Lugbulk 2012 nominujte dílky v sekci trains

Založil peki, 13.12.2011, 11:30:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Chápu, že byly někdy během posledních - tz. není problém, pokud jsou díly moc nové, ale pokud jsou moc staré.

martinlx

Ad to okno, mě právě zaujaly Pekiho tmavozelené vagóny s univerzálním řešením trans panelem s potiskem. Proto jsem takové panely navrhoval, možná kdyby byl zájem, tak by se třeba dal někde rovnou dohodnout ten potisk. Asi by se mi líbily víc kouřové, ale zase originální díl byl myslím jenom čistě průhledný. Co si o tom myslíte?

peki

Citace od: martinlx kdy 10.01.2012, 15:39:16
Ad to okno, mě právě zaujaly Pekiho tmavozelené vagóny s univerzálním řešením trans panelem s potiskem. Proto jsem takové panely navrhoval, možná kdyby byl zájem, tak by se třeba dal někde rovnou dohodnout ten potisk. Asi by se mi líbily víc kouřové, ale zase originální díl byl myslím jenom čistě průhledný. Co si o tom myslíte?

V tom případě je daleko užitečnější dílek na střechu, těchto vagonů:
Dark Bluish Gray Brick, Arch 1 x 3 x 2 Curved Top je jich potřeba na jeden vagon 2 x 28 (resp 2 x 32) na BL jich zas tolik není a vyskytují "se ve dvou velikostech" Zatímco oken/panelů je potřeba 2x9

martinlx

No jo, máš samozřejmě pravdu, jsem pro, ostatní oželím ;-)
PS: Na vysvětlenou, nejsem zatím vystavovatel, vyberu si z toho co bude v nabídce, jen mi přišlo v trains sekci oproti ostatním trochu mrtvo. Tak se snažím dát do placu něco, co by se mi hodilo a co má i nějaké širší použití.

Colonel32

Programování Lugbulk aplikace ti snad dává admin práva, ne?

peki

#35
1) x1687 Train Wheel RC Train, Metal Axle Chrome Silver
2) 2878 Train Wheel RC Train, Holder Black
3) 57878 Train Wheel RC Train Black
4) 91968c01 Train Buffer Beam with Sealed Magnets - Type 2 (flat bottom) Black
5) 4025 Train Bogie Plate (Tile, Modified 6 x 4 with 5mm Pin) Black
6) 92339 Train Base 6 x 28 with 2 Square Cutouts and 3 Round Holes Each End Black
7) 92339 Train Base 6 x 28 with 2 Square Cutouts and 3 Round Holes Each End DBG
8 ) 98138 Tile, Round 1 x 1 Light Bluish Gray
==========================================(pokud projde od lega jistota)
9) 50950 Slope, Curved 3 x 1 No Studs, Light Bluish Gray
10) 30562 Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder,White
==========================================(nemusí přežít škrtání ze 100 na 80)
==========================================
11) 98138 Tile, Round 1 x 1 Pearl, Dark Gray
12) 2039 Lamp Post, 2 x 2 x 7,White

========================================= (potěšilo by, třeba bude v jiné sekci )
6005  Dark Bluish Gray Brick, Arch 1 x 3 x 2 Curved Top  /Bonus za admina (peki)/


1-7 jsou díly které jsou potřeba pro vlaky - stavbu kolejiště (na výstavu)

martinlx

C32: Díky, ještě sehnat dost peněz  ;)
Když vidím Pekiho seznam, tak se trochu děsím kolik to bude stát... BTW Train base bude Black nebo DBG? Jaký na ní bude násobek?

Zbývají za Trains sekci 4 díly
Pokud si mám za sebe něco přát tak ten:
Dark Bluish Gray Brick, Arch 1 x 3 x 2 Curved Top

Colonel32

Vzhledem k tomu, že se na to vyskytly nějaké dotazy, jsem se rozhodl ta kolečka ověřit.

A odpověď je následující: skutečně je nutné objednat všechny 3 potřebné díly zvlášť, tz. zabrat 3 různé dílové sloty. Takže pokud projdou letos, apeloval bych na všechny, ať si opravdu, ale opravdu udělají zásobu, ať to příští rok nemusíme opakovat...

peki

Citace od: martinlx kdy 11.01.2012, 09:59:30
C32: Díky, ještě sehnat dost peněz  ;)
..Train base bude Black nebo DBG?

Jakou by jste raději? Black nebo DBG? Z mého pohledu jsou podstatné "pouze" ty čtvercové otvory, kterýma se dá protáhnout (tam i zpátky) koncovka trains PF motoru. U starších trains base kde je obdélníkový malý  otvor to jde jenom tam :)

U výstavních kolejišť bude nutné přejít na PF trains motor (300 Kč +-) v porovnání s 9V motorem (+-1500 a jejich málo + většinou v USA = 30 procent daň + clo). PF motor bude napájen pře 9V koleje, sběračem bude vykuchaný 9V motor .

Cavelon

Citace od: peki kdy 11.01.2012, 14:48:10
Jakou by jste raději? Black nebo DBG?

Najlepšie by bolo mať obidve farby. :)

Citace od: peki kdy 11.01.2012, 14:48:10
U výstavních kolejišť bude nutné přejít na PF trains motor (300 Kč +-) v porovnání s 9V motorem (+-1500 a jejich málo + většinou v USA = 30 procent daň + clo). PF motor bude napájen pře 9V koleje, sběračem bude vykuchaný 9V motor .

Presne takto to urobiť mám v pláne už dávno. 8)
Mali by sme teda nominovať aj motor! :D

martinlx

Jo, mít všechno by se mi hodilo :) . Ale vážně, pokud vybrat jednu, tak asi černou, šedé se mění, černá zůstává  ;)

peki

Citace od: Cavelon kdy 11.01.2012, 15:09:14
Citace od: peki kdy 11.01.2012, 14:48:10
Jakou by jste raději? Black nebo DBG?

Najlepšie by bolo mať obidve farby. :)


Taky si myslím. Lugbulků už bylo několik, opravdu čistě vlakových dílků poskrovnu. Současně je opravdu třeba počítat s tím co psal výše C32. Využijme příležitost, příští lugbulk se zaměříme na jiné taky potřebné dílky.

peki

Výše je seznam dílků za trains.

Pokud nedojde k vyškrtnutí na straně lega dílky na pozici 1-8 budeme mít v rámci finálního seznamu jisté. Dílky na pozici 9-10 projdou pokud se vejdou do finálního seznamu 80 dílku za kostky. Tedy pokud Lego neproškrtá ze 100 na 80 budeme muset škrtat sami  :'(

Připomínám, pokud bude další lugbulk, tak se určitě zaměříme na jiné dílky.


martinlx


Cavelon

Motor tam nebude? Veď to je najdrahší komponent! ???

martinlx

98138 Tile, Round 1 x 1 Light Bluish Gray je na čtvrtém místě v Castle & Pirates ...

Colonel32

Citace od: martinlx kdy 14.01.2012, 12:18:13
98138 Tile, Round 1 x 1 Light Bluish Gray je na čtvrtém místě v Castle & Pirates ...

Není relevantní. Seznamy za jiné sekce se mohou vždycky změnit, proto má být seznam za každou sekci nezavislý na ostatních, ale delší než limit, aby se mohlo doplňovat v případě kolizí. 

Hana129

#47
Dneska jsem ještě natrefila na dílek, který by se Vám možná hodil na vagonky a jinak je asi nedostupný

http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=6191&colorID=85 . Zarazila mě i cena tohoto dílku na BL,  tak to sem dávám, že se v této barvě momentálně vyrábí.

Robbed

Citace od: Hana129 kdy 15.01.2012, 19:24:13
Dneska jsem ještě natrefila na dílek, který by se Vám možná hodil na vagonky a jinak je asi nedostupný

http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=6191&colorID=85 . Zarazila mě i cena tohoto dílku na BL,  tak to sem dávám, že se v této barvě momentálně vyrábí.

Tento bych podpořil.

Cavelon

Citace od: Cavelon kdy 11.01.2012, 15:09:14
Mali by sme teda nominovať aj motor! :D

Citace od: Cavelon kdy 13.01.2012, 17:43:19
Motor tam nebude? Veď to je najdrahší komponent! ???

Žiadne reakcie... :-\
Je nejaký problém s nomináciou motorčekov alebo nikto nemá záujem?  :o

Micho

Citace od: Cavelon kdy 18.01.2012, 07:29:45
Citace od: Cavelon kdy 11.01.2012, 15:09:14
Mali by sme teda nominovať aj motor! :D

Citace od: Cavelon kdy 13.01.2012, 17:43:19
Motor tam nebude? Veď to je najdrahší komponent! ???

Žiadne reakcie... :-\
Je nejaký problém s nomináciou motorčekov alebo nikto nemá záujem?  :o

Veď vieš, že som za. Otázka je, aby to rýchlo nezlikvidovalo limit. Možno nabudúci LB, ale takto by sa mohla zistiť aspoň cena a potom zvážiť zaradenie do tohto LB.  ;D

Je dôležité vysvetliť aj koncepciu použitia, keďže už sa nejedná o 9V train motorčeky, ktoré sa už nevyrábajú.  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 18.01.2012, 09:23:23
Veď vieš, že som za. Otázka je, aby to rýchlo nezlikvidovalo limit. Možno nabudúci LB, ale takto by sa mohla zistiť aspoň cena a potom zvážiť zaradenie do tohto LB.  ;D

To je OK, ale zopár motorov Ti predsa nemôže zlikvidovať limit. Nasledujúci LB - radšej teraz, nechcel by som si zničiť ďalšie 9V motorčeky na najbližšej výstave.

Zatiaľ PF motor nie je v zozname kandidátov, preto to tu omieľam ako papagáj. ::)

Citace od: Micho kdy 18.01.2012, 09:23:23
Je dôležité vysvetliť aj koncepciu použitia, keďže už sa nejedná o 9V train motorčeky, ktoré sa už nevyrábajú.  ;)

Citace od: peki kdy 11.01.2012, 14:48:10
PF motor bude napájen pře 9V koleje, sběračem bude vykuchaný 9V motor .

Do you understand? ;D

Micho

Citace od: Cavelon kdy 18.01.2012, 09:41:51
Citace od: peki kdy 11.01.2012, 14:48:10
PF motor bude napájen pře 9V koleje, sběračem bude vykuchaný 9V motor .

Do you understand? ;D

I understand. Veď sme sa o tom aj telefonicky bavili. Je to pre ostatných na pripomenutie alebo ako nová informácia, aby to prípadne využili a podporili. Informácie sú zlato, bez nich nič nie je.

Do you understand?  ;D

peki

#53
Citace od: Cavelon kdy 18.01.2012, 07:29:45
Citace od: Cavelon kdy 11.01.2012, 15:09:14
Mali by sme teda nominovať aj motor! :D

Citace od: Cavelon kdy 13.01.2012, 17:43:19
Motor tam nebude? Veď to je najdrahší komponent! ???

Žiadne reakcie... :-\
Je nejaký problém s nomináciou motorčekov alebo nikto nemá záujem?  :o


Předpokjládál jsem že diskuse o díldích již "doběhla" za trains máme jistých 8 dílků. Pokud se domníváte že PF motor je důležitější tak ho do té osmičky dám. (posunu č. 8 ) 98138 Tile, Round 1 x 1 Light Bluish Gray
na pozici č.9 )

Jinak pokud se řešení pomocí PF motorů osvědčí, nevidím problém v nominaci příště s tím, že i stávajícím 9V vláčkařům ukážeme jak na to (např. kombinace s PF redukcí  9V na PF).  Z těch PF vlaků něco na pokusy mám, určitě budu schopen domluvit dlouhodobý test v soukromém muzeu Lega. Na výstavu/vy mne to tolik zatím netlačí, protože motory vždy financoval pořadatel akce.

Čili, kdo všechno by chtěl PF  vlakový motor? 

peter

Do této sekce jsem se sice nezapojil, ale z mého pohledu se mi zdají vlakové motory daleko lepší volbou než vybrané train base na 6 resp. 7 pozici. Nějak si nedovedu představit využití těchto "placek" v řádu stovek ks.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 18.01.2012, 14:14:36
Do této sekce jsem se sice nezapojil, ale z mého pohledu se mi zdají vlakové motory daleko lepší volbou než vybrané train base na 6 resp. 7 pozici. Nějak si nedovedu představit využití těchto "placek" v řádu stovek ks.

Zatímco použití motorů v řádu stovek ks ano   ::)  ???

peter

Jenže motory jistě spadnou do kategorie kusovek ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 18.01.2012, 14:50:09
Jenže motory jistě spadnou do kategorie kusovek ;)

A train base ne? Když brát PF motor tak bych  k němu vzal i další více či méně potřebné věci (kolečka,bočnice,redukci PF na 9V atd.). Proto bych ho dal do dalšího lugbulku. Ale pokud je tu po PF motorech poptávka pište  ;)

PF motor zde nikdo nezmínil, nebyl ani v Cavelonovo tabulce.

Micho

Citace od: peter kdy 18.01.2012, 14:50:09
Jenže motory jistě spadnou do kategorie kusovek ;)

To áno. Skôr je zaujímavé to vytestovať, aká by bola cena od TLC v provnaní s BL. To by zrejme rozhodlo o zaradení. Prípadne by to mohlo do ďalšieho LB. ako píše Peki.  ;)

Cavelon

Citace od: peki kdy 18.01.2012, 15:04:45
PF motor zde nikdo nezmínil, nebyl ani v Cavelonovo tabulce.

Nikto nenavrhol, aby v mojej tabuľke bol.
Pokiaľ ide o mňa, mám takú predstavu, že by som zapojil do jednej lokomotívy jeden 9V a jeden PF motor (podľa http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm majú približne rovnaké vlastnosti). Či to ale bude dobre fungovať, neviem, lebo taký PF motor zatiaľ nevlastním. Mohol by to niekto testnúť?
Netrvám na tom, žeby mal byť v LB za každú cenu, ak si myslíte, že na iných veciach sa dá ušetriť viac. :P