Výstava v Lysé nad Labem 2022

Založil Ryxe, 15.06.2021, 12:06:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Zdravím všechny,
rád bych ohlásil přípravu výstavy v Lysé nad Labem 2022. Dnes se nám podařilo sehnat termín. Kalendář výstaviště byl poměrně plný, takže nám vyšlo místo pro pořádání výstavy  na datum 4.-5. 6. 2022. Veškeré info budu dávat průběžně. Snad nám to příští rok vyjde a budeme se moci v Lysé sejít a rozjet to naplno 😉





Seznam vystavovatelů:
Stimpi
Daniel
Robkteryten
Znouzectnost
Gearcs
Mtron
Vasyk
Hardegon
Bruno
Igorus
Šipka
Peter
HD
Chairudo
Skywalker 007
Tomik
Fanda+2
Milan V. a Dita
Borun
Mirek
444martin+444jakub
Mathes s tátou
Ongon
miho
Izabela a werny
Peki

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Paráda! To bude dvojzápřah. Už se nemůžu dočkat. Úplně jste mi zvedli náladu oba dva!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 15.06.2021, 16:53:33
Paráda! To bude dvojzápřah. Už se nemůžu dočkat. Úplně jste mi zvedli náladu oba dva!
To víš, musíme všechny trochu rozhýbat. Lelkování už bylo dost 😂

fanda

Také se těším, jen mi je líto, že budu asi muset vzdát Plzeň (Lysá je od Holešovic výrazně blíž a dva víkendy za sebou nejsou únosné pro mě ani mého syna a vnuka).

Tomik

Taky se těším, že vystavím své modely v Lysé (takhle blízko Prahy už dlouho žádná výstava nebyla).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Jestli všechno klapne budu tam  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten


poMOCník

Teda to je za dlouho. Do tý doby možná i něco postavím!

Daniel

Doufám, že to vyjde a dorazím ;)

Igorus

Super zpráva. Počítej se mnou  ;)

Ryxe

Díky moc všem za zájem. Věřím, že v červnu už bude situace klidná a tentokrát to vyjde. S Hardegonem se pokusíme i vymyslet nějakou formu spolupráce, abychom všichni tyto dvě za sebou jdoucí výstavy co nejjednodušeji zvládli 😉.

šipka

Taktéž a rád se připojím  ;)

Igorus

Citace od: Ryxe kdy 16.06.2021, 12:31:31
Díky moc všem za zájem. Věřím, že v červnu už bude situace klidná a tentokrát to vyjde. S Hardegonem se pokusíme i vymyslet nějakou formu spolupráce, abychom všichni tyto dvě za sebou jdoucí výstavy co nejjednodušeji zvládli 😉.

Nepochybuji o tom, že něco vydumáte. Jste přeci chytří kucí.

Jako co by za mne bylo nejvíce přínosné, je zajistit hromadný převoz modelů, co budou na obou výstavách.

skywalker007

Taky se hlásím já +brácha.

LordBobo

Zdravím,
pokud bude zájem, můžu přijet s několika posledními NASA sety (Saturn V, lunární lander, ISS a Discovery) a několika MOCy raket od SpaceX ve stejném měřítku jako Saturn V (1:110). Uvidím, kolik jich do té doby stihnu udělat, ale minimálně Falcon Heavy a Starhopper budou.

peter

S mojí účastí na výstavě počítám ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ongon

#17
taky se hlásím
vzal bych hradní budovy a dále asi důl

HD

Už se těším, můžeš se mnou počítat.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Ryxe

Do prvního příspěvku jsem napsal aktuální seznam vystavovatelů. S některými jsme se dohodli osobně, s některými si psali a ti, od kterých mám zatím potvrzenou účast by již měli být na seznamu. U těch, kteří se hlásili zde ve vlákně a potvrzení zatím nemám, jsem dal otazníky, ale doufám, že je budu moci brzy vymazat, jelikož bychom je chtěli v Lysé určitě potkat 😉. Pokud jsem někoho, s nímž jsme se již o účasti bavili, zapomněl do seznamu dopsat, prosím o připomenutí ( fakt jsem se snažil nikoho neopomenout ). Kdo se ještě nestihl přihlásit a vystavovat bych chtěl, nechť se mi též ozve.
Díky moc.

Chairudo

#20
To bude taky pěkná slezina, do léta ať se počet lidí zdvojnásobí  ;D

Dám ti sem ještě pár zákonných povinností na vyčištění hlavy aby ses přes zimu nenudil a můžeš se v klidu připravit ;)
Když jsem zakládal Olomouckou akci, tak jsme o takových věcech jako zákonné povinnosti vůbec nepřemýšleli teď už jsme moudřejší a asi časem pro pořadatele vytvořím orientační Brožuru co všechno je k akci třeba. z těch nejdůležitějších:

1) nad 250 osob na akci je ze zákona povinný požární dozor - každý kraj má trochu jiné podmínky, musíš dohledat ty své.
https://www.hzscr.cz/clanek/pozarni-bezpecnost-na-akcich-s-vetsim-poctem-osob.aspx

2) Nově u kací nad 1000 "očekávaných" návštěvníků denně je povinná koordinace s hyhienou - taky se asi bude měnit, je třeba to sledovat.
https://www.hygpraha.cz/dokumenty/mimoradne-opatreni-ministerstva-zdravotnictvi-cr---povinnost-oznameni-o-konani-hromadne-akce-nad-1-000-osob-s-ucinnosti-od-19--7--2021-6241_6241_161_1.html

3) Pořádání akcí se musí hlásit na kraji, všechny akce podléhají poplatku ze vstupného. Kulturní akce jsou od poplatku osvobozny, ale musí být nahlášené a o osvobození se musí zažádat.
V Olomouci je to 15% ze vstupného, jiné kraje zase trochu jiné podmínky.
https://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/poplatky/mistni_poplatek_ze_vstupneho.html

Bude toho víc ale to je jen tak na rychlo co jsem si vybavil  :D

Pak ještě není na škodu si vygooglit manuály a bezpečnostní standardy pro pořádání akcí jako třeba tento  :)
https://mmkv.cz/sites/default/files/dokuemnty/bezpecnostni_standardy_pro_poradatele_spolecenskych_akci_0.pdf
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

MilanV a Dita jedou bez otazníku vystavovat, plus se spolu domluvíme na dětském koutku
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Se mnou můžeš také počítat.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

fanda

Se mnou můžeš také počítat.

Borun

Bude to masakr dva víkendy,ale nechal jsem se ukecat 😀 .nahlasil týden dovolené a přijedu.Prozatim budu potřebovat 5m.

Ryxe

Otazníky jsem odmazal a Boruna připsal. Mám z Vás velkou radost  :D

Ryxe

Ahoj, jen bych se vás rád zeptal. Jako Polabské kostky pravděpodobně budeme mít možnost se prezentovat na Vánočních trzích na výstavišti v Lysé. Před dvěma lety už jsme tam pár vitrín měli, ale bylo to tenkrát sjednáno na rychlo, tak jsme tam dávali něco ze svých domácích zásob a stimpi nám zapůjčil nějaké své modely.
Tentokrát jsme trochu poučenější, tak jsme tuto možnost prezentace začali domlouvat v předstihu. Zatím máme přislíbeno, že bychom tam prezentaci udělat mohli. Detaily se budou teprve řešit.
A teď jak by to mohlo vypadat:

Mohli bychom požádat o vitríny ( tuším že půdorys 1x1m), kde bychom mohli instalovat modely po celou dobu trvání trhů. Trhy jsou otevřeny o adventních víkendech, tuším krom toho posledního (ještě upřesním). Přes týden je pak výstaviště uzavřené, takže i modely jsou po zámkem.

Kromě modelů ve vitrínách je možné udělat hrací den. Ne nic velkého. Dva, tři stoly s nějakou Lego zábavou, stavěním atd...

Než půjdeme jednat o detailech, chtěl jsem se zeptat, zdali by měl někdo zájem nějak se zapojit: vystavovatel/účastník hracího dne. Podle toho bychom pak mohli rozmyslet kolik vitrín bychom potřebovali, jaký termín zvolit pro hrací den a pokusit se to vyjednat.

Je to zajímavá možnost prezentace. Na vánoční trhy chodí dost lidí. Vstup je volný, tudíž za to bohužel nemůžeme nabídnout nějakou finanční odměnu, ale co můžeme nabídnout je pohodové předvánoční kostkařské setkání a třeba něco dobrého na zub😉.

Stimpi

Určo, kdyžtak můžu vzít na stavění něco hejbacího.

Robkteryten

Je libo něco černo-bílého/1×1m/a par rukou?

milanv

Ahoj!

Hlásíme se s Vánočními sousedy


Rádi přijedeme i na dětský den, pokud se shodneme na termínu. Můžeme z předvánočních víkendů 4-5. 12. a možná 18-19. 12., ale to je už tak krátce před Štědrým dnem, že to nemůžeme zaručit.
Pán na Žlutém hradě