Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Hacislav

Ahoj,
marně hledám vlákno s výtvorem jednoho ze zdejších kostkařů.
Šlo o moc kde skupinka žlutých trpaslíků zakopává růžové ručičky minifigů.
Poradíte někdo prosím.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Netušíte s čeho autor této figurky udělal torzo?



Pokud máte někdo dotaz a nevíte kam s ním, směle použijte toto vlákno.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

VocucBat


Puclik

A nebo by to mohl být brick 1x2  3004 upravený vyvrtáním otvorů pro ruce.

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hacislav

Díky za odpovědi.

Citace od: Puclik kdy 14.05.2014, 08:09:03
A nebo by to mohl být brick 1x2  3004 upravený vyvrtáním otvorů pro ruce.

Vrtaní mě taky napadlo, ale tomu bych se rád vyhnul, chci něco podobného taky složit.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

znouzectnost

Vrtání netřeba
je to ten dílek na lžíci bagru, drží to pěkně.

Hacislav

#7
Tušíte někdo jak sundat  novému konikovi nedestruktivně hlavu?

Mam totiž nového koníka a mám k němu lepší hlavu. A tak bych je chtěl vyměnit.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Která minifig hlavička je: "Open Stud" a která "Stud Recessed"?

Když jsem se to snažil určit podle obrázků na BL, tak jsem pohořel protože v tom mají očividně bordel.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

otaznik

Citace od: Hacislav kdy 22.08.2014, 23:32:53
Která minifig hlavička je: "Open Stud" a která "Stud Recessed"?

Když jsem se to snažil určit podle obrázků na BL, tak jsem pohořel protože v tom mají očividně bordel.
Stud Hollow (Open) - v tomhle případě díra až do hlavy.
Stud Recessed - stud sám o sobě dutý, ale hlava vcelku, bez díry. Např. zde je to dobře vidět.

milanv

Citace od: otaznik kdy 23.08.2014, 00:16:36
Stud Hollow (Open) - v tomhle případě díra až do hlavy.

A to existuje u minifig hlavy? Já znám jen hlavu s "open stud blocked", tj. děravý stud a za ním křížek/mřížka. Sice děravá, ale Bar tam neprostrčíš.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: milanv kdy 23.08.2014, 00:23:38
Já znám jen hlavu s "open stud blocked", tj. děravý stud a za ním křížek/mřížka. Sice děravá, ale Bar tam neprostrčíš.
No jasně, to jsem měl na mysli.

Futurion

Podstavec, na kterém jsou sběratelské minifigures, je to sehnatelný díl? Má číslo?

DarkDrago

Je k sehnani  ;D najdi si figa v setech a tam to mas...
pisu z mobilu
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: Futurion kdy 30.08.2014, 17:36:02
Podstavec, na kterém jsou sběratelské minifigures, je to sehnatelný díl? Má číslo?



88646
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Futurion

Díky moc, neměl jsem tušení pod čím to hledat. Zase jsem chytřejší.

peter

Citace od: Futurion kdy 30.08.2014, 22:44:27Díky moc, neměl jsem tušení pod čím to hledat. Zase jsem chytřejší.

V čem jsi chytřejší ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

VocucBat

V tom že se dozvěděl novou informaci...

peter

Nová informace v podobě jednoho čísla je úplně k ničemu. Větu, že jsem se něco naučil bych já použil v případě, že se něco naučím, tedy, že např. vím kde a jak zjistit číslo nějakého dílu abych se nemusel ptát znovu na to stejné. Mám však tušení, že zatím Futurion dál netuší, takže proto ten můj dotaz ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Myslím, že vyhledávání skrze Bricklink není tak složité, když vím set kde se díl vyskytuje tak si jednoduše najedu na inventář dílů a i kdybych set neznal tak to rozdělení je celkem logický. Případně je na většině dílů zespoda jejich číslo, přes které se dá taky dohledat.
Ale tohle je podle mě tak základní věc, že ji musí Futurion po roce a půl na fóře znát.

Futurion

#20
I tohle je důvod proč se zde více nezapojuji. Je tu téma "Když něco nevím tak se zeptám", tak jsem se zeptal. A hned se najde člověk, který si nemůže odpustit poznámku o tom, jak bych tohle nebo tamto měl už dávno znát, prostě skandál.  Inu přátelská komunita, že ano  ;D

Citace od: peter kdy 31.08.2014, 12:58:52
Nová informace v podobě jednoho čísla je úplně k ničemu. Větu, že jsem se něco naučil bych já použil v případě, že se něco naučím, tedy, že např. vím kde a jak zjistit číslo nějakého dílu abych se nemusel ptát znovu na to stejné. Mám však tušení, že zatím Futurion dál netuší, takže proto ten můj dotaz ;)

Nedocvaklo mi, že je to prostě jen modifikovaný tile. Z nějakého důvodu jsem to pokládal za něco spešl, proto jsem nenacházel. Stane se  ;)

Ondrej

Citace od: Futurion kdy 31.08.2014, 16:19:32
I tohle je důvod proč se zde více nezapojuji. Je tu téma "Když něco nevím tak se zeptám", tak jsem se zeptal. A hned se najde člověk, který si nemůže odpustit poznámku o tom, jak bych tohle nebo tamto měl už dávno znát, prostě skandál.  Inu přátelská komunita, že ano  ;D
Já jsem připojil radu jak na vyhledávání dílů skrze bricklink. To, že jsem napsal že to je základní věc je pravda. Myslel jsem to ale tak, že to nebude tvůj případ, že tohle již určitě víš. Bral jsem to spíš jako radu pro ostatní a vůbec jsem neměl v úmyslu někoho napadat.

Futurion

Áha, špatně jsem to pochopil já hlava dubová. Omlouvám se Ti. V tom případě vše dobré. Každopádně mně původní odpověď pomohla, skutečně mi šlo jen o číslo dílu. Kde a jak vyhledávat umím, jen jsem na to v tomto případě šel úplně špatně  :)

Martik

Ahoj,

nevíte někdo, z jakých dílků může být složena lampa na obrázku k lego 7280, resp. 7281 (silnice)? Jde mi hlavně o tu horní obloukovou část. Prošla jsem všechny sety na brickset.com a v žádném jsem podobnou lampu nenašla. Dík za pomoc.

M.

pryb

#24
Tipoval bych to na ohnutou flex trubku a na ní nasazený hinge cylinder, např. 30553.

EDIT: Případně dinosauří ocas 40379 postavený na klasickém sloupu 2039?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Ondrej

#25
Lamp Post, 2 x 2 x 7 with 6 Base Flutes je spodek, zahnutí bude něco jako tohle Dinosaur Tail End Section http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=40379 nebo něco podobnýho, případně flex trubka.

Edit: Tady je to dokonce použitý trošku jinak, ale jak píše Pryb je tam vsunutej ten hinge.

wolfram

Prosím, jsou nějaká závazná pravidla pro MOC modulární domy? Např. rozměry. Už mám, nebo si myslím, že mám dost kostiček na nějaký aspoň menší nástřel, tak bych to rád zkusil.

Foton

Citace od: wolfram kdy 18.09.2014, 06:26:31
Prosím, jsou nějaká závazná pravidla pro MOC modulární domy? Např. rozměry. Už mám, nebo si myslím, že mám dost kostiček na nějaký aspoň menší nástřel, tak bych to rád zkusil.
Podívej se do soutěže o Nej  modulár. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44328.msg202535#msg202535
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mr. Cube

#28
Rozdíly fleshie hlav

Nedá mi to, abych se nezeptal. Všiml si někdo rozdílu v materiálu a vzhledu tělových - "fleshie" hlav u licencovaných řad? Nevím, jak je to u SW a ostatních, vycházím pouze ze zkušeností z LotR/Hobbit série.

Jedná se o to, že jeden druh hlavy je jakoby z matnějšího materiálu, i s potiskem obličeje to hlavě dodává jakoby hloubku (tyhle hlavy se objevovaly dříve). Druhý druh hlavy je na pohled o něco lesklejší a i samotná tělová barva vypadá, jako by byla na hlavě nabarvená, nejen potisk - asi je to druhem použitého materiálu (tyhle hlavy se začaly objevovat později). Neví o tom někdo něco? Nejedná se o fejky, ale o originální figy (kdyby to někoho napadlo jako důvod rozdílnosti).

TUKE

Citace od: Mr. Cube kdy 18.09.2014, 11:51:59
..... Nejedná se o fejky, ale o originální figy (kdyby to někoho napadlo jako důvod rozdílnosti).

Odpovedať Ti neviem, ale priznám sa,že od kedy je veľmi veľa fejkov hlavne z rad SUPER HEROES, tak trpím paranojou a prezerám každý jeden diel figúrky a hľadám miniatúrne logo LEGO až potom som kľudný.   :-[