CZ Albert do vyprodání

Založil Darth, 05.05.2012, 18:38:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Pool

Tu tmavě zelenou přestali podle bricksetu vyrábět 2018, takže vsázím na tu světle zelenou.

Jezevec

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 10:44:56
Podle fotky vyblitá, ale ještě je šance, že je to chyba tisku  ;)

Citace od: Pool kdy 05.11.2019, 10:50:21
Tu tmavě zelenou přestali podle bricksetu vyrábět 2018, takže vsázím na tu světle zelenou.

Vím, že ji přestali vyrábět, ale např. v lugbulku ještě nedávno byla, tak jsem teď trochu zadoufal, že by Albert mohl mít od Lega třeba ty staré ještě. Ale počítal jsem tak nějak s tím, že asi ne. Naštěstí tmavě zelených doma průměrný kostkař má dnes již dost. A ty světle zelené za pade se hodí taky. Baseplaty se nikdy neztratí, to je známý fakt. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: rainfall kdy 05.11.2019, 10:31:27
Ak 12 druhov, tak to bude wow; podla letaku su to nasledovne

Bude to toto:
Citace od: milanv kdy 21.06.2019, 13:14:17


Pic+partsIDMaterial number Product nameGroup CurrentApproved for combimodels
303816214576Imperial TIE Fighter™Star Wars TMNO
304106253480Mia's Water FunLEGO FriendsYES
303616253518Fire ATVLEGO CityYES
303646253534Popcorn CartLEGO CityYES
303936253541Minecraft™ Steve and Creeper™ SetMinecraftYES
304096253478Emma's Bumper CarLEGO FriendsYES
304516253489Spider-Man's Mini Spider CrawlerSuper HeroesNO
305286253151Mini Master-Building MetalBeardLEGO MovieYES
305356253228Fire FlightNinjagoYES
305456253569Fish Free Builds - Make It YoursCo-promotion(not complete)YES
305716253049PelicanLEGO CreatorYES
XXX30553 30553 Tombola_LEL02 V29Disney PrincessNO
30406 Unikitty™ Roller Coaster WagonUnikittyNO

rainfall

bajecne takze 13x polybags a baseplate, paradka..  :)
Dakujem!
LZ

poMOCník

Zajímalo by mě, který ze setů vidíte jako

a) nejzajímavější ze sběratelského hlediska
b) nejlepší z hlediska obsažených kostek (použitelnost / cena / vzácnost)

Můžeme založit i samostatné vlákno s anketou.

Alex

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 11:34:42
Zajímalo by mě, který ze setů vidíte jako

a) nejzajímavější ze sběratelského hlediska
b) nejlepší z hlediska obsažených kostek (použitelnost / cena / vzácnost)

Můžeme založit i samostatné vlákno s anketou.

Nejlepší na dílky asi minecraft sběratelsky zajímavý je pro mně popcorn Lm2 a unikitty

Jezevec

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 11:34:42
Zajímalo by mě, který ze setů vidíte jako

a) nejzajímavější ze sběratelského hlediska
b) nejlepší z hlediska obsažených kostek (použitelnost / cena / vzácnost)

Můžeme založit i samostatné vlákno s anketou.

Sběratelské hledisko nevím, protože polybagy nesbírám. Ale vezmu si určitě ten popcorn cart a fire atv (obojí několikrát) kvůli pro mě užitečným figurkám hasiče a civilisty. Aspoň jednou taky spider crawler, protože mám rád Marvel. Co se týká dílků, ještě jsem to moc nezkoumal, možná pelikán se nezdá špatný na materiál. Jinak asi budu brát dost ty desky. Každopádně loni jsem byl nadšen více, to jsem třeba ty květinky bral v počtu několika desítek kusů, protože v tom polybagu bylo nejvíce dílů a mně se hodily na stavbu květin a pak podložky do zásoby samozřejmě. Letos jsem nabídkou nadšen o dost méně, ale i tak opět zapojím veškeré dostupné příbuzenstvo do sběru bodů pro moji maličkost. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Pool

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 11:34:42
Zajímalo by mě, který ze setů vidíte jako

a) nejzajímavější ze sběratelského hlediska
b) nejlepší z hlediska obsažených kostek (použitelnost / cena / vzácnost)

Můžeme založit i samostatné vlákno s anketou.

ad a) tady je otázka jestli myslíš ze sběratelského hlediska nebo z investičního hlediska. Každý sbírá něco jiné, takže každý si vybere podle toho co sbírá. Fanda filmů si nenechá ujít ten Imperial TIE Fighter a Spidermana a velká poptávka bude po tom popkornovacím stánku, to se hodí většině do městečka nebo k modulárům  ;D. Z investičního hlediska nemá smysl nic brát vícekrát, zaměstnanci v Albertu si šlohnou body a nakoupí si stovky setíků za 20 Kč a pak to budou ještě roky prodávat za 60 až 80 Kč. Loňské polybagy jsou myslím na bazoši stále k dostání za 60 Kč.
ad b) Brát to v nějakém velkém množství z důvodu získání většího množství kostek nemá smysl. Pokud člověk potřebuje nějaký specifický dílek ve větším množství, vyjde ho to levněji nakoupit pouze ten daný dílek ve velkém na BL, v Lego store nebo z Lego shopu. Jediné proč by mělo smysl něco brát vícekrát je z důvodu nějaké figurky či zvířete. Loni např. byla dobrá ta sova z HP nebo ten malý dinosaurus, ale letos tam nic takového nevidím, co by mě lákalo vzít něco vícekrát.

peki

#188
Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 11:34:42
Zajímalo by mě, který ze setů vidíte jako

a) nejzajímavější ze sběratelského hlediska
b) nejlepší z hlediska obsažených kostek (použitelnost / cena / vzácnost)

Můžeme založit i samostatné vlákno s anketou.

Anketu si můžeš hodit rovnou sem. Podle mne (je potřeba vzít v úvahu moji dobu strávenou na kostkách násobenou počtem akci atd.) to má smysl hlavně pro děti (soudě podle Zuzky 6 let) ta bude potřebovat úplně všechno  ;) Dívá se na to pouze b) použitelnost = jak si s tím pohraje. A to je myslím dobře.

Sběratelsky to valnou cenu mít nebude, vzhledem k objemu v jakém se to bude v ČR točit. Ty loňská čísla (už si nepamatuji) byla supr jak pro LEGO tak Albert a v důsledku to muselo být zajímavé i pro koncového zákazníka, takže tokový WIN WIN projekt, proto se také letos opakuje.

Za kostky a kostkaře musím říci že jsme si to stavění kombinovaných modelů také užili. A opět vzniklo plno zajímavých kousků. Jak vidíte ZDE

Jezevec

Citace od: peki kdy 05.11.2019, 14:42:47
Podle mne (je potřeba vzít v úvah moji dobu strávenou na kostkách násobenou počtem akci atd.) to má smysl hlavně pro děti (soudě podle Zuzky 6 let) ta bude potřebovat úplně všechno  ;) Dívá se na to pouze b) použitelnost = jak si s tím pohraje. A to je myslím dobře.

Smysl to má pro děti, pro chudší rodiny a i pro další mraky lidí. Ne každý má tolik lega, že by to mohl vidlemi přehazovat nebo tolik peněz, že mu na nižší ceně díky bodům nesejde. :)

poMOCník: Ono je třeba vzít v potaz, že existují různé skupiny lidí s různými finančními možnostmi a vztahem k legu.

Jsou tu lidi, kterým nečiní problém nakoupit lego jednorázově za třicet tisíc a ani přitom nemrknout. Pro někoho takového polybag v Albertě za 20 Kč s bodama je úplně k ničemu, protože si ho klidně koupí kdekoliv i za plnou cenu a neřeší.

Pak tu máš překupníky, kteří budou stejně jako loni shromažďovat body po tisících a polybagy brát po stovkách za 20 Kč, aby to rychle hodili na bricklink a prodali za 60 Kč. Bazary i bricklink jsou těch loňských věcí plné ještě teď.

Dále tu máš děti, které to mají vyloženě na hraní. Tam asi většina bude sbírat komplet sérii, stavět alternativní modely, hrát si. Normálka.

A pak tu máš normální dospělé lidi se zálibou v legu, kteří lego kupují ve slevě, na lego třeba musejí dokonce i šetřit a takoví lidé si vyberou polybagy podle svých osobních preferencí a budou rádi, že je mají. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

poMOCník

Citace od: Jezevec kdy 05.11.2019, 15:15:13
poMOCník: Ono je třeba vzít v potaz, že existují různé skupiny lidí s různými finančními možnostmi a vztahem k legu.

Já jsem právě oslovoval konkrétní skupinu lidí: vás, AFOLy se spoustou už nakoupeného lega a se zkušenostmi se stavbou větších MOCů. Nezajímalo mě, co si koupí nějaká babička pro vnoučata až přijedou na prázdniny.

ad a) Je mi jasné, že každý sbírá něco jiného. Proto se na to ptám: co sbíráte - jestli vůbec takové polybagy někoho zajímají.
ad b) Kdybych potřeboval velké množství konkrétních součástek, asi bude BL jasná volba. Moje otázka spíš mířila na hůře sehnatelné / předražené díly, nebo třeba ty neobvyklejší, přitom ale s velkým potenciálem. Dobrý příklad je, jak píšeš: figurek hasičů a civilistů není nikdy dost.

Citace od: Pool kdy 05.11.2019, 12:40:00
ad b) Brát to v nějakém velkém množství z důvodu získání většího množství kostek nemá smysl...

To si právě nemyslím. Já jsem vloni nakoupil asi 10x Frienship Flower a jsem přesvědčený, že takové množství všemožně použitelných malých dílků bych na BL za 20 Kč určitě nesehnal.

Jezevec

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 16:25:11
To si právě nemyslím. Já jsem vloni nakoupil asi 10x Frienship Flower a jsem přesvědčený, že takové množství všemožně použitelných malých dílků bych na BL za 20 Kč určitě nesehnal.

Friends kytku jsem taky bral ve velkém, protože v tom polybagu byl bezkonkurenčně největší počet kostek ze všech polybagů a taky, jak jsi mám dojem už ty nebo někdo jiný zmiňoval, dílky ve velmi zajímavých barvách (pro mě určitě). Dodnes se tím bavím a stavím z toho materiálu různě velké květiny. :D

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52436.msg271793#msg271793
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Valentin Dobrotivý

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 16:25:11
ad a) Je mi jasné, že každý sbírá něco jiného. Proto se na to ptám: co sbíráte - jestli vůbec takové polybagy někoho zajímají.

Jasně, že zajímají. Sbírá je docela dost lidí....já si například do Albertu půjdu pro 5 kusů.

Pool

Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 16:25:11
To si právě nemyslím. Já jsem vloni nakoupil asi 10x Frienship Flower a jsem přesvědčený, že takové množství všemožně použitelných malých dílků bych na BL za 20 Kč určitě nesehnal.

Pokud nemáš známého v Albertu, co ti dá stovky bodů, tak tě to nestojí jen 20 Kč. Pro normálního člověka, který ty body získá legálně se to neoplatí, že ten to buď musí koupit od nějakého toho překupníka za vyšší cenu, nebo by musel nakupovat jako blázen zboží za tisíce, aby měl těch pár sáčků za 20 Kč. Takže opravdu neoplatí. Pokud ty jsi je schopen získat za 20 Kč bez dalších nákladů, tak to je tvoje věc, ale potom se nemáš čím chlubit, že to legálně získat jen za 20 Kč bez dalších nákladů nejde.

poMOCník

Citace od: Pool kdy 05.11.2019, 17:19:01
Citace od: poMOCník kdy 05.11.2019, 16:25:11
To si právě nemyslím. Já jsem vloni nakoupil asi 10x Frienship Flower a jsem přesvědčený, že takové množství všemožně použitelných malých dílků bych na BL za 20 Kč určitě nesehnal.

Pokud nemáš známého v Albertu, co ti dá stovky bodů, tak tě to nestojí jen 20 Kč. Pro normálního člověka, který ty body získá legálně se to neoplatí, že ten to buď musí koupit od nějakého toho překupníka za vyšší cenu, nebo by musel nakupovat jako blázen zboží za tisíce, aby měl těch pár sáčků za 20 Kč. Takže opravdu neoplatí. Pokud ty jsi je schopen získat za 20 Kč bez dalších nákladů, tak to je tvoje věc, ale potom se nemáš čím chlubit, že to legálně získat jen za 20 Kč bez dalších nákladů nejde.

Žádná levota v tom není, jen optimalizace nákupů. I když věřím, že hodně lidí získává body nějak bokem. Albert mám dole v baráku, takže zajít tam každý den zrovna v době, kdy je prázdno, není problém. A teď k optimalizaci (protože tu máme my IT lidi v krvi). 1) Nakupovat zásadně jen za 200 Kč, protože to je hranice, kdy už dostanete body. 2) Za každý nákup zaplatit VISA kartou (+ 1 bod) 3) Novinka oproti minulému roku: každý nákup platit u samoobslužné pokladny (+ 1 bod). Celkově to vychází 200 Kč nákupu = 3 body, na jeden polybag je potřeba 8 bodů. Vzhledem k tomu, že mám rodinu, je vždy co nakupovat. Touhle cestou mám každé 2-3 dny jeden polybag a náklady oproti běžnému nakupování potravin jsou pouze v častějším chození do Alberta a trocha toho počítání.

Jezevec

#195
Citace od: Pool kdy 05.11.2019, 17:19:01
Pokud nemáš známého v Albertu, co ti dá stovky bodů, tak tě to nestojí jen 20 Kč. Pro normálního člověka, který ty body získá legálně se to neoplatí, že ten to buď musí koupit od nějakého toho překupníka za vyšší cenu, nebo by musel nakupovat jako blázen zboží za tisíce, aby měl těch pár sáčků za 20 Kč. Takže opravdu neoplatí. Pokud ty jsi je schopen získat za 20 Kč bez dalších nákladů, tak to je tvoje věc, ale potom se nemáš čím chlubit, že to legálně získat jen za 20 Kč bez dalších nákladů nejde.

Proč by to nešlo? Snad jíst je potřeba pořád. Albert mám kousek od domu a chodím tak 2x až 3x týdně. Stačí jen, aby si člověk rozvrhl ty nákupy tak, aby končily na částce 200,400, 600, 800 atd. (prostě po dvou stovkách). Kolikrát tam lidi, které akce nezajímá, ty body nechají, vezmu si je. Řeknu příbuzným, kteří třeba nemají děti a nakupují v Albertě, aby mně ty body taky sbírali a takto není problém do Vánoc mít z běžných nákupů body třeba na 30 polybagů i víc. Já tedy loni i během lego akce kupoval zboží, které bych kupoval normálně, jen jsem si prostě hlídal, aby to vycházelo na body. Takže nevidím problém, proč by finančně nevycházelo, aby polybag stál 20 Kč. :)

Problém to může být jedině pro někoho, kdo nechodí nakupovat jídlo do Alberta nebo nejí.

Jak píše pomocník, stačí optimalizovat svoje nákupy v souladu s akcí.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

#196
Tak doufám, že samoobslužky se rozšíří i k nám  >:D
Edit: na samooblsužce se musí platit visou, aby byly dva bonusové body, platbou na samoobslužce něčím jiným = 0 bodů navíc

Jinak spíš budu kupovat (jako loni) víc baseplaty, od polybagů jen pár kousků, co mají zajímavé dílky.


žabák

Také nezapomínejte, že každý týden je v letáku zboží s body navíc. Pak ještě v rámci každé alberťácké bývá jeden nebo dva týdny za dvojnásobné body. V rámci běžného každodenního nákupu tak máte bez problémů bodů 5 i víc. Loni jsme čtyřčlenná rodina v pohodě nasbírali skoro na každý set 2x a několik desek, a to jsme nekupovali nic extra, jen nákup více plánovali (nakoupit třeba za 395,- Kč je prostě pech).

tomas.

Minulý rok jsem platil po těch 200 Kč, např. nákup za trochu přes 600 jsem zaplatil kartou natřikrát, takže za to bylo bodů 6 ;)

Matthes_CS

Citace od: žabák kdy 05.11.2019, 20:05:15
Také nezapomínejte, že každý týden je v letáku zboží s body navíc. Pak ještě v rámci každé alberťácké bývá jeden nebo dva týdny za dvojnásobné body. V rámci běžného každodenního nákupu tak máte bez problémů bodů 5 i víc. Loni jsme čtyřčlenná rodina v pohodě nasbírali skoro na každý set 2x a několik desek, a to jsme nekupovali nic extra, jen nákup více plánovali (nakoupit třeba za 395,- Kč je prostě pech).

Na zboží s body navíc jsem zapomněl, a občas nějaké prodavačky prostě odtrhnout docela velký kus a nepočítají body. A někdy když se poprosí, že potřebujete ještě dva aby jste to měli plné, tak taky někdy přidaj, ale nesmíte tam chodit moc často  >:D

Ravenhorn

Já mám jen vše Mastercard, takže zase nic. Proč tohle má vždycky jen VISA.
Castle, Pirates a Star Wars.

Valentin Dobrotivý

Vzhledem k tomu, že tam, kde bydlím, žádný Albert není, a to ani v dosahu nějakých 20 km, tak ty polybagy (klidně) koupím za plnou cenu... ;)

Matthes_CS

Podložky jsou asi všude světle zelené, dneksa někdo dával na FB že v jednom albertu potkal i cca 5 ks polybagů z loňska (hotdogy).

rainfall

Áno, aj ja som dnes videl v hypermarkete Lego City 30356 Stánek s párky v rohlíku a celkom som cumel. Videl niekto aj ine - dalsie, mimo tej povodnej ponuky?
LZ

Alex

V Brně v mají creator hydroplán a SW AT-M6 + friends kytičku

Jezevec

Citace od: Alex kdy 09.11.2019, 20:14:45
V Brně v mají creator hydroplán a SW AT-M6 + friends kytičku

Kde tu kytku? Ještě by se nějaké hodily. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Alex

Albert Vankovka ale bylo tam posledních cca 5 ks a 2 jsem vzal já na dílky  :D

Matthes_CS

V Hradci Kuklenách jsem viděl Raptora Jurský svět a Friends klouzačku z loňska, vypadalo, že je tam toho víc kusů, ale nezkoumal sem, tyhle pro mě byly nzajímavé.

Valentin Dobrotivý

Pro mě docela zklamání - z nově slibovaných nebyly k dispozici minimálně 3, možná víc. Další ze zbytků z minulého roku. Už jste někdo viděl Albert, kde by opravdu byly všechny letos slibované?