Fámy a skutečnosti aneb jak to bylo se setem 10194 Emerald Night

Založil peki, 05.07.2009, 20:27:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

vasek

Pánové je hezké jak se tady vzájemně plácáte po zádech, ale celý tento problém je především záležitostí TLC.
Pokud pan Jiří Datel (a nebo jeho kolegové) mají za úkol tyto problémy řešit tak je řeší špatně. Pokud někdo pronese z výroby jednu krabičku tak chápu, že toto uhlídat je téměř nemožné, ale pokud se jedná o desítky kusů či dokonce paletu(y) tak je to selhání kontrolních mechanismů ! A pan Datel by měl hlídat i kanály kterými se zboží distribuuje např. Aukro, zdejší Kostky.org atd. Mohl by klidně působit jako aktivní provokatér který shání ještě nevydané sety, možností má podle mého názoru dost, ale pokud má za úkol hlavně vyplňovat formuláře tak chápu, že na aktivní práci mu času nezbývá.
Pokud by TLC opravdu chtělo, tak věřím, že si krádeže ohlídá.

eNTy

Citace od: vasek kdy 15.07.2009, 11:10:17
Pánové je hezké jak se tady vzájemně plácáte po zádech, ale celý tento problém je především záležitostí TLC.

Já si tedy myslím, že problém je v morálce lidí, kteří jsou ochotni vědomě kupovat kradené zboží. O to jde přece v první řadě. Jestli pak někdo svádí svou pokleslou morálku na to, že je to chyba té firmy, že se nechá tak snadno okrádat, tak to už je úplně chucpe.
Musím říct, že argumenty a názory některých lidí, kteří se této a předchozí diskuse účastní, silně otřásli mou vírou v to, že většina lidí je slušných. 

vasek

Ne, nepodporuji krádeže, jen poukazuji na to že někdo dělá něco špatně a jiní toho využívají ! A my se tady kvůli tomu budeme hádat ? No to snad ne !

Aki

Citace od: vasek kdy 15.07.2009, 11:48:43
Ne, nepodporuji krádeže, jen poukazuji na to že někdo dělá něco špatně a jiní toho využívají ! A my se tady kvůli tomu budeme hádat ? No to snad ne !
V tom případě jsi nepochopil o čem je řeč aneb jeden o voze a druhý o koze.
Ovšem popisovat zlodějnu jako "využívání" je samo o sobě dost vypovídající.

vasek

Ano "využívají chyby" jinak řečeno kradou a zdá se že ve velkém. Možná jsem nepochopil o čem je tu řeč, ale jsou dvě možnosti jak tomu zabránit. 1. naučit lidi aby nekradli (dost utopická myšlenka), 2. neposkytnout jim možnost aby mohli krást. Co vám přijde rozumnější - zamezit vzniku požáru nebo ho potom hasit ?

peki

Citace od: vasek kdy 15.07.2009, 11:48:43
Ne, nepodporuji krádeže, jen poukazuji na to že někdo dělá něco špatně a jiní toho využívají ! A my se tady kvůli tomu budeme hádat ? No to snad ne !

Nechápu proč by se tu měl někdo hádat. V předchozích diskusích převládal názor, že se nejedná o kradené sety. To není pravda. Neřeším, jestli LEGo dělá vše proto aby tomu mohlo zabránit.

Upozorňuji, že není normální aby překupníci na AFOl fóru udělali předběžnou poptávku, na základě které udělají u zloděje objednávku,  a všichni jsou spokojení.

Nesoudím překupníky, nesoudím zloděje ani ty kteří vědomně kradené LEGo kupuji. Chci jen aby se věci nazývali pravím jménem. Např. mám LEGO set před oficiálním uvedením  na trh? Tak jsem koupil kradenou věc.

Také se tu diskutovalo  o tom, že je to LEGu jedno. Je tu kontakt na šéfa přímo do Dánska. Pokud má někdo něco konkrétního, i ve smyslu že management v ČR nedělá svojí práci, může to řešit s ním.

Pokud to nechce řešit OK. Pak ale nechápu proč ti co s tím nic nechtějí dělat mají potřebu toto dokola prezentovat zde na fóru.



vasek

Citace od: peki kdy 15.07.2009, 12:15:15
Citace od: vasek kdy 15.07.2009, 11:48:43
Ne, nepodporuji krádeže, jen poukazuji na to že někdo dělá něco špatně a jiní toho využívají ! A my se tady kvůli tomu budeme hádat ? No to snad ne !

Nechápu proč by se tu měl někdo hádat. V předchozích diskusích převládal názor, že se nejedná o kradené sety. To není pravda. Neřeším jestli LEGo dělá vše proto aby tomu mohlo zabránit.

Upozorňuji že není normální aby překupníci na AFOl fóru udělali předběžnou poptávku na základě které udělají u zloděje objednávku,  a všichni jsou spokojení.

Nesoudím překupníky, nesoudím zloděje ani ty kteří vědomně kradené LEGo kupuji. Chci jen aby se věci nazývali pravím jménem. Např. mám LEGO set před oficiálním uvedením  na trh? Tak jsem koupil kradenou věc.

Také se tu diskutovalo  o tom, že je to LEGu jedno. Je tu kontakt na šéfa přímo do Dánska. Pokud má někdo něco konkrétního i ve smyslu že management v ČR nedělá svojí práci může to řešit s ním. Pokud to nechce řešit OK. Pak ale nechápu proč ti co s tím nic nechtějí dělat mají potřebu toto dokola prezentovat zde na fóru.



tp Peki - máš v podstatě pravdu, tady se nic nevyřeší, jen jsem chtěl poukázat na to, že pokud se na trhu v ČR objeví sety před jeho oficiálním vydáním tak je něco špatně v TLC. Pokud jsem se někoho dotknul a nebo to vypadalo že zloděje obhajuji tak to nebyl můj úmysl.

Hana129

Sama děkuji taky Pekimu za objasnění situace ohledně tajemných setu  ;).

I když vím,  že TLC nikdy nemůže zabránit krádežím,  Peki udělal co bylo v jeho moci, nechal prošetřit situaci a hlavně vyjasnil neustálé dohady mezi afoly. A nyní ať se každý zařídí dle svého svědomí jestli bude krádeže podporovat nebo né. Sama taky nevím zda náhodou nemám nějaký takový set doma, ale důležité je přiznat si chybu, poučit se s ní a stejnou další nedělat.

Takže ještě nevydané sety, které se kdekoliv objeví jsou kradené !!!


O tom čí je to větší či menší vina nemá smysl diskutovat.  >:D


Diskutujte o Pekiho postoji, pochvalte jej či mu nadávejte, to je každého věc.
Mě osobně toto téma strašně obohatilo už jenom v tom, že se tady našly krásné příspěvky od některých členů, které jak to napsal  Aki ukázaly, že ještě existuji lidi, kteří znají pojmy jako je  naděje, čestnost a férovost.

Jindroush

Chtěl bych podotknout, že totéž v bleděmodrým je už tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=22581.90, v diskusi o Vestas, tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=7982.0, tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8074.0

Plus ještě nějaký další, co jsou recyklovaný, případně jsem je nenašel. Stejně je to furt to samý dokola.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

vasek

Citace od: Jindroush kdy 15.07.2009, 12:48:12
Chtěl bych podotknout, že totéž v bleděmodrým je už tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=22581.90, v diskusi o Vestas, tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=7982.0, tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8074.0

Plus ještě nějaký další, co jsou recyklovaný, případně jsem je nenašel. Stejně je to furt to samý dokola.  ::)


Díky za odkazy, ty starší jsem ani nečetl. V podstatě to potvrzuje můj názor, že není výrazná vůle ze strany TLC tu zlodějinu zastavit.  ???

Shmade

Já furt nevim jak tomu chceš zabránit, jasně, dá se dát všude brány, kontroly, detektory a já nevim co, ale stejně na tohle všechno budou zas dohlížet pouze lidé. Takže to o TLC není, je to pouze o morálce a čestnosti. Neříkám, že by nešlo udělat nějaké ultimativní autonomní řešení bez potřeby lidí, ale to by bylo tak drahé, že to je jen moje fikce. Stejně tak posílení celkové bezpečnosti na vyšší úroveň je dost drahé, zvláště v případě tak velkého podniku .

TLC to není jedno, určitě nemá zájem na tom, aby se prodávaly sety před jejich oficiálním uvedením na trh, stejně jako není rádo, že jí někdo něco krade, ale prostě musí myslet ekonomicky. Podlě mě zabezpečení na takové úrovni aby se nic nekradlo zaprvé s účastí lidí nelze vytvořit, a za druhé je bůhví kolikrat dražší než cena setů, které se ukradnou. 

Mi to přijde pořád dokola TLC bla bla, prostě to chce nekupovat kradené věci a nekrást, to je celý.

vasek

Citace od: Shmade kdy 15.07.2009, 14:07:03
Já furt nevim jak tomu chceš zabránit, jasně, dá se dát všude brány, kontroly, detektory a já nevim co, ale stejně na tohle všechno budou zas dohlížet pouze lidé. Takže to o TLC není, je to pouze o morálce a čestnosti. Neříkám, že by nešlo udělat nějaké ultimativní autonomní řešení bez potřeby lidí, ale to by bylo tak drahé, že to je jen moje fikce. Stejně tak posílení celkové bezpečnosti na vyšší úroveň je dost drahé, zvláště v případě tak velkého podniku .

TLC to není jedno, určitě nemá zájem na tom, aby se prodávaly sety před jejich oficiálním uvedením na trh, stejně jako není rádo, že jí někdo něco krade, ale prostě musí myslet ekonomicky. Podlě mě zabezpečení na takové úrovni aby se nic nekradlo zaprvé s účastí lidí nelze vytvořit, a za druhé je bůhví kolikrat dražší než cena setů, které se ukradnou. 

Mi to přijde pořád dokola TLC bla bla, prostě to chce nekupovat kradené věci a nekrást, to je celý.
Ano Shmade to co píšeš je technicky vzato pravda. My kteří víme, nebo si dokážeme nalézt informace který set má být kdy vydán poznáme, že některý set není opatřen legální cestou. Ale kolik nás je ? Mnohem více je těch kteří se po takovíchto informacích nepídí a že koupili set který má vyjít až za 14 dní je prostě nenapadne. My kteří víme, si kradený set nekoupíme, ale on ho koupí někdo jiný, takže jediná cesta jak krádežím zabránit je v rukou TLC ! Zdali to udělají či ne je jejich věc, ale my tady pak zase budeme sáhodlouze diskutovat o zlodějinách (bohužel je to lidská vlastnost a nikomu se nepodařilo vytvořit společnost bez zlodějů).

Jonas

To Vasek: Promiň, ale meleš tu pořád dokola.

Peki shrnul vše do otázek a odpovědí, které jsou jen o stránku výše (pro jistotu jsem je zkopíroval) a jsou snad každému normálně uvažujícímu člověku jasné.

Jestliže ještě do nedávné doby mohli existovat lidé, kterým některé věci nedocházely, tak od uveřejnění odpovědí TLC už mohou existovat jen dvě skupiny lidí:
1) ti kteří se tím či oním způsobem podílejí na existenci a na profitu z krádeží (a proto hledají jak je obhájit)
2) slušní lidé, kteří s krádežemi nechtějí mít nic společného.

Citace od: peki kdy 05.07.2009, 20:30:21
4) Otázky položené LEGu

1/Otázka : Jsou krádeže LEGA  "OK" (vedení společnosti je toleruje, protože je to takový příspěvek k platu) ?

Odpověď: Společnost LEGO má dobře propracovanou bonusovou politiku. Novinky LEGO produktů nejsou její součástí.

2/Otázka: Je krádež a následná prezentace setu před uvedením na trh je v podstatě levný marketingový průzkumem trhu ?

Odpověď:LEGO nikdy neuvádí novinky na trh před oficiálním uvedením na trh, a to ani v rámci marketingové kampaně.

3/Otázka: Je LEGO sety  možné pořídit před oficiálním uvedením na trh ( zam. LEGO je mohou koupit v LEGO prodejně) ?.
Odpověď:Není to možné. Všechny LEGO produkty v LEGO obchodě jsou objednávány přes centrální system. Není je možné objednat před uvedením na trh.

4/Otázka: Má vedení společnosti navíc možnost (na rozdíl od řadových zam.) v LEGO prodejně koupit (a odnést) i sety, které se ještě neprodávají ani zam. LEGO?
Odpověď: Není to možné  Stejné podmínky platí I pro management společnosti (viz. následující předchozí otázka).


5/Otázka: Má vedení společnosti zájem na odhalování krádeží a zvyšování zabezpečení?.
Odpověď:LEGO management nechal vyšetřit případy které se objevily  a zvýšil úroveň bezpečnostního zajištění produktů LEGO v České Republice I na globální úrovni. Zajištění LEGO produktů- novinek má vysokou prioritu v konkurenčním prostředí na trhu hraček.

6/Otázka: Je nějaké doporučení co dělat, na koho a jakým způsobem se obracet (co by LEGu pomohlo) ?.
Odpověď:Uvítáme každou informaci, která bude konkrétní a pomůže nám v boji s kriminalitou na LEGO produktech. Příjemce informaci je ředitel bezpečnostního odděleni:

Kjeld.Langballe@lego.com, a to v češtině I angličtině.

Chci velmi poděkovat za spolupráci, kterou nám ve svém volném čase pomohl pan Pekárek.

Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

No, na jednu stranu je vaše důvěra milá, ale já osobně mám jisté pochyby.
Jste si všichni jistí, že to, co Kjeld Langballe říká, je nezbytně všechno pravda?

Do této chvíle byla snaha společnosti LEGO omezit krádeže z fabriky více než chabá, což si je možné vysvětlit pouze tragickým podceněním situace, naprostou ignorancí, nebo záměrem - a pokud by firemní politika byla "ignorovat krádeže, nepřiznat to", pak ale Peki ani jinou odpověď dostat nemohl.

Takže já osobně ještě nějaký čas počkám (jestli se opravdu něco mění), než začnu dělat nějaké závěry.

vasek

Citace od: Colonel32 kdy 15.07.2009, 15:28:50
No, na jednu stranu je vaše důvěra milá, ale já osobně mám jisté pochyby.
Jste si všichni jistí, že to, co Kjeld Langballe říká, je nezbytně všechno pravda?

Do této chvíle byla snaha společnosti LEGO omezit krádeže z fabriky více než chabá, což si je možné vysvětlit pouze tragickým podceněním situace, naprostou ignorancí, nebo záměrem - a pokud by firemní politika byla "ignorovat krádeže, nepřiznat to", pak ale Peki ani jinou odpověď dostat nemohl.

Takže já osobně ještě nějaký čas počkám (jestli se opravdu něco mění), než začnu dělat nějaké závěry.

Něco v tomto smyslu si také myslím. Navenek se tvářit, že se proti zlodějinám bojuje,  možná se bojuje, ale nedostatečně protože cena bezpečnostních opatření se prostě ekonomicky nevyplatí, ale ve skutečnosti tyto zlodějiny tolerovat dokud nepřesáhnou únosnou mez.
Od doby kdy tam Peki psal je již druhý set o kterém vím, že ještě není oficiálně na světě a již ho mohu mít.

EDIT: třetí

vasek

A ještě něco, již jste viděli jakoukoli firmu, která by otevřeně přiznala, že něco u ní není v pořádku ?? To ti řekne kamarád u piva a ještě bude šeptat !

Jindroush

Já ti pořád nerozumím.

Že se ztrácejí věci a šmelí se s nima je FAKT.
TLC to uznalo - FAKT.
Kdo vědomě kupuje čórky, je zloděj - FAKT
Kdo z Kostek neví, že jsou to čórky, je buď natvrdlej nebo naivní  :P - FAKT (plynoucí z dříve uveřejněných informací)

Jestli s tím LEGO něco dělá nebo nedělá má bejt každýmu 'úplně ukradený'. Přesněji, nerozumím, jak má můj vztah ke krádežím ovlivňovat bezpečnostní politika nějaký kumpanie.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

eNTy

Citace od: Jindroush kdy 15.07.2009, 15:41:12
Já ti pořád nerozumím.

Že se ztrácejí věci a šmelí se s nima je FAKT.
TLC to uznalo - FAKT.
Kdo vědomě kupuje čórky, je zloděj - FAKT
Kdo z Kostek neví, že jsou to čórky, je buď natvrdlej nebo naivní  :P - FAKT (plynoucí z dříve uveřejněných informací)

Jestli s tím LEGO něco dělá nebo nedělá má bejt každýmu 'úplně ukradený'. Přesněji, nerozumím, jak má můj vztah ke krádežím ovlivňovat bezpečnostní politika nějaký kumpanie.  ::)

Howgh

vasek

Konečně rozumný názor - má mi to být ukradený - poslušně hlásím, že je mi to ukradený - ale o čem se tady pořád dokola vlastně debatuje ? Vždyť je nám to ukradený !!

Jindroush

Ne, podstatou debaty je rozdílný vztah uživatelů k tomu, zda je v zájmu koníčka přijatelné být loupežníkem (spoluloupežníkem).

Někteří z nás (c32 např.) debatu posouvají k tomu, co s tím dělá firma, což imo s podstatou sporu nesouvisí a tak se ve shodě s panem Occamem snažím tuto neplodnou větev diskuse zahlušit.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: vasek kdy 15.07.2009, 15:47:01
Konečně rozumný názor - má mi to být ukradený - poslušně hlásím, že je mi to ukradený - ale o čem se tady pořád dokola vlastně debatuje ? Vždyť je nám to ukradený !!
Tak znovu - tato diskuze je o tom, zda jsou výše zmiňované sety kradené nebo ne. To, jestli u vrat továrny na Kladně bude hlídat jeden člověk nebo dva, to absolutně neovlivní (stále to bude kradené).

vasek


Fajn, Peki poskytl kontakt na zodpovědného člověka s tím, že na něho se můžeme obracet. Jak jsem již psal nechci být práskač, ale také nehodlám vědomě kupovat kradenné Lego. Tak jsem mu napsal e-mail s žádostí zdali jeden konkrétní set je již oficiálně v distribuci, když vím že na S@H má být dostupný až 5.srpna a více důvěryhodný údaj nemám. Navíc k setu dostanu i paragon. Po týdnu stále bez odpovědi. Víc nemám co dodat !! A tohle téma je opravdu plácání prázdné slámy.




otaznik

Citace od: vasek kdy 18.07.2009, 19:11:42
Fajn, Peki poskytl kontakt na zodpovědného člověka s tím, že na něho se můžeme obracet. Jak jsem již psal nechci být práskač, ale také nehodlám vědomě kupovat kradenné Lego. Tak jsem mu napsal e-mail s žádostí zdali jeden konkrétní set je již oficiálně v distribuci, když vím že na S@H má být dostupný až 5.srpna a více důvěryhodný údaj nemám. Navíc k setu dostanu i paragon. Po týdnu stále bez odpovědi. Víc nemám co dodat !! A tohle téma je opravdu plácání prázdné slámy.
To si snad děláš srandu?! I kdyby ti nikdo nikdy neodpověděl, tak to nic nemění na samotné podstatě, o které se tu bavíme a od které ty neustále odbíháš jinam.

vasek

Citace od: otaznik kdy 18.07.2009, 22:18:52
Citace od: vasek kdy 18.07.2009, 19:11:42
Fajn, Peki poskytl kontakt na zodpovědného člověka s tím, že na něho se můžeme obracet. Jak jsem již psal nechci být práskač, ale také nehodlám vědomě kupovat kradenné Lego. Tak jsem mu napsal e-mail s žádostí zdali jeden konkrétní set je již oficiálně v distribuci, když vím že na S@H má být dostupný až 5.srpna a více důvěryhodný údaj nemám. Navíc k setu dostanu i paragon. Po týdnu stále bez odpovědi. Víc nemám co dodat !! A tohle téma je opravdu plácání prázdné slámy.
To si snad děláš srandu?! I kdyby ti nikdo nikdy neodpověděl, tak to nic nemění na samotné podstatě, o které se tu bavíme a od které ty neustále odbíháš jinam.

Srandu ? Tak jo, dělám si legraci, ale už je mi to úplně ukradený !

drSEBY

jen bych chtel upozornit na podobne nicky !!!

celou dobu, co jsem tohle tema cetl, jsem mel za to ze VASEK je VASYK - az ted naposled, jsem si vsiml rozdilu  :-\

takze VASEK !! neni !!  V A S Y K   ;D

supermachina

Ked  tak nad tym rozmyslam, tak aj ja som kupil  prip. vydrazil MISB sety bez dokladu o kupe a ani raz  ma nenapadlo, ze by boli kradnute.
Ja robim vo firme kde su tiez take iste lisy ako maju v LEGO, tak trocha vidim do tej problematiky.
Nechcem podporovat kradnutie ale ked sa   na to pozriete z druhej strany tak to budete vidiet takto: kilo rezinu (granulat co sa vtlaca do formy v lise) stoji do 1E. Nakolko su to plne automatizovane lisy je tam technik na niekolko desiatok lisov...tak pocitajme naklady na pracovnu silu 1hodiny (zalezi od vstrekovacieho cyklu,, ktory pri takych malych suciastkach je do pol minuty a nakolko su to viackavitove formy tak pri jednom cykle vypadne v priemere sest kusov). Odtial idu do triedicky kde sa automaticky sypu do sackov. Zatavia sa, prejdu vahovou kontrolou kde zistuju, ci sacok  obsahuje 100%dielov a potom sa balia do  krabic spolu s navodom. Ked si vsetko spocitate dokopy:cena plastu, elektricka energia, farbivo, ludska praca, odpis lisu, automatickych robotov, vyroba formy (ktora za svoju zivotnost vychrli  desiatky milion kusov), to vam musi vist, ze set co sa predava za 150E plus dph firma LEGO vyrobi za okolo 20E. Ostqtny zisk (a nie su to male peniaze) ide vo forme odmien,bonusov, divident managerom a inym riadiacim pracovnikom co maju uz aj tak kralovske platy. Potom  sa tam zamestna niekto kto si k platu ( ktory ma mozno desatinovy oproti managerom) privyrobi obcas tym, ze sa mu podari ukradnut par setov ktore firma ani nezisti, ze zmizli lebo tolko sa ich vyrobi a naklady na ich vyrobu su take nizke v porovnani zo ziskom, ze sa im s tym v skutocnosti ani neoplati zaoberat...tak zlodeja vyhodia, dostane sa mu to do papierov a LEGOnadalej bude pekne zarabat na nas...co si kupujeme extra predrazene sety
tak po tomto sa este raz pytam: koho treba viac odsudzovat?

Ale musim podotknut este aj to, ze LEGO vlastni najviac lisov na svete a su aj oficialne vyhlaseny ako vyrobca najpresnejsich vyliskom s takmer nulovou zmetkovitostou...

Anatyt

Citace od: mirec kdy 01.03.2014, 09:50:12
Ale musim podotknut este aj to, ze LEGO vlastni najviac lisov na svete a su aj oficialne vyhlaseny ako vyrobca najpresnejsich vyliskom s takmer nulovou zmetkovitostou...

To možno platilo kedysi. Aj to len čo sa presnosti týka.

Luky1987

Jsou tak přesné, že dvě půlmetrové stěny z bricků 1x2 se liší v délce běžně o 3mm ;)

Thrawn

Krádež je krádež. Nikdy to nebude nic jiného.

Asi je rozdíl, když někdo v tzv. třetím světě ukradne jídlo pro svoji hladovějící rodinu, ale i to je krádež, která si pouze zaslouží mírnější trest.

Myslím, že to nebude tento případ. ;)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

otaznik

Citace od: mirec kdy 01.03.2014, 09:50:12
Nechcem podporovat kradnutie ale ked sa   na to pozriete z druhej strany tak to budete vidiet takto: kilo rezinu (granulat co sa vtlaca do formy v lise) stoji do 1E. Nakolko su to plne automatizovane lisy je tam technik na niekolko desiatok lisov...tak pocitajme naklady na pracovnu silu 1hodiny (zalezi od vstrekovacieho cyklu,, ktory pri takych malych suciastkach je do pol minuty a nakolko su to viackavitove formy tak pri jednom cykle vypadne v priemere sest kusov). Odtial idu do triedicky kde sa automaticky sypu do sackov. Zatavia sa, prejdu vahovou kontrolou kde zistuju, ci sacok  obsahuje 100%dielov a potom sa balia do  krabic spolu s navodom. Ked si vsetko spocitate dokopy:cena plastu, elektricka energia, farbivo, ludska praca, odpis lisu, automatickych robotov, vyroba formy (ktora za svoju zivotnost vychrli  desiatky milion kusov), to vam musi vist, ze set co sa predava za 150E plus dph firma LEGO vyrobi za okolo 20E. Ostqtny zisk (a nie su to male peniaze) ide vo forme odmien,bonusov, divident managerom a inym riadiacim pracovnikom co maju uz aj tak kralovske platy. Potom  sa tam zamestna niekto kto si k platu ( ktory ma mozno desatinovy oproti managerom) privyrobi obcas tym, ze sa mu podari ukradnut par setov ktore firma ani nezisti, ze zmizli lebo tolko sa ich vyrobi a naklady na ich vyrobu su take nizke v porovnani zo ziskom, ze sa im s tym v skutocnosti ani neoplati zaoberat...tak zlodeja vyhodia, dostane sa mu to do papierov a LEGOnadalej bude pekne zarabat na nas...co si kupujeme extra predrazene sety
tak po tomto sa este raz pytam: koho treba viac odsudzovat?

To si děláš srandu, ne? Tak to nekupuj, nikdo tě nenutí, nepodporuj ty hrozný kapitalisty!
I kdyby na tom měli 99% zisk, je to jenom jejich věc, že zvládli marketing takovým způsobem, že i za těchto cenových podmínek se to prodává.

To tu obhajuješ sám sebe, že kupuješ kradené věci nebo co to má znamenat?