Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

#30
OK, to chápu, ale tímhle směrem jsem to právě vést nechtěl, protože to fejky nejsou. Spíš mě zajímalo, jestli někdo neví, proč to tak je. Jestli výrobou v rozdílných továrnách, změnou technologií, nebo čím. Jedná se o figy vybalené z originálních LEGO krabic a polybagů.

Jestli bude o víkendu dobré světlo, tak to zkusím nafotit (snad to foťák zachytí dostatečně dobře).

DarkDrago

Citace od: Mr. Cube kdy 18.09.2014, 14:28:26
OK, to chápu, ale tímhle směrem jsem to právě vést nechtěl, protože to fejky nejsou. Spíš mě zajímalo, jestli někdo neví, proč to tak je. Jestli výrobou v rozdílných továrnách, změnou technologií, nebo čím. Jedná se o figy vybalené z originálních LEGO krabic a polybagů.

Jestli bude o víkendu dobré světlo, tak to zkusím nafotit (snad to foťák zachytí dostatečně dobře).

Debata na toto téma už tu byla. Sice to nebylo spojeno s figy, ale s technikem. Řešilo se tam, že v jednom setu je několik odstínů jedné barvy.

Takže to pohledej ;)

Spoiler ;D
Když to vezmu čistě teoreticky, tak co figurka tak to jiná forma a do ní zvlášť namíchaná barva (myslím podkladovou formu na níž je pak ještě umístěn obtisk). U hlaviček je asi těchto forem míň, protože odstínů hlav není až tolik (většina žlutá).
A tyto barvy malinko kolísají i během roku, když se míchá další várka barev...nehledě na to, že dílky na sety se můžou dělat v X továrnách...
Dračí páni s mocí ohně...

papluh

Pri hladaní starých IdeaBookov na mňa vypadlo toto, vyzerá to byť podklad pre školský rozvrh v nemčine.

Stretol sa už niekto s niečím takým ? Logo aj čislo vyzerá ako oficiálny produkt.
Na obrázku sú z 1984ho 6080 a 6073
Ale jediný náš vačší castle set, kde by sa to zmestilo do krabičky, bol až 6074: Black Falcon's Fortress z 1986

milanv

A není to zadní strana katalogu?
Pán na Žlutém hradě

papluh

Je to pololesklý papier, zadná strana čisto biela, cca 200gsm odhadom a nevyzera byť vystrihnutý.
Skúšal som pozerať 6080 na nemeckom ebay-i a tak a nikde nič.

Ondrej

Mám doma taky něco takovýho, desky na A4 a rozvrh western. Na deskách je napsáno specializovaná prodejna Ostrava Poruba a zepředu je castle a zezadu ostrovani. Překvapuje mě, že je tam Lego club ČR, bohužel není rok na nich, ale co jsem je dostal na základce tak bych to viděl před rokem 2000. Řekl bych, že tohle může být materiál pro obchody a není to evidovaný. 93.512-D co tam je vidět na tvým rozvrhu jsem na BL nenašel. Mám doma i nějakej pohled, ale taky bez jakýhokoliv označení. Těhle věcí kolem bude mraky.

Mr. Cube

Já jsem nedávno našel rozvrh tuším s Bionicle.

tomaslambo

Citace od: Ondrej kdy 16.10.2014, 21:55:21
Mám doma taky něco takovýho, desky na A4 a rozvrh western. Na deskách je napsáno specializovaná prodejna Ostrava Poruba a zepředu je castle a zezadu ostrovani. Překvapuje mě, že je tam Lego club ČR, bohužel není rok na nich, ale co jsem je dostal na základce tak bych to viděl před rokem 2000.

Nevím jak jinde v ČR, ale v Ostravě kdysi nějaký LEGO club působil (myslím že to bylo pod záštitou LEGO prodejny, která sídlila na ulici U Oblouku v Ostravě Porubě). Pořádal různé akce pro děti: Letní tábory, jednou měsíčně promítání pohádku v bývalém kině Vítek... Na ty desky si taky pamatuji, ale počítám, že žádnou hodnotu nemají, protože byly účelově dělané jen pro propagaci oné konkrétní prodejny. Stavby, které jsou vyobrazeny na přední a zadní straně jsou údajně dílem majitelčina syna (jestli si dobře pamatuji, tak se jmenoval František Lukeš). Na táborech v těch deskách bývaly papíry s různými kvízy, bludišti ...

Hacislav

Jedna moje kamarádka mě požádala o jestli bych jí nepomohl "najít" co měla za set v dětství.
Zatím nemám moc stop
Dostali ho v roce cca 87-88. Byl to Basic, který obsahoval mimo jiné natahovací motorek  na klíček, kterým šla pohánět lodička nebo třeba větrný mlýn.
Napadá Vás co to mohlo být za dílek, případně máte nějaký typ o jaký Basic by se mohlo jednat?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Měch

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

klubo

Můžete mi poradit jestli existuje nějaký nástroj (asi jo) kam zadám čísla svých lego setů a třeba i růčo doplním co sem nakoupil na BL a ono mi to udělá seznam všech dílků který mám, podle barev, počty kusů atd. Někdy se mi totiž stane že hledám nějakej dílek a přitom vůbec netušim jestli ho mám

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Pán na Žlutém hradě

klubo

díky za info, a náhodou BL to asi neumí co?

Hacislav

Citace od: klubo kdy 06.12.2014, 12:19:10
díky za info, a náhodou BL to asi neumí co?

Umí, jen si kvůli tomu musíš pro tyto účely založit shop. (klidně ho můžeš nechat zavřený a nepřístupný veřejnosti)
Nicméně pro tvé účely, bude asi lepší a jednodušší, použít jeden z výše odkazovaných nástrojů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

klubo


wallac

Funguje vám Bricklink v Mozille? Nebo to je jen chyba někde u mě? V exploreru funguje, ale v mozille mám pořád obrázek "under maintenance"..

Hacislav

Citace od: wallac kdy 06.12.2014, 15:04:36
Funguje vám Bricklink v Mozille? Nebo to je jen chyba někde u mě? V exploreru funguje, ale v mozille mám pořád obrázek "under maintenance"..

Ano funguje, serfuju jen přes Mozilu a zrovna na BL řádím...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Citace od: wallac kdy 06.12.2014, 15:04:36
Funguje vám Bricklink v Mozille? Nebo to je jen chyba někde u mě? V exploreru funguje, ale v mozille mám pořád obrázek "under maintenance"..

Sice používám chrome, ale když jsem se ve čtvrtek probudil tak mi na mobilu místo klasické obrazovky bricklinku, naskočil obrázek Vadera a stormtroopera jak mu opravuje jeho oživovač :D
Okolo nějaký ten text a mezi tím napsané, že probíhá údržba.

No daleko zajímavější je: "Maintenance Time: November 19 01:00-02:00 AM (EDT)
Dračí páni s mocí ohně...

wallac

Právě.. Mě to na jiném počítači v Mozille jde, ale na pracovním ne, a nevím proč a jak to odstranit..

pryb

Ten obrázek se ukazuje při měsíční "velké" údržbě. Pokud si dobře pamatuju, je to řešeno redirectem, tj. přesměrováním na tuhle stránku.

Jinými slovy - koukni na adresu. Nemáš prostě jenom otevřenou špatnou stránku?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

wallac

Normálně bricklink.com .. Ale zkusil jsem teď link přímo do shopu a jde to.. Dík za radu, bylo to tou adresou, na hlavní stránce se teď ukazuje ještě .../index.asp , což předtím nebylo.. :)

Erunamo

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně pružinových tlumičů u Technic modelů: dělají se v různých tuhostech nebo se liší jen barevně?
Díky za odpovědi
Od roku 2007 úspěšně léčen ze závislosti na kostičkách. Bohužel v lednu 2014 se nemoc opět naplno projevila.

germik

Ano, jsou různé tuhosti - liší se právě barvou - ty kratší jsou od nejslabší šedé přes střední červenou po nejtužší žlutou, podobně i ty dlouhé - co bývají na předních vidlicích motorek - černé jsou lehce stlačitelné, žluté naopak tuhé. Pokud vím jsou i jiné barvy, ale tohle je takový základ...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Erunamo

Mnohokrát děkuju za rychlou odpověď, zas jsem o něco chytřejší.
Od roku 2007 úspěšně léčen ze závislosti na kostičkách. Bohužel v lednu 2014 se nemoc opět naplno projevila.

Anatyt

Citace od: germik kdy 09.01.2015, 22:34:41
Ano, jsou různé tuhosti - liší se právě barvou - ty kratší jsou od nejslabší šedé přes střední červenou po nejtužší žlutou, podobně i ty dlouhé - co bývají na předních vidlicích motorek - černé jsou lehce stlačitelné, žluté naopak tuhé. Pokud vím jsou i jiné barvy, ale tohle je takový základ...

Najtuhšie sú Trans clear a Trans light blue.

Kuba

Vyrábí lego něco jako kostelní zvon a kostelní hodiny? Díky

Zvon by se mi hodil do současného projektu a hodiny do dalšího.

VocucBat

Zvon jsem řešil kýblem z belville a hodiny by podle mne šly z round tile 2x2 s potiskem hodin, jinak jiné díly neznám...

honzicek22

Zvon je řešený v 10197.

honzicek22