Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Villa Legina

#330
Ja od strachu vždy maľujem čerta na stenu, a potom sa teším, keď to dobre dopadne. Proste ma znervózňujú takéto veci a nemám potom duševný kľud. Keď mi chlapík neodpovie, tak si to natočím to otváranie balíčka na video.

Už sa mi raz stalo, ale nie s Legom, ale s handrami (La Redoute), že chcel po mne zásielkový obchod zaplatiť za objednaný a doručený tovar, ktorý som ale obratom vrátila. A to tak, že nič, a zrazu po piatich mesiacoch bum. Upomienka aj s hrozbou exekútora. Mala som čo robiť aby som po tak dlhej dobe našla doklad o vrátení tovaru.




otaznik

Přiznám se, že nechápu, normálně to rozbal.

TUKE

Ja by som to tiež otvoril. Aj keby niekto spravil objednávku na tvoju adresu a tak... tak by ti prišiel ten "tovar" a nie LEGO. Ak je tam vidno,že je to LEGO a nie niečo z toho obchodu, tak to kľudne otvor. Môj názor.

Darth

#333
Lego si zaplatila, přišlo ti. Co bylo psané na balíku jako odesilatel ti může být ukradené, člověk si to ani před rozbalením nemusel přečíst. Čekalas na Lego a přišlo ti Lego. Tečka. Co bylo na balíku je vedlejší. Kolikrát může někdo použít krabici, ve které mu přišlo jiné zboží, prostě tam jen přepíše adresáta a odesilatele jsi prostě nezkoumala.

Jiná věc by byla, kdyby ti přišlo sportovní zboží, které sis neobjednala a tys ho začala užívat. Nám kolikrát chodily nevyžádané účetní knížky a zákony, které poslali bez objednání a až spolu s knihami požadovali zaplacení. Odpověděli jsme, že jsme si nic takového neobjednali, že na vlastní náklady knihy posílat zpět nebudeme, když je chtějí, ať si je přijedou vyzvednout, že je mají připravené na adrese, kam je poslali. Od té doby už se neozvali. Objednávku neměli, tak nemají co vymáhat.

pasin11

Citace od: Darth kdy 05.09.2013, 23:11:17
Lego si zaplatila, přišlo ti. Co bylo psané na balíku jako odesilatel ti může být ukradené, člověk si to ani před rozbalením nemusel přečíst. Čekalas na Lego a přišlo ti Lego. Tečka. Co bylo na balíku je vedlejší. Kolikrát může někdo použít krabici, ve které mu přišlo jiné zboží, prostě tam jen přepíše adresáta a odesilatele jsi prostě nezkoumala.

Jiná věc by byla, kdyby ti přišlo sportovní zboží, které sis neobjednala a tys ho začala užívat. Nám kolikrát chodily nevyžádané účetní knížky a zákony, které poslali bez objednání a až spolu s knihami požadovali zaplacení. Odpověděli jsme, že jsme si nic takového neobjednali, že na vlastní náklady knihy posílat zpět nebudeme, když je chtějí, ať si je přijedou vyzvednout, že je mají připravené na adrese, kam je poslali. Od té doby už se neozvali. Objednávku neměli, tak nemají co vymáhat.

Zajímalo by mě, zda bys takto postupoval i ohledně lega zaslaného LEGO Shopem. Před měsícem se mi stalo, že mi přišlo jiné zboží než jsem si objednal. Cena lega byla asi 2x vyšší než mnou objednaného. O omylu jsem lego informoval, ihned mi poslali správný balík a požádali o vrácení zaslaného zboží. To jsem jim zaslal. Na mail poslal doklad o zaplaceném poštovném. Lego jim bylo doručeno 2.8.2013, na proplacení poštovného 669,-Kč pořád čekám. Příště jim taky asi napíšu, ať si pro to přijedou nebo pošlou peníze předem.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 05.09.2013, 21:32:45
Přiznám se, že nechápu, normálně to rozbal.

Pán pred chvíľou odpísal, že: "je to ok." Teraz som otvorila, ale ako správny paranoik som si to otváranie natočila  :)




TUKE

Citace od: Villa Legina kdy 06.09.2013, 09:02:15
Pán pred chvíľou odpísal, že: "je to ok." Teraz som otvorila, ale ako správny paranoik som si to otváranie natočila  :)

Istota je guľomet  ;) ;D

Foton

To že jseš paranoidní ještě neznamená, že Tě nikdo nesleduje!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

mesje

Citace od: pasin11 kdy 05.09.2013, 23:58:52
Zajímalo by mě, zda bys takto postupoval i ohledně lega zaslaného LEGO Shopem. Před měsícem se mi stalo, že mi přišlo jiné zboží než jsem si objednal. Cena lega byla asi 2x vyšší než mnou objednaného. O omylu jsem lego informoval, ihned mi poslali správný balík a požádali o vrácení zaslaného zboží. To jsem jim zaslal. Na mail poslal doklad o zaplaceném poštovném. Lego jim bylo doručeno 2.8.2013, na proplacení poštovného 669,-Kč pořád čekám. Příště jim taky asi napíšu, ať si pro to přijedou nebo pošlou peníze předem.

Tak to je ina drzost od TLC - oni spravia chybu, ty v dobrej viere im to chces vratit a neukratit ich, a este s tym mas starosti s balenim a odosielanim + naklady, ale este sa budes s nimi natahovat o vratenie postovneho. Mna by totalne rozhodilo uz to, ze musim nejaky balik zbytocne posielat. Aspon ostatni teraz budu vediet, ze radsej budu ticho a nechaju si drahsie lego... Postup Dartha bol asi idealny.

Darth

Citace od: pasin11 kdy 05.09.2013, 23:58:52
Zajímalo by mě, zda bys takto postupoval i ohledně lega zaslaného LEGO Shopem. Před měsícem se mi stalo, že mi přišlo jiné zboží než jsem si objednal. Cena lega byla asi 2x vyšší než mnou objednaného. O omylu jsem lego informoval, ihned mi poslali správný balík a požádali o vrácení zaslaného zboží. To jsem jim zaslal. Na mail poslal doklad o zaplaceném poštovném. Lego jim bylo doručeno 2.8.2013, na proplacení poštovného 669,-Kč pořád čekám. Příště jim taky asi napíšu, ať si pro to přijedou nebo pošlou peníze předem.

Předpokládal bych, že to Lego poslali omylem, a že tedy bude někomu chybět. Takže bych ho nezatajil, ale kontaktoval bych Lego (ať už bezplatnou linkou, nebo e-mailem) s tím, že mi přišel balík, který jsem si neobjednal. Ať si pro to někoho pošlou, případně nějakého dopravce, ovšem s tím, že poštovné budou platit oni (tj. ať to dopředu zaplatí nebo ať to domluví, že platí příjemce a ať o tom dopravce ví). Asi bych nemlčel, protože ten, komu bude balík chybět, se určitě ozve a oni dohledají, komu to šlo. Pak už je to vymahatelné. Ale rozhodně nebudu ze svého sponzorovat cizí chybu.

mesje

Kupil som na BL (a este nezaplatil) grand carousel za dobru cenu (cca polovica z aktualnej trznej ceny) u predajcu z nulovym hodnotenim. Je mi jasne, ze je to velmi rizikova operacia a podozriva, na druhej strane sa neda vylucit, ze ide o cloveka uplne neznaleho pomerov, ktory proste to chce predat jednorazovo. Samozrejme si to dam nafotit a pod, nech trochu znizim riziko. Ale zaujimalo by ma, do akej miery je to rizikove, ked zaplatim cez paypal a nedojde mi tovar - mate nejake skusenosti s reklamaciou a stornom cez paypal? Ak by sa to dalo relativne jednoducho stornovat v pripade podvodu, tak by mi nevadilo to risknut a kupit to aj od neznameho predajcu.

otaznik

#341
Citace od: mesje kdy 07.10.2013, 11:22:53
Kupil som na BL (a este nezaplatil) grand carousel za dobru cenu (cca polovica z aktualnej trznej ceny) u predajcu z nulovym hodnotenim. Je mi jasne, ze je to velmi rizikova operacia a podozriva, na druhej strane sa neda vylucit, ze ide o cloveka uplne neznaleho pomerov, ktory proste to chce predat jednorazovo. Samozrejme si to dam nafotit a pod, nech trochu znizim riziko. Ale zaujimalo by ma, do akej miery je to rizikove, ked zaplatim cez paypal a nedojde mi tovar - mate nejake skusenosti s reklamaciou a stornom cez paypal? Ak by sa to dalo relativne jednoducho stornovat v pripade podvodu, tak by mi nevadilo to risknut a kupit to aj od neznameho predajcu.
Toto jsem využil jen jednou (transakce na ebay) a peníze mi byly Paypalem vráceny.
Jelikož PayPal a ebay jsou v podstatě jedna firma, tak to nebyl relativně problém, dokazování a poslání-neposlání mimo ebay bude asi trošku složitější. Nicméně platbu PayPalem v takovýchto případech považuji za nejrozumnější.

mesje

Dik za info.
Otazne je, ako by to paypal riesil, ak by dotycny mal doklad o odoslani, ale poslal by len prazdnu skatulu s tehlou namiesto lega...  a ci by sa paypal zaoberal nejakym dokazovanim, napr natocenym videom z otvarania skatule...

P4tr1cius

#343
Samotný akt otvárania krabice, je dôležité nielen natáčať na video, ale robiť to ešte aj za účasti dvoch dospelých svedkov a notára, ktorý o tom všetkom riadne spíše zápisnicu so všetkými zákonnými náležitosťami. Tú samozrejme je opať nevyhnutné archivovať minimálne 10 rokov na bezpečnom mieste, kde nehrozí žiadne jej, či už čiastočné alebo úplné, poškodenie. Najlepšie v ohňuvzdornom trezore.
;)



Villa Legina

Citace od: P4tr1cius kdy 08.10.2013, 06:14:30
Samotný akt otvárania krabice, je dôležité nielen natáčať na video, ale robiť to ešte aj za účasti dvoch dospelých svedkov a notára, ktorý o tom všetkom riadne spíše zápisnicu so všetkými zákonnými náležitosťami. Tú samozrejme je opať nevyhnutné archivovať minimálne 10 rokov na bezpečnom mieste, kde nehrozí žiadne jej, či už čiastočné alebo úplné, poškodenie. Najlepšie v ohňuvzdornom trezore.
;)

Normálne si ma myšlienkovo vykradol ;D

mesje

Citace od: Villa Legina kdy 08.10.2013, 08:44:15
Citace od: P4tr1cius kdy 08.10.2013, 06:14:30
Samotný akt otvárania krabice, je dôležité nielen natáčať na video, ale robiť to ešte aj za účasti dvoch dospelých svedkov a notára, ktorý o tom všetkom riadne spíše zápisnicu so všetkými zákonnými náležitosťami. Tú samozrejme je opať nevyhnutné archivovať minimálne 10 rokov na bezpečnom mieste, kde nehrozí žiadne jej, či už čiastočné alebo úplné, poškodenie. Najlepšie v ohňuvzdornom trezore.
;)

Normálne si ma myšlienkovo vykradol ;D


Tak mam dvoch dobrovolnikov na dosvedcenie otvarania krabice :-)

peter

Bez zmíněného notáře jich můžeš mít klidně milion, bez něj je to jen nepodložené tvrzení ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

papluh

Evidentne má niekto "kvalitné" skúsenosti so súkmeňovcami
CitaceToo many problems with post slovakia.
I don't like problems.
I can ship to netherlands or germany when you pay with iban no problem.
Posiela do všetkých okolitých krajín, ešte aj do Ruska, len sem nie. A ani PP nie kvoli claimom.

Villa Legina

Chcem sa s Vami podeliť o jednu pozitívnu skúsenosť s jedným zahraničným BL obchodom. Prišla mi nesprávna CMF . Myslela som hneď,  že predajca nesprávne vyhmatal, reklamovala som, odpísal mi, že áno, už to zistil, že mám pravdu - avšak on sa pomýlil pri tom, keď si značil vrecúška. Skrátka behom týždňa mi došiel správny minifig a k tomu mi ešte pribalil novú kľúčenku Forrest Policeman ako bonus za nepríjemnosti. A toho nesprávne poslaného CMF si mám vraj nechať tiež. Tak až mi je blbé, ako som dobre obišla, toto človek nestretne takýto prístup často. Budem musieť asi urobiť u neho ďalšiu objednávku, veď kvôli mne nakoniec aj škodoval. 

Foton

Ještě, prosím, dej link na ten obchod, ať víme kde je kvalitní prodejce (a kde máme nakupovat přednostně :-).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

votrelec

Ak nakupujete z US s@h cez shipito, ktory zo skladov (adries) v ktorom state je najlepsie vybrat. Ci je to jedno? A este jedna otazka, zvykne lego posielat pri vacsich objednavkach aj postupne? (podla skladovych zasob). Ide o to, ze shipito, chcem zatial vyuzit jednorazovo, bez konsolidacie zasielok.

Ondrej

Mám takový dotaz, zatím jsem narazil na BL jen na slušné prodejce, ale teď mám takový problém:
Objednal jsem a zaplatil 19.srpna, označeno jako odeslané 26. srpna a do dnes stále nic nedorazilo. Prodejci jsem psal hned 26.srpna ať mi pošle tracking number (má napsáno, že posílá jen Track and Trace), to jsem zopakoval 8. září a stále bez odezvy. Proto mám otázku jak dlouho jsem nějak  jako kupující chráněnej přes paypal/BL?

Má pár negativních hodnocení a co jsem koukal tak jedno vrátil, dle mého, neoprávněně. Proto vyvstává další otázka kdybych obdržel balík, tak to vidím minimálně na neutrál, ale nechtěl bych dostat neoprávněně negativní hodnocení, dle mého jsem vše v pořádku splnil, zaplatil jsem hned ale z jeho strany žádná snaha.

Proto předem upozorňuji na tenhle kšeft http://www.bricklink.com/store.asp?p=eelke

šipka

Citace od: Ondrej kdy 15.09.2015, 10:39:00
Mám takový dotaz, zatím jsem narazil na BL jen na slušné prodejce, ale teď mám takový problém:
Objednal jsem a zaplatil 19.srpna, označeno jako odeslané 26. srpna a do dnes stále nic nedorazilo. Prodejci jsem psal hned 26.srpna ať mi pošle tracking number (má napsáno, že posílá jen Track and Trace), to jsem zopakoval 8. září a stále bez odezvy. Proto mám otázku jak dlouho jsem nějak  jako kupující chráněnej přes paypal/BL?


Uplatnit claim na paypalu  jde do 45 dní ode dne platby.

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 15.09.2015, 10:39:00
Mám takový dotaz, zatím jsem narazil na BL jen na slušné prodejce, ale teď mám takový problém:
Objednal jsem a zaplatil 19.srpna, označeno jako odeslané 26. srpna a do dnes stále nic nedorazilo. Prodejci jsem psal hned 26.srpna ať mi pošle tracking number (má napsáno, že posílá jen Track and Trace), to jsem zopakoval 8. září a stále bez odezvy. Proto mám otázku jak dlouho jsem nějak  jako kupující chráněnej přes paypal/BL?

Má pár negativních hodnocení a co jsem koukal tak jedno vrátil, dle mého, neoprávněně. Proto vyvstává další otázka kdybych obdržel balík, tak to vidím minimálně na neutrál, ale nechtěl bych dostat neoprávněně negativní hodnocení, dle mého jsem vše v pořádku splnil, zaplatil jsem hned ale z jeho strany žádná snaha.

Proto předem upozorňuji na tenhle kšeft http://www.bricklink.com/store.asp?p=eelke
Napiš mu ještě jednou a pokud nepošlete Tracking number, řeš to hned přes Paypal.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 15.09.2015, 19:36:40
Napiš mu ještě jednou a pokud nepošlete Tracking number, řeš to hned přes Paypal.

Díky za rady, zkusil jsem ještě jednu variantu a to napsat přímo na jeho mail a odpověděl hned, ale zase výmluvně že není doma a v pátek to pošle, tak pokud to do pátku nepřijde nebo nepošle tracking number tak ho nahlásím. Pokud platí těch 45 dnů tak jsem pořád v termínu.

Ondrej

Tak mám pokračování. Dnes mi poslal tracking number po urgování přes mail přímo mi ho dnes poslal. Bohužel jsem zjistil, že byla buď od něj nebo pošty NL špatně adresa, jméno bylo jen moje příjmení a ulice byla místo Praha 10 Prácksá 10 Praha. Takže když jsem se přes barcode dostal na to, že to skončilo někde v depu ve Zdibech u kdo ví jaký spedice 3. září tak to dnes vrátili zpátky. Bohužel mi to poslal pozdě takže večer nebyla šance to nějak stopnout nebo dát správnou adresu. Odesílatel teď komunikuje a snaží se to řešit, spíš nevím jak to udělat abych nepřišel o peníze kdyby mi to náhodou nechtěl poslat znova, paypal mi ručí tedy jen těch 45 dnů což se blíží. Váha balíku seděla a dostal dvě pozitivní hodnocení tak fakt nevím jak to teď vyřešit. Stalo se to už někomu a jak byste to prosím řešili? Moc děkuji za rady, mám v tom přece jen dost peněz tak mám docela obavu.

papluh

Ja len podotknem, že už asi rok ma Paypal predĺženú dobu z 45 dní na 180 dní od platby na založenie "dispute".
CitacePurchase Protection covers all eligible purchases where PayPal is used, as well as payments made through our website. To take advantage of Purchase Protection, we require, among other things, that accounts to be kept in good standing and ask that a dispute be filed within 180 days of your purchase or payment.
https://www.paypal.com/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

Ondrej

Citace od: papluh kdy 18.09.2015, 21:42:48
Ja len podotknem, že už asi rok ma Paypal predĺženú dobu z 45 dní na 180 dní od platby na založenie "dispute".
CitacePurchase Protection covers all eligible purchases where PayPal is used, as well as payments made through our website. To take advantage of Purchase Protection, we require, among other things, that accounts to be kept in good standing and ask that a dispute be filed within 180 days of your purchase or payment.
https://www.paypal.com/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

Perfektní, díky za info.

Artezs

Takový dotaz. Psal jsem jednomu člověku přes Bricklink do Ameriky ohledně jednoho setu, kolik by to bylo celkově i s poštovným do ČR a on mi jen odpověděl:

                               please request a quote  / quote for shipping

Co to může znamenat? Nabídni cenu? Nebo požádej o cenu? Nechápu dosud v jaké souvislosti to může říkat, protože cenu tam má udanou. Nebo spíše jaký smysl tato věta může mít.

    díky

davroman

Citace od: Artezs kdy 18.10.2015, 17:05:20
Takový dotaz. Psal jsem jednomu člověku přes Bricklink do Ameriky ohledně jednoho setu, kolik by to bylo celkově i s poštovným do ČR a on mi jen odpověděl:

                               please request a quote  / quote for shipping

Co to může znamenat? Nabídni cenu? Nebo požádej o cenu? Nechápu dosud v jaké souvislosti to může říkat, protože cenu tam má udanou. Nebo spíše jaký smysl tato věta může mít.

    díky

BrickLink umožňuje zboží jen poptat = request a Quote. Dej si to co chceš koupit do košíku a pak klikni na Checkout, kde na další stránce budeš mít možnost zboží objednat (Order) nebo jen poptat (request a Quote). Pokud jen poptáš, prodejce ti doplní ceny dopravy, pojištění, atd. a přijde to od něj nabídka (Quote). Pokud s cenami budeš souhlasit, můžeš jednoduše nabídku odsouhlasit a tím z ní udělat objednávku. Pokud to bude drahé, nemusíš dělat nic - po 3 dnech se Quote automaticky deaktivuje.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks