(vlastní) nádraží HK

Založil cendix, 22.02.2009, 11:01:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cendix

Rozhodl jsem se tady uveřejnit pár aktuálních fotek a to nejen zvenku, ale hlavně interiéru.

hobby

No, konečně jsi se tu zase po delším čase ukázal.
To nádraží je móc dobré. Máš řešenou i zadní stranu?

mirek

Věrná Lego kopie hradeckého nádraží. ;) Moc se mi líbí. Poprosím o rozměry. Jsou asi úctyhodné, když nápis "HRADEC KRÁLOVÉ" je vytvořen z kostek.

Jonas

Vypadá to dobře a dost věrně. Nádraží jsem okamžitě identifikoval i při malém náhledu.
Jonas - Můj Brickshelf

jakpet

úžasný!!!!! Hradecký nádraží moc dobře znám, musim konstatovat, že je to dokonalý!

Hana129

Tak to je celkem síla, zrovna taky stavím nádraží a dnes ráno byly hned dvě představené  :D a nevím jestli budu mít odvahu tu moji stavbu ::) vůbec vystavit.


Opravdu krásný kousek, nejvíc se mi líbí ta věž s hodinami.
Má to i nějaké interiéry?

Jarmila

Opravdu velmi podobné originálu. Škoda, že na to nemáš místo. Mohl bys k tomu dostavět i nové autobusové nádraží.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

germik

Něco menšího :-\? ooh :o tak jestli je tohle malý, tak mi ukaž něco velkýho >:D. jionak je to fakt super, hradeckej vlakáč taky dobře znám. ještě koleje a je to :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Interiér je impozantní. Pěkné dílo. Časem snad tam bude i trochu cestujících.

MwK

Veľmi krásne a impozantné dielo,to musím uznať... :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

cendix

Interiér

Dodělával jsem ho narychlo těsně před vernisáží a už jsem neměl časoprostor udělat nějaké osvětlení. :P

Jonas

Hradecké nádraží znám dost dobře, a tak můžu potvrdit, že interiéry jsou skutečně věrně vystižené. Svělé dílo!
Jonas - Můj Brickshelf

okerol23

Pekné, keby som si odmyslel tie kocky z lega, tak by som sa skutočne cítil ako v staničnej hale.

cendix

Tímto chci poděkovat pekimu, že mě podnítil ke znovuzrození této stavby. Původní jsem stavěl tak, že jsem jí postupně zvětšoval a proto nebyla příliš stabilní a převoz na výstavy byl vždy spojen s částečnou demolicí. Také jsem si byl vědom toho, že některé barvy neodpovídají předloze. Ale během let Lego začalo vyrábět v odpovídajících barvách všechny díly, které jsem potřeboval. Je to asi 6 týdnů, co mi volal peki, zda bych chtěl nádraží vystavit na Lipně. Tak jsem začal plánovat a objednávat chybějící díly (cca 15 nákupů na BL ;)).
Celé jsem ho musel postavit znovu - v modulech na šířku velké basepl. Z původního zůstaly zachovány jen sochy a nápis!!
V polovině minulého týdne jsem to chtěl vzdát, na cestě byly poslední 3 nákupy a času nedostatek. Nakonec vše dorazilo a na úkor spánku jsem vše dostavěl. Poslední detaily jsem dodělal v pátek 30.5. ve 12h :P :P .
A pak rychle na Lipno.
Ještě by to chtělo dodělat dlažbu přednádraží a osvětlení interiéru ;)

cendix

A ještě foto originálu

Aki

Vypadá to naprosto skvěle. Po čtyřech letech to je skvěle obnovené vlákno. Super.
Co bude dalšího? Pokud bych si směl objednat, tak se přimlouvám za nádraží v Pardubkách. ;)

Mr. Cube

Tak...a teď Hotel Černigov  ;D ...nádraží vypadá skvěle, jako bych tam byl!

hobby

To nádraží je mistrovské dílo, ostatně jako všechno, co doposud cendix vytvořil.

otaznik

Citace od: cendix kdy 02.06.2014, 18:28:22
Poslední detaily jsem dodělal v pátek 30.5. ve 12h :P :P .
Už jen podle fotky to ale stálo za to. Impozantní dílo!

Foton

Hradecké nádraží znám dobře z dob studií a potěšilo mě, že někdo tu zajímavou budovu postavil. A jak věrně! Paráda!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

holub

#20
To je vážně užasný model i kdyby to nebylo podle realné budovy,věrnost předloze člověka vážně posadí na zadek,bylo by úžasné ještě dodělat nástupiště a vidět to v kolejišti.
Na tu dobu bych řekl že velmi slušná stavba s hlediska funkčnosti praktičnosti a vzhledu,tento model je dobrou poctou.Nepochopím nikdy ten blízký rádoby moderní autobusový terminál co tam postavili.

Foton

Mě příjde i ten autobusový terminál zajímavý. A snadno "použitelný".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

cendix

Děkuji za vaše ohlasy, jsem rád, že se vám to líbí. Při rozebírání na Lipně jsem dokončil vnitřní dlažbu a tak vám nyní
mohu ukázat také zcela přestavěný interiér.

cendix

A ještě další 2 pohledy skrz dveře.

Bard

#24
Prostě paráda! (lakonicky řečeno)

pryb

Moc pěkný. Ukázal jsem bez komentáře předposlední fotku šabatce a ta povídá: "To je nádraží. To by tak moh bejt Hradec nebo Olomouc".
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Nádhera, paráda. Jasný důkaz pro to, co říkám už nějakou dobu: chtělo by to na výstavách lépe ukazovat, co takový model skrývá - plakátky, fotky, videa... Je to podobné jako když nikdo netušil na Lipně, že Tugendhat má interiéry...
Pán na Žlutém hradě

Lego town

Pekne dielo >:D Super sa ti to povedlo. :o

Hardegon

Citace od: milanv kdy 19.10.2014, 00:18:48
Nádhera, paráda. Jasný důkaz pro to, co říkám už nějakou dobu: chtělo by to na výstavách lépe ukazovat, co takový model skrývá - plakátky, fotky, videa... Je to podobné jako když nikdo netušil na Lipně, že Tugendhat má interiéry...


Pravda pravda. Doplnit takhle promakané a zajímavé modely nějakou prezentací by bylo hrozně zajímavé. Klidně i k tomu psát nějaké zajímavosti, jako bylo u zakázkových modelů...

Jinak nádraží super. Když jsem při rozebírání viděl i interiéry, tak jsem jen čuměl.

peki

Citace od: milanv kdy 19.10.2014, 00:18:48
Nádhera, paráda. Jasný důkaz pro to, co říkám už nějakou dobu: chtělo by to na výstavách lépe ukazovat, co takový model skrývá - plakátky, fotky, videa... Je to podobné jako když nikdo netušil na Lipně, že Tugendhat má interiéry...


Zkusíme na lego festival v Praze. Asi to bude chtít doplnit ještě nějaké osvětlení. Interiéry supr.