LEGO v slovenských médiách

Založil SpCasPi000, 10.08.2013, 23:05:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

SpCasPi000


SpCasPi000


Izmael10

V článku je aj: "Legu sa darí najmä na ázijských trhoch."

Ja som si myslel, že na západe sa LEGU darí najviac....

mesje

To je vtip o tych azijskych trhoch ? Ved praveze azia je tazko podceneny trh zo strany lega. Co som tam videl v hrackarstvach, tak lego je menej zastupene ako u nas, ovela menej setov, prednost maju klony, a zaroven je lego extremne predrazene. O "rozsirenosti" lega v azii nepriamo svedcia aj pocty BL shopov, kde v miliardovej Indii je tolko shopov ako v Monacu, podobne mizivo je na tom Cina a Japonsko. Ale asi to beru tak, ze ked predaju v celej cine 1000 setov a dalsi rok 1500, tak je to brutalny 50% narast.
TLC by praveze malo poriadne zamakat na azijskych trhoch, lebo je to obrovsky trh s velkym potencialom, rastie tam tiez zivotna uroven, atd atd, zaroven musia vyraznejsie zapasit s kopiami a fejkami. Toto vsetko sa da jedine zrealnenim cien a znizenim ich este pod americke ceny + masivny marketing. Ale namiesto toho TLC pretaca ceny naopak a najnizsie su v bohatej amerike a postupne smerom na chudobnejsi vychod rastu viac a viac...

SpCasPi000


SpCasPi000

#5
Tak aj u nás už si všimli BlackTronskú superkáru  >:D

http://www.cas.sk/lego


[ ja viem že už to tu je  ;) ]

SpCasPi000


Anatyt

Tiež veríš bulvárnym plátkom?

papluh

Tak SME ako aj BBC len prepočítali americkú cenu ... bez pridania daní, atď

SpCasPi000

#9
Súčasná cena je irelevantná, skôr ma zaujíma za takých 5 až 10 rokov...

Jasné že to písal niekto kto možno doteraz len počul o tom že nejaké Lego existuje, preložil pár viet, doplnil svoje kalkulačkové prepočty odvodené od jedinej správnej svetovej meny a exkluzívny článok šiel behom sekundy na oči SK ovčanom ktorí hneď vo februári začnú vo veľkom rabovať naše hračkárstva  >:D
(o tom že min. štvrtinu regálov vyhradia hračkárstva špeciálne pre tento set niet pochýb, dopyt bude vyšší ako pri polovičných zľavách ostatného odpadu)   ::)

SpCasPi000


papluh

Citace od: SpCasPi000 kdy 09.01.2014, 18:01:10
Súčasná cena je irelevantná, skôr ma zaujíma za takých 5 až 10 rokov...

Jasné že to písal niekto kto možno doteraz len počul o tom že nejaké Lego existuje, preložil pár viet, doplnil svoje kalkulačkové prepočty odvodené od jedinej správnej svetovej meny a exkluzívny článok šiel behom sekundy na oči SK ovčanom ktorí hneď vo februári začnú vo veľkom rabovať naše hračkárstva  >:D

Stavím sa, že tento dom sa v Slovenskej maloobchodnej sieti * dostupnej ovčanom neobjaví .
O 1ks náhodného uzavretého polybagu najbližsej série (LEGO Movie?)

*) bavím sa distribúcií oficiálnym importérom ( tj Alltoys, Dracik, Tesco,...)  a nie o internetových a kamenných repredajcoch a inzerátoch ;)


Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

SpCasPi000


SpCasPi000


RTG

Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

SpCasPi000


SpCasPi000



SpCasPi000


Drobuliatko

No a ta fotka je z BB minuleho roka, ked tam bola velka vystava Lega a na namesti zapis do knihy rekordov! :D Boli sme tam.

SpCasPi000


DarkDrago

#23
Dračí páni s mocí ohně...

Ivansliz

We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Anatyt

Citace od: DarkDrago kdy 30.06.2015, 19:49:02
Tak přejdou na kukuřici ;) (pro nechápavé PLA)

Joo, tak to už sme múdrejší... ::)

LordEdgar

Citace od: Anatyt kdy 30.06.2015, 22:28:01
Citace od: DarkDrago kdy 30.06.2015, 19:49:02
Tak přejdou na kukuřici ;) (pro nechápavé PLA)

Joo, tak to už sme múdrejší... ::)

Co vic chces? Dostal jsi dulezite klicove slovo, podle ktereho uz jde na googlu/wikipedii najit vsechny potrebne informace. Rozepisovat zde na forum prednasku pro nechapave moc smysl mit nebude...

SpCasPi000


janopr

Hmm, asi vezl setíky na rok 2017.
Pachatel nemůže být nikdo jiný než Ježíšek, teď už bohatý Ježíšek  ;D

papluh

http://www.etrend.sk/ekonomika/index-vianocnych-cien-bratislava-je-svetovo-najlacnejsim-mestom-na-vylet-a-nakup.html
CitaceDruhou kategóriou je Santov cenový index porovnávajúci náklady na darčeky – konkrétne vôňu pre mužov, parfum pre ženy, princeznú Barbie a skladačku Lego Star Wars Millennium Falcon.

V originálnom článku je aj celá tabuľka kde sa dajú zoradiť ceny. Vďaka lacnej libre v produktoch vedú Briti. Ale cenu v ČR prestrelili  >:D
https://kiwi.com/stories/christmas-price-index/eur/