1989 Batmobil - 42127 Alternativní model

Založil domac, 26.06.2022, 20:22:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

domac

Ahoj všichni, po delší době tu mám opět  alternativní model, se kterým jsem se trápil poměrně dlouho. Kdybych měl popsat o co jde, tak jsem vlastně předělal Batmobil na Batmobil   :D Ti co sledují Rebrickable už asi měli možnost model zahlédnout.
Už když vyšla sada 42127 tak mi přišlo jako zajímavý nápad to zkusit předělat na jinou verzi Batmobilu a vzhledem k tomu jaký ten set měl díly, tak mi přišlo nejvhodnější zvolit verzi batmobilu 1989. Byl to docela trnitý designerový proces vychytat všechny klíčový proporce a funkce modelu, ale jsem s výsledkem spokojenej(jinak bych ho samozřejmě ani nezveřejnil).
Snažil jsem se v modelu zachytit taky klíčové funkce jako byly vystřelovací kulomety nebo výsuvná střecha kokpitu. Navíc má model i motor boxer s 8 písty a při jízdě vzadu rotují plameny z výfuku.


Za mě má model ale taky mínusy, mrzí mě že se ve finále nepovedlo zakomponovat ty svítící díly který původní model měl. Důvod je ale prostý, zkrátka na to nevyšly díly. Předělával jsem konstrukci asi 100x abych z toho vytěžil užitečný díly pro ten zbytek modelu a byl to jeden kompromis za druhým. I tak jsem ale rád že jsem se na to nevykašlal a dotáhl to do konce  :)

Video s prezentací modelu:
https://www.youtube.com/watch?v=53BuazA7uUw

Kdyby měl někdo zájem o návod, tak je opět na mém rebrickable:
https://rebrickable.com/mocs/MOC-115452/Dyens%20Creations/1989-batmobile-42127-alternate-model/#details

A taky odkaz na Flickr pro víc fotek:
https://www.flickr.com/photos/142407982@N08/albums/72177720299892632

Petronel

Tak to je hustý! :o
Techniku neholduji, na autech a Batmanovi neulítám, ale tohle je skvostný kousek.
Hlavně i ty detaily a funkce co jsou vidět ve videu. Kabina, výsuvné zbraně, tryskový pohon.. ;D
Skvělá práce. 8)

Stimpi


starbuilder

Znovu a jednou model, který by mohl být i oficiální. Opravdu se mil líbí přepracování tohoto nového batmobilu na ten klasický a hodně se mi líbí i ty typické funkce batmobilu. Těším se na další alternativní Technic model.

Marty713

Jako velký fanda Batmana, milovník batmobilů (mimochodem model z 89. je nej) a hrdý majitel setu 76139 jen smekám klobouk s bradou až na podlaze a říkám páni! To provedení všech křivek, ty funkce, ten detail! A se vší vážností je to mnohem povedenější než oficiální model. Krása! Díky! :)

Foton

Taky jsem fanda (přiměřený) Batmana a prostě "lehce" upravené auto bez batmanovského šmrcu pro mě není batmobil. Takže tvoje předělávka z toho setu konečně udělala batmobil.  A funkce tomu dali velké B. Obě B.
Smekám všechny 4 klobouky co doma mám.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Jediné slovo, co mě napadá při pohledu na tenhle úžasný model, je slovo ŠKODA. Škoda, že jsi ještě nepřijel na žádnou výstavu se sbírkou svých modelů, kde bys ukázal vždy, z jaké krabice lze udělat jaký alternativní model.
Protože co tvůj model, to perla - bylo by skvělé to ukázat naživo a ukázat hlavně, že každý z nich lze jen z jedné stavebnice.
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Citace od: milanv kdy 27.06.2022, 09:35:49
Jediné slovo, co mě napadá při pohledu na tenhle úžasný model, je slovo ŠKODA.

No áno, domac by určite aj Škodu z toho setu vedel spraviť. ;)

Stimpi

Citace od: milanv kdy 27.06.2022, 09:35:49
Jediné slovo, co mě napadá při pohledu na tenhle úžasný model, je slovo ŠKODA. Škoda, že jsi ještě nepřijel na žádnou výstavu se sbírkou svých modelů, kde bys ukázal vždy, z jaké krabice lze udělat jaký alternativní model.
Protože co tvůj model, to perla - bylo by skvělé to ukázat naživo a ukázat hlavně, že každý z nich lze jen z jedné stavebnice.

Milane, Domacův model máš možnost na výstavě obdivovat, na Lipně a i v Lisé byl jeho vrtulník ze setu tuším 42069 ;)
A za mě je to fakt pecka model!!!

milanv

Citace od: Stimpi kdy 04.07.2022, 15:44:59
Milane, Domacův model máš možnost na výstavě obdivovat, na Lipně a i v Lisé byl jeho vrtulník ze setu tuším 42069 ;)
No teda, proč jsem to nevěděl? Tak tohle je teda moje škoda... V rámci rychloprůletu výstavou v pauze svého dětského koutku jsem to vůbec nezaregistroval. Tak super, jen houšť a větší kapky! Domac: a dej vědět předem, myslím, že nás je o hodně víc, co se na  tvoje modely třesem! :)
Pán na Žlutém hradě