(vlastní) Pařížské dominanty mikropohledem

Založil Martins, 07.01.2017, 15:49:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
protože mám vztah k francouzské metropoli Paříž, začal jsem inspiraci pro své mikrostavby hledat právě tam.

PANTHÉON
Slouží jako hrobka a postaven byl v letech 1758 - 1790, wikipedie uvádí tato jména slavných osobností, které jsou v podzemní kryptě pochovány: Alexandre Dumas starší, Jean-Jacques Rousseau, Voltaire, Victor Hugo, Pierre Curie a Marie Curie-Skłodowská jako jediná žena.

Ačkoli se to nezdá, docela mi to dalo zabrat. Zejména to průčelní sloupoví jsem stavěl snad desetkrát, než jsem byl spokojen.
Stavba bude vidět ve společném mikroměstě.










matka

Martine, prezentuješ čisté a propracované stavby, a sám sobě zvedáš laťku pořád výš  :). Paráda.
Paní na Žlutém hradě

Martins

#2
Další, nepřehlédnutelná dominanta Paříže.

Arc de Triomphe de l'Étoile - Vítězný oblouk
Monument dal postavit Napoleon jako připomínku svého vítězství u Slavkova. Stavba, narozdíl od té mojí, byla dost komplikovaná a od jejího zadání v roce 1806 byla dostavěna až v roce 1836. Možná se vám bude zdát v měřítku 1:650 velká oproti ostatním stavbám, tak vězte, že originál je 51 m vysoký, 45 m široký a 22 m hluboký... je fakt velký.






Anatyt


milanv

Dobře sis vyhrál! A k tomu tvé klasicky profi fotky, paráda. Navíc to má výhodu oproti nemocnici a hasičárně, že už to vidím rovnou takto a nemám to porovnání, o jaké všechny detaily jsme připraveni oproti 1:300 :)

Na oblouku jsem si všiml jednoho detailu: LBG jumpery jsou na čelní stěně s plným středovým kolíčkem a na boku s děravým. Na kráse to rozhodně neubírá, ale jestli máš obojí, tak bych to sjednotil. Já vím, pitomina... Ale v tomhle měřítku je vidět už úplně všechno...
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: matka kdy 07.01.2017, 16:48:34
Martine, prezentuješ čisté a propracované stavby, a sám sobě zvedáš laťku pořád výš  :). Paráda.

Marti, naprosto souhlasím...mně se ta Tvoje krásná čistota staveb líbila už u filmového projektu:)

HD

Jak bylo již řečeno, laťka je nastavována stále výš a výš.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Citace od: matka kdy 07.01.2017, 16:48:34
Martine, prezentuješ čisté a propracované stavby, a sám sobě zvedáš laťku pořád výš  :). Paráda.

Ahoj, děkuji za pozitivní reakce. Jsem rád, že se vám určitá čistota mých staveb líbí - nejsem si tím vždy jist... A laťku, tady zvedáte všichni, tak se snažím držet krok... Micro mi dává alespoň šanci!

Martins

Citace od: milanv kdy 07.01.2017, 17:52:18
Dobře sis vyhrál! A k tomu tvé klasicky profi fotky, paráda. Navíc to má výhodu oproti nemocnici a hasičárně, že už to vidím rovnou takto a nemám to porovnání, o jaké všechny detaily jsme připraveni oproti 1:300 :)

Na oblouku jsem si všiml jednoho detailu: LBG jumpery jsou na čelní stěně s plným středovým kolíčkem a na boku s děravým. Na kráse to rozhodně neubírá, ale jestli máš obojí, tak bych to sjednotil. Já vím, pitomina... Ale v tomhle měřítku je vidět už úplně všechno...

Ty šťourale... :) Vepředu jsou plates s jedním studem a na boku jsou se dvěma... Proto ten rozdíl, asi by to šlo nějak předělat, ale já už nemám vůbec žádné kostky v Tanu... Když se podíváš na moje poslední stavby, pochopíš proč...

Díky!

Martins

#9
Ahoj,
postavil jsem další pařížskou dominantu. Tentokrát se jedná o trochu kontroverzní mrakodrap Montparnasse, který byl postaven v roce 1973. Jeho zajímavostí je, že to je jediný mrakodrap stojící v historické části města. Pařížanům se tak nelíbil a tak hyzdí ono historické centrum, že se rozhodli nepovolit stavbu dalších mrakodrapů v centru. Stalo se tím ale to, že se stal vyhledávánou vyhlídkou, ze které je vidět celá Paříž včetně Eiffelovy věže! Takových mist v Paříži, díky její placatosti, je velmi málo...

Je to další kousek do našeho společného mikroměsta. Na druhé fotce jsem se pokusil nasimulovat reálný odraz zapadajícího slunce.





milanv

#10
Jo, to je super, další nehranatý kámoš mrakodrap do party! Navíc ta černá vypadá fakt elegantně. A ještě jak jsi k tomu přidal ten kousek okolí, to to zase pozvedlo. Celek je vyváženější a hlavně členitější - hned se na to líp kouká než na holou věž!

Ale hlavně ta nehranatost, to mi hned zvedá náladu. Bál jsem se spousty hranatých "krabic", proto jsem se taky vyhecoval k těm zvláštním tvarům i já.
Pán na Žlutém hradě

LukaMull