modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Citace od: mirek kdy 06.06.2017, 19:42:09
Také přispěji "troškou do mlýna".
Použil jsem nápad, ani nevím koho, ale trochu upravil. Česká vlajka má totiž bílou vždy nahoře.
Ne každý cizinec bude vědět, že se jedná o českou vlajku...proto Czech Republic... vím o čem mluvím.

Ak si si nevšimol, toto je československé forum, nie české!

mirek

SORRY, Promiň, máš naprostou pravdu.

Pool

Jo, jo, "Czech Republic" bych tam určitě nedával, to bychom se pak museli rozdělit a dále už nebýt "Československé LEGO® fórum" >:D. To že to není přímo česká vlajka by mi osobně nevadilo. Je fakt, že jak tu někdo poznamenával jak Frantíci a plno dalších států má stejné barvy... Ale stejně tak i slovenská vlajka má tyhle barvy, takže to sedí. A přímo i česká vlajka na kostce by mi nevadila, že byla i československá a i když se Slováci trhli, tak tady jsme stále Československé fórum, tak proč nemít československou vlaku. Ale nejsem Slovák a některým se tu myslím nelíbila a chtěli by tam i slovenskou. No to už se mi zdá převlajkováno, ale když to někdo nakreslí a bude to hezké, tak proč ne  ;D

STARHAWK

Citace od: ThomasMorta kdy 06.06.2017, 16:01:11
Dobře, stylizované K a k tomu font... co třeba tohle (a prosím zkuste zapojit fantazii před tím, než řeknete "fuj stíny" nebo "sjednoť pozadí" - mohu to udělat, ale zabere mi to fůru času, proto házím rychlé návrhy, které mohu rozpracovat, pokud se budou líbit - osobně bych jednoznačně chtěl jasnější barvy pro kostky)





   

Vtipné na tom fontu je, že stínování se dá vyřešit prostě tak, že vrchní kostky budou světlé a budou postavené na černých kostkách a zobrazené z mírné perspektivy...

Ten napad nie je zly, len tie kocky su moc plasticke a to Kcko sa tam tazsie vidi. Co skor zjednodusit to a pohlad z predu uplne

Pool

Citace od: Chairudo kdy 03.06.2017, 20:11:44
Citace od: Pool kdy 03.06.2017, 19:17:12
Mně osobně se líbí stávající logo, ale je fakt, že by chtělo inovovat  :). Takže bych ho navrhoval převést do 3D v mírném náklonu kostky. A kdyby se to ujalo, tak by to chtělo udělat v lepším editoru, že ten co použil ThomasMorta, tam to stínování vypadá lépe, jen pak odmazat logo Lega, ale to by nebyl problém :).

Přesně tento formát jsem měl na mysli, teď jen vyzkoušet různé náklony a stínování jak to bude vypadat nejlépe a za sebe budu nadmíru spokojen. Hodilo by se vidět to i na plate 2x3, sedělo by to správně rozměrům vlajky, ale nevím jak to bude na oči.
- taky by mohla být sranda kdyby se plate nějak vlnila/kroutila, jakože ve větru ;D

Tady ještě test na Plate 2x3.

janopr

Citace od: mirek kdy 06.06.2017, 19:42:09
...
Ne každý cizinec bude vědět, ...
Kvůli debatám o vlajce by nemělo zapadnout to podstatné, co Mirek navrhoval. A sice, aby bylo nové logo snadno "čitelné" pro cizince. Zejména pokud se Kostky chystají cestovat za hranice.
Možná by nebylo špatné udělat dvě verze loga, jedno pro domácí výstavy/akce a druhé pro ty zahraniční.
Obrázek by měly stejný a lišily by se popiskem. "Kostky.org - česko-slovenské fórum" a "Kostky.org - CZ & SK LUG"
(Návrhy textu popisků jsou jen pro představu a otevřené k diskuzi.)

Pool

Citace od: janopr kdy 06.06.2017, 22:49:25
Kvůli debatám o vlajce by nemělo zapadnout to podstatné, co Mirek navrhoval. A sice, aby bylo nové logo snadno "čitelné" pro cizince. Zejména pokud se Kostky chystají cestovat za hranice.
Možná by nebylo špatné udělat dvě verze loga, jedno pro domácí výstavy/akce a druhé pro ty zahraniční.
Obrázek by měly stejný a lišily by se popiskem. "Kostky.org - česko-slovenské fórum" a "Kostky.org - CZ & SK LUG"
(Návrhy textu popisků jsou jen pro představu a otevřené k diskuzi.)

To bys potom musel udělat minimálně 3 varianty, jednu zkrácenou bez těchto dlouhých popisků a pak další dvě s těmito popisky. Ale tyhle slohovky dle mého na logo vůbec nepatří. Jako příklad jsem ofotil partnery/sponzory akce Brick Republic a můžete se podívat sami. Bambule a JRC tam mají v logu nějaké blechy, které jednak pro mnohé lidi budou nečitelné a taky tyhle loga s drobným textem oproti ostatním logům... no dle mého vypadají otřesně. Pak stejně i to Logo Akademie programování, to je dost kreativní bída. Moc textu nebo jeho neoriginalita, to prostě dnes nefrčí. A není problém udělat logo jen s obrázkem a url, a když se budou nechávat dělat třeba trička, tak na prsa nebo záda se může dát tohle logo a třeba pod to i doplnit tebou navrhované texty.

davroman

#97
Citace od: Pool kdy 06.06.2017, 22:28:17
Citace od: Chairudo kdy 03.06.2017, 20:11:44
Citace od: Pool kdy 03.06.2017, 19:17:12
Mně osobně se líbí stávající logo, ale je fakt, že by chtělo inovovat  :). Takže bych ho navrhoval převést do 3D v mírném náklonu kostky. A kdyby se to ujalo, tak by to chtělo udělat v lepším editoru, že ten co použil ThomasMorta, tam to stínování vypadá lépe, jen pak odmazat logo Lega, ale to by nebyl problém :).

Přesně tento formát jsem měl na mysli, teď jen vyzkoušet různé náklony a stínování jak to bude vypadat nejlépe a za sebe budu nadmíru spokojen. Hodilo by se vidět to i na plate 2x3, sedělo by to správně rozměrům vlajky, ale nevím jak to bude na oči.
- taky by mohla být sranda kdyby se plate nějak vlnila/kroutila, jakože ve větru ;D

Tady ještě test na Plate 2x3.

CZ vlajka na Plate 2x3 vypadá velmi povedeně. Co by jste řekli na variantu "CZ vlajka" na Plate 2x3, pak nápis "Kostky.org" (font nechám na odbornících) a za nápisem "SK vlajka" na Plate 2x3, ale osově otočeném podle kolmé osy oproti "CZ vlajce" ? Z toho by jasně vyplývalo "česko-slovenské". Navíc, dvě vlajky by už přiměly k zamyšlení o jaké země se jedná a vyzdvihly "mezinárodnost" našeho fóra.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

janopr

"To bys potom musel udělat minimálně 3 varianty, jednu zkrácenou bez těchto dlouhých popisků a pak další dvě s těmito popisky."
Ano, taková byla moje představa  :) Inu, když už se to logo jednou dělá, proč neudělat rovnou 3 verze najednou?

Co se týče toho obrázku (nyní kostka 2x2 s čs vlajkou), přece jen už se jedná o "zavedenou značku". Rozhodně bych to nijak radikálně neměnil. Třeba tu kostku trochu natočit, aby byly vidět víc její boční strany(?). No a na závěr spustit anketku, zda nechat vlajku a vnímat ji jako československou, nebo kostku vybarvit českými i slovenskými barvami (a doufat, že tu nevyskáčou nějací maďaři a sudeťáci s požadavkem dalších barviček  ;D ;D ;D )

mirek

... a co toto.
Kostky.org bych neměnil. Jsou již zavedené.

Pool

Citace od: Davroman kdy 07.06.2017, 09:41:53
a za nápisem "SK vlajka"

Určitě by to stálo za to otestovat, ale osobně nemám tucha, jak napasovat slovenskou vlaku hezky na plate  >:D. Českou dělám "jednoduše" tak, že udělám whire/red/blue plate a pak je rozřežu a pojím, ale jak tam slušně dostat ten slovenský znak... no to bych chtělo někoho, kdo by to komplet vymodeloval v 3D a pak potáhl texturou vlajky. Nebo nevíte někdo, jestli to neumí nějaký Lego editor, si dát na dílek texturu?

Citace od: mirek kdy 07.06.2017, 10:04:13
... a co toto.
Kostky.org bych neměnil. Jsou již zavedené.

Ta křiklavá vnitřní barva toho nápisu kostky.org se mi moc nelíbí, to už ta současná se mi zdá lepší.  >:D

Foton

Na vlajky bych se vykašlal.  Barvy budiž, ale vlajky ne.
A argument, že vlajka co má teď Česká Republika je vlastně i československá  mi přijde scestný a alibistický. Už vidím jak to pokaždé budeme vysvětlovat. To tam můžeme dát vlajku z první republiky a vysvětlovat, že to není polská vlajka.

Všimli jste si že v Kostky.org jsou dvě K a dvě O ?

Mimochodem dost mě překvapil obsah stránek http://kostky.cz
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: Foton kdy 07.06.2017, 11:49:15
A argument, že vlajka co má teď Česká Republika je vlastně i československá  mi přijde scestný a alibistický. Už vidím jak to pokaždé budeme vysvětlovat. To tam můžeme dát vlajku z první republiky a vysvětlovat, že to není polská vlajka.

Z historického hlediska byla symbolika československé vlajky taková, že modrý klín symbolizoval Slovensko a při rozdělování společného státu česká strana porušila dohodu a dost jsme se Slováky vyjebali, když jsme si nechali československou vlajku - ale chápu, že dějiny píší vítězové a v mezinárodním styku to nikdo nepozná:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Pool

Citace od: Foton kdy 07.06.2017, 11:49:15
A argument, že vlajka co má teď Česká Republika je vlastně i československá  mi přijde scestný a alibistický.

Na jednu stranu souhlasím, na druhou je ale stejný problém s názvem "Československé LEGO® fórum". V cizině dnes už znají jen asi Czech Republic nebo Slovak Republic a Czechoslovakia už taky dost zapadlo v zapomnění, takže pak to chce inovovat i tyhle názvy. Ale to už tu taky více lidí navrhovalo  ;).

ThomasMorta

A jaký by byl problém dás ti do popisu prostě jenom CZ&SK LUG, když označení států jsou mezinárodní a LUG je také mezinárodní zkratka, takže není třeba to krkolomě překládat do češtiny. Ostatně, kdybychom to chtěli překládat, tak bychom měli mít i tu slovenskou variantu, jinak budeme českoslovenští jenom formálně, ale v praxi se chováme tak, že je to české fórum, kde nikomu nevadí slovenské příspěvky. A to považuji za skryté pokrytectví.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

Citace od: Foton kdy 07.06.2017, 11:49:15
...A argument, že vlajka co má teď Česká Republika je vlastně i československá  mi přijde scestný a alibistický. Už vidím jak to pokaždé budeme vysvětlovat. To tam můžeme dát vlajku z první republiky a vysvětlovat, že to není polská vlajka.

Všimli jste si že v Kostky.org jsou dvě K a dvě O ?

Promiň co ti na tom příde alibistického? Scestný? Když se kostky zakládaly bylo to spontální první fórum (v Čechách na Moravě, Slezsku a Slovensku) Pokud jsem na někoho zapomněl nebyl to úmysl a pořadí nic nenaznačuje. Československá vlajka, Československé fórum a Lego které spojuje (Čechy -------Slováky).  To že časem vzniklo/zaniklo několik  dalších  fór/lugů je věc druhá. Stejně tak že nastupuje generace AFOlů kteří již Československo nepamatují.

Nevysvětlitelný? Jan stejně jako ostatní v Billundu/Legu to chápali jak v roce 2007 tak 2017.

Nicméně pořad to vnímám jako bouři ve sklenici vody (a připomíná mi to diskuse z 90 let při dělení republiky). Návrhy se rojí to je dobře ale pořád nevidím nic co to posouvá o třídu výše - opět to není kritika.

Citace od: Foton kdy 07.06.2017, 11:49:15
Mimochodem dost mě překvapil obsah stránek http://kostky.cz

je toho více např.:
http://www.kostky.eu/
http://kostky.com/

MiP

Sleduji tuto debatu a občas mi to přijde úsměvná ;) Možná se hloupě zeptám, ale proč to se má "logo" vůbec měnit? Uvádět důvod "modernizace" mi přijde celkem mimo. Logo obecně IMHO má zůstat takové, jak bylo na začátku vymyšleno. Je to přece TO, co lidé znají, např. Coca-Cola. Fórum, stránky, cokoliv kolem ať se mění, ale měnit logo je blbost. Zvláště když vidím, jak se tu každý předhání v tom, aby bylo použito to jeho.  >:D Českou vlajku z pár kostek stejně z kostek rozumně nikdy nevytvoříte, vytvořit novou renderovanou 3D vlajku z bricku 2x2 bude ke stávajícímu nápisu jak pěst na oko. Pak do toho začnou kecat ještě kolegové ze Slovenska, aby tam byla i ta jejich vlajka a už se s tím nedomluví nikdo. Pekimu se opravu divím, že s takovýmto tématem vyrukoval mezi lidi. Demokracie má své meze.  >:D Když už by se mělo něco měnit, tak okolní obsah. Fórum je sice pěkné, ale to je asi tak vše, co zde funguje. Samozřejmě vidím největší problém v tom, KDO bude kolem ty věci udržovat a aktualizovat, aby se z toho nestala za pár měsíců mrtvola a žilo jen fórum. Další otázkou je, proč něco vůbec měnit, jaký je cíl. Chcete být světoví? Kdo? Fórum? Kdo je fórum? Velkovezír? Ten na celý web s*re, jen jej zajišťuje technicky. Jakou cestou se vydat? Zatáhnout na web komerci? To Jindra nechtěl. Nebo rozjet vlastní cihlaodkaz.cz? ;) Nebo to nechat na dobrovolnosti? To bude pak pěkně vypadat.  :) Otázek je opravdu příliš mnoho a tady se řeší logo.  ::)
Nevztahujte si nikdo nic osobně, není to tak mířeno, jen to berete jako další názor k tématu změna loga.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Chairudo

#107
Citace od: MiP kdy 07.06.2017, 16:13:03
Nevztahujte si nikdo nic osobně, není to tak mířeno, jen to berete jako další názor k tématu změna loga.

Tohle mi opravdu jako názor nepřijde, čtu tu jen samé proč, na co, kvůli čemu, nemá to smysl... a přitom je to tak jednoduché.

Jestli Jindrovo Tamagotchi.org pro nedostatek jeho pozornosti umře a co by se s tím mělo dělat, to je diskuze na úplně jiné téma. Když ti to tak vadí, založ ho, řeš to a tady s tím prosím zbytečně neflejmuj.

Tady se řeší inovace loga a to z prostého jednoduchého důvodu, že jsou tu lidé, kteří i přes hibernaci vezíra a nedostatky úvodní stránky mají zájem ukázat z jaké komunity jsou a mají chuť pro to něco udělat.

Citace od: MiP kdy 07.06.2017, 16:13:03
Pekimu se opravu divím, že s takovýmto tématem vyrukoval mezi lidi
Za rozpoutání tohoto šílenství můžu já.  >:D
Přišlo mi to jako nejlepší způsob jak najít lidi schopné logo aktualizovat, a kdo se může lépe zapojit než ti, kterých se to týká.
Je tu sice zmatek, to je pochopitelné, ale to se uklidní a nějaký pěkný výsledek z toho bude. Snad :)

Důvod "modernizace" je prostý, stávající logo je dobré jako ikona, ale neexistuje (alespoň o tom nevím) ve větším použitelném rozlišení na plakáty, banery...
Jelikož se teď řeší propagace kostek na našich vlastních výstavách v ČR - viz Olomouc, a propagace v zahraničí, bylo by dobré dát zaprášenému logu win.98 facelift alespoň na XPsp3  ;) které nás může reprezentovat dalších 10+ let.

Citace od: MiP kdy 07.06.2017, 16:13:03
proč to se má "logo" vůbec měnit?
Jak jsem už psal logo bych neměnil, za mě by bylo nejlepší udělat jen facelift stávajícího (vyčistit barvy, třeba trochu naklonit, pootočit, místo bricku zkusit plate,..... jak by to vypadalo lépe).

Ty varianty vytvořit cosi tvarově těžko rozpoznatelného z nejrůznějších dílů jsou podle mě zajímavé jen pro asi 0,0001% populace a i když tu jsou technicky zajímavé nápady, mugglové nebudou tušit, na co se to vlastně dívají.
Musíte se na to dívat z pohledu prvňáčka a tvořit to pro ně, né se předhánět kdo má větší představivost  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Citace od: Chairudo kdy 07.06.2017, 18:02:33
místo bricku zkusit plate
Za mě: brick vypadá mnohem lépe, neměnil bych to. Maximálně tedy udělat logo ve velkém rozlišení tak, aby i na velké ploše bylo hezké.

Pool

#109
Citace od: otaznik kdy 07.06.2017, 19:59:39
Citace od: Chairudo kdy 07.06.2017, 18:02:33
místo bricku zkusit plate
Za mě: brick vypadá mnohem lépe, neměnil bych to. Maximálně tedy udělat logo ve velkém rozlišení tak, aby i na velké ploše bylo hezké.

A já si doposud myslel, že v tom logu máme plate  >:D

Tak dobře, už poslední s použitím plate  ::), skoro stejné jako ten minulý, jen decentní úhel  ;D. A příště asi zkusím to samé, s použitím bricku, schválně jak se to bude lišit  >:D

A nevím, jestli jsem to tu nepřehlédl, ale jaké jsou požadavky na kvalitu (tj. jaké by to mělo mít rozlišení)?

milanv

#110
Já nechci do této diskuse příliš vstupovat, ale pár technických připomenutí:

1. v rozlišení problém opravdu není. Současné logo mám(e) ve vektorové podobě a já ho i po technické stránce pročistil a vyretušoval, takže lze v klidu exportovat i na billboard, k dostání kdykoliv u mě

2. pokud říkáte, že navrhujete logo, navrhujte logo a ne MOC. Logo má úplně jinou definici a kvality než SNOT  ::)

3. už tu někdo psal výše: pokud bych na současném logu něco měnil, tak právě to, že jeho součástí nebude žádný text. Důvody už zazněly a plně s nimi souhlasím.

Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: milanv kdy 07.06.2017, 21:54:52
1. v rozlišení problém opravdu není. Současné logo mám(e) ve vektorové podobě a já ho i po technické stránce pročistil a vyretušoval, takže lze v klidu exportovat i na billboard, k dostání kdykoliv u mě
OK, v tom případě bych řekl, že řešíme něco, co řešit vůbec nemusíme. Maximálně bych poladil font.

Chairudo

Citace od: milanv kdy 07.06.2017, 21:54:52
1. v rozlišení problém opravdu není. Současné logo mám(e) ve vektorové podobě a já ho i po technické stránce pročistil a vyretušoval, takže lze v klidu exportovat i na billboard, k dostání kdykoliv u mě

A můžeš ho sem dát ať vidíme jak to vypadá, nebo je jen pro vyvolené?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Shmade

Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf

peki

#114
Citace od: Chairudo kdy 08.06.2017, 01:04:45
Citace od: milanv kdy 07.06.2017, 21:54:52
1. v rozlišení problém opravdu není. Současné logo mám(e) ve vektorové podobě a já ho i po technické stránce pročistil a vyretušoval, takže lze v klidu exportovat i na billboard, k dostání kdykoliv u mě

A můžeš ho sem dát ať vidíme jak to vypadá, nebo je jen pro vyvolené?

Mám od Jindry původní ve vyšší kvalitě. Posílám jako podklady pro tisk na vyžádání. Mám takový dojem že určitou úpravu už dělal Jardal při posledním potisku triček.   Původní sb je ve formátu .ps který mi  nejde v ničem otevřít, ale několik redakcí v četně Lipna si s tím poradilo.   

Citace od: MiP kdy 07.06.2017, 16:13:03
....Možná se hloupě zeptám, ale proč to se má "logo" vůbec měnit? Uvádět důvod "modernizace" mi přijde celkem mimo.

Opakovaně byl vznesen dotaz různými uživateli (kteří potřebovali logo použít) jestli by se s tím logem nedalo něco udělat (výroba triček,potisků). Protože jak jsem psal na začátku mámě nějaké prostředky jak udělat velká loga na prezentaci LUGU, tak se ptám co si o tom myslíte. Jindra také není se stávajícím logem spokojen a pokud někdo navrhne něco pěkného (co on jako zakladatel schválí) tak je modernizaci také nakloněn.

Citace od: MiP kdy 07.06.2017, 16:13:03
Pekimu se opravu divím, že s takovýmto tématem vyrukoval mezi lidi. Demokracie má své meze.  >:D

Ale no tak, jsme na diskusním fóru. Já pro loga/marketing cit nemám tak si říkám třeba někoho něco napadne. Ano je tu riziko že se na ničem lepším nebudeme schopní dohodnout.   


milanv

Citace od: peki kdy 08.06.2017, 15:36:29
Citace od: Chairudo kdy 08.06.2017, 01:04:45
A můžeš ho sem dát ať vidíme jak to vypadá, nebo je jen pro vyvolené?

Mám o Jindry původní ve vyšší kvalitě. Posílám jako podklady pro tisk na vyžádání. Mám taková dojem že určitou úpravu už dělal Jardal při posledním potisku triček.   Původní sb je ve formátu .ps který mi  nejde v ničem otevřít, ale několik redakcí v četně Lipna si s tím poradilo.   
Přesně tak - já jsem ho dostal od pekiho takže se cítím zavázán tímtéž. Chairudo: posílám v SZ.
Formát .ps je PostScript - standard v oblasti tisku (a už téměř nepoužívaný na běžných počítačích s Windows), já mám svou verzi v SVG, což by mělo být dnes použitelnější/obvyklejší i pro menší studia apod.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Díky, není třeba, peki už poslal. Jde to normálně otevřít v Adobe Photoshop.

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf


Ten font je super a provedení popisu taky nemá chybu, jednoduché a přitom velmi výstižné.  Kostky... ještě uvidíme, jinak palec nahoru :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf

Slušné, líbí se mi to.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jonas

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf

Tento návrh mě zatím nejvíc oslovil, neboť to jsou Kostky slovem i obrazem.
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf
Pro mě zatím nejlepší návrh. Šlo by ještě zkusit přeházet (pro porovnání) kostky tak, aby bílá nebyla na kraji?