4. ročník akce Albert - prezentace modelů - uzávěrka 5.8.2021

Založil peki, 23.06.2021, 14:04:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Pohádková mašinka

Ze setů:
30578 a
30591

Mašinku jsem musel postavit, i když nebyla kolečka.

Matthes_CS

Záchranná vesmírná loď

Ze setů:
30570 a
30567

Hardegon

Sobík
30578 + 30591

Hardegon

Policejní obojživelné letadlo
30567 + 30591

Hardegon

Škorpioní letadlo
30570 + 30578

Hardegon

Hmyzák
30570 + 30578

Tomik

Tak jsem to nakonec stihnul - tady je moje další barevná ptákovina:

Název modelu: Kohout
Použité sety: 11016

Papoušci jsou už trochu okoukaní, tak jsem zkusil postavit jiného ptáka, který by ideálně nepotřeboval ani bidýlko. Největší výzvou bylo postavit dost pevné nohy, které unesou váhu celého modelu, a potom samozřejmě to celé vyvážit, aby kohout nepadal na pr... teda zadek. Nohy jsou zpevněné bočními pásy z dlouhých plate a pařáty prodloužené dozadu (i tak je cítit, že váha je především na patách).



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Expediční letoun
použité sety: 30578 a 30570

Stimpi

Kockatka
použité sety: 30567 a 30591

Chairudo

Tensegrity Balancující ptáček

Vizuálně je to jak komár na mol, ale funguje perfektně :D
30578
30414





YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

#70
Hydroplán

Letadlo byla jasná volba. Chtěl jsem ale něco trochu jiného a také tematického (Wildlife Rescue). Vznikl proto hydroplán s kamerou pro dokumentaristu a strom s opicí pro větší hratelnost.

Použité sety:
30570 - Wildlife Rescue Hovercraft
30578 - German Shepherd
30591 - Titanium Mini Mech

Marty713

Sob a saně

Cílem bylo postavit něco částečně vánočního a částečně dobrodružného. Výsledkem je sob táhnoucí saně na cestě ke Svatyni Zlatého meče, kterou hlídá oddaný gnom.

Použité sety:
30414 - Emma's Magical Box
30578 - German Shepherd
30591 - Titanium Mini Mech

Marty713

ZOO

Koukám na Tomikova kohouta a říkám si, jestli jsem udělal správně, že jsem se tentokrát záměrně rozhodnul pro model složený z více malých částí, a ne pro jeden velký ,,na výstavku". Prostě jsem chtěl něco maximálně hratelného a ideálně v měřítku k minifigům. A doufám, že vstupní brána do ZOO, domek s prodejem vstupenek (případně obchod se suvenýry), různé výběhy s krokodýlem, slonem, plameňákem, krávou, prasetem, klokanem, pštrosem a dvěma tučňáky tyto parametry dostatečně splňují.

Použité sety:
11016 - Creative Building Bricks

Pool

Had - uzavřel bych to takovým mini dílem hada s podstavcem, na který se dá přichytit a tvarovat

sety 30578 + 30591

Tomik

Tímto uzavírám přihlašování modelů.

Letos to bylo takové trochu hektické, ale nakonec jsme společnými silami postavili celkem 73 modelů.

Nejvýkonnějšími staviteli byli:
werny - 9 modelů
HD - 8 modelů
Tomik - 8 modelů
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Děkuji všem, výsledek je opět úžasný. Doufám že jste si to užily a nestává se z toho rutina-úkol-otrava.  ;) 

peki

Jako každým rokem je v Albertu spuštěna vánoční akce, na které jsme se podíleli tvorbou kombi modelů. Co vše vniklo je vidět v tomto vlákně.

Návody na kombi modely jsou pak na stránkách ALberta zde

Marty713

Před tím, než jsem svou ZOO konečně rozebral, mrknul jsem na zbývající díly a s vypětím všech sil jsem postavil ještě jedno poslední zvířátko:

Bonusová ovečka :D