LEGO Masters CZ

Založil peki, 06.10.2021, 12:13:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

starbuilder

#90
Mezi VIP hosty by se měli objevit Přemek Forejt a Marián Čekovský.

A na lego.com spustili novou stránku o lego masters
CZ: https://www.lego.com/cs-cz/page/lego-masters
SK: https://www.lego.com/sk-sk/page/lego-masters

Anatyt

To "Stavaj ako Master" mi píli uši. Chápem že to asi musí byť v súlade s medzinárodným názvom, ale v tejto vete kľudne mohli použiť slovo "majster".

rainfall

Citace od: Johny650 kdy 22.05.2022, 12:56:01
Byl by prosím někdo hodný a napsal zde k jakému jménu patří zdejší přezdívka? děkuji

Ano, presne - to by som aj ja uvital.  8)
LZ

Drobuliatko

Mne osobne je najsympatickejsi ten Marek Mencl. Strasny avantgardista! :D Dobry imidz! Tomu budem fandit! ;)

martindavid

V kolik to dnes startuje na voyo?

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jen musím podotknout že do odvysílání dílů na NOVĚ o nich nesmíme diskutovat, kdo kouká na Voyo musí týden počkat  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 29.05.2022, 20:26:49
Jen musím podotknout že do odvysílání dílů na NOVĚ o nich nesmíme diskutovat, kdo kouká na Voyo musí týden počkat  ;)
Teď před chvilkou jsme se na dodivaly.

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 29.05.2022, 20:26:49
Jen musím podotknout že do odvysílání dílů na NOVĚ o nich nesmíme diskutovat, kdo kouká na Voyo musí týden počkat  ;)
Tak toto ale platí jen pro vás soutěžící, ne? Kdokoliv jiný tuto mlčenlivost zachovávat nemusí, nebo má Nova nějakou takovou podmínku ve smlouvě na Voyo?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Ano vy diskutovat můžete, jen účastníci musíbyli jsme požádáni počkat na Novu - pak až to bude ofiko.
Voyo patří Nově, jestli tomu dobře rozumím.
Ti co si předplatí mají pořady o týden dřív, ale to je asi málo lidí tak ofiko to bude až to uvidí celá republika  ;D

Nevydržel jsem a zaplatil si na měsíc Voyo, včera taky zkouknuto ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

E-legie


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Jsem hodně rozčarován z prvního dílu. Modely pěkné, ale propagovat destrukci modelů mi přijde hodně přes čáru. Až uvidí vnuci, že je normální demolovat modely z Lega, tak mám obavu o své stavby. Buď jim je nebudu moci půjčovat nebo brzy nebudu mít co vystavovat. :-(
A kupovat Lego dětem, aby ho pouštěli z výšky na zem, no to už vůbec ne. Díky tomuto pořadu budu muset kupovat jiné dárky.

Anatyt

Ber to tak, že je to hlavne SHOW! ;D Lego slúži len ako prostriedok. Je to formát show, ktorý sa používa na rôzne spôsoby. V podstate identická show tohto formátu je "Z ohnivé výhně", len miesto kociek Lega pracujú s kovom.

MiHo

#104
Práce s kovem není primárně určena jako hračka pro děti.
Není podstatné jak to vezmu já, ale jak to vezmou děti. Je krásné jak se kostky rozletí a navíc se to smí, dělají to přeci dospělí v televizi.

nikolinek


Mr. Cube

#106
Citace od: miho kdy 30.05.2022, 21:51:20
Modely pěkné, ale propagovat destrukci modelů mi přijde hodně přes čáru.

Naprostý souhlas. A k tomu nám pan marketér v článku o příspěvek výš vysvětluje, že ten pořad reprezentuje podstatu značky. Já se vůbec divím, že tyhlety destrukce modelů LEGO při všech svých politicky korektních mantinelech a směrnicích ohledně zbraní, církví a jiných věcí dovolí a naopak to halasně propaguje. Vždycky jsem si myslel, že LEGO je kreativní hračka a můžu z ní postavit, co mě napadne a ne to různými způsoby bořit a ničit, nehledě na nějakou obecnou úctu k hračkám a věcem obecně.

EDIT: Tímto názorem nijak nesnižuji kreativitu soutěžících při stavbě modelů, tam je to samozřejmě něco jiného a za to palec nahoru, ale dělat zábavu z ničení prostě řadím do stejného ranku jako rádobyvtipné pořady s plýtváním jídlem apod.

Anatyt

Pozrel som si zopár videí Lego masters deštrukcií a súťažiaci sa na tom vcelku bavia. Tak počkajme až sa budú smieť vyjadriť aj oni a snáď nám to vysvetlia. ;)

skipper

Úloha končiaca deštrukciou je snáď v každej sérii, je to súčasť frančízu tej show. Videá zo zahraničia kolovali internetmi aj u nás a očakávať že zrovna tu to vynechajú je idealizmus.

Škoda že zrovna naši si to vybrali do úvodného kola čo aj nastavuje očakávania pre ľudí ktorí to nepoznajú. Na druhú stranu aspoň to je odškrtnuté a môže sa ísť ďalej.

peter

Co jsem to tak matně kdysi sjížděl a co nám bylo řečeno při původně zamýšlených přípravách, tak boření nějakého velkého modelu je záměr. Jednak to dodá důležitý WOW efekt a moment překvapení, ale hlavně to poskytuje základní stavební materiál pro dané kolo, tak tady to bude asi obdobné.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MiHo

Citace od: Anatyt kdy 02.06.2022, 09:28:29
Pozrel som si zopár videí Lego masters deštrukcií a súťažiaci sa na tom vcelku bavia. Tak počkajme až sa budú smieť vyjadriť aj oni a snáď nám to vysvetlia. ;)
Tomáš se vyjádřil už přímo v prvním dostupném dílu, že model ničit nechce.

MiHo

Citace od: peter kdy 02.06.2022, 13:01:49
Co jsem to tak matně kdysi sjížděl a co nám bylo řečeno při původně zamýšlených přípravách, tak boření nějakého velkého modelu je záměr. Jednak to dodá důležitý WOW efekt a moment překvapení, ale hlavně to poskytuje základní stavební materiál pro dané kolo, tak tady to bude asi obdobné.
V čem je důležitý?
Ani nevím v čem spočívá moment překvapení, když se v desáté minutě oznámí, že proběhne destrukce a po dalších třiceti minutách pořadu k ní dojde. Mám za to, že to je spíše plánované událost o nichž divák ví, že nastane, než že by to bylo překvapení.
Materiál byl v druhé skladové místnosti připravený a ten z destrukce se už, z toho co viděl divák, nijak nevyužíval.

peki

Mi to příde, podobně praštěný jako kdyby v pořadu "vaří celé .." nebo jak se to jmenuje dělaly dorty, s tím že na konci pořadu bude pořádná dortová bitva.  ::) Aby byla prostě "legrace". Jako ve starých groteskách.

Opravdu se divím, že tohle LEGu (předpokládám že se ho ptali pří schvalování pořadu/licence) nevadilo.   

Tomik

Citace od: miho kdy 02.06.2022, 18:18:53
Citace od: peter kdy 02.06.2022, 13:01:49
Co jsem to tak matně kdysi sjížděl a co nám bylo řečeno při původně zamýšlených přípravách, tak boření nějakého velkého modelu je záměr. Jednak to dodá důležitý WOW efekt a moment překvapení, ale hlavně to poskytuje základní stavební materiál pro dané kolo, tak tady to bude asi obdobné.
V čem je důležitý?
Ani nevím v čem spočívá moment překvapení, když se v desáté minutě oznámí, že proběhne destrukce a po dalších třiceti minutách pořadu k ní dojde. Mám za to, že to je spíše plánované událost o nichž divák ví, že nastane, než že by to bylo překvapení.
Materiál byl v druhé skladové místnosti připravený a ten z destrukce se už, z toho co viděl divák, nijak nevyužíval.
Myslím, že peter měl na mysli jinou epizodu. Např. v australské variantě LEGO Masters na začátku jednoho dílu představili soutěžícím motorku v životní velikosti postavenou z Lega, kterou moderátor "omylem" shodil z podstavce a ona se celá rozbila na kusy. Následně se soutěžící dozvěděli, že to byl záměr a úkol potom zněl: ukořistěte si tolik kostek, kolik zvládnete v daném časovém limitu, a následně z nich něco postavte. Tím nepodporuju myšlenku rozbíjení modelů z Lega (také se mi to příčí), jen se snažím objasnit, co měl peter na mysli.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tahle varianta s motorkou ale už dává smysl,  to je něco jiného: ukázat  univerzálnípoužitílega, z motorky budou dva domečky,  vesmírná stanice, kaktus v květu a stojánek na tužky - ten nesmí chybět :-)
Tam je jasný akcent na stavění a kreativitu.  Šlo by to ještě zajimaveji, např.  náhodně si vylosovat cizí model z minulého dílu a postavit jen z těch kostek něco jiného,  co nejméně tématicky podobného.  Prostě alternativní modely.
Ale jenom tak shodit na konci model ze třetího patra (hyperbola), to je blbost.
Pán na Žlutém hradě

sharkabrick

Ahoj všem,
tady Šárka z LegoMasters. Pár let jsem tu profil měla, ale nebyla aktivní. Tak je asi na čase něco změnit, pod novým nickem, novou Šárkou, Sharkou ;).
Jak už Tom zmínil a možná někdo četl, jsem spíš sysel kostiček až na ně budu mít čas a on pořád nebyl, jako mamka 3 dětí jsem si 10let nepostavila pořádný model a účastí v LM se to ve mě zlomilo a prostě jsem si čas na modely našla.
Kdo chce vidět mé stavby, budu je teď postupně vkládat na svůj instagram.

https://www.instagram.com/sharkabrick/

A občas i sem do vláken. Ale na instagramu nebudou jen fotky a videa modelů, ale i zajímavosti , porovnání historického vývoje některých lego prvků no a samodřejmě teď i fotky ze zákulisí natáčení LM a pobytu ve Varšavě (tady to spamovat nechci). Ale sem přikládám alespoň 2 mé letošní stavby na ukázku.
Dle mých doměnek mě Nova vybrala jelikož potřebovala do pořadu i ženy a těch je mezi námi legaři málo, zaujala jsem stavbou kterou jsme s mamou postavili na castingu. A pak také, nebotˇ když se v životě kreativně nevyřádím v legu, vyřádím se jinak :maluji portréty, modeluji dorty, šiji aj. kreativní činnosti a tak kreativní představy, nápady a detaily v LM půjdou v našem týmu z velké části za mnou ;)

Také mě Tom nakopl že bych mohla jezdit vystavovat, takže se budu těšit v Olomouci (Polabské kostky už měli po LM uzavřenou registraci), nebo teď objedu s dalšími soutěžícími Petrem a Pavlem všechny lego zóny :) kde s kýmkoli z vás ráda pokecám :) jedeme nadšení že zas bude čas se postupně 5m od natáčení vidět s ostatními soutěžícími a věřte že se na všechny těšíme.
V pořadu totiž nebyla přílišná rivalita a každý si chtěl hlavně užít co nejvíce, ideálně všechny výzvy a to na tom bylo to nejkrásnější. Ne boj, ale radost ze stavění ;) i když samozdřejmě výhra by potěšila každého a nejvíc zabolí toho kdo zůstane těsně pod stupněmi vítězů...a asi by ještě víc bolela, kdyby k tomu přihodili pár desítek kilo lega jako v Austrálii ;)

Jakmile se odvysílá první díl, a my jej budeme moc komentovat. asi stejně jako Tom se Vám rádi budeme snažit odpovědět na otázky...

Anatyt

Citace od: sharkabrick kdy 03.06.2022, 07:47:32
samodřejmě

Citace od: sharkabrick kdy 03.06.2022, 07:47:32
samozdřejmě

Roky sa zamýšlam nad tým, prečo tam v češtine pcháte to D ? Veď to tam ani foneticky nesedí. ::)

https://www.pravopisne.cz/2010/10/samozrejme-x-samozdrejme/

Marty713

Viděl jsem včera pouze pár několikaminutových úryvků, tak zatím nemohu hodnotit. Rád si to někdy pustím od začátku, ale cvičně jsem si dnes prošel komentáře na několika místech a bojím se, že ten první dojem není zrovna nejlepší:

csfd.cz

idnes.cz

rexter.cz



milanv

#118
Já to bohužel viděl. Dá se to vyjádřit velmi jednoduchou zkratkou: celý pořad je na úrovni "haha, bude děsná sranda, když se budeme pitvořit a dělat před kamerou ze sebe něco na úrovni čtyřletého imbecila" - moderátoři to dělají dokonale a snaží se do té role vpasovat i soutěžící (naštěstí se jim to nedaří :) Patrik dokonce nakonec hodnotí díl slovy: "zajímavá zkušenost, ale doma teda lego vybuchovat ani nijak ničit nebudeme".)

Předpokládám, že to je záměr, aby se o tom všude na internetu rozproudila "diskuse": jedni (ti, co mají oči) to nazvou pravými jmény, druzí to budou hájit, že "to se přeci musí, aby to byla show" nebo "jo, ty jseš chytrej, ty bys to určitě udělal líp" - a tím se pokouší získat sledovanost. Prostě klasika, celá ta "diskuse": se dá už dopředu okopírovat z diskusí o jakémkoliv jiném podobném pořadu, protože ty útočí na stejné emoce a pak výsledek odpovídá jak vejce vejci.

Jo, a pokud myslíte, že ty modely aspoň ukážou, když už za celou dobu neukážou nic z jejich plánování nebo stavby, tak zapomeňte.  Místo toho jsou tam další vstupy moderátorů útočících na Milana Reindla větami typu: "Tak co, jsou všechny týmy v pohodě nebo už to někde neklape? (naděje v hlase) Milan, povez nám nějakú pikošku! Už máš pro nás nějakú pikošku?"

Takže to, že téma hned prvního dílu bylo, že se modely hodnotí podle toho, jak se rozpadnou po úderu basebalkou, pádu z výšky nebo výbuchem, není náhoda, zapadá to do koncepce (čti "úrovně") pořadu.
Smajlíka si doplňte sami.

Jo, a perlička na závěr: s sebou na cestu na výstavu jsme měli v autě Čtyřlístek. A hlavní příběh v něm? Raelity show! Takže pokud si chcete udělat obrázek o tom, jak se někdo normální snaží vyrovnat s nápady bláznivých režisérů reality show, tak není třeba trávit hodiny na LEGO Masters, přečtěte si za pár minut ten Čtyřlístek, tam to máte krásně popsané, i s obrázky - a pasuje to dokonale!  >:D
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

No ako som písal tu, je to hlavne REALITY SHOW! Taká, akých poznáme za tie roky kopec. A Lego ako také slúži len ako prostriedok (inde je to džungľa, inde kov, inde erotika, atď.). A vo-vo-vo tom to je! ;)