Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Ta k na mne pro změnu dnes všude vyskakuje výprodej za poloviční ceny exklusive přímo z lego shopu, tedy alespoň se to jako lego shop tváří....

Zde je odkaz : https://legoeu.com/index.php?main_page=index

MiHo

Citace od: MLT kdy 10.08.2018, 10:04:43
Ta k na mne pro změnu dnes všude vyskakuje výprodej za poloviční ceny exklusive přímo z lego shopu, tedy alespoň se to jako lego shop tváří....

Zde je odkaz : https://legoeu.com/index.php?main_page=index

Tak nějak na těch stránkách nejde dohledat komu ta "firma" patří a v jakém státě sídlí.

papluh

#392
Myslím, že pri troche kritického myslenia ja jasné, že to nieje oficiálna stránka, ale buď predaj čínskych kópií alebo kompletný podvod.

CitacePrivacy Policy
Last updated: December 15, 2016 Amicus Portfolio Inc. ("us", "we", or "our") operates the legoeu.com website (the "Service").

Doména je registrovaná v Holandsku, ale to dnes už nič neznamená...

MLT

Citace od: miho kdy 10.08.2018, 10:24:53
Citace od: MLT kdy 10.08.2018, 10:04:43
Ta k na mne pro změnu dnes všude vyskakuje výprodej za poloviční ceny exklusive přímo z lego shopu, tedy alespoň se to jako lego shop tváří....

Zde je odkaz : https://legoeu.com/index.php?main_page=index

Tak nějak na těch stránkách nejde dohledat komu ta "firma" patří a v jakém státě sídlí.

Nejde dohledat nic, v podstatě to mají zkopírované z klasického lego shopu, aby to vypadalo věrohodně.

Běží na to na FB síti reklama, nahlásil jsem to jako podvod. Uvidíme, jak dlouho to tam poběží.

Ale z jejich strany celkem povedené :-(

Robbed

Na netu toho moc není, vypadá to na novou stránku. Určitě bych na takové stránce nezadával číslo karty a počkal na nějaké ohlasy ::)

otaznik

Citace od: Robbed kdy 10.08.2018, 11:00:59
Na netu toho moc není, vypadá to na novou stránku. Určitě bych na takové stránce nezadával číslo karty a počkal na nějaké ohlasy ::)
Tak věřit tomu "obchodu" by snad mohl jen absolutně neznalý člověk. To je zcela jasný podvod.

Robbed

Citace od: otaznik kdy 10.08.2018, 12:24:28
Citace od: Robbed kdy 10.08.2018, 11:00:59
Na netu toho moc není, vypadá to na novou stránku. Určitě bych na takové stránce nezadával číslo karty a počkal na nějaké ohlasy ::)
Tak věřit tomu "obchodu" by snad mohl jen absolutně neznalý člověk. To je zcela jasný podvod.

Na druhou stranu ten web má SSL cetrifikát (v chrome vlevo nahoře vedle URL - "secure") což jsem si doposud myslel, že by mělo přidávat na věrohodnosti.

papluh

Časy sa menia, teraz mať SSL certifikát je už pomaly povinná jazda. Hentá stránka je na Cloudfare, tam sa dá kúpiť na jeden klik, prípadne v niektorých programoch je zahrnutý. Na druhú stranu, tým, že je hosting zastrešený veľkou firmou, tak zodpovedný držiteľ práv (TLG) má celkom jednoduchú úlohu, len to nahlásiť a doložiť že to porušuje ich práva.
Som zvedavý či to spravia tak rýchlo ako nechávajú sťahovať obyčajné uniknuté obrázky...

Darth

Je to jasný podvod.

MLT

Citace od: Darth kdy 10.08.2018, 17:41:43
Je to jasný podvod.

Dobře že jsi jim napsal. ale zatím to je stále funkční.... ikdyž na FB reklama asi už zmizela.

No já jim teď také psal, zase jeden český vyc.....nec prodává LEPIN ale přímo to označuje jako LEGO + i lego čísla....
Tak snad tady v ČR zasáhnou rychleji, tady je to všem jasné, ale začínají lidé nakupovat na vánoce, a chudáci babičky, dědové a další, co to neprokouknou a koupí třeba Chirona, Simpsny atd.

https://www.crazycarts.cz/lego/

https://www.crazycarts.cz/lego/lego-technic-42083-bugatti-chiron--oem/

je třeba proti těmhle zmetkům bojovat !



Clermont

#400
Mě se líbí jak klikneš třeba na ty Simpsny...

https://www.crazycarts.cz/lego/lego-simpsons-market-16004--oem/

Tam ani nemusíš nějak moc přibližovat tu fotku a vidíš jak ty střešní kostky nejsou v sobě dobře zacvaklé a v tom obchode uvnitř nesedí modré poličky na noviny a ta cedule nahoře je celá nakřivo a modrá stěna...

Teda pokud už to není schválně kvůli případným reklamacím ... My se omlouváme, ale reklamaci zamítáme - i podle obrázku vidíte, že ty kostky nejsou úplně OK a občas Vám to sedět nebude  ;D

Jezevec

Citace od: Darth kdy 10.08.2018, 17:41:43
Je to jasný podvod.

Netušil jsem, že Lego má zákaznickou podporu i v češtině. :o
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

networ

Citace od: Jezevec kdy 13.08.2018, 10:44:39
Citace od: Darth kdy 10.08.2018, 17:41:43
Je to jasný podvod.

Netušil jsem, že Lego má zákaznickou podporu i v češtině. :o

A úplně luxusní :) Paní/slečna se mnou řešila problémy s VIP kartou a to velmi rychle a úspěšně. Dalo se s ní popovídat i o tom, zda bude Lego store v ČR apod.
Učím se stavět ...

mato

Citace
Dalo se s ní popovídat i o tom, zda bude Lego store v ČR apod.

a bude? :)

networ

Učím se stavět ...

Skyrider

Nevíte, jestli je to Real, nebo zase nějaký podvod?

Clermont

Mě by ta otázka ani nenapadla...
A když nad tím stále přemýšlíš, tak si to kup a uvidíš :)

Chairudo

Má někdo čas a chuť zajet co nejdříve do Německého Legolandu?

Pořebuji se zásobit pár díly a tak to tam co nejdříve otočím, teď středa by byla ideální.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg

Si jen tak na otocku pro par dilu zajedes z Olomouce do Ulmu ?  ;D
Proc zrovna tam pro ty dily ? :)

Chairudo

Protože v tom množství a za tu cenu je nikde jinde neseženu  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg

Jo taaak, vykupujes trans bricky v lego storech po cele evrope.. :-D

yoshimaka

..a pak bude mít jako jediný v Evropě na BL trans clear bricky za pětinásobnou cenu  :o  ;D ;D ;D ;D ;D

Ty Tome, nebylo by pak už levnější to dělat normálně z ledu místo z Lega?  >:D
Lust och fägring stor

Chairudo

Citace od: yoshimaka kdy 14.08.2019, 09:11:40
Ty Tome, nebylo by pak už levnější to dělat normálně z ledu místo z Lega?  >:D

Levnější určitě, ale LEGO má "zatím" delší trvanlivost  >:D

Jsem zpět. 1500km za 16 hodin, taková pekelná otočka  ;D
Po cestě jsem potkal 1 Google auto co si mě natočilo, ráno přes Prahu jako obvykle půl hodinová kolona.... na cestě jsem tedy ztratil celkem půl hodiny  :P
Před Prahou krásná duha, za Prahou krásný úplněk a po cestě u nás asi 10 policejních hlídek, nějaká akce? Jednoho co si myslel že je ještě v Německu asi ve 180tce chytlo černé neoznačené autíčko přímo přede mnou  ;D

Citace od: jerzeeg kdy 14.08.2019, 00:39:53
Jo taaak, vykupujes trans bricky v lego storech po cele evrope.. :-D

V těch 1x2 už plavu, doslova  >:D
Teď jsem se jen dozásobil plate 1x2 a bricky 2x2.... přes zimu budu mít napilno.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

A nebylo by jednodušší se na dálku s tím obchodem (prodavačem) domluvit, ať ti to za přiměřenou odměnu zabalí a pošle?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 15.08.2019, 08:49:19
A nebylo by jednodušší se na dálku s tím obchodem (prodavačem) domluvit, ať ti to za přiměřenou odměnu zabalí a pošle?

To nedělají, ani nic rezervovat nejde, by to po nich pak chtělo víc lidí a osypali by se z toho.
Musíš prostě přijet a koupíš co koupíš.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Ráno hlásili v rak.rádiu, že chytili 23 roč.chlapíka z Klagenfurtu, čo okradol ľudí a firmy v EU, USA a Číne spolu cca v sume 300.000,- Eur. Posielal namiesto LEGO setov v balíkoch piesok alebo nič.