(Vlastní) Westernové městečko a indiánská vesnice

Založil Velunek, 16.10.2019, 13:56:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Velunek

Ahoj, roky jsem byl pouze hostem a čtenářem Kostek a rád bych tedy přispěl se svou troškou do mlýna... Původně jsem chtěl stavět (a začal stavět - rozestavěno odpočívá na skříni...) Pirátský ostrov, pevnost atd., ale když jsem viděl jak vysokou úroveň maji poslední stavby tohoto typu, zvolil jsem raději jednodušší téma pro začátek. Malé westernové městečko, motorizovaný vlak, nějaké ty hory, pevnost a indiánský tábor. Velikostně mi to zatím vychází na 8x6 (32x32, tj. 2x1,5m spíše to bude víc) Doufám, že jako nováček udělám radost nejen Kubovi, ale i dalším přiznivcům Lega.... Doufám, že se mi podaři sem vložit nějakou fotku. Jen upozorňuji, že Lego je hlavně pro děti a na hraní, takže Indiáni budou mit kánoe :-) a pevnost nebude jen pár baráku na louce jako ve filmu Tanec s vlky :-).

Clermont

Te tu vitame jako registrovaneho clena a uz se tesime na obrazky  :)

poMOCník

Citace od: Velunek kdy 16.10.2019, 13:56:29
...
Malé westernové městečko, motorizovaný vlak, nějaké ty hory, pevnost a indiánský tábor. Velikostně mi to zatím vychází na 8x6 (32x32, tj. 2x1,5m spíše to bude víc)

Slušná rozloha! Jsem zvědav, jak to dopadne  ;)

Velunek

Tak prvni rychla ochutnávka ne přiliš kvalitnich fotek :-)  rozestavěna pevnost a karavana osadníků, příště nějaký baraček z městečka a motorizovaný vlak ....

Chikos

Super, na indiánech jsem vyrůstal  :) budu se těšit. Jinak co se týče tvých zmíněných nedostavěných modelů, myslím že to je škoda je nedodělat jenom proto, že se zde prezentují i top modely. Na každým modelu je podle mě něco zajímavého a kdybychom se s nimi měli srovnávat, tak tu dost  lidí nic nepřidává ;)

Velunek

Tak ještě jedna fotka z jného úhlu, na piráty třeba taky jednou dojde:-) ... je třeba se učit a zlepšovat (i focení), dneska jsem asi až na 5 pokus udělal skály které snesou nějakou laťku kvality...   A Chikosi zrovna po tvé prezentaci průběhu stavby jsem ty piráty radši zahodil, a když jsem viděl dnešní tvoje fotky tak jsem dobře udělal  :-) ale načekali jsme se na ně dost ten Tvůj pirátský model má parametry mezinárodni výstavy....

Chikos

Díky za pochvalu, ale myslím že je to přechválený  :) Jinak mě mrzí, že si se kuli mě rozhodl neprezentovat tvé piráty.  Každý model i když je složen ze sebe jednodušších technik má svůj smysl k prezentaci.  Dost se mi nelíbí, že jsou tu někdy i hodně kritizovány, přitom na toto forum určitě chodí i děti a ty mnohem lépe pochopí a okoukají jednoduchou techniku než ty složitější které jsou i leckdy zakryty. Třeba mě osobně se líbí, jak si vyřešil jednoduše plachty na dostavníkách. Já být dítě, tak už je zítra podle tebe stavím  :)

Velunek

Tak hory, stříbrný důl, dostavník, motorizovany vlak, banka, pošta, barák sherifa  takže městečko se rozrůstá, je to ještě stále pracovní verze, plocha se rychle rozšiřuje. Odhaduji, že to bude minimalně tolik, kolik jsem na začatku predikoval v upoutavce. Bude důležité jednotlivé stavby správně zakomponovat a umístit, chybí ještě zastávka vlaku, nějaké ty baračky, dokončit jezero, trasu vlaku, rozestavěnou trasu s odpalovanou skálou  a indianský tábor, a pak dobře rozmistit figy třeba na útok indiánu na pevnost vojáků....

Velunek

#8
Tak přidávám nějaké dalši fotky- motorizovaný vlak, nové vagóny a rozšíření pevnosti a celé plochy, náznak indianského tábora a indiány na koních i kanoích. Budu muset dokoupit kostky a dostavět baráčky a přidat nějaké hory a skály nečekal jsem, že spotřeba kostek bude tak enormní, nějak mám chuť se pustit znovu do pirátů nebo ještě mého dalšího plánovaného projektu.... Budu muset také zvážit zda daný model než mit čtvercový tak raději obdelníkový viz výstava v Olmiku....   Další starostí je tak málo koní a žadné dnešní lego modely, kde by byl kůň či nějaké zvíře (krávy, slepice, prasata) ani na lego shopu tohle není dostupné a po zkušenostech některých s BL  bych touto cestou nechtěl jit .... Všechny kostky, figy apod mám fungl nové, možná jsem měl dřív nakoupit vícero modelů. Přišerné je jak lego nedomyslelo Lone ranger - u armády pouze bílý kůň a všude chlápek s páskou na oči... Těším se, že snad model IDEAS Piráti bude nějaké zvířectvo obsahovat ....

Velunek

Tak jsem se zase vrátil k Westernovému městečku. Předělal jsem a rozšířil pevnost a pracuji na baráčcích, využil jsem Sherif a Banku z Lego modelů a trochu rozšířil. Indiánský tábor oproti minulým fotkám má nějakou tu inovaci místo jezera je řeka, ale možná přeci jenom bude jezero, nicméně na posledních fotkách je to dobrých 9x7 baseplate nevím jestli se k tomu nevrátit, protože tady jsem zase 4x9, ale ideal by bylo tak 4x12 budu to muset nějak vymyslet. Pořád jsem  limitován místem, plánuju skalisté hory a zakomponuju tam stříbrný důl, předělal jsem i vozy už mají dvoj spřeží. Inovaci má i pevnost z baseplate 48x48 jsem ji zvětši na 4x4 32,tedy 64x64 nicméně ideal by byla 3x3 ještě další dům (domy), další děla, studna atd. Chce to ještě dodělat, vyladit :-) . Cítím, že je to všechno moc namačkané na sebe. Bohužel jsem neodhadnul materiál vypočet na další kostky dělám až ted, chtělo by to nějakou velkou místnost na stavěni ten limitovaný prostor mi kazí radost ze stavěni, když člověk nemůže realizovat své představy :-(
Vlak je motorizovaný a přemýšlím právě jak udělat trať, zda nějakou elipsu nebo nějaký patvar uprostřed.