Co su toto za diely?

Založil Frco, 30.11.2006, 20:11:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

wallac

Ahoj, tělíčko vlevo je chybný potisk (vpravo je klasika), nebo takové skutečně existuje? Já jsem ho nenašel.

ditetemnaporad

Alespoň na Bricklinku to opravdu neodpovídá žádnému LEGO torzu. Pokud to nese značku LEGO, pak je to nejspíše chybotisk - je nesprávně pořadí tisků, barvy šly za sebou řádně (tisk A modrá, B černá - OK, B modrá, A černá - NOK) . Navíc soutisk taky nic moc :) Pokud to značku LEGO nemá, bude to ze stavebnice nějaké třetí strany.

skywalker007

Citace od: wallac kdy 01.04.2021, 12:04:16
Ahoj, tělíčko vlevo je chybný potisk (vpravo je klasika), nebo takové skutečně existuje? Já jsem ho nenašel.

Je to missprint už jsem viděl úplně stejný . Je to způsobeno zhruba tak jak je popsáno výše. Kdyby jsi měl zájem ho prodat napiš mi prosím . Rád si ho koupím do sbírky.

Fricoolinek

#153
Nevím, do jaké míry se to zde řešilo, ale na idetifikaci dílů dle fotky je výborné reverzní vyhledávání dle obrázku na Yandexu. Pozná miniFIG i z velmi nekvalitní fotografie....


...nebo jen pouhé torzo....



Google v prvním případě poznal jen to, že je to (nějaký) miniFIG a ve druhém už nepoznal vůbec nic.


Fricoolinek

#154
Ještě bych poprosil o jednu radu - všilm jsem si, že na Bricklink se u rozměrů dílku uvádí (v hortizontálních rovinách) jako první číslo ten kratší rozměr. Tj. plate 2 x 4 je 2 x 4 a nikoliv 4 x 2. V zásadě bychom asi mohli říct, že se jedná o plate dva study široký a 4 study dlouhý, namísto 4 study široký a 2 study hluboký.

Nicméně např. tento "klín" Wedge 16 x 4 Triple Curved 45301 užívaný v mnoha různých sci-fi prostředkách je uváděn jako 16 x 4 a nikoliv 4 x 16. Je v této "obracené prioritizaci" nějaké pravidlo (v závislosti na charakteru dílu) nebo je to jen "jak to vyjde"?


poMOCník

Citace od: Fricoolinek kdy 28.04.2021, 17:22:51
Ještě bych poprosil o jednu radu - všilm jsem si, že na Bricklink se u rozměrů dílku uvádí (v hortizontálních rovinách) jako první číslo ten kratší rozměr. Tj. plate 2 x 4 je 2 x 4 a nikoliv 4 x 2. V zásadě bychom asi mohli říct, že se jedná o plate dva study široký a 4 study dlouhý, namísto 4 study široký a 2 study hluboký.

Nicméně např. tento "klín" Wedge 16 x 4 Triple Curved 45301 užívaný v mnoha různých sci-fi prostředkách je uváděn jako 16 x 4 a nikoliv 4 x 16. Je v této "obracené prioritizaci" nějaké pravidlo (v závislosti na charakteru dílu) nebo je to jen "jak to vyjde"?

Z toho vidis, ze 16 x 4 je celkem bezny kdezto 4 x 16 je tak vzacny, ze ho nikdo neprodava.

Petronel

Citace od: Fricoolinek kdy 28.04.2021, 17:22:51
Ještě bych poprosil o jednu radu - všilm jsem si, že na Bricklink se u rozměrů dílku uvádí (v hortizontálních rovinách) jako první číslo ten kratší rozměr. Tj. plate 2 x 4 je 2 x 4 a nikoliv 4 x 2. V zásadě bychom asi mohli říct, že se jedná o plate dva study široký a 4 study dlouhý, namísto 4 study široký a 2 study hluboký.

Nicméně např. tento "klín" Wedge 16 x 4 Triple Curved 45301 užívaný v mnoha různých sci-fi prostředkách je uváděn jako 16 x 4 a nikoliv 4 x 16. Je v této "obracené prioritizaci" nějaké pravidlo (v závislosti na charakteru dílu) nebo je to jen "jak to vyjde"?

To jsou opravdu starosti. To jsme tu ještě neměli. ;D

Fricoolinek

#157
Nevím, no. Tak partů jsou desetitisíce, tak logicky je tam třeba nějaký systematičnosti. Z tohoto pohledu mi nepřijde nějak mimo se zepat na něco ohledně této systematiky, případně zdát nějaká úskalí.

Nakonec, pokud selže reverzní vyhledávání dle fotky partu, pak uvedení rozměru dle počtu studů je relativně nejlepší možnost, jak se nějak chytit.

Robbed

#158
Co jsem vypozoroval, tak bricks, plates, tiles, baseplates, panels, windscreens ... - tyhle mají menší rozměr uváděný jako první.
Naopak slopes a wedges mají větší rozměr jako první.

Fricoolinek

Citace od: poMOCník kdy 28.04.2021, 18:35:08


Z toho vidis, ze 16 x 4 je celkem bezny kdezto 4 x 16 je tak vzacny, ze ho nikdo neprodava.

No, vlastně zajímavý, že 4 x 16 plate nikdy nechyběl.

Nicméně 6x12 je skutečně plate a 12x6 je wedge... takže pořadí (6x12 vs. 12x6) se obrací, pokud je přítomno zkosení?  ???

poMOCník

Citace od: Fricoolinek kdy 28.04.2021, 21:21:34
Citace od: poMOCník kdy 28.04.2021, 18:35:08


Z toho vidis, ze 16 x 4 je celkem bezny kdezto 4 x 16 je tak vzacny, ze ho nikdo neprodava.

No, vlastně zajímavý, že 4 x 16 plate nikdy nechyběl.

Nicméně 6x12 je skutečně plate a 12x6 je wedge... takže pořadí (6x12 vs. 12x6) se obrací, pokud je přítomno zkosení?  ???

Poradím ti jeden trik pro fajnšmekry. Koupíš obyčejný wedge plate 16 x 4, jenže pak ho otočíš o 90 stupňů.... a rázem z něj je ten vzácný 4 x 16!

Fricoolinek

No, konečně nějaké efektivní zhodnocení. Kam se na toto hrabe BTC.

Serious: Opravdu mi jde jen o to správně porozumět názvosloví v dílech, resp. rozměrech dílků. A neplavat v tom.

peki

Citace od: Fricoolinek kdy 29.04.2021, 00:01:12
No, konečně nějaké efektivní zhodnocení. Kam se na toto hrabe BTC.

Serious: Opravdu mi jde jen o to správně porozumět názvosloví v dílech, resp. rozměrech dílků. A neplavat v tom.

1) Hele když jsi tak systematický, můžeš si v profilu doplnit věk ? Abychom si tě taky dovedli zařadit  :)

A nyní trochu k věci

2) Dneska jsem narazil na toto:



plate 1x5 ?

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Fricoolinek

#164
FAKE LEGO vs. ORIGINAL: Stavebnice Lego Technic Dodge Charger z AliExpressu! | WRTECH [4K]:
https://www.youtube.com/watch?v=DVWk75XBls0

Asi žádný překvapivý resultát. Ano, kopie z ČLR se dá postavit, ale na první dobrou vidíte/cítíte za co si u Lega připlácíte. Ale docela slušná popularizace této tématiky - za 12 dní 152k diváků....

Citace od: peter kdy 30.04.2021, 08:37:27
Ano, plate 1x5.

A co až bude takový 2x13.  :D Přijdou jezdci apokalypsy.

CitaceHele když jsi tak systematický, můžeš si v profilu doplnit věk ? Abychom si tě taky dovedli zařadit
Pokud bych chtěl, určitě bych to udělal.


Chairudo

Citace od: Fricoolinek kdy 30.04.2021, 15:35:24
CitaceHele když jsi tak systematický, můžeš si v profilu doplnit věk ? Abychom si tě taky dovedli zařadit
Pokud bych chtěl, určitě bych to udělal.

Hodně zahraničních lugů to má na fóru jako povinný údaj a u nás by to taky nebylo špatné, přimlouval bych se i za město. Nikomu to nijak neuškodí, naopak to může pomoct sdružovat lidi co ani neví, že jsou kousek od sebe.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jindroush

Je to v pravidlech, bod 2.3, asi tak bambilión let. Každý, kdo se registruje, s těmi pravidly souhlasí. Kdo nesouhlasí, nazdar.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Chairudo

Citace od: Jindroush kdy 30.04.2021, 19:18:57
Je to v pravidlech, bod 2.3, asi tak bambilión let. Každý, kdo se registruje, s těmi pravidly souhlasí. Kdo nesouhlasí, nazdar.

Viděl jsem, že je to tam jako "povinný údaj", ale protože se dá registrovat i bez toho a jinak se to nevyžaduje, je to ve skutečnosti jen dobrovolné.
Co jsem se kvůli zahraničním akcím registroval na jiná fóra, tak bez vyplnění těch polí registrace prostě nešla udělat.
Možná oprava pro budoucí registace?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

racco42

Citace od: Chairudo kdy 30.04.2021, 21:26:32
Citace od: Jindroush kdy 30.04.2021, 19:18:57
Je to v pravidlech, bod 2.3, asi tak bambilión let. Každý, kdo se registruje, s těmi pravidly souhlasí. Kdo nesouhlasí, nazdar.

Viděl jsem, že je to tam jako "povinný údaj", ale protože se dá registrovat i bez toho a jinak se to nevyžaduje, je to ve skutečnosti jen dobrovolné.
Co jsem se kvůli zahraničním akcím registroval na jiná fóra, tak bez vyplnění těch polí registrace prostě nešla udělat.
Možná oprava pro budoucí registace?

Nechci vypdadat jako kverulant, ale v rámci zákonných nařízení, například onoho prokletého GDPR, musíš pro zpracování osobních dat mít nejdřív "oprávněný zájem". Což upřímně nevím jak zdůvodníš - možná ještě věk, ale pohlaví už dost těžko.

tomas.

Pohlaví bych neřešil - stejně jich je v současné době už několik desítek  ;D ::)
Ale údaj o věku bych zde bral jako samozřejmost.

Fricoolinek



I přes značné usilí se mi nepovedlo určit toto tělo ani hlavu (nevím ani, zda patří k sobě).
Poradí mi někdo?

Fricoolinek

Tak už se mi dostalo (dílem náhody) odpovědi. Obrázky zde ponechám, pokud třeba by to tady nědko jiný chtěl vědět.
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=adv046#T=P

Fricoolinek

Citace od: Fricoolinek kdy 22.04.2021, 22:37:46
Nevím, do jaké míry se to zde řešilo, ale na idetifikaci dílů dle fotky je výborné reverzní vyhledávání dle obrázku na Yandexu. Pozná miniFIG i z velmi nekvalitní fotografie....
Google v prvním případě poznal jen to, že je to (nějaký) miniFIG a ve druhém už nepoznal vůbec nic.

Samozřejmě se nabízí i Google Lens, které má zakrátko přijít i do počítačů jako součást Chromu...
https://twitter.com/Google/status/1443265782067220483

Fricoolinek

Poradili byste mi někdo s tímto fešákem? Nikde jsem nenalezl informaci o tom, že by basketová figurka Nowitzkého měla existovat s LEGO logem na zádech namísto čísla. A na nějakou samolepku to nevypadá - přejižděl jsem po tom i prstem - žádnou vyvýšeninu jsem necítil, ani z těch fotek to není patrno.

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=nba008#T=P

Případně - kde by mi mohla být dána rada. Obrátit se přímo na LEGO by dalo smysl nebo ne?

Mohl si někdo hrát na Kladně?



Anatyt

Aké Kladno? Vtedy žiadne Kladno nebolo. Normálna reklamná figúrka lega s logom.

Fricoolinek

#175
1) Kladno otevřeno 2000, figurka vydávaná 2003-04
2) Reklamní figurka nemá svou kódovou evidenci?! V tomto případě nbaXXX? Předpokládám, že bych kliknul na hlavu a hned by se mi objevilo, že se vyskytuje i na jiné figurce než na "standardní" nba008 s #41 na chrbáte....

A i kdyby ne, tak předpokládám, že nějaká zmínka by se na netu našla...

Frco

Neviete prosim ku ktoremu setu moze byt tento sticker sheet?
Ani uprimne neviem ci to je k legu, ale na 90 percent by malo.

skywalker007

Citace od: Frco kdy 09.04.2022, 16:18:27
Neviete prosim ku ktoremu setu moze byt tento sticker sheet?
Ani uprimne neviem ci to je k legu, ale na 90 percent by malo.

Dole v rohu je napsáno Matell, takže to lego asi nebude. Lego samolepky na sobě mají nápis Lego Group a rok vydání a číselné značení, případně jen číselné značení, možná budou i některé bez číselného označení.

ditetemnaporad

#178
Citace od: Frco kdy 09.04.2022, 16:18:27
Neviete prosim ku ktoremu setu moze byt tento sticker sheet?
Ani uprimne neviem ci to je k legu, ale na 90 percent by malo.

Link na stykr shít hír!

Frco

Vyborne, dakujem vam.