(vl.) vlaky - pára,historické vláčky atd

Založil hobby, 27.11.2006, 16:34:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 28.08.2007, 19:35:24
Na stole před sebou ty modely nemám, ale myslím, že by stačily tyto díly (samozřejmě made by LEGO):





Nejsou z nejlacinějších, ale pokud bych chtěl stavět parní lokomotivy, pár bych si jich určitě sehnal.
Ale Otazníče, kuš už s tím purismem... ;D >:D

hobby

Díky Otazníku za typ; ani netuším, že takové dílky existují. Stejně ale budu čekat, jestli firma zařadí něco podobného do výroby. Vžyť by to bylo primitivně jednoduché, nějak to nechápu! >:(.
Tak a teď už to pouštím z hlavy, vyřikali jsme si stanoviska a to je OK! :).

otaznik

Citace od: hobby kdy 28.08.2007, 20:31:45
Tak a teď už to pouštím z hlavy, vyřikali jsme si stanoviska a to je OK! :).

OK. Tak třeba zase někdy příště.  ;) ;)

peki

Citace od: hobby kdy 21.08.2007, 23:10:45
...Trochu si mapuji histori..

Na BS jsem narazil na tyto kousky. Nevím jestli vycházejí z reálného podkladu. Možná by se podobná "historická" sekce dala udělat i pro akci v Brně.   

hobby

Vida, tak ještě někdo jinej hledá inspiraci v železniční historii :). Rád jsem se podíval. Ta žlutá s bílým komínem je klasická Rocket (barvy ovšem ve skutečnosti byly jinak), ta modrá je pozdější zdokonalená odvozenina, ta černá byl neúspěšný pokus o jinou koncepci, ta malá s bílými koly bude nejspíš model - totiž před každým novým typem konstruktéři udělali funkční model, kde si ověřovali řešení a přesvědčovali investora, že jeho prachy neproletí komínem :D. Třeba něco ví Pepan ;).
Ale co postrádám u všech (už se opakuju) - kmitající pohyb ojnic a pístů. No, potvrzuje se, že je velmi těžké něco kloudného vytvořit.



hobby

#65
Píšu a zapomenu na tu červenou ;D! To je konec století, tyhle typy s uspořádáním náprav 2-B jezdily na severu USA a v Kanadě.
Všechny tyto lokomotivy byly velmi krásné, až umělecky dotvořeny. Proto také A. Dvořák za svého pobytu v New Yorku je chodil mezi skládáním Novosvětské každý den obdivovat 8).

peki

Citace od: Jonas kdy 21.08.2007, 07:44:38
Já už zůstanu u té své Malletky. Je to asi jediný typ vícekolové parní lokomotivy, jejíž všechna kola byla malá.

Našel jsem ještě jednu s malými kolečky Climax. Tato konstrukce pohonu by se dala udělat i čistě "pure LEGO" jemněji než je na obr. a bez mikromotoru.

peki

Citace od: otaznik kdy 28.08.2007, 19:35:24
Na stole před sebou ty modely nemám, ale myslím, že by stačily tyto díly (samozřejmě made by LEGO):





Nejsou z nejlacinějších, ale pokud bych chtěl stavět parní lokomotivy, pár bych si jich určitě sehnal.

Tohle bude lepší  5118.  Na BS je dále pěkná prezentace od BENa Five steps to create cool ,,LEGO® steam engines", kde je mimo jiné použití těchto dílků ukázáno.

peki

Citace od: otaznik kdy 28.08.2007, 19:35:24
Na stole před sebou ty modely nemám, ale myslím, že by stačily tyto díly (samozřejmě made by LEGO):





Nejsou z nejlacinějších, ale pokud bych chtěl stavět parní lokomotivy, pár bych si jich určitě sehnal.

BS

peter

#69
Citace od: hobby kdy 27.08.2007, 20:19:34
Citace od: otaznik kdy 25.08.2007, 18:21:26
Podle mého názoru zbytečné ničení LEGO kostek. Nevidím na tom nic pozitivního, ten drát a uřezané díly to naprosto stahují dolů.
Ty nestavíš vlaky, tak ti u legových parních mašinek nechybí funkční hnací soustrojí. Pro mne je to základní priorita; mají to náznakově i ty nejlevnější hračky, o modelové železnici ani nemluvě.
Jak bys to udělal? Rád si nechám poradit (příklady z BS většinou znám). Jedno řešení bych věděl, abych tedy neničil kostky - nestavět nic!

Již delší dobu jsem chtěl udělat svojí verzi, ale v poslední době nějak nemám čas, tak až dnes. Doufám, že Hobbymu nebude vadit, že se s mým modelem vetřu do jeho tématu, ale nechce se mi zakládat více méně stejné.

Prioritou mého modelu bylo, aby bylo vše Lego a celkem dostupné. I když vlastním BBB kola, tak v této verzi jsem je použít, z výše zmíněného důvodu, nechtěl. Výsledek sice není tak hezký jako s nimi, ale pro případné majitele by neměl být sebemenší problém si je tam dát (i já to zkusím). Výsledek mého snažení je zde:

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

Tohle řešení bude dost nestabilní na výhybkách, tady zřejmě purismus ztroskotá.
Tradičně perfektní ztvárnění, jenom bych vytkl nepřiměřený oděv topiče (podívejme, jak chudák zbledl při představě manželčiny přednášky na téma, kdo to má pořád prát).

peter

Citace od: betakaroten kdy 03.11.2007, 20:56:44
Tohle řešení bude dost nestabilní na výhybkách, tady zřejmě purismus ztroskotá.

Bohužel na výhybkách krom BBB kol ztroskotá vše :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 03.11.2007, 21:05:57
Bohužel na výhybkách krom BBB kol ztroskotá vše :-\

Nikoliv pokud se tomu "trošku" pomůže  >:D Slabším povahám nedoporučuji rozkliknou obrázek  :o . Pro ty odolnější mám soutěžní otázku kolik "modifikovaných LEGO" dílků najdete  ;D ?

Pro úplnost dávám link na Film Achtung kde je vidět průjezd výhybkou .

Shi-So

Nadhera :D
Ale nekdo tam tak trosku "rezal".... :'(

hobby

Citace od: peter kdy 03.11.2007, 21:05:57
Bohužel na výhybkách krom BBB kol ztroskotá vše :-\
Potvrzuji z vlastní zkušenosti Pekiho slova, že i s těmito koly za určitých okolností projíždí lokomotiva výhybky bez problémů, jak je vidět na filmu. Tady totiž přední a zadní soukolí udrží lokomotivu ve stopě, přestože vnější nákolky hnacích kol musí přeskočit hranu kolejnice. Takto jsem si postavil westernovou lokomotivu 2´B (dva páry malých + 2 páry velkých kol) a projížděla výhybkou naprosto hladce (kola už jsem vyměnil za BBB a až bude čas, tak ji sem hodím). Naopak tato moje 1´C 1 vykolejila vždy - neboť neměla žádné držení ve stopě (také jsem již vyměnil kola).
Ovšem hlavní nedostatek u uvedeného příkladu je absence pohybového soustrojí, a to udělat, je nejtěžší! Tady to ani nejde, kdo stavěl, tak ví (jinak by to bezesporu tenhle velmi šikovný stavitel udělal, to je jasné). Dnes pro mě není pára párou, dokud perfektně a samozřejmě nefunguje pohyb - třeba i nelego-způsobem. V mém případě se už žádná pára bez funkčních ojnic a pístů neobjeví a všechny dosavadní MOCy parních lokomotiv (nikoliv sety) předělám, nebo zruším, protože je to stejné jako helikoptéra bez vrtule.

otaznik

Citace od: peki kdy 07.11.2007, 11:25:44

Pro úplnost dávám link na Film Achtung kde je vidět průjezd výhybkou .

Ten průjezd výhybkou, jak se lokomotiva zavlní, vypadá docela směšně.

peki

#76
Citace od: hobby kdy 07.11.2007, 14:59:27
Citace od: peter kdy 03.11.2007, 21:05:57
Bohužel na výhybkách krom BBB kol ztroskotá vše :-\
Potvrzuji z vlastní zkušenosti Pekiho slova, že i s těmito koly za určitých okolností projíždí lokomotiva výhybky bez problémů, jak je vidět na filmu. Tady totiž přední a zadní soukolí udrží lokomotivu ve stopě, přestože vnější nákolky hnacích kol musí přeskočit hranu kolejnice.


Nicméně tady tomu taky pomohl pilník  ;D. při zvětšení obrázku je vidět že vnější "nákolek" chybí. Zakroužkoval jsem modifikace, doufám že jsem žádnou nepřehlédl  :o

Colonel32

#77
vidim min. jeden dil, na ktery si zapomel  ;D

EDIT: Ano

peki

Citace od: Colonel32 kdy 07.11.2007, 20:25:38
vidim min. jeden dil, na ktery si zapomel  ;D

To zábradlí  (modrá)?

hobby

Citace od: peki kdy 07.11.2007, 20:19:02
Nicméně tady tomu taky pomohl pilník  ;D. při zvětšení obrázku je vidět že vnější "nákolek" chybí. Zakroužkoval jsem modifikace, doufám že jsem žádnou nepřehlédl  :o
Tak, toho upilovaného nákolku jsem si nevšiml (spíše bude odfrézovaný); proto tak dobře jede přes výhybku ;D.
No, moc se mi to nelíbí. I já, celkem s liberálním přístupem k věcem, tohle považuji už za přehnané a přestříkání na požadovanou barvu za zbytečné >:D.                   

Jindroush

Halbclip nahoře u druhý antény? To je bug nebo feature?  8)

Jinak tfuj  :-X
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Skyder

Citace od: Jindroush kdy 07.11.2007, 21:09:50
Halbclip nahoře u druhý antény? To je bug nebo feature?  8)

Jinak tfuj  :-X
Asi tak je to velka skoda ze ludia su nuteni robit taketo veci... Alebo zeby sa im to fakt pacilo???? Ja uz neviem co na to povedat. Iba  :'(



Z dialky nevyzerala az tak zle, ale to som asi nevidel tie detaily...
Skyder

peki

Citace od: Skyder kdy 07.11.2007, 21:14:33

Asi tak je to velka skoda ze ludia su nuteni robit taketo veci... Alebo zeby sa im to fakt pacilo???? Ja uz neviem co na to povedat. Iba  :'(

Z dialky nevyzerala az tak zle, ale to som asi nevidel tie detaily...

Tak asi už vím proč to dělá. Staví to na  kšeft a když z jednoho dílku udělá dva tak vydělá jednou tolik  :o Viz např. červený žebřík

hobby

#83
Švýcarský orel - je z ploviny 19. stol. a přezdívalo se mu španělská žemle, podle pečiva, které vozil (to pečivo se peče se dodnes).
Pokud jej slovenští kolegové chtějí, tak poputuje do Banské Štiavnice spolu s dalšími MOCy.
Je možné porovnat, nakolik se MOC podobá originálu - viz foto.

mirek

Hobby, skvostné. Ty dovedeš překvapit krásným dílem v pravý čas.

Shi-So

Krasa :D
Me se moc libi ty vagony, prosim vice fotek vagonku!! :D

hobby

Spávně jsi řekl vagonky, protože vagony bych si představoval větší. I ve skutečnosti jsou to vagonky, které před 160 lety cestovaly mezi Badenem a Zürichem.

Vasyk

Hobby, velice roztomilý MOC. Přimlouval bych se za vystavení na Slovensku a v Roztokách. Velmi rád bych to viděl na živo.

Micho

Citace od: Vasyk kdy 24.11.2009, 18:42:25
Hobby, velice roztomilý MOC. Přimlouval bych se za vystavení na Slovensku a v Roztokách. Velmi rád bych to viděl na živo.

Citace od: hobby kdy 24.11.2009, 15:46:00
...
Pokud jej slovenští kolegové chtějí, tak poputuje do Banské Štiavnice spolu s dalšími MOCy.

Jasné, veľmi radi to privítame v Banskej Štiavnici. Veľmi pekné ... Hobby, dones to prosím v sobotu do BŠ.  8) 8) 8)

linhi

Jako že nejsem vláčkař tak mě tohle padlo do oka,už se těším až to uvidím....