Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

milanv

Citace od: Kuba kdy 31.05.2016, 08:03:59
Ale z aktuální mapky vesnice vypadl. nikde ho tam nevidím. Mám to tedy brát sebou na Lipno, nebo ne?
Já ho vidím úplně vlevo.
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: milanv kdy 31.05.2016, 08:22:45
Citace od: Kuba kdy 31.05.2016, 08:03:59
Ale z aktuální mapky vesnice vypadl. nikde ho tam nevidím. Mám to tedy brát sebou na Lipno, nebo ne?
Já ho vidím úplně vlevo.

Ano na původní ano, ale podle aktuální mapky přidané včera Legotown hřbitov stavět nemá, ale Yoshimaka. Tak jsem chtěl jen vědět jak je to tedy dohodnuto. Abych věděl, jestli to vozit nebo ne, když už to ke mě dovezli ze slovenska.  ;)

Igorus

Hlasování ukončeno – název vesnice je stanoven na Kostkov

Igorus

Co se týká finálního rozložení tak zde jsou komentáře:

Moduly jízdárna (Hačislav), náves s poutí (Rajče) – v této fázi nebude realizováno z osobních důvodů stavitelů. Počítá se s nimi na další pokračování

Modul Chalupa (Elerond=Skyrider) – nebyl dokončen, vyřazen.

Modul hřbitov (Legotown) – je nahrazen hřbitovem realizovaným Yoshimakou.

janopr

Možná hloupý dotaz, ale nemáte nějaké tipy, jak modul přepravovat?  :D
Myslím jakou krabici, jak ji vystlat, aby se co nejméně rozbilo a tak...
Možná je tu více zelenáčů a bažantů, kterým by se pár rad od zkušených mazáků hodilo  ;)
Díky.

milanv

Pán na Žlutém hradě

Bruno

Jj, nejlépe nafotit.
Já lepím krabici na rozměr modulů, na výstelku používám bublinky který mám našetřený z práce, ale i tak to vždy něco odnese.
Nejhůře jsou na tom stromy.

Bruno

Citace od: Igorus kdy 31.05.2016, 09:35:18
Hlasování ukončeno – název vesnice je stanoven na Kostkov

Kostkov je dobrej. Kostkovice znělo jak nějaká pálenka  :D

Igorus

Citace od: janopr kdy 31.05.2016, 10:57:29
Možná hloupý dotaz, ale nemáte nějaké tipy, jak modul přepravovat?  :D
Myslím jakou krabici, jak ji vystlat, aby se co nejméně rozbilo a tak...
Možná je tu více zelenáčů a bažantů, kterým by se pár rad od zkušených mazáků hodilo  ;)
Díky.

Vždycky něco upadne, ale je potřeba minimalizovat putování v krabici. Takže také doporučuji to co píše Bruno. Silniční pak ideálně obalit do folia a buď podle možností vložit, a nebo mít separátně.

Jinak pro další aktivity s vesnicí spojené jsem domluven s Robkterytenem (nebo jak se to skloňuje, promiň Petře), že zajistí krabice z práce s rozměry přesně odpovídající jednomu modulu.

waf

Já model napasoval do vnější banánové krabice - díky tomu, že krabice je o pár mm užší, tak v ní model šířky 48 čudlíků sedí hodně pevně a ani se nehne.

Igorus

Prosím o kontrolu a případně komentáře. Díky


zdenek.f

Chybí Ti tam podvalník Transporta P-32

Kuba

U mne už nemusíš uvádět to Jukuruku. Už jsem to úplně vypustil.  ;)

Stačí Kuba  ;)

MÍLA

Klidně tam dopiš ke mně i nějakou techniku do provozu, vezmu zase něco jako minule.

milanv

Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Papluhův modul víme jak vypadá? Abych to nějak přizpůsobila terénově?

Hardegon

Možná hloupě se ptám takhle pozdě, ale jak se napojí chodníky na jednotlivých modulech? Mam tady na Lipně díly, že se klasicky něco dá zbastlit před zasklením, ale na celou vesnici to neni.

Ondrej

Citace od: Hardegon kdy 31.05.2016, 23:34:22
Možná hloupě se ptám takhle pozdě, ale jak se napojí chodníky na jednotlivých modulech? Mam tady na Lipně díly, že se klasicky něco dá zbastlit před zasklením, ale na celou vesnici to neni.
Ještě to že ne všechny silnice jsou dle předlohy a některé jsou zatáčky a křižovatky. Já počítám s jedním "T" u sebe. Pro jistotu by to chtělo aby si každej přibalil napojení chodníků do zip sáčků aby se to dalo nacvakat na ten pás 2 bricků kolem silnic.

Petronel

O jakých chodnících je tu řeč? Ty byly v plánu?  ???

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 01.06.2016, 07:11:21
O jakých chodnících je tu řeč? Ty byly v plánu?  ???

Já mam na modulu s domem (hospodou) 6 6 studů chodníku. Mam tu kdyžtak díly na úpravu, ale v celém projektu nebudou chodníky?

milanv

Tomuhle nerozumím. Předpokládám, že to někdo řešil jinak než já, a tak mi to teď přijde divné. Já samozřejmě mám chodník už několik měsíců, domluvený se sousedy z obou stran a navazující na autobusovou zastávku (nově "Kostkov, škola" :) ). Takže pokud by někdo chtěl někam dávat nějaký chodník navíc, tak leda "přes silnici".
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Myslím, že se tu teď na vzájem matete  ;)

Hardegon myslel určitě chodníky co vedou od dveří konkrétních domů k silnici, případně další plácky, které si stavitelé před domy postavili, to se samozřejmě musí upravit i na modulu silnice, aby chodník nepřerušoval 2-studový zelený pás u silnice.

viz moduly jak jsme měli už na výstavě v Olomouci, které jsme taky museli nějak řešit.


Ondrej

Citace od: Kuba kdy 01.06.2016, 08:09:11
Hardegon myslel určitě chodníky co vedou od dveří konkrétních domů k silnici, případně další plácky, které si stavitelé před domy postavili, to se samozřejmě musí upravit i na modulu silnice, aby chodník nepřerušoval 2-studový zelený pás u silnice.
Takhle jsem to pochopil, o extra chodnících po vesnici ani řeč nebyla, tady jde o čistě napojení na silnici z modulů aby tam nevznikl pás dvou bricků přerušení mezi silnicí a cestami do jednotlivých modulů.

yoshimaka

Tak po mnoha útrapách spojených s hledáním a opouštěním zaměstnání jsem dokončil, nahrubo nafotil a konečně předal Chairudovi (díky moc) svůj modul do vesnice - zasněžený kostelík (a po konečné domluvě) i se hřbitovem.

Přiznám se, že zakulacená střecha byl problém, a stále s ní nejsem na 100 % spokojený, ale neměla by vyloženě rušit. Přikládám i silnici se sypačem, který má slíbený na zápůjčku soused Martins. Dovolil jsem si i maličký easter egg, vzhledem k tomu, že jsem zvýšil terén.

Díky všem, zvláště Igorusovi, za organizaci tohoto úžasného projektu, který, doufám, bude úspěšný a přinese spoustu radosti.

Lust och fägring stor

waf

Když se dívám na to finální schéma rozložení modulů, tak chybí 16 studů cesty mezi cestou od Petronela a od Wafa, těsně před železničním přejezdem. Škoda, že jsem si toho nevšiml dříve, mohl jsem můj silniční modul o tu část prodloužit.

Igorus


Igorus

K tématu chodníky. Většina modulů má ploty na hraně pozemku, tedy tam nebudou. Milan s Kubou si to separátně domluvili.

Rozhodně nejsou ambice pro tuto výstavu přidávat chodníky na místě (jsem poučen z modulárního města :P ).

Co se týká chodníku u hospody, tak se na to podíváme přímo na místě, až se přiveze místní úřad s rybníkem. Tam mi to tak nějak dává smysl napojit. Ale uvidíme.

MÍLA

Citace od: yoshimaka kdy 01.06.2016, 10:46:23Přikládám i silnici se sypačem, který má slíbený na zápůjčku soused Martins.

Není ta sériovka trošku moc široká na tu silnici ? náklaďáky mají mít max. 7 studů a tohle má 12 s radlicí.

milanv

Vesnická škola

Škola už je připravená na umístění do Kostkova.
Fotky jsou zatím ještě takové surové, ale před Lipnem už úpravy nestíhám. Tak snad se bude líbit i tak, na dojem z výstavy to mít nebude :)

Pán na Žlutém hradě

peter

No výborně, konečně pořádný podzimní strom! Zatím jsem to projel jen tak zběžně, tak mám jen dva postřehy na úpravu. Určitě bych odstranil tu cigaretu. Je to věc, ktrou fakt nesnášim a u LEGO, které je pro děti bych ji prostě nedal. Druhá věc je jen spíše dotaz, zda-li jsi se sám zkoušel takhle opřít o lopatu a relaxovat? ;D

Každopádně, když pominu to cigáro, tak je to opravdu velmi luxusní model plný života.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.