožné. (viz foto, když se podíváte detailněji, tak uvidíte, že takhle by vlak vůbec nemohl zatáčet)

Citace od: Marty713 kdy 19.07.2022, 11:29:39
Co se týče stupátek, určitě by šlo vymyslet něco lepšího, ale nejprve bych popřemýšlel nad tím, jak vůbec znázornit dveře. Už teď jsem musel hledat, jaké místo na vagónu máš na mysli. ;)

Nad tím jsem přemýšlel taky, bohužel mne nenapadlo žádné uspokojivé řešení. Dělat vysunutá madla jako má lokomotiva ze setu 60198 se absolutně nehodí k aerodynamickému řešení soupravy a jakákoli snaha "dveře" znázornit pomocí bricků a plates 1x2 (aby dveře byly opticky tvořeny aspoň mezerami mezi dvěma díly, jenže to by zase rozhodilo umístění loga <-o-> na krajích vozu. Protože zase chci zachovat co nejvíc z původního designu setu.

Citace od: peki kdy 19.07.2022, 11:59:02
Pokud má být vlak na nějaký dlouhodobý provoz  a bude poháněn přes baterky, vážil bych každou kostku navíc. U 9V vlaků (byť dochází k avizovanému zdražení cen energií) to tolik nevadilo. Platilo jen čím těžší vlak tím dříve odejde motor (dlouhodobý provoz).

Plán byl to pro potřeby výstav připravit na instalaci dvou 9V motorů do čelní lokmotivy. Čímžtopádem by se v lokomotivě našlo místo na umístění nějakého jednoduchého batteryboxu, který by napájel přední světla a mohl by zůstat stále zapnutý. Ale nevím jak to uvést do praxe, elektronika nikdy nebyla moje silná stránka.