LEGO Masters CZ - modely

Založil Chairudo, 06.06.2022, 14:07:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Jako první zadání jsme měli stavět něco z vesmíru, co bude následně zničeno.

Kvůli stylu destrukce pálkou jsme zvolili vysokou stavbu na pilotách, která se může po nárazu "meteoritu Matouše"  (jak vidíte i ty malé letící kolem jako předzvěst) řítit pomalým záběrem k zemi.
Šárku napadla vícegenerační výzkumná stanice a zatím co já jsem dával tvar hlavní osmistěnné budově většinou postavené z 1x2 Bricků ať se dobře tříští, Šárka si hrála se vší tou omáčkou okolo.
To Šárka sama popíše, jak vidíte na fotce detailů tam byly mraky  :D

Byl jsem nadšený co jsme z fleku bez plánování dokázali za 8 hodin postavit, kor s člověkem kterého jsem neznal a nevěděl, jestli spolu budeme fungovat.
Skutečný stavěcí čas byl ale asi poloviční, dobrou polovinu času jsme strávili běháním do kostičkárny a hledáním dílků.
Mnohé znich např stříšky(slope) byly všechny barvy a druhy namixované v jednom dvou šuplících a museli jsme vyzobávat co potřebujeme  ;D... né jak u mě doma že jdu do konkrétního sáčku a hned mám  ;)

Do prvního dílu se nevešlo opravdu hodně pěkných záběrů, ze staveb a stavění skoro nic.
Po dostavění jsme měli možnost model odprezentovat, kde co je a kde se co děje, točí, hýbe, ale i z toho jste viděli minimum.
Aspoň máme pár fotek na vzpomínání  :)






YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: milanv kdy 06.06.2022, 15:01:20
Pavlíno, Patriku, Michale, Marku - nepodělíte se taky? Základnu i čarodějnici na raketě bych viděl moc rád!

,,Ale prosím, jak si přejete, beze všeho." odpovědělo kouzelné sluchátko.

Kanak

Citace od: Hardegon kdy 06.06.2022, 16:38:45
Citace od: milanv kdy 06.06.2022, 15:01:20
Pavlíno, Patriku, Michale, Marku - nepodělíte se taky? Základnu i čarodějnici na raketě bych viděl moc rád!

,,Ale prosím, jak si přejete, beze všeho." odpovědělo kouzelné sluchátko.

Není to ta zpěvačka Plavalaguna?

milanv

Citace od: Hardegon link=topic=53640.msg295935#msg295935
,,Ale prosím, jak si přejete, beze všeho." odpovědělo kouzelné sluchátko.
Díky, sluchátko! Je to super  přesně jak jsem čekal,  parádní nápad a provedení. Úplně cítím, jak mě třetíoko  pozoruje,  tak  co bych ostatně mohl napsat jiného? :-)
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Milane, popisky jsou především pro Tebe...protože ty momentky prostě miluješ, ALE zdravíme s wernym všechny své kolegyně a kolegy.

Igorus

Děkuji za zveřejnění fotek modelů. Doufám že to bude trend. Protože ano, až takto si to člověk vlastně může prohlédnout.

Jo a drobný off-topic- @Izabello+Werny - díky vám vidím konečně jedno smysluplné využití nových silničních modulů :)

milanv

#6
Citace od: Izabella08 kdy 07.06.2022, 13:12:47
Milane, popisky jsou především pro Tebe...protože ty momentky prostě miluješ, ALE zdravíme s wernym všechny své kolegyně a kolegy.
Kolega vinětář moc se nasmál a moc děkuje! Prima model plný detailů a života.

Myslím, že tu vznikl nejlepší přenos z LM, rozhodně informačně nejbohatší. Přidávám se k Igorusovi s prosbou o zveřejňování fotek i dalších modelů, jak to bude možné.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Oslovili jsme i další účastníky, tak se snad brzy zaregistrují a přidají k prezentaci  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

sharkabrick

Ahoj, mám pro Vás ježky. Tímto děkuji vypadlému Michalovi za poskytnutí. V neděli se uvidím se všemi kteří tu nemají účty a domluvím s nimi jak sem dostat fotky, zda souhlasí a zda přes ně či mne  ;)

sharkabrick

#9
Nikdo a nic nám to nezkazí ;)
Na ježka bylo 1,5h a úkol udělat co nejvěrnější kopii barvou i rozměry atd.

Všechny stavby se rozebíraji a ve dni volna mezi díly se zaklízejí zpět do kostičkárny. Nemohli jsme si odvézt žádnou stavbu, ani dílky.

Jeden díl se samozdřejme netočí za jeden den, byl čas i na kafe a oběd + zpovědnice. Už jen přestavy studia na destrukce vždy byly min. na půl.hodiny. Ale skutečnost byla většinou v 7h ráno do studia a kolem 22h zpět, takže únava byla hodně značná.

sharkabrick

Na Vaše přání se svolenim Michala...Kostka...Mě se nejvice líbil ten nápad že je planeta ve vesmíru zničena enviromentálními vlivy.

Matthes_CS

Citace od: sharkabrick kdy 08.06.2022, 10:12:18
Na Vaše přání se svolenim Michala...Kostka...Mě se nejvice líbil ten nápad že je planeta ve vesmíru zničena enviromentálními vlivy.
Co jsem pochopil, tak uvnitř měli něco postaveného, co se mělo ukázat, při rozbití?

sharkabrick

Ahoj,
přidám stavbu i mým pohledem.
Téma vesmír mě osobně vůbec nenadchl, ale hned jsme našli dobrý koncept. Věděli jsem že díky pálce chceme vysokou stavbu.
Pálka znázorňovala náraz meteoritu do budovy v meteoritové bouři (další míjející meteority jsou na stavbě umístěny)

Tomova role byla technická, vytvořit 8mi hrané půdorysy s prostupy a dobře tříštitelné stěny.
Má role vzhled, barvy, detaily.
Budova měla 3 patra, střední bylo uzavřené a vysypáno barevným materiálem výrazných barev pro efekt, technických hadiček a figurek (bohužel žádná směr kamera neletěla. teď už však myslím vím kam líp se měli umístit). Celá stavba obsahovala okolo 40ti figurek.

Ve stavbě byla i figurka kosmonauta, kterou do studia přinesl můj malý syn (záběr však nebyl použit).

Odehrávalo se zde několik příběhů, od ztraceného dítěte co si samo udělalo procházku na terén Marsu a hraje si s marťany, přes první podlaží kde bylo zázemí pro vědce a provoz stanice (řídící stanice, kuchaře, zdravotníky, pěstitele ovoce, zeleniny, chovatele zvířat. kuchyň, koupelna atd), druhé podlaží bylo vysypáno efektním materiálem pro destrukci, třetí podlaží bylo relaxační pro obyvatele stanice...

Na střeše byly raketoplány pro výzkum planety (popř. evakuaci) a na další úrovní odletová plošina se záchranným modulem.

S destrukcí jsme byly spokojeni, byť úder mohl jít trochu víc proti kameře.
Obzvlášť se mi líbil pozůstek stavby kde po demolici zůstali stát nosné pilíře a ohnutý vstupní tubus...

Hardegon

#13
Citace od: sharkabrick kdy 08.06.2022, 11:04:25
Ahoj,
(...)

Technická: Když si s Tomem založíte nové vlákno, kde budete sebe a svoje stavby prezentovat? Kam se budem chodit ptát na dotazy a čekat na odpovědi?

sharkabrick

Kostka - upřímně nevím. Podle mne spíš byl obsah jen vysypán materiálem pro efekt.Tím že se nerozbila horní deska s lesem, bylo myslím řečeno že život přežil.

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 08.06.2022, 11:02:54
Citace od: sharkabrick kdy 08.06.2022, 10:12:18
Na Vaše přání se svolenim Michala...Kostka...Mě se nejvice líbil ten nápad že je planeta ve vesmíru zničena enviromentálními vlivy.
Co jsem pochopil, tak uvnitř měli něco postaveného, co se mělo ukázat, při rozbití?

Měli uvnitř malé planetky asi 6x6 studů, které měly po rozbití velké planety přežít a znázorňovat nový život.
Myšlenka byla že i ze zničení planety vznikne nový život, ale Matouš do toho tak udeřil, že rozflákal všechno.

Citace od: Hardegon kdy 08.06.2022, 11:10:35
Citace od: sharkabrick kdy 08.06.2022, 11:04:25
Ahoj,
(...)

Technická: Když si s Tomem založíte nové vlákno, kde budete sebe a svoje stavby prezentovat? Kam se budem chodit ptát na dotazy a čekat na odpovědi?

Jelikož jsou modely v rámci soutěže, přijde nám zbytečné trhat prezentace a diskuze do různých vláken.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Hardegon kdy 08.06.2022, 11:10:35

Technická: Když si s Tomem založíte nové vlákno, kde budete sebe a svoje stavby prezentovat? Kam se budem chodit ptát na dotazy a čekat na odpovědi?

Hele já myslím že jedno vlákno na LM stačí. Dávám tomu tak ještě 2 maximálně 3 týdny :) :)

ditetemnaporad

Citace od: peki kdy 08.06.2022, 13:52:12
Citace od: Hardegon kdy 08.06.2022, 11:10:35

Technická: Když si s Tomem založíte nové vlákno, kde budete sebe a svoje stavby prezentovat? Kam se budem chodit ptát na dotazy a čekat na odpovědi?

Hele já myslím že jedno vlákno na LM stačí. Dávám tomu tak ještě 2 maximálně 3 týdny :) :)

Pro přehlednost, zvlášť s ohledem do budoucna, bych se přikláněl k například následující struktuře na fóru:

LM - LM1 - obecná diskuze
              - tým 1 - model díl 1 - model díl 2 - ...
              - tým 2 - model díl 1 - model díl 2 - ...
              - tým atd

A poté u konkrétního modelu vždy v prvním komentáři popis + foto od autorů (bylo by to vždy přehledně první) a následně diskuze.

LM možná nebude jednorázový a zapomenutý projekt a tak by to nějaký řád chtělo. Jakmile to bude v jednom vlákně, bude tam na konci série 1 100 stránek a bude otravné to proklikávat.

peki

Při vší úctě k pořadu LM a zejména soutěžícím, troufám si tvrdit, že je tu na kostkách řada daleko propracovanějších MOC (které zrají měsíce a roky) takže staveb z LEGa nad kterýma se dá diskutovat je tu plno  ;)

Uvidíme klidně to pak přeformátuji, ale zatím bych preferoval vše do jednoho vlákna aby to bylo pohromadě.   

Igorus

Z pozice moderátora rozděleno do dvou témat. To bude zatím stačit. O modelech zde, o soutěži zde.

Chairudo

Tak můžeme představit stavby druhého kola a jak už jste viděli rozflákání motorky a následný boj o dílky, i když tam Šárka Ryxeho "údajně" pokousala, uzmuli jsme si nejméně dílků, po malé trošce od různých typů a barev a podle toho jsme taky museli volit styl stavby.
Šárku napadl souboj dvou věží ohně a vody a já vymyslel že to bude souboj v tetrisu, ať je to zábavný souboj.

Já pracoval na vodě, Šárka na ohni, no a vzniklo z toho toto  :D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#21
V dalším úkolu nám Šárka vylosovala budoucnost a pustili jsme se do města (předměstí) na kraji oceánu kde jako jsou dnes v Japonsku protipovodňové bariéry, my jsme udělali bariéry, které město chrání proti stoupající mořské hladině.

V pravé části tedy vidíte zatopené ruiny města z minulých staletí. Za bariérou pak začíná růst předměstí, které pomalu přerůstá v megacity a na okraji je jeden z těch prvních mrakodrapů.

Sranda byla, že naše základová deska byla původně šedá měsíční krajina s jakýmsi slizem a nejprve jsme museli měsíční krátery a sliz vyloupat a pak celý terén zazelenit  ;D
Hashtag # Vícepráce  :D

Původně jsme chtěli městem provézt jednokolejku (nadzemku) ale Šárka vymyslela že bude lepší, když se bude létat a tak jsem sestrojil 10 dvoumístných vznášedel. 
- To je jedna věc kterou ještě dopiluji a použiji do některých mých staveb  ;D

Opět je v modelu minimálně stovka různých figurek znázorňující vtipné scénky... Grohl na jednom vznášedle kterému se pokazila stabilizace blinká... sorry ;D
Na střeše poslední fotky holka uklouzla a padá do bazénu s kačenkou.
Ale do televize se bohužel nedostalo skoro nic.

Víc si asi bude pamatovat Šárka  ;)





YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Velice kvituji tyto detailnější fotky modelů.  Ukazuje se, že i stavby, které v TV nemusí hned zaujmout, jsou vlastně skvěle propracovány. A když se ještě přidá příběh... Moc hezké,  díky!
Lust och fägring stor

Chairudo

Ještě doplním že jsme ke stavbě dostali motorek, světélko a 5 světelných bricků, takže kromě točícího se nápisu 3619 budova pod ním svítila a světelné bricky jsme taky všechny využili, na maják, na ohniště a další si nepamatuji, to taky bohužel není nikde vidět  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

sharkabrick


Pokračování:

Po zemi vedla stará kolejná trať po které do budoucnosti cestovali návštěvníci z jiných epoch.
Muzeum bylo zrcadlené, čili středověká expozice nejblíže středověku.
Tom se vyžíval ve vtipných scénkách, kdežto já v citu minifigurek a detailech staveb.

Tv. neukázala světla jenž byla v modelu v osvětlení majáku, restaurace či průjezdních branách ochranou hrází a další kostka byly umístěna jednoduše v ohništi v muzeu v expozici pravěk.. dále byly k dispozici ještě jedny světla el. napájená z bateryboxu, ty jsme měli vyvedený v restauraci...
Stavbu jsme stíhali dostavět tip top, poslední jsme zazelenili hráz a umístili vznášedla.
S Tomem jsem měli trochu jiný pohled na budovy, chtěli jsme zelené, avšak já organické tvary (pokroucené půdorysy, což byl problém sestrojit z dílků jenž nám byly k dispozici) Jednu mou budovu mi dokonce po sestavení podlahy druhého podlaží Tom celý rozebral, že na tom fakt pokračovat nebude :D ne Tome nezlobím se ;)

Inspirací na hráz a zatopenou část mi byl film "Reminescence", kterou jsem viděla cca měsíc před odletem.
Inspirací na hru tetris nám naopak byla stolní hra "klub Detektivů" s kreslenými kartami, jenž byly vánočním dárkem mé mamky a já si je před odletem jako inspiraci prohlížela, že se nám možná některá z fantazií může hodit. Foto karty přikládám...

Izabella08

Při losování na nás doslova zbyla DOBA LEDOVÁ...pro nás menší úděs:)  O této době toho víme pomálu. Později jsme záměrně hledali na Google jakékoliv LEGO modely na toto téma.  Kromě animáku Doba ledová téměř nic. Tak jsme se zaměřili alespoň na nějaké obrázky, jak vůbec tehdejší krajina mohla vypadat. A potvrdilo se nám, co jsme tušili...jen hory, led, sníh a prázdnota. Ale čím zaplníme plochu cca 120x90?
Patrika napadlo postavit zasněženou skalní horu, která bude díky jeskyním místnostem obydlím a útočištěm lidí doby ledové.
Navíc i dominantou naší stavby. Vhodné kostičky k postavení skály...šedé a bílé šikminy...bylo nutné jednotlivě vyzobávat z mixu všech možných barev a nebylo jich dostatek...a 14 hodin utíkalo neúprosně rychle.
Oříškem bylo vytvořit i figurky doby ledové...kostičkárna byla k prasknutí, ale ne pro oděvy, sestřihy vlasů či doplňky, které jsme potřebovali. Žádné látky, kožešiny apod. Trvalo to hoďku a půl, ale 20 kousků lidí doby ledové bylo na světě.
Úsměvná byla situace, kdy nám porotci položili otázku, kde má náš mamut uši jako slon?
Patrik si stál za tím, že mamut má uši nepatrné oproti slonovi:)

Hardegon

Cukrárna u Borise
Pokud by vám to připomínalo scénu z nějakého filmu o velké opici, tak se rozhodně pletete. Nova nemá práva takové názvy a náměty používat. Takže proto Boris.

Hardegon

#27
Středověk
Co nebylo zmíněno v TV je, že zadání od moderátorů a porotců byla splněna.
1) Evelyn jako princezna obětována drakovi
2) Matouš jako "statečný" hrdina
3) z Přemka je drak
4) Milan jakožto čaroděj vyčarováva člověka z budoucnosti
Kompletní příběh sem psát nebudu. Musíte si mě nebo Ryxeho odchytnout osobně  :)

A kdo si všiml roztančených párů ve vesnici, získá zlatého bludišťáka.

Tomik

Ten hrad se vám, kluci, opravdu povedl a je až k neuvěření, že jste ho postavili v tak krátkém čase. Obětování Evelyn drakovi je dobrý vtip a řekl bych, že i sen nejednoho diváka sledujícího pořad. >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ryxe

Citace od: Tomik kdy 17.06.2022, 11:49:00
Ten hrad se vám, kluci, opravdu povedl a je až k neuvěření, že jste ho postavili v tak krátkém čase. Obětování Evelyn drakovi je dobrý vtip a řekl bych, že i sen nejednoho diváka sledujícího pořad. >:D

To mě také překvapilo, co se v těch časových limitech dá všechno stihnout. Je ale pravda, že ač to kolikrát vypadá, že u toho stolu děláme s Hardegonem samé kraviny, měli jsme přesně vymyšlený postup stavby. Hned na začátku jsme si rozdělili úkoly, kdo co bude dělat, co budeme dělat společně a časový limit jsme si rozdělili na úseky ( většinou dvouhodinové) a na každý tento úsek jsme měli plán, co se musí postavit, abychom to stihli včas. Je to myslím hodně o tom, jak ten tým šlape a jelikož jsme se s Hardegonem dokázali na všem shodnout a i nálada byla super, šlo to opravdu od ruky  :D.

No, Ewelyn nakonec obětována nebyla, drak Přemek zhynul docela bídnou smrtí  >:D. Škoda že tam to představení modelu nedali.