(Vlastní) Mártyho produkce

Založil Marty713, 31.08.2010, 00:28:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Pátá finální verze kabiny je fakt dobrá. Vybral jsi to nejlepší s předchozích verzí. Čumák se mi vážně tvarově líbí.
Ale okno, okno je strašný. Takhle to vypadá jako červená mříž.  :-\
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Zde je první návrh gotického trůnu pro Akiho :)

Třetí snímek zachycuje použité dílky v té barvě, v jaké jsou "cenově dostupné". S kytičkami v hnědé se v poslední době roztrhl pytel, zbytek se v hnědé buď nevyrábí nebo je vážně vzácný. Ostatní součástky jsou běžné.

hobby

Citace od: Marty713 kdy 07.04.2015, 15:38:51
Slovenská Strela v5.0 FINAL
Marty, když jsi řekl, že tu Strelu uděláš, tak jsem myslel v reálu. Víš, tyhle počítačové a virtuální hrátky já neberu. Vlak je vlak, musí jezdit a tak bys zjistil, že tvůj podvozek je nepoužitelný. To mám radši horší provedení, ale reálné. Proto si cením Mirkovo MOC (byť nedokonalý), ale skutečný a navíc s osvětlením.
Mimochodem, ta osmistudovka se zakloněnou kabinou je lepší, než ty pozdější verze, ale chápu že ta kabina u šestistudovky by byla těžko použitelná.

april.lix

Citace od: Marty713 kdy 09.04.2015, 21:31:39
Zde je první návrh gotického trůnu pro Akiho :)

Třetí snímek zachycuje použité dílky v té barvě, v jaké jsou "cenově dostupné". S kytičkami v hnědé se v poslední době roztrhl pytel, zbytek se v hnědé buď nevyrábí nebo je vážně vzácný. Ostatní součástky jsou běžné.


  ...zajímavý návrh i barevné sladění, trůn se povedl...

Cena dílu brown plate modified 3*2 with hole je fakt "slušná".
Nikdy jsem cenu tohoto dílu nehledal, až dnes.
Kdysi jsem je vyhrabal, při otevírání Tesca ve Varech, ze dvou palet-
akce- naplň si svůj pytlík- tak nějak se to jmenovalo.
Vzít tenkrát "půl" palety, tak jsem milionář  ;D ;D. Ale i tak mám dobrou
náladu  ;D -pro počet, kolik jich držím v ruce po rychlé inventuře...


Aki

#94
Taky jsem ho měl od tama, ale tuším že jsem ho daroval Filipovi. ;)

K trůnu - vypadá to pěkně, ale na gotiku to má špatný základní tvar - gotika je spíše úzká, vysoká. :-\ Základ je ale dobrý. Promyslím jak zvýšit opěradlo a mohlo by to být ono. I když bych ho bral i trochu trojúhelníkovější...  >:D >:D

Každopádně, ale díky za pomoc. Díky rodinné situaci nemám vůbec čas na vymýšlení a zkoušení a rád bych do Lipna dokončil svarenský příběh.

Marty713

Příšerky s.r.o. jsem konečně nafotil a nové obrázky nahrál do soutěžního vlákna ZDE.

hobby: Strela sice existuje jen v LDD, ale postavená je. Bohužel nemám potřebné dílky, abych ji převedl z virtuální podoby do fyzické. Nevlastním žádný LEGO vlak, nemám ani motor, ani kola, ani koleje, vlastně nic, co je spojené se světem LEGO Trains. Přesto si troufám tvrdit, že by byl model plně funkční (tj. jezdil by a po standardních Mirkových úpravách by i svítil, konstrukce tohle vše umožňuje). "8mistudovka" mi také byla sympatičtější, ale výzva zněla jasně - šířka 6 studů.

april.lix: Tak to je skvělé! Pochlub se, kolik jich nakonec máš? ;D

Aki: Máš recht. Ono to opěradlo původně vyšší bylo, ale říkal jsem si, že by už příliš převyšovalo sedícího minifiga. Myslíš trojúhelníkový sedák nebo opěradlo?

april.lix

     

     ...minimálně mám 15 ks, ty mám ted' v ruce...

    Jsou jako nový, já je skoro vůbec nepoužíval.
    A možná ještě někde na nějakým zapomenutým autě,
  ale to si nejsem jistej.

Aki

#97
Citace od: Marty713 kdy 10.04.2015, 19:45:01
Myslíš trojúhelníkový sedák nebo opěradlo?
Opěradlo, respektive jeho horní okraj by měl být trojúhelníkový. Celé opěradlo by pak vlastně mělo být pětiúhelníkem + případné fiály po stranách.

PS. Tak jsem jeden 3176 doma v dílkách ještě našel.  :D

Marty713

Citace od: Aki kdy 11.04.2015, 03:11:41Opěradlo, respektive jeho horní okraj by měl být trojúhelníkový. Celé opěradlo by pak vlastně mělo být pětiúhelníkem + případné fiály po stranách.

Rozumim, co takhle? :)

Aki

To se mi líbí mnohem víc.

Marty713

Posílám první nástřel slíbeného "bojového povozu pro kostlivce, kterým armáda nemrtvých doslova kosí své protivníky" ;)

Doplněno o naaranžované kostlivé lučištníky.

Hacislav

Libí se mi hodně to upevnění kos a průvleky na řetězy.

Na první pohled působí hodně robusně a těžce.
Myslím si, že v této podobě by nebyl schopen nabrat pořádnou rychlost, snadno by Uvizl v terénních překážkách a protože je těžký, bylo by náročné ho vyprostit.

Myslíš, že by se podařilo ho krapet více přiblížit antickým/egyptským válečným vozům?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

#102
K předchozímu vozu: není zas tolik robustní. Ty kola máš jen jedny, tzn. jeden takový vůz na bojišti. Myslím, že nebude vadit, když jeden bude robustnější. A navíc se mi zalíbil nápad, postavit to jako "lebku pradávného obra". >:D

V LDD to můžeš rozebrat a kouknout na konstrukci. Jednodušeji by to samozřejmě postavit šlo, ale lehčí verzi vozu mám teď rozdělanou, tak ty prvky pak můžeš zkombinovat. :)

S ohledem na kola, která máš, a jednoduchost, která je ideální pro postavení většího počtu, jsem dospěl k tomuto konstrukčnímu řešení (na obrázku zcela vlevo). ;)

Marty713

Tady něco lehčího, co více odpovídá antickým válečným vozům. Vzhledem k dílům nebude problém jich postavit více, prostor pro modifikace je velký. To samé platí pro barevnost, ale jak jsi psal, větší počet kol máš jen v hnědé barvě.

Ať slouží! :)

Marty713

Do třetice posílám návrh kočáru pro upíří vrchnost :)

Měl být velký, hrozivý a upíří. Doufám, že je >:D

Hacislav

Dost jsi mě překvapil.
Není to úplně to co jsem si představoval.
Je to 100% splnění zadání.
Rozhodně mě to zaujalo.
A jak si ho prohlížím, jak je postavený, začíná se mi líbit čím dál víc.
Rozhodně je to nápadité řešení. (kloubový vozík pro kozlík, větší kola ve předu, menší v zadu a řada dalších detailů)
Tenhle kočár si rozhodně chci postavit! Doufám, že dám dohromady potřebné díly do Lipna, "challenge accepted".

S počátku mě rušili ty křídla na tažných koních, ale začínám mít čím dál větší pocit, že k tomu prostě patří a že je tam asi vážně dám. Definitivně se rozhodnu až to postavím.
Jen truhlu jsem v tan / darg tan nenašel.
Existuje v Medium Dark Flesh, "prd" gold a metalic gold. Asi ji opatřím ve Flesh a v prd gold (raději bych v metalic, jenže tu asi do te doby neseženu)  a až jak se mi bude líbit v reálném modelu, takovou použiji.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy

Citace od: Hacislav kdy 07.05.2015, 23:41:33
Dost jsi mě překvapil.
Není to úplně to co jsem si představoval.
Je to 100% splnění zadání.
Rozhodně mě to zaujalo.
A jak si ho prohlížím, jak je postavený, začíná se mi líbit čím dál víc.
Rozhodně je to nápadité řešení. (kloubový vozík pro kozlík, větší kola ve předu, menší v zadu a řada dalších detailů)
Tenhle kočár si rozhodně chci postavit! Doufám, že dám dohromady potřebné díly do Lipna, "challenge accepted".

S počátku mě rušili ty křídla na tažných koních, ale začínám mít čím dál větší pocit, že k tomu prostě patří a že je tam asi vážně dám. Definitivně se rozhodnu až to postavím.
Jen truhlu jsem v tan / darg tan nenašel.
Existuje v Medium Dark Flesh, "prd" gold a metalic gold. Asi ji opatřím ve Flesh a v prd gold (raději bych v metalic, jenže tu asi do te doby neseženu)  a až jak se mi bude líbit v reálném modelu, takovou použiji.

Tomu čemu říkáš dark tan je podle méh názoru tan. Dark tan jsou jedině kola kočáru. ;)

Hacislav

Citace od: danyboy kdy 08.05.2015, 15:03:49
Tomu čemu říkáš dark tan je podle méh názoru tan. Dark tan jsou jedině kola kočáru. ;)

Děkuji, že jsi mě nenechal tápat v temnotách a vnesl světlo do mého života.
Nicméně problém je jinde, milí Watsone. V tan neexistuje celá truhla (ani v Dark tan ne).  :-\
Existuje jen tan spodek truhly, ale víko nikoliv.  (aspoň co katalog BL říká) ::)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Citace od: Hacislav kdy 07.05.2015, 23:41:33S počátku mě rušili ty křídla na tažných koních, ale začínám mít čím dál větší pocit, že k tomu prostě patří a že je tam asi vážně dám. Definitivně se rozhodnu až to postavím.

Ty křídla nepatří koňům, ale netopýrům, kteří táhnou koně/jsou taženi koňmi ;) >:D

Truhla může být i černá, nebo kombinace černé a tan. Uvidíš, co se ti bude líbit. Můj návrh můžeš samozřejmě upravit, jak chceš. Jako vzácný díl jsem pak už zaznamenal jen tento v černé:


Hacislav

#109
Citace od: Marty713 kdy 08.05.2015, 15:36:51
Ty křídla nepatří koňům, ale netopýrům, kteří táhnou koně/jsou taženi koňmi ;) >:D
Těch netopýrů jsem si všiml, lépe řečeno považoval jsme je, za reliéf upíří hlavy, jen jsem si je nepropojil s křídly.

Citace od: Marty713 kdy 08.05.2015, 15:36:51
Můj návrh můžeš samozřejmě upravit, jak chceš.
V tomto případě mi dokonce i nic jiného nezbývá.
Já si nějak poradím.


Citace od: Marty713 kdy 08.05.2015, 15:36:51
Jako vzácný díl jsem pak už zaznamenal jen tento v černé:
No chvíli jsem měl obavy s Batmanich křídel, ale ty už jsme vymyslel odkud vezmu. Tento oblouk snad taky nebude problém. Ale kvůli podstavci helmové lampy na vrcholku vozu (2342) budu muset asi udělat separe objednávku. :-(
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Zadání: postavit obětní pahorek na modulu 32x32 pro fantasy bitvu za použití dílů číslo 95188 a číslo 58846 (oba po čtyřech kusech).
Žádné drastické scény, ani krvavé stopy po obětech. Rozhodl jsem se tedy pro kamennou mísu (na krev) a dva dřevěné sloupy s řetězy pro zajatce (oběť) >:D

Výsledek:

Hacislav

Citace od: Marty713 kdy 18.04.2015, 14:33:21
Tady něco lehčího, co více odpovídá antickým válečným vozům. Vzhledem k dílům nebude problém jich postavit více, prostor pro modifikace je velký.

Tak jsem úspěšně realizoval podle tvého návrhu dva válečné vozy.





Víc fotek je v Bitevním vlákně.

A při stavbě třetího jsem vycházel s téhož tvého návrhu, ale snažil jsem se co nejvíce přiblížit moji představě.
Srpový vůz je postavený spíše jen na vzhled, snadno se rozpadá a není tak pevný/odolný jako vozy postavené čistě podle tvého návrhu.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

realizace obětního pahorku podle Martyho návrhu

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

tomaslambo

Středověk jsem měl vždycky moc rád.  >:D ;D

Marty713

Chtěl jsem s tím počkat, až akce skončí, ale trvá už přes 2 měsíce a každý týden je to těžší a těžší. Proto bych vám zde rád představil soutěž Reverse-Engineering Contest IV.

Každý týden je zveřejněn jeden konstrukt spolu s pravidly omezující stavební techniky (např. "no travis brick", "no bar connections", nebo "no LOTR rings" atp.). Pokud tuto výzvu (challenge) vyřešíte, získáte 1 bod a pořadatel soutěže vám pošle tzv. follow-up. Něco jako bonusový konstrukt, který když vyřešíte do konce týdne, získáte další bod (1 týden = max 2 body). S výjimkou dvou vyčerpávajících týdnů, během kterých byly follow-upy celkem 4 (takový týden = max 5 bodů).

Pokud jste vymysleli vlastní konstrukt, který byl dostatečně složitý, aby mohl být použit v dalších ročnících soutěže, dostali jste 2 body.

Protože ani po 9 týdnech nezůstal ze 155 soutěžících jediný vítěz, probíhá v současnosti Tiebreak. Do něj vstoupilo 31 stavitelů, kteří dosáhli maximálního možného počtu bodů. Před koncem 3. tiebreaku nás zbývá 22.

ZDE si můžete prohlédnout všechny konstrukty a jejich řešení, popř. přečíst pravidla a zadání. Samotná soutěž a vše s ní spojené je pak dostupné ZDE.

Marty713

Týden 15 :)

Marty713

Zbytek týdne 5 až týden 7 :)

Marty713

#117
Týden 89, mé dva vlastní konstrukty (submission) a všechny tiebreaky (A, B, C a D).

Společně s ASSem (taky člen Kostek) jsme se dostali mezi nejlepších 20 účastníků soutěže. Přiznávám, že nejen z časových důvodů (soutěž se protáhla na celých 10 týdnů), ale i z důvodu obtížnosti úplně posledních dvou tiebreaků (E a F), jejichž řešení jsem bez kostek v ruce pouze za použití LDD nezvládnul dotáhnout do konce, jsem ze soutěže odešel... No, prostě už jsem na to nestačil, takže jsem regulérně vypadl a nepostoupil ;D

Byla to ale opravdu skvělá zkušenost! ;)

Marty713

Hledal jsem nějaké obrázky SSD Eclipse přes Google a najednou vidím fotky mých Star Wars mini-modelů, které ale neodkazovaly na moji BS galerii. Chvilku jsem pátral a zjistil, že se staly předmětem diskuze na eurobricks, hothbricks a můj pokus o středověký maják se dokonce objevil na Legózz!.

Zkuste se taky vygooglit. Sice jsou ohlasy 4 roky staré, ale moc mě potěšily :D

Marty713

V posledním cca týdnu jsem spolupracoval na stavbě Staroměstské radnice, konkrétně u mě byla objednána výroba věžových hodin a orloje (tj. kalendář a astronomický ciferník).

Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat za možnost pracovat na této zakázce. Kompletní customizaci dílků jsem si opravdu užil a doufám, že jsem všechny kvalitativní požadavky zadavatele splnil. Snažil jsem se, aby byl výsledek co nejvíce profesionální.