(Cizí) Zajímavé stavební techniky

Založil Jindroush, 05.08.2005, 21:10:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Nate Wells rozjel blog, kde se budou probírat zajímavé stavební techniky a netypická použití dílů.

http://uniquebriquetechniques.blogspot.com/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#1
Jsou tam hodně zajímavé věci. Přesto mi ale některé techniky nejsou jasné.
Například: Už jsem narazil na Brickshelfu na v celku pěkný hrad. Nejzajímavější na něm ovšem jsou ty gotizující křížové střílny. Není mi vůbec jasné jak je udělal!?
Tady v tom blogu je také Nate uvádí, ale už tam není ona technika popsána. Co myslíte jak to udělal?

Cavelon

Citace od: Aki kdy 10.08.2005, 17:54:17
Není mi vůbec jasné jak je udělal!?

Napr. takto:

Aki

#3
No jo. Jednoduché, taky mne to mohlo napadnout. 
Vždyť je to stejný princip, jako na té lučištnické střílně. A ta mi jasná byla.

Aki

Tak zase tu mám jeden oříšek, co mi nějak nedá spát. Jak myslíte, že jsou udělané ty ozdůbky z čudlů pod meči?

Colonel32


Jindroush

Akorát teda šedý sou leda v ISD.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

zato je jich tam zatracene hodne... (18)

Aki

Citace od: Colonel32 kdy 11.08.2005, 14:48:36
zato je jich tam zatracene hodne... (18)
Tak to musel mít, dotyčný stavitel této obludnosti, alespoň 4 ISD! Na každé ze 4 stran jich použil 16!


rdk

Citace od: Aki kdy 11.08.2005, 14:56:08
Tak to musel mít, dotyčný stavitel této obludnosti, alespoň 4 ISD! Na každé ze 4 stran jich použil 16!

Nikoliv nezbytně. Na Bricklinku je možné jich koupit i 800 najednou, po 15 centech...

Colonel32

presne tak, znam hodne stavitelu, co berou jen dily, co potrebuji (aspon se s tim nemusi tridit)

peter

Citace od: Jindroush kdy 11.08.2005, 14:36:12
Akorát teda šedý sou leda v ISD.

No a nebo je na Mini ISD v MdStone a to by zas takový barevný rozdíl nebyl. Spíš bych to ale viděl na ten jednotlivý nákup, co zde zmínil RDK.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

muzzo

#12
Citace od: Aki kdy 11.08.2005, 14:56:08
Citace od: Colonel32 kdy 11.08.2005, 14:48:36
zato je jich tam zatracene hodne... (18)
Tak to musel mít, dotyčný stavitel této obludnosti, alespoň 4 ISD! Na každé ze 4 stran jich použil 16!



Tak tomu se rika smysl pro detaily :D

Aki

Krásná novinka. Opravdu první technika která zvládla gotický lomený oblouk!!!
Samozřejmě se o něm píše už i u Wellse! Více obrázků zde:



Pro srovnání jediná, mně známá, technika lomeného oblouku je tato:



Jak vidíte, oblouk je pouze iluzorní, nikoli skutečný. Podobné a jiné zajímavé techniky oken najdete zde:

muzzo

A jak udělal to okno na hornim obrázku?

rdk

Podle mě tento arch, SNOTem otočený o 90°:

Jindroush

Je tam odkaz na diskusi na Classic Castle, tam to vysvětlil přesně takhle. 2x arch a otočenej.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

A další zajímavůstka, dobrá na SNOT:



Celý králík je tady.

jajir

Tak to je vtipny, ten kralik je fakt povedenej.


Aki

Přátelé, dost možná, že nyní objevuji Ameriku, ale viděli jste již toto?

Jindroush

Že si nesežene aspoň světlejší ty zábradlí - určitě se dělaly v tan, popř. by se daly možná (podle šířky) použít Bar 8L.

No, ale kór levný ty hnáty nebudou, ne?

Tak jsem se díval na BL, 1 hnáta samostatně přijde na 6-8 centů used, 6-12 centů new. Což dělá cca 1.50-2.50 na jednu šprušli. No myslel jsem, že to bude horší, ale laciný to taky není...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Aki kdy 01.12.2006, 14:52:10
Přátelé, dost možná, že nyní objevuji Ameriku, ale viděli jste již toto?

Aki, na zábradlia to je určite dobré. Tento typ riešenia vidím prvykrát.  8)

Aki

Citace od: Micho kdy 01.12.2006, 15:29:41
Tento typ riešenia vidím prvykrát.  8)
I já, přitom se to téměř samo nabízí.... ::) ;)

peter

Citace od: Aki kdy 01.12.2006, 15:37:57
Citace od: Micho kdy 01.12.2006, 15:29:41
Tento typ riešenia vidím prvykrát.  8)
I já, přitom se to téměř samo nabízí.... ::) ;)

Je todobré a přiznám se, že mě by to asi nenapadlo. Každopádně v tom ale vidím i jedno pro mě velké mínus a sice, že se to dá použít jen tam, kde není možné vidět zábradlí z obou stran. Přeci jen ty náznaky prstů co ty hnáty mají na své druhé straně by asi nevypadali zrovna nejlíp a podle toho jak to autor použil, tak si tohoto neduhu byl vědom.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Zase jednu hodně zajímavá technika pro střechy je tady: ++link++.

Ale bude to asi docela drahá záležitost a chtělo by to ještě nějak jinak vyřešit hřebenovku.  ;)

Jindroush

Hlavně by bylo zajímavý, kdyby se podařilo každou druhou řadu šoupnout o půl studu...

(Já vím, že by se tím rozbil okraj střechy, ale imo by to tady nebylo moc vidět...)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

To bylo, řeším právě něco podobného.
Dělám střechu pokrytou round tiles 2x2 a snažím se jí řady posunout vždy o stud.
Přirozeně to mám na koncích pěkně zubaté, ale hodlám to celé asi překrýt tiles 1xněco.... To by teoreticky bylo možné využít i tady, ale zároveň by se tam musela dát ještě nějaká štítová zeď, aby se zakryly ty půlstudové ďoury....

Jindroush

Když to posuneš o půl stud, bude to vypadat stejně dobře (možná i líp) a už se ti ten okraj tak nerozsype, takže ho nebudeš muset řešit...

(Ale to jen tak plácám, asi by se to muselo vyzkoušet...)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: Jindroush kdy 05.08.2005, 21:10:05
Nate Wells rozjel blog, kde se budou probírat zajímavé stavební techniky a netypická použití dílů.

http://uniquebriquetechniques.blogspot.com/

Již poměrně dlouho, se na webu neobjevilo nic nového. Nevíte náhodou někdo co je příčinou? Že by se vyčerpaly všechny možnosti :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.