připevnění kolejí k lego podložkám

Založil g.patrick, 10.04.2020, 13:21:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

g.patrick

Dobrý den,

měl bych dotaz, jakým způsobem připevni lego koleje, zejména obloukové k lego podložkám, a to nějakým jednoduchým způsobem?

Děkuji všem za nápady. Ideální by byla fotka.

Patrik

peki

Zkus použít : Turntable 2 x 2 Plate, Base with Light Bluish Gray Turntable 2 x 2 Plate, Top (3680 / 3679)
Catalog: Parts: Turntable

Matthes_CS

Nejjednodušší způsob je oblouky nepřipevňovat, připevnit rovné koleje a oblouky přivevnit k nim.

g.patrick

Děkuji za odpovědi, ale našel jsem pěkné video: https://www.youtube.com/watch?v=YXzwT3RTipI

Ještě sháním jak položit výhybku, máte nějaký nápad?

Matthes_CS

Já to dělám podobně jako tady:
https://news.lugnet.com/trains/?n=30634

Pod rovinkama jednu plate, pod oblouky a výhybkami hladké tiles.

peter

Citace od: Matthes_CS kdy 11.04.2020, 19:46:39
Já to dělám podobně jako tady:
https://news.lugnet.com/trains/?n=30634

Pod rovinkama jednu plate, pod oblouky a výhybkami hladké tiles.

V podstatě úplně stejně, tedy tiles pod oblouky a výhybky, kde nejde mít normalní plates a zbytek udrží napojené rovinky.

Ale kdyby jste i přes to chtěli, tak oblouk má spousty míst, kde jej lze uchytit:

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MiHo

Perfektní výkres. Nemáš prosím podobný i pro výhybku?

peter

To bohužel nemam, ale ono to není asi ani moc potřeba. Rovná část je jasná a pro tu navazující obloukovou kolej se dá využít začátek z výše uvedeného obrázku. Zbytek už drží navazující koleje.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Petře, díky za sdílení takovýchto chytrých nákresů. Kdysi jsi posílal podobný na šikmé otočení různých plates a hodně mi to tehdy pomohlo, nakoplo mě to k vlastnímu vymýšlení, abych už nebyl otrokem jen jedné kombinace 3-4-5 (resp. v legu 4-5-6). Takovéto návody jsou podle mě cenné natolik, že by stálo za to mít nějakou virtuální "knihovničku" nápadů a ne že zapadnou do hlubin fóra a za chvíli lidi ani nebudou vědět, že to tu je, natož kde.
Pán na Žlutém hradě

peter

#9
No, už ani já sám nevím, kam jsem tohle úhlové spojení bez využítí nějakých pantů dával :-\ Téma, by to bylo jistě užitečné, ale blbý je, že takových to rad, tipů, nápadů se po fóru válí velká hromada a jsou všude možně, takže by bylo asi skoro nemožné je vyztřídit a dát pod jedno téma, které by mohlo být třeba ve Volné diskuzi, jako tam je např. Osvětlení modelů.

Jinak níže přikládám, ještě jeden tip s úhlováním jen základních kostek bez využití jakéhokoliv kloubu. V níže uvedených příkladech se pak dá dál samozřejmě pokračovat. Zákledem je vždy možné uchycení diagonálně umístěných knobů stejných ploch ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

g.patrick

Děkuji všem za nápad, skvěle nakresleno.