2. kolo velké stavební výzvy / set: 31087 / téma: přístroj / uzávěrka: 23.9.2019

Založil Tomik, 30.06.2019, 20:53:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Startuje 2. kolo

VELKÉ ALTERNATIVNÍ STAVEBNÍ VÝZVY

O co jde?
Vezměte si set LEGO Creator 31087 a pouze z kostek v něm obsažených postavte na dané téma vlastní model. Všichni účastníci tak budou mít k dispozici stejné kostky a stavět podle stejného zadání. Jsem zvědavý s kolika různými nápady dokážeme přijít. ;)

Téma 2. kola: PŘÍSTROJ
(například nářadí, nástroje, zahradní technika, domácí spotřebiče i hudební nástroje, a nikoliv dopravní prostředky, traktory nebo kočárky)

Začátek prezentace modelů: 8. července 2019
Od tohoto data můžete v tomto vlákně prezentovat vlastní modely a komentovat modely ostatních.

Uzávěrka 2. kola: 23. září 2019
Do tohoto data můžete vkládat prezentace svých modelů. Následně vytvořím přehled přihlášených modelů a vyhlásím další kolo.

O co hrajeme?
Stavíme pro zábavu podle hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se."

Jak mám prezentovat svůj model?
Ideální je vložit alespoň dvě fotky modelu z různých úhlů pořízených na neutrálním pozadí (model tak lépe vynikne), přidat název modelu a pár vět o něm - můžete popsat jeho funkce, co vás inspirovalo k jeho stavbě, s čím jste při stavbě nejvíce zápolili apod.



Toto téma bude odemknuto pro vkládání modelů 8. července 2019. Do té doby můžete diskutovat o čemkoliv spojeném s Velkou stavební výzvou v tomto obecném vlákně.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Jak to s vámi vypadá? Postavil někdo něco do druhého kola? Já jeden model mám, ale jestli jsem jediný, tak si to nechám na později a prozatím stavební výzvy přerušíme, než skončí souběžná uzavřená soutěž ve stavbě alternativních modelů... Co vy na to?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

STROJ 1/4 - kytara elektrická
Furt jsem zápasil s podobou kolíčků a tím, že jsem se rozhodl pro krk šířky 1 a kytaru chtěl mít symetrickou.

Strider

STROJ 2/4 - sekačka motorová
dvouválcová, turbo

Strider

STROJ 3/4 - basa
Tohle mě bavilo nejvíc. Na kytaře byly tyhle kolíčky moc masivní, ale sem myslím padly.

Strider

STROJ 4/4 - šicí elektrický
Nápad a odborná konzultace: maminka.

Tomik

Citace od: Strider kdy 14.07.2019, 18:49:03
STROJ 2/4 - sekačka motorová
dvouválcová, turbo

Je fajn, že nejsem jediný, koho napadla sekačka. I ta moje má vrtuli použitou jako sekací břit. ;)





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

samy405

Dneska už nestihnu ani koupit set :(

a zde se právě hodí věta : Kdo pozdě chodí nebo čte tak nepostaví ...

Třeba stihnu třetí kolo ... když už dneska je uzávěrka ...

Tomik

@ Strider: Musím říct, že basa i šicí stroj se ti opravdu povedly. Oba mají originální nápad na hony vzdálený od oficiálních modelů a jsou velmi dobře provedené po stránce designu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 14.07.2019, 19:07:18
Je fajn, že nejsem jediný, koho napadla sekačka. I ta moje má vrtuli použitou jako sekací břit. ;)
Ta je fakt vymakaná a elegantní. Rukojeť se spouštěním nemá chybu (takhle nějak jsem to chtěl mít taky, ale nemohl jsem na to přijít).

Stimpi

Citace od: Tomik kdy 14.07.2019, 18:16:46
Jak to s vámi vypadá? Postavil někdo něco do druhého kola? Já jeden model mám, ale jestli jsem jediný, tak si to nechám na později a prozatím stavební výzvy přerušíme, než skončí souběžná uzavřená soutěž ve stavbě alternativních modelů... Co vy na to?

Za sebe souhlasím s posunem.

milanv

Já také souhlasím s posunem, jak se to kryje s polybagy, tak je toho moc.
Pán na Žlutém hradě

peki

Opravdu perfektní kousky. Ten šicí stroj a sekačky na trávu nebo hudební nástroje to nemá chybu.

Strider

Citace od: Tomik kdy 14.07.2019, 18:16:46
Jak to s vámi vypadá? Postavil někdo něco do druhého kola? Já jeden model mám, ale jestli jsem jediný, tak si to nechám na později a prozatím stavební výzvy přerušíme, než skončí souběžná uzavřená soutěž ve stavbě alternativních modelů... Co vy na to?
Mohli bychom aspoň vyhlásit téma třetího kola. Každý by měl možnost si v klidu stavět a čekat, až se po skončení souběžné profi soutěže (nepodařilo se mi najít, kdy vlastně končí: červenec, srpen, září?) dohodneme na termínu.

Tomik

Vzhledem k prázdninovým dovoleným a souběžné soutěži ve stavbě alternativních modelů z polybagů zatím toto kolo nechávám otevřené. Uzávěrku upřesním později a někdy po prázdninách načneme třetí kolo.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Výsledek cesty vlakem:
STROJ 5/5 - kytara akustická

Tohle dalo zabrat. Sice jsem hmatník a hlavu použil v zásadě z již prezentované basy, ale chtěl jsem, aby to tentokrát byla uzavřená dutá věc s postranicemi i dnem. Pořád nějaký dílek aspoň o půl milimetru překážel jinému, po úpravě to zase dobře nedrželo nebo nevypadalo podle představ, takže úplná změna konceptu a opět si něco překáželo a přestavovalo se, a tak pořád dokola. Vše pod dohledem spolucestujících. Dvakrát mě to stavění tak unavilo, že jsem všechno rozebral, dal zpět do krabičky a díval se radši na ubíhající krajinu. Neumím si představit, jak musí být problematické stavění větších MOCů.

Osvědčil se speciální cestovní úložný box a podložka.

Foton

Tak tohle kolo bych uzavřel a začal nové, ne? DOM už skončil.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 16.09.2019, 16:16:11
Tak tohle kolo bych uzavřel a začal nové, ne? DOM už skončil.
Také jsem o tom přemýšlel, takže uzávěrka druhého kola bude definitivně v pondělí 23. září 2019. Kdo tedy máte ještě nějaký model ke zveřejnění nebo plánujete něco postavit, tak na to máte poslední týden. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tento setík jsem si vzal s sebou na dovolenou a postavil tam mimo jiné toto stavební kolečko. Kromě celkem slušné podoby s originálem se mi ho povedlo i barevně sladit. Kolo ve předu i madla vzadu jsou zajištěná tak, aby se při hraní neohýbala do nepatřičných úhlů. Nyní mám k dispozici jen render, o víkendu přidám fotky.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tímto je druhé kolo uzavřeno s výsledkem celkem 2 účastníků a 7 modelů. Výkonnějším stavitelem byl opět Strider a nejčastějším námětem pro model byl hudební nástroj.

Slabší účast přičítám letním prázdninám a souběžně probíhající soutěži ve stavbě alternativních modelů z polybagů. Doufám, že třetí kolo na tom bude s účastí lépe. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr