WESTERN - 1996-98

Založil Fricoolinek, 29.03.2021, 20:48:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Fricoolinek

Krásná linie, povedená.

Proč ten jepičí život na úrovni jedinného tříletého (u kovbojů) cyklu?

Jen se to neprodávalo nebo tam byly i nějaké "sluníčkářské" důvody? Přecijen, ty sety zobrazovaly nějaké náznaky násilí, byly tam prvně moderní zbraně, kostky s dynamitem, banditi přepadávající banku atp.

Ale za mne - vizuálně to prostě byla paráda. Na to, že vznik těch setů spadá až někam 1/4 století zpět.

Kuba

Výkřik do tmy?

Ano i můj názor, že western nevychází je ten, že Kavalerie a Indiání jsou ve spojitosti dnes pro lego tabu... ale to už se tu řešilo mnohokrát, stačí pobrouzdat po fóru...



PS: světla chvilka nastala, když vydali filmovou serii... taková milá útěcha...

Fricoolinek

Trochu jsem se snažil, ale nějak úplně relevantní diskuzi na téma jepičího života této linie jsem neobjevil.

Fricoolinek

Citace od: Kuba kdy 29.03.2021, 21:28:58
Výkřik do tmy?

Ano i můj názor, že western nevychází je ten, že Kavalerie a Indiání jsou ve spojitosti dnes pro lego tabu... ale to už se tu řešilo mnohokrát, stačí pobrouzdat po fóru...



PS: světla chvilka nastala, když vydali filmovou serii... taková milá útěcha...

BTW: Spíš jsem to bral jako takovou "lego-dějepisnou" otázku. Relativně mne by asi oprvadu nejvíce zajímalo, zda se třeba "nešušká", že western byl až moc nekorektní (i pro konec 90s).

Byl tam potenciál pro westernový vlak. Na druhou stranu zda tím by se inspirace trochu nevyčerpávala. Pokud třeba uvážíme, že (hypotetický) saloon už by byl zcela "zu viel".

I bez něj - karban, chlast, dynamit, agresivně se tvářící banditi, útek z vězení, přepadení banky, kolty, pušky.

Prostě byl western boží.  ;D

Foton

Citace od: Fricoolinek kdy 30.03.2021, 04:12:04

BTW: Spíš jsem to bral jako takovou "lego-dějepisnou" otázku. Relativně mne by asi oprvadu nejvíce zajímalo, zda se třeba "nešušká", že western byl až moc nekorektní (i pro konec 90s).

Byl tam potenciál pro westernový vlak. Na druhou stranu zda tím by se inspirace trochu nevyčerpávala. Pokud třeba uvážíme, že (hypotetický) saloon už by byl zcela "zu viel".

I bez něj - karban, chlast, dynamit, agresivně se tvářící banditi, útek z vězení, přepadení banky, kolty, pušky.

Prostě byl western boží.  ;D

No jo no, nikdo asi úplně nechce stavět farmu s dobytkem, těžbu zlata apod. Ale městečko by mohlo být zajímavé a pestré.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

yoshimaka

Ono se to nezdá, ale Western - to nebyly jen revolvery a pušky. To byly už i tiskárny, banky, hospice, různá řemesla (kovárny, pekárny, cukrovary, lihovary, koželužny, řeznictví) a manufaktury, akorát celá řada castle/pirates/western nebyla založena na běžném životě té doby (čest výjimkám jako je hostinec či kovárna) ale na konfliktu dobra a zla. A protože dneska se se zlem nedělá krátký proces, je to vyčerpávající (a často nekončící) dialog o politickém názoru a změně hodnot, které navíc nejsou zcela jednoznačné, není potřeba vytvářet konfliktní témata.
Lust och fägring stor

yoshimaka

Citace od: Foton kdy 30.03.2021, 08:49:50

No jo no, nikdo asi úplně nechce stavět farmu s dobytkem, těžbu zlata apod. Ale městečko by mohlo být zajímavé a pestré.

Mimochodem tohle by bylo vynikající téma do nějaké sekce jednoduchých strojů  (těžní kolo, mechanický kladkový jeřáb) v dobových kulisách. Docela bych si dokázal představit oživení westernu či různých historických období jako kulisy k mechanickým vynálezům té které doby.
Lust och fägring stor

milanv

Citace od: yoshimaka kdy 30.03.2021, 11:15:18
Mimochodem tohle by bylo vynikající téma do nějaké sekce jednoduchých strojů  (těžní kolo, mechanický kladkový jeřáb) v dobových kulisách. Docela bych si dokázal představit oživení westernu či různých historických období jako kulisy k mechanickým vynálezům té které doby.
Naprosto souhlasím, tohle je úplně úžasné téma, a nádherně "fotogenické". Vynálezy té doby, samotný fakt toho prvního usazování se, kdy je potřeba zajistit vše od úplně základních potřeb...

Trochu mi to připomíná můj nápad postavit seriál vinět na téma Vernův Tajuplný ostrov - ač kniha je fikce oproti realitě, tak princip je stejný: postupnými vynálezy se usídlit, když na začátku nemám nic než křesadlo...
Pán na Žlutém hradě