kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

#2940
Peki, už se těším na výsledek.

Díky připomínkám přátel zde na Kostkách jsem se pustil do "překopání" převodů uvnitř lokotky.
Řekl jsem si, že  méně je někdy více a udělal jsem převody pouze na dvě kola a nikoliv na tři.
Motorek nevynakládá tolik síly na převody a je i tišší. Spokojenost.


milanv

...a celé je to jednodušší a vypadá to, podle fotek, že tím i líp (spolehlivěji) fungující. Paráda! A je tam i krásně vidět, jak fungují kontakty na všechny tři koleje i umístění světel. Tak mi to vnuklo otázku: zůstalo v téhle verzi, kromě kovových koleček a ustřiženého kabelu motorku, cokoliv upraveného? Vypadá to totiž, že ne!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 23.03.2020, 14:39:13
...a celé je to jednodušší a vypadá to, podle fotek, že tím i líp (spolehlivěji) fungující. Paráda! A je tam i krásně vidět, jak fungují kontakty na všechny tři koleje i umístění světel. Tak mi to vnuklo otázku: zůstalo v téhle verzi, kromě kovových koleček a ustřiženého kabelu motorku, cokoliv upraveného? Vypadá to totiž, že ne!

milanv ... ustřižený kabel motorku také není, tento motorek má ve spodní části po celé délce kovové póly. K nim je nacvaknutá
                         poloviční  (tedy 2x2)  LEGO 9V vodivá plate 2x4 a k ní drátky bez izolace.  Ano, kromě tohoto připojení k motorku je vše PURE.
                         Sorry, ještě provrtané horní světlo pro osazení LED.

mirek

#2943
Tak...pohon na všechny tři nápravy jsem už vyřešil. Převody jsou velice lehké.
Jen nevím, co na to postavit. Má někdo nějaký nápad ?


peki

Tak na rozcvičení třeba toto



A pak něco seriózního Lokomotiva Čmelák:
Zadání   :):
2x 3 nápravy
pohon stačí na jednu nápravu



mirek

#2945
Peki díky za typ.
Hledal jsem na internetu a pražská ETS má model parní lokotky - průmyslová lokomotiva C500, co jezdila pro RUDNÉ a NERUDNÉ DOLY, závod Mořina. Mořina je kousek od Berouna, tak zvítězila tato pára. Našel jsem i obrázky skutečné lokomotivy, takže podkladů bylo pro stavbu dost.
Zatím se potýkám s nástavbou...jinak jezdí na připojený kabel.


mirek


mirek

#2947
Lokomotiva CS 500 je připravena na instalaci osvětlení a napájení motorku přrs kovová kolečka z kolejí.


mirek


peki

Co dát na ty kovová kolečka ještě plate roud 2x2?

mirek

Peki,
zkoušel jsem to, ale nemohu tam použít potom ojnice.
Hlavou se mi honí trochu jiný nápad...musí uzrát.

milanv

Citace od: mirek kdy 03.04.2020, 19:31:54
zkoušel jsem to, ale nemohu tam použít potom ojnice.
Ani přes "razítka"?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milanv...čemu prosím říkáš "razítka" ?? Děkuji.

Průmyslová lokotka CS 500 je otestována na malém výstavním okruhu. Spokojenost, zejména jednoduchá ojnice funguje dokonale. Musel jsem však nahřát pájku a rozpertlovat konec trubičky co je připevněna na kolečku, aby nevypadávala.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/155576089175304/

MeNadruhou

#2953
Citace od: mirek kdy 16.04.2020, 07:45:48
Milanv...čemu prosím říkáš "razítka" ?? Děkuji.

Průmyslová lokotka CS 500 je otestována na malém výstavním okruhu. Spokojenost, zejména jednoduchá ojnice funguje dokonale. Musel jsem však nahřát pájku a rozpertlovat konec trubičky co je připevněna na kolečku, aby nevypadávala.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/155576089175304/
hádám, že by to mohl být round tile 1*1, a tím "minipinem"
Mirku, slušel by tomu plynulý rozjezd , možná ho  jen nemáš na malém testovacím okruhu.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

milanv

Citace od: mirek kdy 16.04.2020, 07:45:48
Milanv...čemu prosím říkáš "razítka" ?? Děkuji.
Tahle, protože tím na stud připevníš kratičkou osičku o průměru Bar. Ale jestli to bude fungovat nevím - možná bude na ní clip moc napevno na to, aby se protáčel, a osička moc krátká aby to nevypadávalo - nevím, nemám mašinky, tak to je jen takový tip naslepo...
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 16.04.2020, 11:05:14
Citace od: mirek kdy 16.04.2020, 07:45:48
Milanv...čemu prosím říkáš "razítka" ?? Děkuji.
Tahle, protože tím na stud připevníš kratičkou osičku o průměru Bar. Ale jestli to bude fungovat nevím - možná bude na ní clip moc napevno na to, aby se protáčel, a osička moc krátká aby to nevypadávalo - nevím, nemám mašinky, tak to je jen takový tip naslepo...

Milanv ... ano je to naslepo. To by vypadávalo. Na ojnici pak zbývá málo místa.

mirek

#2956
Dílo dokonáno, pokud jde o hrubou stavbu. Teď ještě elektrické "vnitřnosti".

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1339876422889966/


mirek

#2957
LEGO 7810 ve mně probudilo zápal pro stavbu malých třínápravových parních mašinek.

Nejprve jsem postavil 7810 podle návodu včetně podstavce "40 let".
Další ... byla výzva postavit upravenou 7810 a motorizovat ji tak, aby jezdila na 9V trakci.
Další ... snaha o vylepšení převodů na tři nápravy mne vedla k další stavbě - CS 500 průmyslová lokomotiva "Rudné a nerudné doly Příbram,
            závod Mořina"
Další ... experiment s použitím jiného motorku mne vedl ke stavbě další třínápravové lokotky s kovovými kolečky.
            Ta je v současné době rozpracovaná na LEGO stole...

poMOCník

To je perfektní lego pracoviště. Ale toluen na lego stole tedy ještě nemám!

Ta CS 500 se mi moc líbí, jsem zvědavý, jak dopadne tahle.

mirek

#2959
Citace od: poMOCník kdy 19.04.2020, 10:27:37
To je perfektní lego pracoviště. Ale toluen na lego stole tedy ještě nemám!
Ta CS 500 se mi moc líbí, jsem zvědavý, jak dopadne tahle.

poMOCník Děkuji...Toluen, kontaktní lepení, podobné jako používají na Kladně.
                           Využívám minimálně.Především na namáhanou část, což je kontakt pro třetí kolejnici.

mirek

#2960
Přidávám kalendář na KVĚTEN 2020.

mirek

#2961
Dnešní práce na zakázce pro nejmenovaného AFOLa.


peki


hobby


mirek


mirek

Ten zápal pro třínápravové malé lokomotivy je koronavirován (sorry..korunován)  pomalým dokončením započatého díla,
kde jsem si vymyslel trochu jiný způsob uchycení ojnice.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/234612164274585/

mirek

#2966
Pár fotek ještě nedokončeného stroje.


mirek

#2967
Motorek 9V je součástí povrchu lokomotivy. Proto jsem ho přestříknul černým sprejem.


mirek

Nechtěl jsem kopírovat stejné uložení ojnice jako je u "Mořinky", tak jsem si vymyslel nové řešení. Maká také spolehlivě.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/234612164274585/

peki

Ta ojnice vypadá dobře, nic složitého (když se to vymyslí). Lokotka je také pěkná.