LEGO Bricklink Designer Program 2021

Založil milanv, 18.03.2021, 10:33:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Díky Tomikovi za odkaz: rozjíždí se Designer program, v rámci kterého bude možné si předobjednat sety, které dostaly 10000 hlasů na Ideas, ale neprošly Review. Mimo jiné tam jsou Castle in the Forest a Brickwest Studios.
Špatná zpráva je, že podle pravidel Designer programu bude možné sety zakoupit POUZE tím předobjednáním - viz podmínky Designer programu. S tím je potřeba počítat, aby to člověk nepropásl...
Pán na Žlutém hradě

yoshimaka

To zní velmi bolavě pro moji peněženku!  ;D
Lust och fägring stor

starbuilder

Je to super, ale škoda že tam nebudou licencovaná témata. Každopádně se těším na obrázky nových setů a hradaři konečně dostanou to, co tak dlouho chtěli.

Strider

#3
Dejte sem prosím anketu na ty projekty. Díky.

Chairudo

Hrad je pěkný ale ten western salon je naprosto úžasný. Zatím tam nevidím cenu, na 3000 dílků to pak může stát kolem 6000,-?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Pokud jsem to správně přečetl: teď jsou ve fázi finalizace počítačového modelu, pak bude fáze reálného modelu, pak teprve zveřejnění k "podpoře" - předobjednání. Tam se dozvíme i cenu. Bojím se, že bude vyšší - zaprvé si řeknou něco za exkluzivitu, zadruhé místo hromadné distribuce kamionem do obchodů si budeme platit každý zvlášť poštovné čert ví odkud - možná by vyšlo nejlevněji to v pravý moment čmajznout ze skladu na Kladně a pak jim poslat na účet jen cenu setu  >:D >:D
Pán na Žlutém hradě

peter

Obávám se, že toto s Kladnem nic společného mít nebude.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Klaj

toto je ovsem zlo:

How many designs will become BrickLink Designer Program sets?

Only the first 13 projects to reach the crowdfunding goal will become BrickLink Designer Program sets.

What will happen to the designs that don't reach the crowdfunding goal or are not among the thirteen quickest to hit their goal?

The remaining projects in the crowdfunding phase that don't become BrickLink Designer Program sets will be sold as digital building instructions only, so that you can still have an opportunity to find your own bricks to build them.
Draco dormiens nunquam titiliandus

Pool

Citace od: Chairudo kdy 18.03.2021, 11:56:10
Hrad je pěkný ale ten western salon je naprosto úžasný. Zatím tam nevidím cenu, na 3000 dílků to pak může stát kolem 6000,-?

Já už si to moc nepamatuji, ale BL už nějaké exkluzivní sety produkovalo a ty byly pěkně mastné, někdo to tu někde psal, že i s dopravou ho takový set vyšel na 12 tisíc nebo tak nějak.

peter

Tohle by mělo být trochu něco jiného, tak očekávám i ceny setů blízké reálným - uvidíme v červnu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Tomik

Citace od: milanv kdy 18.03.2021, 12:06:35
Pokud jsem to správně přečetl: teď jsou ve fázi finalizace počítačového modelu, pak bude fáze reálného modelu, pak teprve zveřejnění k "podpoře" - předobjednání. Tam se dozvíme i cenu. Bojím se, že bude vyšší - zaprvé si řeknou něco za exkluzivitu, zadruhé místo hromadné distribuce kamionem do obchodů si budeme platit každý zvlášť poštovné čert ví odkud - možná by vyšlo nejlevněji to v pravý moment čmajznout ze skladu na Kladně a pak jim poslat na účet jen cenu setu  >:D >:D
Nemám sice žádné zákulisní informace o tomto "druhém kole", ale tipnul bych si, že bude probíhat v podobném duchu jako to první. Měl by tedy proběhnout stavební workshop v Billundu, na kterém se otestují návody a fyzické vlastnosti všech modelů a zároveň si Bricklink zabukuje u Lega kostky na všechny sety. Následně se spustí crowdfunding a LEGO pošle bricklinku kostky na sety, které se dostaly do produkční fáze. Veškerá kompletace setů (výroba krabic a návodů a třídění kostek do pytlíků) tedy proběhne v Kalifornii a odtud se pak budou hotové sety rozesílat do světa (je tedy nutné počítat s dovozními cly). Já si v prvním kole objednal set v přepočtu za nějakých 1700 Kč a kolem 700 Kč jsem doplácel clo včetně provize pro poštu za vyřízení (vychází to skoro na polovinu ceny setu). Nemyslím si tedy, že ceny setů budou nějak přestřelené, ale je nutné počítat s dalšími náklady na clo...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#11
Ještě mi to připomnělo, že tentokrát návody budou pouze počítačové, a to nějak interaktivní - naznačují něco o mobilní aplikaci atp. Zní mi to jako "aby z toho nešlo vytáhnout a vytisknout PDF ani na vlastní tiskárně", ale možná jsem přecitlivělý a očekávám dopředu špatné :)
Pán na Žlutém hradě

starbuilder

Rovnou 3 modely od jednoho tvůrce vyřazeny z tohoto kola https://www.stonewars.de/news/bricklink-designer-program-2021-entwuerfe-update/
Za tu dobu také spoustu tvůrců, ale aktualizovala model https://www.bricklink.com/r3/designer-program/introducing.page (nejvíce se mi líbí to nádraží a western studio)

poMOCník

To nádraží fakt není špatný (jako dárek). Možná, že zkusím štěstí nacpat se mezi ty resellery!

milanv

Nevíte někdo, jak se pozná jaké mají ty sety změny? Je tam u každého před přibližně jakou dobou je poslední změna (2 nebo 1 týden), ale vůbec tam není záložka "Updates" jako na Ideas. Místo toho tam je "Revision", kde je pokaždé jen jedna. A to i třeba u toho urychlovače částic, kde je prokazatelná změna.
Pán na Žlutém hradě

starbuilder