Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Kolega z práce co sbírá prozměnu autíčka Matchbox, mne upozornil na zajímavý člének "Unikátní angličáky! Když je prodáte, máte na novou oktávku!" novin AhaOnline o raritních autíčkách. Mezi mnoha jinými skvosty je v článku uveden i model VW Brouk.



CitaceDvanáct centimetrů dlouhý Volkswagen Brouk je jedním z pár modelů aut, které tahle legendární továrna na stavebnice vyrobila. Cena tohoto 12cm modelu autíčka je cca 36.700,- Kč.
Tak se přiznejte skalní sbětratelé, kdo ho máteu sebe doma na poličce? ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

***Banana.com

Kdybych ho měl, už bych slavil  ;D >:D. Měl jsem toho Kenwortha, bohužel v default black... :'(

Mates

Dnes v novinách 24 Hodin je na 6 straně zmínka o tom, že Berlín otevře centrum Lega.
Bohužel nemám k dispozici scaner, že bych to zkopčil.
Není tady nějaký pražák, který by to mohl naskenovat?

Dickie

Citace od: Mates kdy 21.03.2007, 16:11:11
Dnes v novinách 24 Hodin je na 6 straně zmínka o tom, že Berlín otevře centrum Lega.
Bohužel nemám k dispozici scaner, že bych to zkopčil.
Není tady nějaký pražák, který by to mohl naskenovat?

já klidně můžu, ale zase nemám 24 hodin...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

peter

#34
Citace od: Mates kdy 21.03.2007, 16:11:11
Dnes v novinách 24 Hodin je na 6 straně zmínka o tom, že Berlín otevře centrum Lega.
Bohužel nemám k dispozici scaner, že bych to zkopčil.
Není tady nějaký pražák, který by to mohl naskenovat?

Není potřeba. Si dnešní noviny stáhněte v pdf verzi z jejich stránek 24hodin.cz. (zde)
A pro ty co je celé noviny nezajímají a chtěli by jen článek, tak zde:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mates

Citace od: peter kdy 21.03.2007, 17:00:22
Není potřeba. Si dnešní noviny stáhněte v pdf verzi z jejich stránek 24hodin.cz. (zde)
A pro ty co je celé noviny nezajímají a chtěli by jen článek, tak zde:
Díky za stažení ;) :D Zkoušel jsem v práci připojit jejich web, ale nedařilo se mi to :-\

Mates

Včerejší vydání (Pondělí 21.5.) Metropolitního Expresu mělo článek o LTC na 11.straně.

Stáhnout možno zde



Tomášek

V nejnovějším čísle časopisu ABC je článek o nejznámnějších pirátech světa a je tam i LEGO pirát. Možná časem, až se mi bude chtít, přidám foto  ;D .
Procházím DARK AGE.

Ondra

#38
Citace od: Tomášek kdy 22.05.2007, 17:29:10
V nejnovějším čísle časopisu ABC je článek o nejznámnějších pirátech světa a je tam i LEGO pirát. Možná časem, až se mi bude chtít, přidám foto  ;D .
Cituji:Lego pirát

Piráti se stali oblíbeným námětem mnoha hraček. Mezi nejpovedenější bezesporu patří série dánské stavebnice LEGO, která se na trhu objevila už v roce 1989, ale masově ,,napadla" dětské pokojíčky až po roce 1994. Nádherně vykreslené figurky dávaly spolu s rozmanitým prostředím obrovský prostor fantazii. Proti pirátům stáli angličtí nebo francouzští koloniální vojáci. Obětí pirátů pak byli aztéčtí domorodci, kteří ochraňovali chrámy plné neuvěřitelných pokladů.

O/T:Za přečtení stojí strana 54(Hlavně pro programátory robotů.)

peter

Dnes mi máma přinesla jeden článek, na který narazila v deníku Aha! Trochu morbidní zábava s naší stavebnicí, co myslíte? Mimochodem, není zde sám autor na Kostkách již registrovaný?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

JerryT

Kdo tvrdí, že nikdy nevraždil Lego panáčky v brutálních nehodách, dělá to dodnes!  :)

Michal Moučka

Dnešní Metropolitní Expres stáhnout

nesquick

Citace od: Michal Moučka kdy 08.08.2007, 08:53:00
Dnešní Metropolitní Expres stáhnout


tak to bych chtěl najít taky ;D

tazzy

#43
Mně by spíš zajímalo jak se do toho moře dostala??  Poslali ho ufoni (ala trojský kůň) nebo ho tam někdo hodil s jiným záměrem nebo někomu jenom upadla z lodi/letadla? ??? ;D

EDIT: Zde je trochu pár informací navíc plus větší foto                                           

betakaroten

CitacePřehrává si nehody doma s figurkami!
A proč ne, třeba se to jednou bude hodit! Trochu OT: Při vyšetřování havárie ICE u Eschede (naštosované vagóny a zřícený silniční nadjezd, stalo se to před několika lety) velice pomohli modeláři, kteří nehodu "rekonstruovali" v měřítku TT.

Ondra

Citace od: betakaroten kdy 08.08.2007, 13:18:50
CitacePřehrává si nehody doma s figurkami!
A proč ne, třeba se to jednou bude hodit! Trochu OT: Při vyšetřování havárie ICE u Eschede (naštosované vagóny a zřícený silniční nadjezd, stalo se to před několika lety) velice pomohli modeláři, kteří nehodu "rekonstruovali" v měřítku TT.
Jo,to bylo v železničním magazínu cca před 5 lety.

***Banana.com

Viz.jpg - převzato z MF Dnes pátek 10.8.

Tomášek

Citace od: banana.com kdy 10.08.2007, 16:13:27
Viz.jpg - převzato z MF Dnes pátek 10.8.

Nj, bratr, když letos dodělával střední školu, dostal jakousi příručku, kde je pomoc při výběru pracovního místa a byla tam i nabídka pracovních příležitostí a firma Fextronics tam měla také inzerát ...  :)
Procházím DARK AGE.

Barbuxa

Není to přímo článek o Legu, ale koukněte na ilustrační fotku ... >:( Na Idnesu zase "vědí" o čem píší...

http://zdravi.idnes.cz/kulicky-plasty-olovo-vyber-hracky-je-plny-nastrah-fs6-/zdravi_deti.asp?c=A071127_123049_zdravi_deti_bad


merlog


peter

#50
Článek z dnešních LN.

a zde v elektronické podobě
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

***Banana.com

#51
Je škoda, že nikde nezazní informace o Svitavách a plánovaném Brně.
Jinak se už nedivím tomu, co přihazují žluté opice asiati na Ebay na staré MISBy, když jsou schopné tahat Lego i na Everest... >:(

peter

Citace od: banana.com kdy 30.01.2008, 12:34:16
Je škoda, že nikde nezazní informace o Svitavách a plánovaném Brně.

Jj. to je pravda. Sám jsem se jen tak pokusil najít nějaké info o připravovaném Brně a kde nic tu nic. Touto dobou bych aspoň očekával nějakou malou zmínku, že se něco v MZM chystá :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

***Banana.com

Citace od: peter kdy 30.01.2008, 12:41:54
Citace od: banana.com kdy 30.01.2008, 12:34:16
Je škoda, že nikde nezazní informace o Svitavách a plánovaném Brně.

Jj. to je pravda. Sám jsem se jen tak pokusil najít nějaké info o připravovaném Brně a kde nic tu nic. Touto dobou bych aspoň očekával nějakou malou zmínku, že se něco v MZM chystá :'(

Myslel jsem to tak, že kdyby MZM zkusilo podsunout zmínku novinám, v souvislosti s 50.výročím by to mohlo v těch článcích být alespoň krátce zmíněno..

Mates

Dnes byl článek v Metropolitním Expresu k 50.výročí Lega... *.pdf verze ke stažení zde: http://data.zpravy.cz/expres/pdf/20080130.pdf



buf91

#56
Článek o lego továrně z dnešních lidových hospodářských novin:
http://ihned.cz/3-23009800-lego-000000_d-e5

.
Můj blog... http://buf91.blog.cz

buf91

#57
Zde jsou i další články http://ihned.cz/index.php?search%5Bwhat%5D=lego&search%5Bsearch%5D=yes&s1=0&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=search&x=0&y=0
Jinak dnes na ČT24(sekce ekonomika) byl okolo 17:50 rozhovor z ředitelem pobočky na Kladně.
Můj blog... http://buf91.blog.cz

tazzy

Citace od: buf91 kdy 21.02.2008, 19:11:28
Zde jsou i další články http://ihned.cz/index.php?search%5Bwhat%5D=lego&search%5Bsearch%5D=yes&s1=0&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=search&x=0&y=0
Jinak dnes na ČT24(sekce ekonomika) byl okolo 17:50 rozhovor z ředitelem pobočky na Kladně.

Ted jsem videl jen konec Ekonomiky CT24, kde byla jen reportaz o prevzeti a byly tam zajimave veci - rada Pirati z Karibiku, ci Millennium Falcon nazvany kosmickou lodi Enterprise ;D ;D

tazzy