(cizí) Medieval Tavern - sestřička k IDEAS 21325 Medieval Blacksmith

Založil Petronel, 18.04.2021, 09:24:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Tak tento MOC strčil vydanou IDEAS kovárnu hravě do kapsy. :D
Krásný kousek včetně interiérů.
Já se ale nemůžu vynadívat hlavně na to hrázdění a celkově zevnějšek.

PS: měli bychom tyto štíty na střešní tašky dát také do LB, aspoň v několika barvách! Škoda, že jsme je tam již nešoupli. ;D


poMOCník

Tak to je hodně dobrý tohleto. Kdybych stavěl středověkou vesnici, tak si to do ní s chutí koupím. Třeba ty historické postele - nevím, jestli je to originální design, ale jsou hrozně dobře vyřešený.

Citace od: Petronel kdy 18.04.2021, 09:24:47
...
PS: měli bychom tyto štíty na střešní tašky dát také do LB, aspoň v několika barvách! Škoda, že jsme je tam již nešoupli. ;D

PS: Ty štíty byly loni v LBG a taky mě to hned napadlo, takže jsem se předzásobil. Jen jsem ještě nestihnul tenhle plán realizovat. Ta červená tady vypadá dobře, ale na realistických stavbách by byly lepší nějaké tlumenější barvy - třeba Dark Red nebo DBG.

Jonas

Citace od: Petronel kdy 18.04.2021, 09:24:47
Tak tento MOC strčil vydanou IDEAS kovárnu hravě do kapsy. :D
Krásný kousek včetně interiérů.
Já se ale nemůžu vynadívat hlavně na to hrázdění a celkově zevnějšek.

Souhlasím s tím, že taverna je ještě propracovanější než kovárna. Když jsem ji spatřil, neváhal jsem ani chvíli, a pořídil si instrukce. Teď - během stavění - se doslova kochám.
Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

Citace od: poMOCník kdy 18.04.2021, 10:54:18
Citace od: Petronel kdy 18.04.2021, 09:24:47
...
PS: měli bychom tyto štíty na střešní tašky dát také do LB, aspoň v několika barvách! Škoda, že jsme je tam již nešoupli. ;D
PS: Ty štíty byly loni v LBG a taky mě to hned napadlo, takže jsem se předzásobil. Jen jsem ještě nestihnul tenhle plán realizovat. Ta červená tady vypadá dobře, ale na realistických stavbách by byly lepší nějaké tlumenější barvy - třeba Dark Red nebo DBG.
Tak LBG asi člověk na střechu nepoužije.
Nebo teda aspoň já bych z LBG střechu nedělal. Určitě budou lepší červené, tmavě červené, modré, sand green, sand blue... ;)
Ještě by nám mohli udělat tento dílek poloviční, co by šel použít na těch krajích. >:D

Jonas

Kovářův dům a hostinec vedle sebe. Oba jsou skutečné lahůdky. Při stavění jsem zažíval podobný povznášející pocit, jako kdysi před mnoha lety při stavbě prvního modulárního domu (Café corner).



Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

Tak to gratuluji! Sehnat všechny dílky musela být taky pěkná výzva, už jen třeba na tu střechu.

Výsledek je překrásný. ;)
Doufám, že ty tile pentagonaly dáme jednou do lugbulku.

Jonas

Citace od: Petronel kdy 08.05.2021, 18:59:04
Tak to gratuluji! Sehnat všechny dílky musela být taky pěkná výzva, už jen třeba na tu střechu.
Doufám, že ty tile pentagonaly dáme jednou do lugbulku.

Materiál na střechu a na hrázdění jsem pořídil na Brick and Pieces v rámci jednoho nákupu na Lego.com. Pochybuji, že na BL nebo v Lugbulku by to vyšlo příznivěji.
Jonas - Můj Brickshelf

mirek

Moc se mi to líbí. Úžasné stavby.
Malá poznámečka...technická. Když jsem stavěl na chalupě venkovní komín od krbu, byl stejně vysoký jako ten tvůj u kovárny.
Byl pod vrcholem střechy a oheň netáhl. Kominík poradil, abychom přistavěli komínové těleso alespoň na úroveň střechy.
Stalo se a problém s tahem byl odstraněn.
Co tobě, jak ti táhne ?

Jonas

Citace od: mirek kdy 09.05.2021, 08:46:31
Byl pod vrcholem střechy a oheň netáhl. Kominík poradil, abychom přistavěli komínové těleso alespoň na úroveň střechy.
Stalo se a problém s tahem byl odstraněn.
Co tobě, jak ti táhne ?

Mirku, máš pravdu. Hned ho jdu přistavět.
Jonas - Můj Brickshelf

richchie

nádhera, uvazujem ci nekupit tiez ten navod. Inak niekde som cital ze designer kovacskej dielne Ideas sa nechal pocut, ze by rad do buducna aj dalsie stredoveke budovy na tento sposob robil, kiezby tak  LEGO chcelo urobit nejaku seriu na sposob modularov co robia uz niekolko rokov . Vobec by som nebol proti ak by sa kazdy rok vydal nejaky takyto stredoveky modular... moznosti je viacero - hostinec, radnica, pekaren, masiar, drevorubac, kamenar, garbiaren...

richchie

nasiel som na nete jednu stranku kde sa da kupit cely MOC aj s instrukciami.. najskor som sa tesil no potom som zistil ze to nie je original LEGO tak preto moj povodnyprispevok nahradzujem tymto....
nasiel som taktiez stranku kde sa daju kupit instrukcie  www.rebrickable.com
zvazujem ze si tie instrukcie na tavernu kupim, a mozno casom aj na nejake dalsie stredoveke stavby, niektore kusky su tam fakt pekne.. len neviem ako to presne funguje, ci dostane clovek s instrukciami aj part list ktory sa da nejako preklopit do bricklinku aby clovek nemusel pracne do wanted listu nahadzovat stovky dielikov... ma s tymto niekto nejake skusenosti ? ak ano prosim podelte sa o ne so mnou ci uz tu alebo sukromnou spravou. dakujem

EDIT : ten zoznam kociek sa da exportovat do bricklinku cize super :-)