(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Ďalšie lokomotívy - krokodíliky v inom farebnom prevedení z nemeckého eBay. Jeden v tmavočervenom a druhý zrejme v svetlosivom prevedení. U toho druhého je viacej záberov - možno Vám pomôžu pri stavbe, ak uvažujete ...

Micho

Tak toto si trainsisti mrknite. Ja teraz mám trochu menej časového priestoru, ale keď som hodil kuk na nemecký eBay, neľutoval som - set lokomotíva plus 3 vagóniky. Pozor je to na 12V, aj keď v princípe je to jedno.

Mne sa to prevedenie veľmi zapáčilo. Tá kombináci modrej so sivou a bielou tejto súprave veľmi sekne.  Je tam viacej fotiek aj nejaký text. Pripomína mi to variáciu na SantaFe v modrom.

Inak videli ste niekto SantaFe v modrom prevedení (niekde mám foto)?

Micho

A tu je na eBay celkom fajn - nazvime to 2 vozňová električka. Nemuseli by v mestách chodiť (aspoň v Košiciach) len v červeno maslovom prevedení, ale aj takéto niečo by nebolo zlé. Sú tam ešte nejaké tie fotá.

muzzo


KLF

Terminated.

Colonel32

#95
ta bundesbana s vagonama sla za 300 euro  :o ... tak to je solidni zivobyti, delat MOCka a prodavat je na ebayi...

Micho

Citace od: KLF kdy 07.07.2005, 20:27:14
Dalsi zaujimavy krokodyl...

Tak v žltom prevedení som ho ešte nevidel. Viacej mu ale sekne tá hnedá alebo tmavo zelená. Aj keď to je individuálny názor.

KLF

Terminated.

Micho

#98
Čím ich bude v ponuke viacej, je pravdepodobné, že cena o niečo klesne.  ;)

Mimochodom, ten druhý - zelený - má 2 integrované motorčeky, kým ten prvý červený len jeden motorček.

KLF

To s tou cenou napadlo aj mna... no uvidime. Ale podla mna pod 200 eur to este stale nepojde.

Hej, trosku sa v detailoch lisia, ale mne sa ten zeleny paci viac. Inak sa cudujem, ze tolko tmavozelenych dielov existuje !  :o
Terminated.

Colonel32

normalne v setech snad ani nejsou ale do tech +x kostek zdarma se dava vselijaky bordel.. a nebo to berou v legolandu na vahu...

pac na to uz jsme s jindrousem koukali, ze existuji parts, ktere podle peroonu nikdy v zadnem setu nebyly, ale pritom je na BL maj

betakaroten

Na Peeronu nemají všechny sady inventarizované, takže jim některé dílky chybějí v databázi (např. červený natahovací motor se vyskytuje v Basicu 550 (fotky jsou ode mě))

Micho

Zaujímavo riešená preprava dreva, aj keď nie 100% legovské predvedenie. Zdroj z nemeckého eBay, škoda, že tam nie je viacej záberov ...

Inak keď si ťuknete na toho predajcu, tak vidno, že sa špecializuje na takéto špeciálne úpravy pre vlaky.

Colonel32


Micho

Dokopy by z toho bol veľmi pekný set (ale určite nie lacný).  8)

Mates

Hlavně je zajímavé sledovat, jak ty modifikace krokodýla prodlužují.
Ten vagónek na převoz aut by se hodil, ale asi bych dal přednost jiné barevné kombinaci :D

Micho

Táto parná mašinka z eBay je pekný kúsok. Škoda, že nie je viacej fotiek.

A knemu sa celkom hodí tento čierny výsypnik. Inšpiráciu by tiež mohli byť niektoré riešenia z megablocks - tu.

Micho

Tento cisternový Octan vagónik z eBay určite vznikol použitím tohoto setu - 4654  Tanker Truck. Mali sme niečo podobné postavené totiž aj my.

Radical

Old lego , good lego.

Micho

To je len trochu zle foto (kresba) obalu. Na 100% je na ňom strieborná fólia, mame ho doma.

Micho

Pridám ešte tmavozelené prevedenie z eBay, také tu ešte nemáme.

A tu je výrez z fotky mostu, čo už dal tip Mates, na krokodíla v metrolinerovom prevedení. Keď ju niekto máte v normálnom kvalitnom prevedení, prosím šupnite ju sem. Alebo keď na to v budúcnosti náhodou narazíte.

Micho

Taká malá podarená cisterna elf z eBay a obdoba Guinness už nižšie uvedeného Ballantines.

Mates

#112
Micho, zde máš mašinku, která by se hodila k tvému "Micholineru"... :D

Zdroj obrázků: BrickShelf

Dansson

#113
Ke každému kolejišti by měla patřit nějaká ta drezínka, co říkáte na tyto? když tak přidejte své vlastní modely. Jenom kde brát tolik žlutých kostek co?
Ale výsledek stojí za to! i s tím černochem!

Dansson

a ještě:

Micho

Takú drezinku by som už bral. Fakt by to chcelo link.  8)

Zaujímalo by ma ako sa to správa na oblej koľají - ako má vyriešené podvozkové časti. Je to totiž dosť dlhé.

Jindroush

Citace od: Micho kdy 18.09.2005, 15:36:17
Fakt by to chcelo link.  8)

Gůůůůůůůůgĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺĺ  ;D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=84878

(a vejš má těch drezín víc)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dansson

Tak Velký vezír mě s tím odkazem předběhl, ale možná že ani na gůglu by to nešlo najít tak snadno, hold vezír má za ušima.
Jinak dobrý postřeh s tím podvozkem, to bylo první co mě napadlo. Ale vzhledem k tomu, jak je to uděláno, předpokládal bych, že se to bude chovat i na kolejích solidně..jde to vidět na jednom z těch obrázků z odkazu, že náprav je tam víc než dělníků  ;D. Jinak co mě osobně láká je postavit si někdy kolejiště venku na zahradě, třeba je na pár dnů, když vidím tu drezínu venku...

Micho

Čierneho krokodíla z eBay, mám pocit, tu ešte nemáme. Trochu tak zvláštne upravený s bielymi doplnkami. Plus osobný vagónik v čiernom prevední k nemu. Škoda, že je tam len po jednej fotke.

betakaroten

Tak mám pocit, že by se tohle téma mohlo klidně přejmenovat na "Brzy na shledanou, krokodýle!" ;)