Převod 4,5V motorků na 9V

Založil Robi, 09.06.2013, 19:20:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robi

Jelikož je tu všude spousta předělávek a úprav, napadlo mě upravit si staré 4,5V motorky na 9V napájení.

Zatím je to vše ve stadiu pokus-omyl, ale třeba se to někomu bude hodit a budu rád i za každou radu čí nápad.

Pokusím se k tomu udělat i nějakou foto dokumentaci k jednotlivým bodům. K úpravě jsem si zvolil motůrek http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=bb06 . Předem se omlouvám za kvalitu fotek.

1. úprava kol:

napadlo mě celá kola vysoustružit z kovu, ale vzhled celého podvozku by se poté dosti změnil, takže jsem zvolil následující variantu:

do původního kolečka http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=wheel2a jsem navrtal milimetrovým vrtákem dírku z plochy kolečka až do středového kokového uchycení, do této dírky jsem potom dal 1mm silný drátek. Na ploše, kterou se kolečko dotýká kolejnice jsem udělal malý žlábek a zde jsem ohnul drátek. Potom jsem si z plechovky ustřihl proužek a potřebné šířce a délce (rozměry dodám zítra) aby pokryl celou plochu kolečka, která jezdí po kolejnici. Vteřinovým lepidlem jsem potom tento plíšek nalepil na kolo a díky drátku navrtanému v kolečku mam již napájení na osičce kola (a uvnitř motorku).



2. úprava uchycení koleček

-na tom se zatím pracuje-

Různé nápady a tipy uvítám  ;)

mirek

Počítáš s tím, že motorek spřažený s vagonky bude po kovových kolejích klouzat.

Jak 4,5V, tak 9V, ale i RC a PF motorky mají gumové nákružky na kolech. PROČ ???

Robi

S tím počítám a stále přemýšlím jak to vyřešit, proto jsem psal že uvítám každý nápad  ;)

Ondrej

Citace od: mirek kdy 10.06.2013, 15:04:02
PROČ ???

Přesně tak, jaký je účel tohohle experimentu?

Darth

Citace od: Ondrej kdy 10.06.2013, 23:42:21
Citace od: mirek kdy 10.06.2013, 15:04:02
PROČ ???

Přesně tak, jaký je účel tohohle experimentu?

Řekl bych, že účelem je pustit proud do kolejí a aby si vlak bral napájení odsud místo z battery boxu.

Robi

Citace od: Darth kdy 11.06.2013, 06:57:13
Citace od: Ondrej kdy 10.06.2013, 23:42:21
Citace od: mirek kdy 10.06.2013, 15:04:02
PROČ ???

Přesně tak, jaký je účel tohohle experimentu?

Řekl bych, že účelem je pustit proud do kolejí a aby si vlak bral napájení odsud místo z battery boxu.

Přesně tak, mam těchto motorků několik (a některé už i s nefunkčním motorkem), ale bohužel jen jeden battery box (set 7722), ale například u setu 7715 battery box není a rád bych zachoval set v "originále" (nechce se mi přidělávat tender s 9V motorkem), takže bych rád starší 4,5V motorek předělal na 9V.

U battery boxu je předělání na 9V jednoduché, prostě se sběr napájení udělá na vagonku a do battery boxu se místo baterek dá regulátor a připojí se k mašince. Ale to dělat taky nechci, až bude kolejistě hotové může jezdit 4,5 vláček a do toho si mohu ovládat ostatní vláčky přes regulátor  :)