(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31112

Založil Tomik, 01.02.2021, 14:56:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Už tomu bude skoro pět let, co jsem si vzal do parády set 4884 a přestavěl lva na ženskou...



Když jsem uviděl letošní set 31112, tak na mě hned vykřiknul: "Troufneš si?"



Má odpověď byla jasná a tady je výsledek několikahodinového snažení. Model této ženské v plavkách není sice tak propracovaný jako originál (má jen třetinu dílů), ale i tak nabízí slušnou polohovatelnost a dokonce i malého mopsa. 8)

Návod na stavbu je ke stažení na mém webu buildinst.cz







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Citace od: Tomik kdy 01.02.2021, 14:56:46
...Model této ženské v plavkách ...nabízí slušnou polohovatelnost a dokonce i malého mopsa. 8)
...

I ty zvrhlíku jeden. ;D Ale dobrá práce. Mops je taky pěknej.
Má plavky, takže to nemusí být prezentováno po 22h. :D Jen si nejsem jist, jestli má i spodní díl plavek. ???

Tomik

Citace od: Petronel kdy 01.02.2021, 18:11:38
I ty zvrhlíku jeden. ;D Ale dobrá práce. Mops je taky pěknej.
Má plavky, takže to nemusí být prezentováno po 22h. :D Jen si nejsem jist, jestli má i spodní díl plavek. ???
Díky za komentář. Ano, je to spodní díl plavek ve stejném stylu jako podprsenka a nikoliv přerostlý bobr. :P
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hardegon

Fascinující... Opět smekám klobouček.

yoshimaka

Obdivoval jsem už první výtvor, před druhým opět smekám!

Citace od: Petronel kdy 01.02.2021, 18:11:38
Má plavky, takže to nemusí být prezentováno po 22h. :D Jen si nejsem jist, jestli má i spodní díl plavek. ???
Jak se na kostkách prezentuje "po 22. hodině"?
BTW.. tohle je cajk, projde to i na FB, když na to přijde, ale čistě ze zvědavosti: Existuje nějaká sekce, kde by se mohly prezentovat.. ehm.. případné bezplavkové modely, tak aby to případné KFOLy nepohoršovalo? Když už TLC zavedlo Adult program...  8)
Lust och fägring stor

Tomik

Děkuji za komentáře.

Citace od: yoshimaka kdy 02.02.2021, 10:28:41
Jak se na kostkách prezentuje "po 22. hodině"?
BTW.. tohle je cajk, projde to i na FB, když na to přijde, ale čistě ze zvědavosti: Existuje nějaká sekce, kde by se mohly prezentovat.. ehm.. případné bezplavkové modely, tak aby to případné KFOLy nepohoršovalo? Když už TLC zavedlo Adult program...  8)
Toto je otázka spíše na pekiho nebo Jindroushe. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

miroslav

Citace od: yoshimaka kdy 02.02.2021, 10:28:41
...tak aby to případné KFOLy nepohoršovalo? Když už TLC zavedlo Adult program...  8)
Ještě nikdy jsem nepotkal člověka mladšího 18 let, kterého by něco z obsahu pro dospělé pohoršovalo, vždy se to nelíbí jen vám, dospělým. ;)
Myslím, že příhodnější by bylo "...aby se k tomu případní KFOLové nedostali."
punk'n'bricks !!!

milanv

Zpátky k modelu: opravdu se povedl. Nejenže máš správně proporce lidské postavy, to ty umíš, ale to napojení končetin máš fakt povedené, postava vypadá přirozeně ve všech těch pózách. Mops je sice nepohyblivý, ale o to roztomilejší :) Gratuluju!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 02.02.2021, 13:16:33
Zpátky k modelu: opravdu se povedl. Nejenže máš správně proporce lidské postavy, to ty umíš, ale to napojení končetin máš fakt povedené, postava vypadá přirozeně ve všech těch pózách. Mops je sice nepohyblivý, ale o to roztomilejší :) Gratuluju!
Díky za komentář. Přirozenost postavy je částečně dána úhlem focení a zejména správným natočením nohou, které jsou bohužel celkem ploché a mají pouze hloubku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Tomiku, navíc je model i SEXY:)

Tomik

#10
A mám tu pokračování "lvích alternativních evergreenů". Před lety jsem našel na brickshelfu fotky Scrata (taková ta přiblblá veverka z Doby ledové), kterou postavil Nathanael Kuipers ze setu 4884. Model se mi natolik líbil, že jsem si ho podle fotek postavil a vozil ho pár let po výstavách. Vždycky se tam těšil značné pozornosti, než jsem ho rozebral, abych z něj postavil výše zmíněnou ženskou. Poté si ho stejným postupem postavil Malý Měch alias Lord Krágl a vozil ho po výstavách pro změnu on.

Po stavbě zmenšeniny ženské v bikinách jsem si řekl, že bych mohl zkusit zmenšit i Scrata a světe div se, ono se to povedlo. Má pohyblivé ruce, nohy, hlavu a ocas. Samozřejmostí je i jeho milovaný žalud. Vzhledem k těžkému ocasu má v některých polohách trochu problém stát na dvou nohách, ale jinak se jedná o celkem pevný a hratelný model. Návod je ke stažení na webu buildinst.cz









Kromě Scrata tu mám ještě jeden alternativní model - kozu, jedno z mých nejoblíbenějších zvířat. K její stavbě mě inspiroval pár bílých rohů, použitých původně jako žebra. Koza má pohyblivou hlavu, krk, nohy a ocas.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Ženská dobrý, ale ty zvířata se mi u tebe vždycky líbí nejvíc. Tyhle jsou super  8)

Daniel

Fakt neuvěřitelný, co dovedeš s pár koskama :)

milanv

Tak tohle je SUPER!

Mně se líbí všechna tvoje zvířátka, ale tahle jsou fakt povedená i v porovnání s tvými ostatními! Proporce, minimální "vykloubenost" (narozdíl od většiny zvířat od TLG), výraz v obličejích... K tomu vtípky jako dírka na koze... :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Děkuji za komentáře.

Citace od: Daniel kdy 18.04.2021, 23:39:04
Fakt neuvěřitelný, co dovedeš s pár koskama :)
...a mě zase fascinuje, jak vy dokážete stavět s tisícemi kostek. Já omdlívám už jen při pohledu na hromadu kilowaru, ze kterého vy dokážete postavit obrovské hrady apod. ;)

Citace od: milanv kdy 19.04.2021, 09:36:10
...
K tomu vtípky jako dírka na koze... :)
A já si říkal, jestli si jí někdo všimne, když na ní neupozorním... >:D Milane, vyhráváš cenu všímavosti!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#15
Uteklo pár týdnů a já jsem zpět s "bratry v triku"...

Všichni jste už asi někdy slyšeli o slonovi v místnosti (z anglického "elephant in the room", což se dá přeložit do češtiny jako kostlivec ve skříni), ale kdo z vás slyšel o slonovi v tričku? >:D Tenhle krasavec jako by vypadl medvídkovi Pú z oka, jen má trochu delší nos a větší uši. ;D









A když už přišla řeč na medvídka Pú, ta ten je oním druhým bratrem v triku. Původně jsem měl v plánu postavit králíka, ale moc mi to nešlo. Potom za mnou přišla Viktorie (moje drahá polovička) a požádala mě, jestli bych jí postavil trochu většího medvídka Pú, než jakého má u svého domu ve stromě (a taky trochu tlustějšího). Jak to dopadlo posuďte sami z obrázků níže.









Návody k sestavení budou již brzy k dispozici na mém webu buildinst.cz

Nakonec si ještě dovolím zmínit výborný model medvídka Pú, který mi posloužil jako inspirace - postavil ho dvdliu a návod na jeho stavbu najdete na rebrickable.com

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Icewalker

Citace od: Tomik kdy 13.05.2021, 15:17:20

A když už přišla řeč na medvídka Pú, ta ten je oním druhým bratrem v triku. Původně jsem měl v plánu postavit králíka, ale moc mi to nešlo. Potom za mnou přišla Viktorie (moje drahá polovička) a požádala mě, jestli bych jí postavil trochu většího medvídka Pú, než jakého má u svého domu ve stromě (a taky trochu tlustějšího). Jak to dopadlo posuďte sami z obrázků níže.



To vypadá na povedený dešťový mráček... Ten, co obeplouvá strom medový :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Tomik

Dnes se mi konečně podařilo nafotit můj šestý alternativní model ze setu 31112 - šneka. Trvalo mi to tentokrát déle než obvykle, protože jakmile jsem šneka dodělal, ukradla mi ho žena a nechtěla ho vrátit. Líbil se jí tak moc, že se bála, abych jí ho nerozebral. Nakonec jsem si raději koupil ještě jeden set 31112...

Šnek má pohyblivé růžky s očima a jednu stavební zajímavost - ulita je k tělu připojena pod velmi neobvyklým úhlem. Návod k sestavení si můžete stáhnout na webu buildinst.cz





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Vůbec se ženě nedivím, tohle opravdu pobavilo ;D Zvířata jsou prostě nejlepší.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Šnek je vtipný, úhel ulity tak netradiční, až to vypadá, že je to tam jen posazené - jestli dobře vidím, tak je to šikmo nejen dopředu, ale i stranově... Ale vrátil bych se ještě k minulým modelům, protože se mi moc líbí: Pů i s balónkem (tam akorát vzpřímená hlava odstává od těla, chce to fotit s hlavou zamyšleně nakloněnou dopředu) a Slonisko, které je úžasně roztomilé!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 13.06.2021, 21:00:54
Vůbec se ženě nedivím, tohle opravdu pobavilo ;D Zvířata jsou prostě nejlepší.
Díky. Včera, když Viktorie zjistila, že jsem publikoval šneka na netu, tak se mě hned ptala, kde je "JEJÍ" šnek. Naštěstí tou dobou už ležel zpět na jejím stole... ::)

Citace od: milanv kdy 14.06.2021, 08:28:26
Šnek je vtipný, úhel ulity tak netradiční, až to vypadá, že je to tam jen posazené - jestli dobře vidím, tak je to šikmo nejen dopředu, ale i stranově... Ale vrátil bych se ještě k minulým modelům, protože se mi moc líbí: Pů i s balónkem (tam akorát vzpřímená hlava odstává od těla, chce to fotit s hlavou zamyšleně nakloněnou dopředu) a Slonisko, které je úžasně roztomilé!
Ano, ta ulita je natočená ve všech třech rovinách - spojení je pomocí malého kulového kloubu, takže i po otočení vzhůru nohama zůstane na svém místě. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Šnek také luxusní a originální. Překonáváš se. ;)

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider


Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr