(Vlastní) Pirátská vesnice

Založil Ryxe, 22.03.2021, 19:25:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Jelikož se v poslední době plánování kam se pojede na výlet smrsklo na hranice našeho městečka ( což není moc záživné). Pustil jsem se krapet znuděný do nového LEGO projektu. A jelikož je doba značně pochmurná až lehce depresivní, rozhodl jsem se pro tentokrát upustit od svých obvyklých námětů a vsadil jsem na takovou příjemnou "tuctovku" středověkou vesnici, či město. Protentokrát tedy žádní umrlci a zmrzačená těla, ale slunečný romantický den, kterých byl středověk jistě plný 😉. Zatím mám takový párek domků, tak uvidíme, co z toho nakonec vznikne...

šipka

Že by bylo slunečné náměstíčko na obzoru ?  ;D  Perfektní domečky pro oko  8)

Petronel

Paráda! Super! Konečně ne jen mrtvoly a nemrtví. ;D
Už se těším jestli se to zapasuje do nějaké plochy. ;)

PS: doporučuji v nastavení foťáku na tvém telefonu vypnout ten otravný text na fotkách. Najdeš to v nastavení jako vodoznak.

milanv

První díl seriálu Slunečná, říkáš? :)

Vypadá to pěkně, jak je u tebe zvykem. Ale řekl bych, že na náměstíčko to není, spíš někde o kousek dál, aby byl vidět rozdíl oproti uhlazenějším domům na náměstí, ne?
Pán na Žlutém hradě

Borun

Paráda,paráda. Tyhle stavby a techniku miluju.Sám se o něco takoveho v novém MOCu pokouším a neni to nic lehkého.Už se těším na další přírůstky v tomhle stylu.

poMOCník

Některé prvky na mě působí až trochu steampunkově, tím víc se mi ovšem domky líbí. Proč by vlastně nemohl být i takový středověký steampunk?

Ryxe

Díky Vám ;).
Citace od: Petronel kdy 22.03.2021, 20:40:07
Paráda! Super! Konečně ne jen mrtvoly a nemrtví. ;D
Už se těším jestli se to zapasuje do nějaké plochy. ;)

PS: doporučuji v nastavení foťáku na tvém telefonu vypnout ten otravný text na fotkách. Najdeš to v nastavení jako vodoznak.
Určitě to zasadím do terénu, mám ještě takový nástřel kostelíku, ale uvidím, jak to dopadne. Nechci, aby to bylo nějak moc veliké. Jo vidíš, ten vodoznak jsem zatím ani nějak nevnímal, kouknu do nastavení ;D

Citace od: milanv kdy 22.03.2021, 20:43:49
První díl seriálu Slunečná, říkáš? :)

Vypadá to pěkně, jak je u tebe zvykem. Ale řekl bych, že na náměstíčko to není, spíš někde o kousek dál, aby byl vidět rozdíl oproti uhlazenějším domům na náměstí, ne?
O seriálu Slunečná jsem někde slyšel, ale popravdě vůbec nevím o čem je řeč ;D. Osobně to vidím spíš na náves, ale ještě nemám konkrétní představu ;)
Citace od: Borun kdy 22.03.2021, 21:26:14
Paráda,paráda. Tyhle stavby a techniku miluju.Sám se o něco takoveho v novém MOCu pokouším a neni to nic lehkého.Už se těším na další přírůstky v tomhle stylu.
Díky, tentokrát se s texturami zdí držím trochu při zemi, aby to nebylo tak extravagantní. Co třeba stojí za zmínku a chtěl jsem si to vyzkoušet (viděl jsem to u nějakého cizího MOCu) jsou ty šikmé trámy v hrázdění udělané z pásů. A fakt to není špaatný nápad ;)
Citace od: poMOCník kdy 22.03.2021, 22:08:13
Některé prvky na mě působí až trochu steampunkově, tím víc se mi ovšem domky líbí. Proč by vlastně nemohl být i takový středověký steampunk?
No, možná, když na to tak koukám máš trochu pravdu ;)

Ryxe

Další stavbou, která rozšíří plánovanou vesnici je kostel. Není sice moc velký, ale vesničanům bude jistě stačit. Stylem jsem se snažil přiblížit mým oblíbeným anglickým kostelíkům.

ditetemnaporad

Parádní stavba, i když do takto zbarvené katedrály, aby se člověk bál chodit :) Šikovné využití poklic na kola, krabižníků i záchranného kruhu. Erb černých rytířů bych dal pryč.

poMOCník

Překrásně členitá a krabovitá stavba!

hobby

Citace od: Ryxe kdy 03.04.2021, 09:43:53
Další stavbou, která rozšíří plánovanou vesnici je kostel...
Máš již svůj osobitý a nezaměnitelný rukopis, což je velká deviza. Takhle to fuguje u umělců všech žánrů, hlavně u malířů.
Stavbu máš velmi dobrou a zajímavou.

Villa Legina

Citace od: hobby kdy 03.04.2021, 10:38:14
...
Máš již svůj osobitý a nezaměnitelný rukopis, což je velká deviza. Takhle to fuguje u umělců všech žánrů...
Presne.

Villa Legina

Nadherna stavba, ale ze to ma byt kostol, tomu sa neda uverit.

E-legie

Radost pohledět, tohle bych si hned koupila (nebo alespoň návod, nebude prosím?). Vkusná prosklená okna. Barevně mi to nevadí, jen tu část kostela s černou střechou (loď?) bych malinko protáhla.

Villa Legina

Citace od: E-legie kdy 03.04.2021, 15:26:31
... jen tu část kostela s černou střechou (loď?) bych malinko protáhla.
Jednoznacne.

poMOCník

Citace od: Villa Legina kdy 03.04.2021, 12:30:01
Nadherna stavba, ale ze to ma byt kostol, tomu sa neda uverit.

Citace od: Villa Legina kdy 03.04.2021, 18:57:43
Citace od: E-legie kdy 03.04.2021, 15:26:31
... jen tu část kostela s černou střechou (loď?) bych malinko protáhla.
Jednoznacne.

Stačilo by to prostě nazvat kaple místo kostel... a je po problému :)

Ryxe

Díky Vám  ;).
Citace od: ditetemnaporad kdy 03.04.2021, 09:59:45
Parádní stavba, i když do takto zbarvené katedrály, aby se člověk bál chodit :) Šikovné využití poklic na kola, krabižníků i záchranného kruhu. Erb černých rytířů bych dal pryč.
No vidíš, mě se zrovna tahle barevná kombinace hrozně líbí a strašidelná mi nijak nepřijde, ale asi je to subjektivní, mám asi trochu posunuté cítění toho, co je ještě v pohodě a co už je lehce pochmurné ;D

Citace od: hobby kdy 03.04.2021, 10:38:14
Máš již svůj osobitý a nezaměnitelný rukopis, což je velká deviza. Takhle to fuguje u umělců všech žánrů, hlavně u malířů.
Stavbu máš velmi dobrou a zajímavou.
Díky, to moc potěšilo ;)

Citace od: E-legie kdy 03.04.2021, 15:26:31
Radost pohledět, tohle bych si hned koupila (nebo alespoň návod, nebude prosím?). Vkusná prosklená okna. Barevně mi to nevadí, jen tu část kostela s černou střechou (loď?) bych malinko protáhla.

Citace od: Villa Legina kdy 03.04.2021, 18:57:43
Jednoznacne.

Díky, žádný návod ode mně asi nikdy nevznikne. Já totiž virtuálně vůbec stavět neumím, potřebuji to mít před sebou naživo a postupně vymýšlím kam jaká kostka zrovna sedne :D
Ano, ta část je docela krátká, v tom máte pravdu. Trochu jsem to zredukoval kvůli ploše, kterou mám pro celý model promyšlenou.

Ryxe

Citace od: poMOCník kdy 03.04.2021, 20:44:20

Stačilo by to prostě nazvat kaple místo kostel... a je po problému :)

Ano, v tom máš pravdu, že to působí spíš jako kaple ;)

Ryxe

Další model, který jsem po delší době dostavil. Nakonec jsem oproti původnímu plánu osadil vesnici piráty a jinou pochybnou sebrankou, i když členové královského vojska se snaží udržovat alespoň nějaký pořádek ;).

šipka

Co dodat, mistrovské dílko opět :)  Samotné domky byly super ale taková expozice je mazec! Radost pohledět, těším se na vlastní oči  :o

poMOCník

Citace od: šipka kdy 19.11.2021, 10:33:35
Co dodat, mistrovské dílko opět :)  Samotné domky byly super ale taková expozice je mazec! Radost pohledět, těším se na vlastní oči  :o

Tak tak!

Tolik se toho tam vešlo až oči přecházej. Třeba jenom ta voda jakou má dynamiku na tak malém prostoru... prostě radost pohledět.

peki

Citace od: Ryxe kdy 19.11.2021, 09:20:50
Další model, který jsem po delší době dostavil. Nakonec jsem oproti původnímu plánu osadil vesnici piráty a jinou pochybnou sebrankou, i když členové královského vojska se snaží udržovat alespoň nějaký pořádek ;).

Hele máš asi hodně volného času nebo jsi fakt hodně dobrý stavitel (asi obojí). Takže si tě píšu na seznam účastníku dalšího společného projektu (perníčci nic, skřítci nic) :) Je to parádní, je z toho poznat tvůj rukopis, i když už více skládáš kostky a nepůsobí to jako že to k sobě lepíš lepidlem (to je chvála obou stylů ne kritika) :)

Hardegon

Přidávam se ke chvále. Takovéhle modely tu prostě poslední dobou chybí. Díky...

matka

Mně se to líbí moc. Je výborné, jak tam umíš ladně zakomponovat neuvěřitelně různorodé dílky, od řetězů, nožiček a ručiček všude možně až po zvířenu na věži kostela. Super!
Paní na Žlutém hradě

Borun

Paráda.Moje oblíbené téma a můj oblíbený styl.Rád se dívám na tvé stavby jak dokážeš zakomponovat dílky ,které by člověka ani nenapadlo použít.Tenhle typ domů jsem si teď zkusil v mém posledním modelu ,který měl mít premiéru v Olomouci.

milanv

Super, už se těším na živou prohlídku. Vezmeš to na advent?

Moc se mi líbí nejen ten styl, ale jak jsi udělal celou kompozici a přitom to není nijak obří model - tomu říkám umění, na tak malém prostoru udělat zajímavou scénku s tolika velkými domy, navíc technikou, která jinak vyžaduje velký "rozmach". Naprosto jsem nečekal, že to vůbec půjde!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky Vám moc za reakce  ;).

Citace od: peki kdy 19.11.2021, 11:25:00
Citace od: Ryxe kdy 19.11.2021, 09:20:50
Další model, který jsem po delší době dostavil. Nakonec jsem oproti původnímu plánu osadil vesnici piráty a jinou pochybnou sebrankou, i když členové královského vojska se snaží udržovat alespoň nějaký pořádek ;).

Hele máš asi hodně volného času nebo jsi fakt hodně dobrý stavitel (asi obojí). Takže si tě píšu na seznam účastníku dalšího společného projektu (perníčci nic, skřítci nic) :) Je to parádní, je z toho poznat tvůj rukopis, i když už více skládáš kostky a nepůsobí to jako že to k sobě lepíš lepidlem (to je chvála obou stylů ne kritika) :)
Díky peki. To tedy nevím s tím časem ;D. Tohle jsem bastlil skoro rok a z toho se to půl roku válelo rozdělané na skříni. Tentokrát jsem to chtěl udělat takové veselejší a normálnější, tak jsem se snažil svoje křivolaké výstřelky trochu přibrzdit.

Citace od: matka kdy 19.11.2021, 11:50:59
Mně se to líbí moc. Je výborné, jak tam umíš ladně zakomponovat neuvěřitelně různorodé dílky, od řetězů, nožiček a ručiček všude možně až po zvířenu na věži kostela. Super!

Díky moc, no myslím že zrovna tohle umíte s milanem poměrně dost dobře a když se kolikrát koukám, z jakých dílků co dokážete postavit, tak se nestíhám divit ;)

Citace od: Borun kdy 19.11.2021, 12:48:51
Paráda.Moje oblíbené téma a můj oblíbený styl.Rád se dívám na tvé stavby jak dokážeš zakomponovat dílky ,které by člověka ani nenapadlo použít.Tenhle typ domů jsem si teď zkusil v mém posledním modelu ,který měl mít premiéru v Olomouci.
Díky, na tvůj nový MOC jsem také moc zvědavý ;).

Citace od: milanv kdy 19.11.2021, 13:07:34
Super, už se těším na živou prohlídku. Vezmeš to na advent?

Moc se mi líbí nejen ten styl, ale jak jsi udělal celou kompozici a přitom to není nijak obří model - tomu říkám umění, na tak malém prostoru udělat zajímavou scénku s tolika velkými domy, navíc technikou, která jinak vyžaduje velký "rozmach". Naprosto jsem nečekal, že to vůbec půjde!

Díky, no je to na jedné baseplate 48x48 studů a když jsem přemýšlel, jak to tam usadit, nejlepší mi prostorově přišlo to udělat takhle do kosočtverce. Tím vzniklo poměrně dost zajímavého místa a to kaskádovité rozložení, také docela přidá.
Právě kvůli adventu jsem se to snažil co nejrychleji dodělat. Teď ale čekám na info z výstaviště, jak to s akcí vypadá, tak až odpoví, hned dám vědět:-)

Chairudo

Krásný kousek, z toho stylu mám takový pocit mikrostavby :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr