Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shi-So

Citace od: Krejna kdy 08.03.2006, 18:14:53
Nevíte kde bych koupil  boxy na ukládaní kostek samozřejmě za dobrou cenu.

Doporucuji IKEA.Spousta plastovych krabic s vikem ci bez ,ruzne druhy papirovych ,myslim ,ze si vyberes ;D
Ceny celkem normalni ;)

Anakin

ja na skladovanie lega star wars používam krabice HÅBOL a na všetko iné krabice EMU.A na súčiastky z HP používam krabicu z 4709 (no to ked vlastníte všetky sety z HP 1 tak tých súčiastok je vela)

Tomášek

#32
Citace od: Teddy Bear kdy 04.07.2005, 09:56:38
Ja mam lego v pikslach z IKEA (Glis) - ted jsou jedna za 99 Kc. Opravdu vsem doporucuju!!!
Krabice je rozdelena do tri casti a jsou k ni prilozene takové plastove karticky, kterýma jde vytvorit prepazky.
Krabice, na sebe skvele nasedaji, a tak i pri sebevetsim pohybu nesklouzavaji.
Dilky tridim dle barvy.
Presne toto mam taky-ale mam jen jednu  :'( .Jinak davam lego do plastove krabice s uzaviracim vikem taky z Ikei (nevim nazev),ale to se me posledni dobou zda neprakticky ze dvou duvodu:1.)Lega mam cim dal tim vic a uz se mi to tam nevejde, 2.)kdyz hledam nejakou urcitou kostku tak tam musim hrabat jako *****
                                                   
Procházím DARK AGE.

Codename19

Ja LEGO ako také skladujem v drevených bedničkách s priečinkami vlastnej výroby :) Podobné bedničkám na náradie, alebo na súčiastky.

Cavelon

Citace od: Codename19 kdy 10.03.2006, 10:31:31
Ja LEGO ako také skladujem v drevených bedničkách s priečinkami vlastnej výroby :) Podobné bedničkám na náradie, alebo na súčiastky.

Hoď sem foto prosím. :)

Codename19

#35
Hodím ;D

V utorok  :( :( :(

Keď bude, tak bude....

muzzo

Reaguji na diskuzi, která vznikla tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=5036.from1143700097;topicseen#msg30067 Taky nemám v lásce Mars skříně. Podle mě jsou moc těžké a humpolácké, lepší systém jsem viděl u Colonela, který sliboval, že to sem hodí a nic ;D a vůbec nejvíc se mi libí ty plastové skříňky na kolečkách co měl slovenský Lidl, ale nemůžu je nikde sehnat :'(

Aki

Nějaké plastové boxy na kolečkách nabízí nyní Globus. Já jsem si tam pořídil takové plastové krabičky cca 20*20*30 cm se čtyřmi šuplíky za 80,- K jeden. No a zatím se mi to zdá jako super věc.  :D

betakaroten

Právě jsem dokončil kosmetickou úpravu skladovacího systému, takže už se na to dá koukat a dokonce to i fotit:
- dva bývalé kancelářské regály (třetí & kus vpravo dole zabírají ne-LEGO věci), výška cca 127 cm
- přepážky 26 × 32 cm, užitečná šířka 23 cm ("kolejnice" zasahují do manévrovacího prostoru), užitečná výška přibližně v násobcích 5,5 cm
- šuplata: z odřezků lepenky, spojené lepidlem Herkulem a tapetou (kvůli pevnosti), některé z originálních krabic od Lega; plastové vaničky: od másla, bonboniér, salátů... co dům dal.

Systém používám už odnepaměti, takže moc dobře znám i jeho nevýhody:
- není místo na modely
- nikdy se tam nevejde vše (skoro všechny koleje jsou ve velkých krabicích od 4558 a 4561 v brachově pokoji)
- složité přeskupování vaniček, když přetečou; každá krabice je totiž jiná, nemluvě o tom, že jsem snad nikdy neměl roztříděné všechno Lego najednou; vždycky je někde něco postavené, co se mi/bráchovi nechce rozebírat...
- omezená životnost cedulek kvůli častému přetřiďování
- malé díly rády padají do škvíry mezi soklem a roletou

betakaroten

.

Llevelyn

Bravoooooooo.. moc pěkné samodomo.

Zítra budem mít své Mars skřínky rovnou od výrobce.. docela ušetříme a doprava až dom.
Tak to potom nafotíme  ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

chadzi

bacha na ty mars, neni to samospasny. jak tu nekde psal jindroush, pokud mate vic dilku tak sou stejne potreba velky plastovy boxy a ty mars mit jen na pididilky. btw sem objevil super mars alternativu tady v rumunsku - cely plastovy nahore s uchem (skladacim) + suplicky s pojistkou, cena tak 15% nizsi nez mars. vecer hodim foto

Llevelyn

Tož v Rumunsku je mi to platné jak mrtvýmu zimník  ;D ;D .. marsky máme jen na menší díly a na paňáky a tak. Obyč kostky jsou už v takovém množství, že by nám zabraly v marskách moc místa. Ty zůstanou nadále v krabicích. Ale pytlíkokrabicový systém už je na palici, při tom množství co máme..a budeme mít. ;D
Nevýhody marsek znám, ale zatím jsem pro nás nic lepšího neobjevila.


A marsky rovnou z fabriky jsou taky levnější než v krámě.. jeden typ u nás 800.- z fabriky asi 600.-, no nekupte to. A taky dodávají ty dělící přepážky v libovolným množství, šuplíčky navrch a tak...prostě pohoda. :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

chadzi

jj me sou zase marsky na pytel, stacilo mi kdyz sem jednu tahal v prirucnim zavazadle a musel sem vysvetlovat co to je protoze to na skeneru vypadalo podivne  ;D btw uz asi taky mate peknou sbirecku co? kolik v tom uz mate nainvestovano? a cca kg?

TomG

Ja mam marsku jen jednu malickou, kterou jsem dostal. Takze v ni mam jen nektere dilky, jinak neco v plastovych krabicich od lega, neco papirove krabice a neco takove ty zakladace  na sroubky co maji pohyblive pricky, roztrizene podle typu ci barvy. Pri staveni krabice rozlozim po mistnosti a sahnu kam potrebuju. Az budeme pryc z pronajmu, tak to budu resit jinak.
Only the best can survive.

Vasyk

Nechal jsem se inspirovat Jindroushem, a koupil jsem si v IKEA jejich plastový úložný boxy. Trochu jsem si je ale uvnitř upravil, protože systém RAMA a spol mi nevyhovuje. Použil jsem umělohmotnou desku, jak se na ně polepují reklamy a udělal z ní přepážky. Je silná 3 mm, pěkně se řeže a dá se i lepit. No, sice to není výrobek roku, ale funkční to je. Na vzhledové provedení moc nekoukejte, jeden nůž, jedno lepidlo a jedna izolepa a bylo hotovo. V tom větším jsem si udělal vyndávací patro, takže je to krásně dostupné.  :)

betakaroten

No vida, mně zase nevyhovujou pevný přepážky. "Hare Rama" má výhodu: když už se tam další díly nevejdou a chtějí přendat do větší, tak je jednoduše přesypu. S pevnou přepážkou bych je musel vyhrabávat.

J_BOB

vyzera to fakt moc dobre.....asi by som mal tiez nejak preorganizovat lego :P :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

marian20

Chcel by som sa opýtať či niekto oddeľujete aj nové farby od starých, napr. MdStone od OldGray a pod. a či máte zvlášť staré a nové lego, lebo som sa konečne rozhodol urobiť si poriadok v legu a keď som prisypal k starému nové tak bolo vidieť rozdiely napr. aj na čiernej farbe.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

otaznik

Citace od: marian20 kdy 24.07.2006, 13:48:06
Chcel by som sa opýtať či niekto oddeľujete aj nové farby od starých, napr. MdStone od OldGray a pod. a či máte zvlášť staré a nové lego, lebo som sa konečne rozhodol urobiť si poriadok v legu a keď som prisypal k starému nové tak bolo vidieť rozdiely napr. aj na čiernej farbe.
Stará a nová šedá jsou různé barvy, takže je, samozřejmě, odděluju.  :)

betakaroten

Třídím podle druhu dílů, ale pokud je dílů jednoho druhu hodně a mezi barvami je výrazný nepoměr, tak je dělím následovně:
1.) jedné barvy je skoro tolik jako všech ostatních dohromady (nebo dokonce víc) -> převažující barva dostane zvláštní krabičku
2.) některých barev je podobně mnoho, jiných je málo -> dělím na krabičku "běžných" a "vzácných"; všechny díly s potiskem nebo samolepkou jdou ke vzácným
Nové díly od zašlých se dají rozeznat na pohled nebo na omak. Tmavě šedé a hnědé se rozeznávají snadno, naopak světle šedá je případ sám pro sebe, tam jsou rozdíly i v rámci staré barvy.
(jen pro zajímavost: barevné třídění podle pravidla 1 mi dopadlo vždycky jako "stará tmavě šedá / ostatní", podle pravidla 2 pak vždy starý i nový odstín přišly spolu buď do běžných, nebo do vzácných)

expertik

Mne sa doposiaľ veľmi dobre osvedčujú tie IKEA boxy a Mars šuflíčkový systém...viď foto (akurát mi už opäť začína byť tesno, takže počet IKEA boxov sa zrejme znova zvýši).

P.S.: Na úprave vzhľadu "LEGOLOGGIE" :-) sa intenzívne pracuje, aj keď zatiaľ z časových dôvodov len teoreticky...

Llevelyn

Totk nejsou Marsky..  ;D ;) 8) :P Toto jsou plasťáky, Marsky mají plechový korpus. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

expertik

Citace od: Llevelyn kdy 26.09.2006, 10:57:46
Totk nejsou Marsky..  ;D ;) 8) :P Toto jsou plasťáky, Marsky mají plechový korpus. >:D

Já Vím "Bohumile" já vím  ;)
Ale nazvať to plastová mars skrinka alebo ešte divnejšie, že "plasťák" mi prišlo zbytočne komplikované...
Ale skôr som čakal reakciu na samotné "šuplíčky" ako na ich pomenovanie, posledné mesiace mám totiž pocit hraničiaci s presvedčením, ba až istotou, že sa tu píše viac o tom, kto, ako a čo spravil alebo napísal alebo čo ako kto myslel namiesto toho aby sme sa tu venovali, zrejme, najprioritnejšej téme na fórume o LEGU ... a to o LEGU ! :P

P.S.: Nič osobné, pls.

Cavelon

Čo to je vlastne za systém, tie plasťáky? ;D Aký výrobca, kde sa to dá kúpiť a dá sa to stohovať = prikladať poschodia do skrinky?

betakaroten

Citace od: expertik kdy 25.09.2006, 23:12:14
Mne sa doposiaľ veľmi dobre osvedčujú tie IKEA boxy a Mars šuflíčkový systém...viď foto (akurát mi už opäť začína byť tesno, takže počet IKEA boxov sa zrejme znova zvýši).

P.S.: Na úprave vzhľadu "LEGOLOGGIE" :-) sa intenzívne pracuje, aj keď zatiaľ z časových dôvodov len teoreticky...
Jak jsou praktické ty IKEA boxy při stavění? Mně to připadá, že při tomto množství zabere přeskládávání víc času než samotná stavba. Neuvažuješ o nějaké konstrukci s kolejničkami, aby se daly vysouvat?

Llevelyn

Tuná na čehůňoch to mají v Hornbachu.. cena podobná, bytelnější plast, ale celkově lehčí, tedy nedoporučuju moc do vejšky. Marsky mají forové ty šuplata, ale dají se koupit extra... ::)

Ale doma mám marsky :) takže více asi majitel plasťáků. >:D

Ikea krabky moc gut, rastr třeba nechat u truhlíka vyrobit, origo je drahý a v jediném rozměru.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

expertik

Citace od: Cavelon kdy 26.09.2006, 11:35:52
Čo to je vlastne za systém, tie plasťáky? ;D Aký výrobca, kde sa to dá kúpiť a dá sa to stohovať = prikladať poschodia do skrinky?

Výrobca mi nieje úplne jasný, pretože obe skrinky majú rôzny názov (to samolepiace logo v pravom dolnom rohu) a asi aj z dôvodu, že sa to predáva v Hornbachu.
Stohovať - áno, spôsobom takým, že sa odpojí vrchná časť obsahujúca sklopnú rúčku a namiesto nej sa pricvakne ďaší "plasťák". Toto je možné len vertikálne, do nekonečna (kým to nedrbne na zem)  ;D Inak včetky poschodia sú odpojiteľlné a zameniteľné a zameniť je možné aj veľké zásuvky (na celú šírku poschodia) za 2 polovičné.
Box je možné pripevniť aj o stenu, totiž každé poschodie má 2 polkruhové otvory pre prichytenie.
V markete (Hornbach) majú rôzne kombinácie zásuviek a počtu poschodí, cena od cca 300,-Sk ... najmenší počet poschodí do 1000,-Sk za najvyššiu, ak sa dobre pamätám, tak to je tá napravo na fotke.

Cavelon

Ešte sa chcem skúsených opýtať, či Mars skrinky sa predávajú s prepážkami alebo bez nich? Lebo v Baumaxe majú skrinky iba bez nich a vraj sa dajú dokúpiť zvlášť, ale akej veľkosti, to nikto nevedel, bo tam z nich nemali ani jednu... :-\

Llevelyn

Přepážky se dají koupit extra.. v obchodě /občas/ na stránkách určo.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))