Lego Harry Potter

Založil Kniga, 19.04.2022, 09:06:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kniga

Protoze, tu HP nema vlastni sekci, teoreticky by neco mohlo jit do sekce Hrady, ale   ne vse :), tak bych zde rada zalozila aspon tohle tema. Pokud tu je tedy jeste nekdo jiny krome me, kdo tu HP Lego sbira. Ja tomu propadla v prosinci 2021 a dost mi to zamavalo s rozpoctem.  Kazdopadne se z tohoto konicku klube kun jak stodola :)

Ja rozhodne, ale nechci skoncit u toho, ze si koupim sed, poskladam ho a bude mi na nej padat prach... Nelibi se mi totiz hlavne sirka, 8 studu, je proste zalostne malo, a tak chci postupne vybudovat vlastni verzi bradavickeho hradu. Pricemz, ale chci zachovat ten vzhled "domecku pro panenky".

A mrzi me, ze me tolik setu uteklo :D ty z predchozich licenci ani dokupovat nechci, protoze to jsou silene palky.... Nejvetsim cilem je ted nasetrit si na Pricnou ulici :)

Maigi

Uznávám, že by ten HP svět potřeboval nějakou tu štábní kulturu, podobně jako modulární domky. Ty jsou buď... jak to nazvat... mini-modular? (8 studů hluboké, bez zadní stěny) a pak plnohodnotné moduláry (násobky 16x32, mají záda). Díky tomu se dá ten svět krásně propojovat. S propojováním částí oficiálních HP setů jsem měl fakt problém. Ani teď nejsem spokojený. Kdyby se na to vymyslela nějaká norma a na tu bych to přestavěl, bylo by vše jednodušší. Co třeba stejná? Ale nevím, jak by teda vypadala modulární velká síň :D
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Maigi

ještě fotka
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Kniga

Me tech 8 studu prijde zalostne malo u vseho, i tech 16, ale zkousnu to.
Moc hezka sbirka! Ja ted vsechno rozkladam a premyslm, kde usetrim,a bych mohla nakoupit co mi chybi...

Docela mi taky vadi, ze v kazem setu je Zlate trio, ja bych radsi vetsi rozmanitost, nez sedmeho Harryho, Rona a Hermionu.

Drobuliatko

Tak hrali hlavnu ulohu, takze tazko ich z tych ikonickych scen vynechat. ;) Ale ano, potom ma fakt clovek X Potterov a 1 Olivandera napr. Riesenim by bolo predavat sety bez figov a clovek by si samostatne mohol dokupovat akych by chcel.

Maigi

Těch 16 jsem myslel na šířku a na na hloubku. U modulárů je standard násobky 16x32, tzn pak 32x32 a větší, ale to se zvedá do šířky. Takže hloubka je vždy 32 i s chodníkem. Těch 16 je šířka čelní fasády jakoby polovičního moduláru. Viz obrázek (není můj).
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Kniga

Citace od: Maigi kdy 20.04.2022, 09:46:46
Těch 16 jsem myslel na šířku a na na hloubku. U modulárů je standard násobky 16x32, tzn pak 32x32 a větší, ale to se zvedá do šířky. Takže hloubka je vždy 32 i s chodníkem. Těch 16 je šířka čelní fasády jakoby polovičního moduláru. Viz obrázek (není můj).

Jako chapu proc tam musi byt, ale proste mi to vadi :D Mma 23* HP... aspon ty co jsou identicti a maji unifoormu Bradavic vyuziju na jine studenty...  A treba u Doupete, bych proste figurku HP ozelela a mela misto ni aspon jednoho s Weaslyovych navic.. Treba Billa..
Hlavne premyslim kam s figurkama, ktere nevyuziju na sceny do hradu. A to, ze mam jen dve unioformy Havrasparu a Mrzimoru. A asi i s tim souvisi to, ze je Lego strasne podle filmu a ty ja zas tolik nemusim no...

Porad mi u HP lLega chybi sada z ktere b\ch byla burtalne odvarena :)

Kniga

Citace od: Maigi kdy 20.04.2022, 09:46:46
Těch 16 jsem myslel na šířku a na na hloubku. U modulárů je standard násobky 16x32, tzn pak 32x32 a větší, ale to se zvedá do šířky. Takže hloubka je vždy 32 i s chodníkem. Těch 16 je šířka čelní fasády jakoby polovičního moduláru. Viz obrázek (není můj).

Aha, diky, js jsme v tomhle ohledu naprosty novacek.