Předvánoční uklid sekce trains

Založil peki, 14.10.2011, 12:18:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

spojování témat v podřízených diskusích je podle vás:

dobrý nápad
k ničemu to nebude
je to sasahovaní do autorkých práv

peki

Už dlouho se k to mu chystám  ;D  protože se mi zdá současný stav sekce nešikovný pro orientaci. Chtěl bych udělat tedy "něco" co pomůže situaci zlepšit (nejde mi o cenzurování nebo mazání témat/obrázků). Moje úvahy jdou zhruba tímto směrem:

Na začátku sekce přípíchnutá (jsou vždy na vrchu) témata např.:
1) Dotazy/Odpovědi
- rychlo poradna (bez buzerace pro nováčky). 
2)  Obecné info o LEGO vlacích
- nám to tak nepříde ale ten kdo se o Lego nezajímá v tom hodně tápe 9V x12V xIR x FF ...
3) Mapa sekce (aktuaklní k datu XY)
- pokusil bych se udělat seznam s prolinkovanými odkazy na určité okruhy např.
  a) prezentace a stavba kolejiště
  b) MOC
  c) diskuse o PF vlacích
  d) diskuse o IR vlacích
   .....
   .....
4) ???
....
....

Co si o tom myslíte? Viz anketa. Případně co by jste udělali jinak/lépe ?
 

hobby

Peki, asi je tenhle úklid prospěšný, vlastně nutný. O.K., pokud bude jednoduchá orientace a přehled o tématech. Budeš s tím mít hodně práce, jestli se do toho pustíš a vymyslíš metodiku hledání. Přece jen, ti co jsou zde již dlouho (furťáci, mazáci), tak jsou zvyklí na současný způsob a vědí, co kde je. Většinou najdu hledaný příspěvek velmi rychle.
Mělo by se to ale udělat podobně ve všech sekcích, nejen trains.

Ivansliz

"Vtip:" Jaký je rozdíl v anketě mezi body "k ničemu to nebude" a "je to blbost"? Nevím, které z těch dvou si mám vybrat?  ;D  >:D

Vážně: Samozřejmě souhlasím, že nějaký "rozcestník" by se hodil. Zejména ta poradna pro nováčky nebo téma s linkovými odkazy na info o různých typech vlaků apod.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

P4tr1cius

#3
Kedže som fanúšik "jednoduchého" LEGA, veľmi som sekcie TRAINS a TECHNIC nenavštevoval (čo sa postupom času stále viac a viac mení). Ale po vzhliadnutí tvojej ankety Peki, som sa trošku zamyslel a prišiel som nato  >:D, že to bolo určite aj kvoli neprehľadnosti tejto sekcie. Prosto tu je všetko v jednej kope a pritom ide o jedno z dvoch najzložitejších "LÉG". Preto som presvedčený, že ak budeš natoľko "odvážny" a dáš to tu do poriadku, veľa začiatočníkov, laikov alebo len zvedavcov TRAINS LEGA  zavíta častejšie na tieto stránky, a určite sa aj niekto "preklopí" do tábora tohto prekrásneho LEGA. Takže jednoducho povedané, poriadok v tejto sekcii rozhodne zmysel má.

peki

Citace od: P4tr1cius kdy 15.10.2011, 08:08:55
... že to bolo určite aj kvoli neprehľadnosti tejto sekcie. Prosto tu je všetko v jednej kope .....

Ano, je toho tu hodně a hledání je celkem pracné. Otázkou je co a jak udělat aby se to zlepšilo  ;) Třeba kromně toho co jsem napsal výše, ještě někoho něco napadne. 


peki

Myslíte si, že by bylo vhodné rozdělit sekci trains na několik podřízených diskusí ? Cílem je usnadnit vyhledávaní informací a orientaci 

Podřízené diskuse návrh:

návrhy kolejišť a vše o kolejích
MOC (vlastni/cizí)
Originální sety a jejich modifikace
Dotazy a odpovědi
Elektrika/elektronika řízení vlaků
Sbírky

Mates

Citace od: peki kdy 21.10.2011, 09:17:52
Myslíte si, že by bylo vhodné rozdělit sekci trains na několik podřízených diskusí ? Cílem je usnadnit vyhledávaní informací a orientaci 

Podřízené diskuse návrh:

návrhy kolejišť a vše o kolejích
MOC (vlastni/cizí)
Originální sety a jejich modifikace
Dotazy a odpovědi
Elektrika/elektronika řízení vlaků
Sbírky

Peki, nevím, zdali tedy nedát i složku "Ostatní", kde by bylo možné umístit to, co tématicky nebude zapadat do žádné jiné výše uvedené kategorie. Např. otázky spojené s vyhledáváním požadovaných dílků do Lugbulku, či jiné témata. Co ty(vy) na to?

hobby

Peki,
když se takhle ptáš, těžko určit dopředu, jak to má být nejlépe. Já nevím. Zkus to tedy překonfigurovat podle svého uvážení, jak by to asi nejlépe fungovalo (kdo jiný než ty o tom ví nejvíce?) a nech to chvíli běžet. Buď se systém osvědčí, nebo bude třeba jej pozměnit podle zkušeností.

peki

#8
Citace od: hobby kdy 21.10.2011, 10:47:10
Zkus to tedy překonfigurovat podle svého uvážení....

Něco určitě zkusím, zajímá mne názor "mlčící" většiny  ;D Přerovnat 410 témat nebude sranda, tak bych rád "dvakrát měřil" a jednou řezal.

Citace od: Mates kdy 21.10.2011, 09:52:29
Peki, nevím, zdali tedy nedát i složku "Ostatní", kde by bylo možné umístit to, co tématicky nebude zapadat do žádné jiné výše uvedené kategorie. Např. otázky spojené s vyhledáváním požadovaných dílků do Lugbulku, či jiné témata. Co ty(vy) na to?

Proč ne i když otázky spojené s .. mohou být klidně v dotazech  ;)   Zajímá mne jesttli "to" (nějak překupit) má smysl ? Případně "co" (jak to udělat) aby to bylo ku prospěchu, tedy nevnímáno jako nepřátelská šikana admina  >:D . Nebo jestli většina probrousí 2 poslední stránky toho co se za poslední rok událo a zbytek je spíše proto, aby zdejší pamětníci mohli "brblat" že to už ty před X lety bylo.


peki

#9
Citace od: peki kdy 21.10.2011, 09:17:52
Myslíte si, že by bylo vhodné rozdělit sekci trains na několik podřízených diskusí ? Cílem je usnadnit vyhledávaní informací a orientaci 

Fáze rozdělení témat do podřízených diskusí  ukončena  ;)  Nyní bude následovat fáze probrání témat v jednotlivých podřízených diskusích. Cílem tohoto kroku je sloučit podobná témata (např. odkazy na trains) nebo tvorbu jednoho autora (kde je to vhodné). Např. sloučení 6 témat do jednoho zde. Pomocí připíchnutých témat bych potom nechal na začátku každé podřízené sekce témata obsahující nějaká obecné/důležité informace.


Co si o tom myslíte ? Viz nová diskuse  ;D

Honzik

Pořádek sekci trains určitě prospěl a ještě prospěje. Osobně se přikláním k smazání těch témat, která již vzhledem ke své zastaralosti nemají žádnou informační hodnotu...a také těch témat, která obsahovala dnes již nefunkční linky na ebay pod.

Petronel

Rozdělení dobré, už jen vytvořit téma "Pravidla pro sekci Trains" a tam sepsat všechny informace a věci co by se měli dodržovat... (vytvořit téma do správné sekce, nevytvářet hned další a raději nový vlak přidat do předešlého tématu atp...)
a ještě zamknout sekci Trains, aby tam zůstalo zatím tohle téma + ty pravidla a další témata aby šli vytvářet jen v těch kategoriích  ;)

PS: Dobrá práce peki!

Micho

Peki, je super, že si sa do toho pustil. Je to časovo náročné ... Honzíkov návrh na zmazanie neaktuálnych témat a temat, kde nie sú aktuálne linky sa mi pozdáva. Len to by si musel rozhodnúť ty ako hlavný správca sekcie Trains. My ostatní to potom musíme akceptovať.  8)

peki

#13
Citace od: Micho kdy 09.11.2011, 19:59:34
Honzíkov návrh na zmazanie neaktuálnych témat a temat, kde nie sú aktuálne linky sa mi pozdáva.

Už jsem částečně promazal - nefunkční odkazy, diskuse o aukcích na ebay atd.

Citace od: Petronel kdy 09.11.2011, 19:11:49
Rozdělení dobré, už jen vytvořit téma "Pravidla pro sekci Trains" a tam sepsat všechny informace a věci co by se měli dodržovat

jo počítám s tím

Ivansliz

Nevím jaký názor na to mají ostatní, ale doufám, že nebudeš mazat i dlouho neaktivní vlákna, ve kterých byly prezentovány nějaké MOCy (vlastní/cizí). Byť některá z těch témat nebyla oživená i roky, tak to může pro začínající kostkaře být inspirací, když se rozhodnou projít si stará vlákna.  ;)

Já mnoho dní "studoval" vlákna zde, něž jsem se rozhodl sem také svoji troškou přispět a vím minimálně o jednom dalším člověkovi, který to dělal podobně a určitě budou i další takoví.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

peki

Citace od: Ivansliz kdy 09.11.2011, 23:04:52
doufám, že nebudeš mazat i dlouho neaktivní vlákna, ve kterých byly prezentovány nějaké MOCy (vlastní/cizí). Byť některá z těch témat nebyla oživená i roky, tak to může pro začínající kostkaře být inspirací

Aktivita/neaktivita vlákna neříká nic o obsahu. Nechci primárně mazat, chci to přerovnat aby se v tom lépe hledalo. Dát dohromady (pomocí spojování/rozdělování) příspěvky se stejnou tématikou (např. odkazy na zajímavé trains budovy, odkazy na zajímavé vlaky atd.) nebo vlastní tvorba jednoho autora.

Některé vlákna však svým obsahem (např. diskuse o aukci setu na ebay, nebo vlákno s jedním příspěvkem bez odezvy) ztratila za tu dobu jakoukoliv informační i dokumentační hodnotu. Ty pochopitelně mažu.

Colonel32

Akorát je problém že ty podsekce rozhoděj statistiky. Počet vláken a příspěvků by to mělo počítat rekurzivně včetně všech podsekcí. To samé hlášení nových příspěvků červeným puntíkem také nefunguje, když je nový příspěvek vložen do vlákna v podsekci.