Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020

Založil Sihaja, 10.06.2019, 09:13:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

patkutil

patkutil

peki

Citace od: Mtron kdy 10.06.2019, 22:09:53
kritériá

doplníme po dohodě a upřesníme, případně doplňte:

......


A jak má vypadat ten modul? Bude z vrchu otevřený aby to něj bylo vidět? Nebo naopak je interiér úplně jedno a jde  o vnější pohled na modul jako takový?

networ

Bude stavba ala sousedi? Každý nějaký modul, aby to dávalo smysl v krčcích, nebo aby nebyly 3 řídící moduly/kabiny?
Učím se stavět ...

Robbed

Chápu to dobře že to má být jeden dlouhý štrůdl, řekněme moduly o velikost 48x48 (příp. 32x32) a první modul bude kabina a poslední modul budou trysky a strojovna a všechno mezi tím bude spojené přetlakovými dvěřmi. Moduly jednopatrové, otevřené, takže pohled z vrchu?

milanv

Na to jsem taky zvědavý. Já si představoval, že modul bude "kus trubky", který bude mít horní přední čtvrtinu vyříznutou, aby bylo vidět do interiéru. Nebo úplně celou přední půlku uříznutou?
No a pak by byla ta raketa z jedné strany zvenčí a z druhé vidět dovnitř.
Taky záleží na tom, jak to bude pospojované a jak to bude vystavené - jestli to budeme stavět "nenosné" jak pokojíčky do Sousedů nebo tam bude muset být nějaká nosná konstrukce (skrytý Technic).

Musíme si počkat, co pro nás vymyslí :)
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Kapitan pro posadku:

Diky za obrovsky zajem!

Dekuji inzenyru M-tronovi za technicky nakres.

Dejte tymu inzenyru prosim ted nejakou chvili na ozkouseni moznych variant.

Rozhodne je v planu, aby to byl takovy "jezevcik" resp. dva... jeden dospelacky a jeden detsky, takze budu rada, kdyz se zapoji i deti a postavi pod technickym dozorem sve vlastni moduly.

Otevrenost/uzavrenost modulu je zatim otazkou, na kterou nemam odpoved, ale klidne by to mohlo byt ve dvou variantach... do nekterych by bylo videt, do jinych ne (mozna i njejaka varianta odklopitelnych boku?)... nektere by mohly byt hangary, jine treba vyhlidkova paluba s velkymi prosklenymi okny, nektere treba ponicene a prave opravovane....

peki

Citace od: Sihaja kdy 11.06.2019, 10:37:38
Dejte tymu inzenyru prosim ted nejakou chvili na ozkouseni moznych variant.
chápu
chtěli bychom také použít projektový support tak aby to dávalo smysl

Citace od: Sihaja kdy 11.06.2019, 10:37:38
Rozhodne je v planu, aby to byl takovy "jezevcik" resp. dva... jeden dospelacky a jeden detsky, takze budu rada, kdyz se zapoji i deti a postavi pod technickym dozorem sve vlastni moduly.
to bude mít Zůza radost, máme doma řadu výtvorů připravených na výstavu  ;)

Citace od: Sihaja kdy 11.06.2019, 10:37:38
Otevrenost/uzavrenost modulu je zatim otazkou, na kterou nemam odpoved, ale klidne by to mohlo byt ve dvou variantach... do nekterych by bylo videt, do jinych ne

2 verze otevřené zavřené je/bude určitě rozumná cesta. Řada lidí (včetně mne) si to představuje jako sousedi, tedy i tím hraním si s interiérem modulu.

HD

A nedalo by se to stihnout postavit do září? Týmový příspěvek do SHIPtember-u snad ještě nebyl. :D  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robbed

Citace od: peki kdy 11.06.2019, 11:58:19
chápu
chtěli bychom také použít projektový support tak aby to dávalo smysl

Napadá mě např. plates 16x16 které by sloužily jako základ každého modulu, pak nějaké jednotné podpěry (v případě že loď bude pár bricků ve vzduchu), dále Mtronem navrhovaný spojovací koridor, to bude muset být (min.) 2x na každém modulu, možná i víc kdyby se šlo i do šířky >:D a pak nějaké skla. a bricky/slopes na stěny a trup. Ale to záleží na specifikacích :)

Citace od: peki kdy 11.06.2019, 11:58:19
2 verze otevřené zavřené je/bude určitě rozumná cesta. Řada lidí (včetně mne) si to představuje jako sousedi, tedy i tím hraním si s interiérem modulu.

Podle reakcí bych ani moc nepočítal s uzavřenými moduly, každý se chce vyřádit na interiérech, vnější struktura lodi podle mě nepřináší moc možností (pokud člověk neujíždí na greebles / externích dekoracích / všelijakých anténách a udělátkách). Uzavřený modul s interiérem by pak měl mít i osvětlení, jinak nebude nic vidět. Ale třeba se pletu :)

peki

Další otázkou (neberte jako házení vidlí do rakety) je kam jí pak umístit. Respektive jestli k tomu nedoplánovat rovnou nějaký prostor kde dejme tomu raketa přistála. To by mohlo otevřít další prostor pro stavění případné "napojení" na mtroni/blactroni.

Říkal jsem si že by nebylo špatné si u space pohrát s možností "nového vláčku" s využitím těch kolejí od horské dráhy. Materiálu na terén typu skály (či obecné moduly typu MILS) není a nebude také nikdy dost.

Sihaja

Premyslela jsem o techto elementech jako oknech do lodi

MiHo

Citace od: peki kdy 11.06.2019, 14:49:08
Další otázkou (neberte jako házení vidlí do rakety) je kam jí pak umístit. Respektive jestli k tomu nedoplánovat rovnou nějaký prostor kde dejme tomu raketa přistála. To by mohlo otevřít další prostor pro stavění případné "napojení" na mtroni/blactroni.

Je třeba si ujasnit pojmy, co je raketa, co je kosmická loď, co je přistávací modul, co může přistát a co ne. Třeba taková modulární ISS nikdy nikde přistát nemůže.
Může být modulární kosmická základna, která přistane po jednotlivých modulech. Ale ta má jiné prvky než kosmická loď, kromě spojovacích krčků musí mít nějaké přistávací nohy.

samy405

Cítím výlet ? tak to se taky rád přidám :) když vidím kdo je na palubě tak to bude dost dobrá párty !!!

Borun


pasin11


Togaran

Diskusi pečlivě sleduju, ale zatím pasivně. Tenhle rok jsem se rohodl zůčastnit shiptemberu a docela se to kryje. Pokud budou přihlášky otevřené ještě na podzim, rád se také zapojím :) ale bohužel to budu věděl až jestli mi po září zbydou nějaké kostky  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Skyrider

Jestli je ještě místo taky bych se přidal

hawran

My se s juniorem (a asi i s Formym) zúčastníme taky...
Myslím že při našem tempu je jeden modul na tři lidi tak akorát :)
Bricks Forever!

Formy_Tinus


puresis

Sice nevim jak si přesně představujete moduly, ale hlásím se.

networ

Učím se stavět ...

Sihaja

Až se přestěhuju, tak se pokusim vytvořit vzorový modul, nebo pokud inženýři M-tron a Robkteryten mají nějaké už v kapse, tak sem s nimi.

Mám v hlavě 2 druhy modulů... otevřené, kde bude vidět život na palubě a uyavřené, kde bude třeba probíhat práce na trupu, bude to vlatový hangár atp.


Chairudo

Jak plánuješ pokojíky velké? Abychom aspoň trochu tušili co od toho čekat  :D

V Orebru měli krásný společný projekt Mars 2050 a doufal jsem, že náš projekt by mohl jít podobným směrem.
Kolonizace planety, vesmírný přístav s různými loděmi, teraformování....vesmírná flora a fauna... kde si každý může zvolit jaký typ vesmíru postaví a vše se dá spojit do úžasného cizího světa, v rámci toho se dá udělat i koloniální loď na buňky.

Co rozšířit projekt i o okolí, aby to nebyla jen nudle buněk na stole?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: Chairudo kdy 07.08.2019, 14:14:35V Orebru měli krásný společný projekt Mars 2050 a doufal jsem, že náš projekt by mohl jít podobným směrem.
Kolonizace planety, vesmírný přístav s různými loděmi, teraformování....vesmírná flora a fauna... kde si každý může zvolit jaký typ vesmíru postaví a vše se dá spojit do úžasného cizího světa, v rámci toho se dá udělat i koloniální loď na buňky.

Ano, je to krásné a to hlavně pro mne z jednoho důvodu. Nejspíše to totiž dělali jen zapálení jedinci do vesmíru, kteří vědí o čem to je, mají nějaké povědomí a měli jasný cíl co chtějí udělat a jak to má vypadat. Z tohoto důvodu jsem k našem projektu dost skeptický. Neberte následující si moc osobně, ale do našeho projektu se zapojuje nespočet účastníků a u spousty z nich si vůbec nevybavuji, že někdy něco vesmírného stavěli a tedy mám trochu obavy, že jejich části do celku moc zapadat nebudou, ale třeba se mýlím.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MiHo

#54
Já například stavím kolejiště, nikdy jsem nic vesmírného nepostavil, ale pravidelně sleduji web kosmonautix.cz, zúčastnuji se tam diskusí a sleduji i přednášky. Poslední trend návrhu staveb na Marsu je naprosto jiný než na tom modelu. Trendem návrhu jsou válcové nebo kuželové stavby s několika podlažími, které jsou stavěny "3D tiskárnami" velikosti jeřábu z místního materiálu. Takže to co je na tom modelu je čirá fantazie autora naprosto reálně nedopravitelná na Mars z hlediska energie, nákladů a potřebného počtu raket nehledě na to, že se s tím musí taky nějak přistát. Ta základna co je na tom modelu je vhodná tak někam do Antarktidy.


Sihaja

#55
Vesmírní cestovatelé.

První technický pokus s propojovacím modulem. Tloušťka propojovací části na straně každého modulu naší lodi/stanice je 3 bricky.

ve sdilenem albu google

milanv

Ahoj.

Jak to bude s tímto projektem? Já že podle tohoto vlákna máme mít do konce října - tedy za 27 dní hotovou nominaci na projektový LB (ne započatou diskusi,  ale hotovou uzavřenou nominaci dílů). Zatím vůbec nevíme, jak bude vypadat celkový projekt, jak bude vystavený, jak mají vlastně vypadat jednotlivé moduly - a tedy např. jestli budou nějaké díly potřeba ve větším množství pro všechny. Napadá mě nějaká základní konstrukce, co se bude u každého opakovat, ale může to být i něco jiného, např. opakující se detail jako "povinná výzdoba" :)

Zatím uveřejněné návrhy jsou bez podrobností a jsou jen jako tvary ze System kostek bez jakýchkoliv zpevnění, což mě právě mate: přeci nebude ta raketa vystavená ležící na stole? Ale jinak asi tak dlouhá "nudle" bez spojovacích konstrukcí držet pohromadě nebude. Tak jak to tedy je? Díky.
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

K zakladnímu minimálnímu modulu:

modul má na každém konci propojovací krk hluboký 3 study, který je v základu 16 studů široký plate, nasleduje vrtstva 2 bricky spolu s rozšířením krze slope inverted, vrstava 1 plate, 1 brick a rozšíření pomoci slope inverted, pak brick s otvorem na pin, 2 bricky, brick s otvorem na pin a pak 2 bricky a zužování pomocí slope (viz foto).





mezi dvěma spojovacími segmenty se pak bude nacházet paluba vašeho segmentu, která bude minimálně 16 studů (od spojovacího díu ke spojovacímu dílu) x 20 studů 9od jednoho kaje ka druhému kraji. Výška modulu je pak na vás, současně bude možné, aby šel i více do "sklepa" a to tak, by spodní plate propojovacího uzlu byla maximálně ve výšce 12 bricků (předpolkládám, že bude lod vzednuta na pilířích, případně, pokud se podaří vymyslet na nějakou výstavu vhodné řešení, jak ji zavěsit, se bude vznášet).




obrazky naleznete také na https://cz.pinterest.com/sihaja/kostka-2020/

Co se týká toho, jak moc bude modul otevřený a pohledový.
Otevřený může být z jedné strany, kde bude vidět do interiéru, druhá strana bude uzavřená, zda bude nebo nebude mít strop je na vás. Modul může být také zcela uzavřený pokud se chcete soustředit na vnější plášť rakety.

Koukatelné by to měl být ze všech stran.

Temata vašich modulů jsou na vás.

Je to již jasnější?

Sihaja

K dílům:
slope: spotřeba min 60ks (pokud je budete používat pouze na propojovací segment)
slope inverted: spotřeba min 60ks (pokud je budete používat pouze na propojovací segment)
                         spotřeba min 180 ks na minimální modul pokud budete chtí mít podlahu stejně jako můj modul

navrhuji i skla/panely
pokud někdo potřebuje, tak plate 16x16, případně 4x něco a 2x něco
dále na vyztůžení bricky 1x něco, klidně i s technic dírama pro odlehčení konstrukce


Sihaja