Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Termín instalace :
Chtěli bychom středa 2.11.2022.


finální mapa pro instalaci
==========================



Aktuální informace
==================

1) základní modul


Barvy modulu:

Z pohledové strany má každý modul bricky v Medium Blue. Na nich bílé baseplate.

A) od pekla přes vesnici ke kopci pod městem - baseplate v LBG, pohledový brick (ergo zepředu první řada a zezadu druhá řada)Medium Blue. Na tom z pohledové strany bílý plate. Výjimka jsou případné cesty nebo náves. Tam je pak plate na bricku v tark tan.
B) moduly pro město - baseplate, brick dark tan, plate dark tan. Na tom případné dlažby.

příklad




2) mapa vesnice



Při pohledu zprava - část první, Peklo. Rozložení dle schématu. Domluva Hardegon - MilanV - Igorus o napojení kopce s cestou k zřícenině. Cesta navazuje na Chairuda - domluví detail s MilanV.


Další část je vesnice. Začíná rybníkem (Clermont) odkud teče potok k Chairudově mlýnu.


Část města na kopci a pod kopcem.


3) velikosti domků
ve vesnici Domky mají parametry jak jsem psal dříve. Pro zopakování a upřesnění z pohledu umístění:
pokud je domek na hloubku (A, E, F) jsou rozměry šířka 16; hloubka maximálně 32 studů. Domky B, C, D pak obráceně tedy šířka 32; hloubka maximálně 16 studů.

4) vlákno na prezentaci jednotlivých staveb
(používejte označení z mapy)


schéma 20221024.jpg


==================konec hlášení=======================================================
Vážené a vážení,

dárky z Elfí vesnice byly většinou úspěšně doručeny pod stromky a do punčoch na krbu a je tedy potřeba začít myslet na letošní Vánoce. Letos se role organizátora (aby se Peki mohl věnovat své tvorbě >:D) ujímám já.

Budeme se snažit navázat na tradici vánočních výloh, tentokrát se ovšem vrátíme do reálného světa a to na český venkov. Je nasnadě si vybavit motivy vánočních Hrusic z obrázků Josefa Lady. A přesně tam se bude směřovat i tento společný projekt.

Rozložení
Představa rozložení vychází z již zmíněných Elfů. Vlevo kopec s peklem, zříceninou, pod kopcem rybník s mlýnem. Pak vesnice, les a městečko na kopci.
Pokud bude dům v první řadě, může být otevřený s interiérem.

Parametry modulu a velikost modelu:
Modul bude minimálně mít rozměr 48x48, složen z baseplate, brick a plate. V některých případech může být bricků více. Viz schéma:

Domy na návsi se co do velikosti budou pohybovat v rozměrech 16x32 nebo 32x16. Samostatné domy mohou být větší. Domy na náměstí podloubí, patro, štít.

Barvy modulu:
1) od pekla přes vesnici ke kopci pod městem - baseplate v LBG, pohledový brick (ergo zepředu první řada a zezadu druhá řada)Medium Blue. Na tom z pohledové strany bílý plate. Výjimka jsou případné cesty nebo náves. Tam je pak plate na bricku v tark tan.
2) moduly pro město - baseplate, brick dark tan, plate dark tan. Na tom případné dlažby.

Pravidla:
Moduly musí být stabilní, pevné, odolné přepravě. Domy nesmí přesahovat hranu modulu. V případě stromů listy zafixované pomocí "hose" nebo "bar".

Podpora
Opět bychom rádi využili projektový lugbulk od místní pobočky Lega. Návrhy dílů a diskuze bude řešena samostatným tématem.

Termíny
cca jako loni:
únor - návrhy dílů
mezidobí - hromadné třídění
říjen - tvorba a prezentace modelů
začátek listopadu - instalace

Poznámky a upozornění
Jelikož se jedná o projekt pro Lego, tak je potřeba se vyhnout náboženským motivům a stavbám. Je potřeba to zmínit, ale prosím, není třeba se k tomu vyjadřovat. Každý si o tom můžeme myslet svoje.
Jo a jelikož se nám poslední dobou rozmáhá takový nešvar, tak varuji předem. Ten kdo (zase) nedodá modul byť jej slíbil, bude mít na rok útrum s Lugbulkem.


Časté dotazy
-----------------

Co stavíme - Ladovská vesnička (bez kostela)
Jaké období - Je to do vánoční výlohy, proto stavíme pouze zimní část 

Igorus

#1
Seznam účastníků a jejich modelů:
Igorus - zřícenina
Peki - domky
MilanV - stráň se Šmejkalkou
poMOCník - vykotlaný dub a doupě Lišky
Daniel - statek
Linhi - statek
Stimpi - hospoda
Šipka - hájovna
Roko86 - statek
Pool - domek
HD - roubenka
Borun - domek s krámkem
Hardegon - peklo
Chairudo - mlýn
Clermont - rybník
Skywallker + bombero - svah ke zřícenině
Kuba - domek
Bruno - domek
Robkteryten - domek
Waf - dům na náměstí
Eda - dům na náměstí
Matthes_CS - domek
Davroman + Rocice - náměstí
Sihaja - masopustní průvod
Jaroslav Procházka - tři králové
Yoshimaka - podzemí

peki

#2
Postavím:
Venkovské nádraží
parní vláček
věci kolem kolejí
samostatně stojící domky

poMOCník

Takže kostel neprojde asi ani odsvěcenej předpokládám  >:D

Každopádně se rád zúčastním, ale budu si muset promyslet co postavit, když nejde moje oblíbená část vesnice.

Daniel

Také nemám ještě přesnou představu co, ale něco snad zvládnu vymyslet a postavit ;)

Stimpi

Rád se zapojím, nevím zatím s čím.

Vesnice je myšlena tedy soudobá?

šipka

Domek jako z Ladova obrázku bych minimálně dodal, když nepůjde asi ani hřbitov s malou márnicí.

roko86


HD

Prosím o rezervaci jedné stavební parcely. Asi to bude opět nějaká malá  garážovka.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Borun

Jdu do toho.Postavil bych nějaký domek s krámkem

Hardegon

Vešla by se malá zasněžená hospůdka?

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ongon

Postavil bych nějaký statek menší (výběh pro zvířátka)

Igorus

Obecně vítám všechny co se přihlásili :)

A nyní k otázkám:

Citace od: Stimpi kdy 04.01.2022, 15:45:22
Vesnice je myšlena tedy soudobá?

Ano

Citace od: šipka kdy 04.01.2022, 16:48:51
Domek jako z Ladova obrázku bych minimálně dodal, když nepůjde asi ani hřbitov s malou márnicí.

Hřbitov s márnicí je za mě v cajku. Ale s domkem taky budu počítat  >:D

Citace od: Hardegon kdy 04.01.2022, 23:01:10
Vešla by se malá zasněžená hospůdka?

Pokud tam nebudou čepovat Gambáč tak klidně. Ale což, budou Vánoce. Tak klidně i Gambáč!

Citace od: Ongon kdy 05.01.2022, 08:53:49
Postavil bych nějaký statek menší (výběh pro zvířátka)

Ovce?

Ongon

Nejen ovce, i koníky, prasátka, slepice

Záleží jak to spadne pod ruku

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 05.01.2022, 09:21:49
Citace od: šipka kdy 04.01.2022, 16:48:51
Domek jako z Ladova obrázku bych minimálně dodal, když nepůjde asi ani hřbitov s malou márnicí.

Hřbitov s márnicí je za mě v cajku. Ale s domkem taky budu počítat  >:D

Hřbitov, kde není ani jeden kříž? ... Nebude to vypadat divně? :-\

skywalker007


edward193


Clermont

Vylohy se musim opet zucastnit, to jinak nejde  :)
Takze se hlasim a stavet budu rybnik s kluzistem, nejake vrby, rybar... Uvidime co dokazu  ::)

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 05.01.2022, 09:21:49
Citace od: Hardegon kdy 04.01.2022, 23:01:10
Vešla by se malá zasněžená hospůdka?

Pokud tam nebudou čepovat Gambáč tak klidně. Ale což, budou Vánoce. Tak klidně i Gambáč!

Ne ne, tentokrát bych změnil nabídku. Nebo budu mít vlastní minipivovar? Nikdo neví... 8)

poMOCník

Kdyby všichni stavěli v těhle neobvyklých barvách, tak celé diorama bude rozhodně svítit na dálku.





V podstatě místo toho, abychom volili jedno barevné schema, tak by stačilo říct, že převažující barva bude některá z Light XYZ nebo Sand XYZ. Tedy:

Light Nougat (nově vyšlo spousta druhů cihel)
Bright Light Yellow?
Sand Green
Light Aqua
Bright Light Blue
Sand Blue
Lavender
Pink
atp.

A k tomu samozřejmě kontrastující části dřevěné z různých odstínů hnědé a jiné tmavší doplňky.

hobby

Velmi vítám Pomocníku, že jsi sem postnul ty krásné obrázky.

Citace od: Igorus kdy 04.01.2022, 13:09:31
... je potřeba se vyhnout náboženským motivům a stavbám. ... Každý si o tom můžeme myslet svoje...

Igorusi, jak můžeš mluvit o Ladově vesničce bez hrusického kostelíka sv. Václava?
A to víš že ano, že si o tom myslím svoje, že to je srabáctví, nechat si mluvit do tvorby a salámovou metodou si nechávat víc a víc ukrajovat svobodu.
Lego TC je bohužel také jeden z  progresivistických a "pokrokových" představitelů současné sebedestruktivní západní politiky.

Takhle má vypadat ladovská vesnička (bylo to loňské Pé-eF):

peki

Citace od: Igorus kdy 05.01.2022, 09:21:49

A nyní k otázkám:

Citace od: Stimpi kdy 04.01.2022, 15:45:22
Vesnice je myšlena tedy soudobá?

Ano

Tak soudobá nebo ladovská?
Berte v potaz že je to vánoční výloha
- některé věci LEGO ve výlohách nevystavuje (viz předchozí diskuse= vyřešeno netřeba znovu otevírat)
- některé věci se asi úplně do vánoční výlohy dávat nemusí (márnice) věřím že jsou lepší alternativy

Určitě je důležité (moje zkušenosti s perníkem a elfi) domluvit se na velikosti modulu a tím i velikosti staveb.
Hlavní výloha (OC Černý most):
- má na hloubku něco přes 1m, vejdou se tedy 4 baseplate 32x32
- délka je max. 4 m, ale může být méně.
Vždy tam máme nějakou sochu/sochy (Vasyk)

U perníků/elfu jsem tlačil rozměry dolu, vešlo se hodně modulů, neřešila se silnice.

Ze strany LEGA je určitě zájem o nějaký terén. U ELfů to byla pecka (tím neříkám že ostatní moduly nebyly důležité). Chci říci že je důležité domluvit se také na tom terénu a aby to dávalo smysl.



poMOCník

Citace od: peki kdy 06.01.2022, 10:14:16
Tak soudobá nebo ladovská?

Mně se zalíbila ta ladovská (i přes ta zmiňovaná omezení). Láká mě na tom především:
- Hezky definovaný jednotící prvek. Celé diorama pak bude působit jako jeden MOC. Naproti tomu, když řekneme "současná vesnice", tak tam máte stavby každou jinou a rozhodně to oku nelahodí.
- Neobvyklé barevné schema, jak už jsem psal, v kterém si málo kdy něco postavíte.

peki

Citace od: poMOCník kdy 06.01.2022, 10:30:39
Citace od: peki kdy 06.01.2022, 10:14:16
Tak soudobá nebo ladovská?

Mně se zalíbila ta ladovská (i přes ta zmiňovaná omezení).

Hodil jsme nezávaznou anketu :) Můžete hlasovat.

Igorus

#25
A já sem hodím nezávazné schéma, jak by to mohlo vypadat.

Máme tu dva kopce. Na jednom hrad/rozhledna. Na druhém malý venkovský vlek nebo svah s bobovačkou. Do kopce nalevo by mohl být průhled a zde by byly krápníkové jeskyně. Statek v selském baroku. Rozhodně by měl být rybníček, na potoce vodní mlýn. K vesnici se dostanu a pak tu máme nádraží, vláček, les s hájovnou a těžbou dřeva. Prostě spousta prostoru pro realizaci.



A nyní k té vesnici. Ano, domky by mohly být v duchu Ladových obrázků (tedy jasné pastelové barvy). Co se týká kostela tak byl vyslán ofciální dotaz. Ale nechtělo by se mi to směřovat k vysloveně historické vesnici. Tedy mít možnost aut, autobusů atd. Ale ano, dají se tam dát historické (prvorepublikové). Ale je to jen můj názor... :)



milanv

Sdílená starost, poloviční starost, ne? Takže tohle mě poslední dvě noci, od přečtení Igorusova zadání, straší ve spaní.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: hobby kdy 06.01.2022, 10:01:32
...
A to víš že ano, že si o tom myslím svoje, že to je srabáctví, nechat si mluvit do tvorby a salámovou metodou si nechávat víc a víc ukrajovat svobodu.
...

Citace od: milanv kdy 06.01.2022, 14:53:35
Sdílená starost, poloviční starost, ne? Takže tohle mě poslední dvě noci, od přečtení Igorusova zadání, straší ve spaní.

Já u toho taky skřípám zubama, naprosto souhlasím. Ale jak píše peki, nemá cenu o tomto diskutovat, zadavatel je TLG a tak si může stanovit podmínky.

Nicméně než tu omílat dokola to, co už bylo řečeno mockrát jinde, co k tomu přistoupit kreativně. Máme přece dlouhou zkušenost s cenzurou a s umělci, kteří i v době totality dokázali zakomponovat různými náznaky svoje sdělení těm, kteří k nim byli vnímaví. Nechal bych na konziliu Igorus + peki co nám povolí a co ne. Mně by to třeba přišlo hodně zábavný a celý projekt by tím získal nový rozměr.

Mě hned včera třeba napadlo, že bych na kopečku, kde by každý očekával zmiňovanou zakázanou budovu, udělal pouze obvodovou zeď třeba 2 bricky vysokou a pobořenou, zasněženou.

Stimpi

Zajímavá myšlenka, postavit se k tomu čelem jako Švejk.

Osobně na kopečku nemusí být kostelík, ale třeba stavba připomínající gotickou tvrz bez opevnění, prostě domek s věží. Případně, proč by tam nemohl být hrad jako takový - to je také ladovské téma ;)




Matthes_CS

Citace od: Igorus kdy 06.01.2022, 14:21:19
A já sem hodím nezávazné schéma, jak by to mohlo vypadat.

To vypadá pěkně, mohl bych pomoci se stavbou lesu nebo kopců.