(vlastní) motorizace a osvětlení 10194

Založil Radek Hejret, 13.09.2010, 18:30:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Radek Hejret

Po delší době zdravím všechny ,,vláčkaře". Jako mnozí z vás jsem neodolal a sehnal si 10194 (a raději hned ve třech kusech  ;D). Jeden jsem prodal na díly, druhý mi zbyl doma (nechcete ho někdo bez tendru? ;)) a třetí jsem upravil, aby šel provozovat na našem klasickém 9V kolejišti.

Motorizace:
1× klasický 9V motorek 10153
1× 9V motorek 8866 (koupen od Honzika, moc díky!) napájen z 10153 po kabelu

umístěno v tendru, žádné kabely tedy nevedou do lokomotivy, což má spoustu výhod  :)

Osvětlení:

1× bílý battery box na 9V
1× žárovička z 5308
1× blikačky (při opačném zapojení neblikají, ale svítí)
1× průsvitný světlo vodivý ,,kabel" ze setu 4894 (ten jsem musel přestříhnout napůl :P)
plus nějaká kabeláž a vodivé plates jako jsou např. v 5310

To vše umístěno uvnitř kotle lokomotivy, spínač z battery boxu přístupný po odklopení parního dómu.

Chtěl jsem dosáhnout funkčního systému pro jízdu na našem kolejišti a perfektně se to povedlo. Lokomotiva jezdí jak splašená, nevykolejí se (asi tím, že je zatížená battery boxem s 9V baterií) a krásně a hlavně nezávisle svítí.

I když jsem si vědom, že aby odpovídala skutečnosti, měla by svítit ta horní lampa a nikoliv prostřední, ta tam nemá správně co dělat. Ale co, i takto jsem spokojen  :D

Radek Hejret

#1
Jo abych nezapomněl, brzy nás čeká zatěžkávací zkouška, jízda na kolejišti se třemi vagony. O výsledku seznámím a ještě uveřejňuji noční foto.

mirek

Výborná práce z které dýchá radost.

peki

Citace od: Radek Hejret kdy 13.09.2010, 18:30:11
Chtěl jsem dosáhnout funkčního systému pro jízdu na našem kolejišti a perfektně se to povedlo. Lokomotiva jezdí jak splašená, nevykolejí se (asi tím, že je zatížená battery boxem s 9V baterií) a krásně a hlavně nezávisle svítí.

Konečně má Emerald pořádný tendr. Úpravy i provedení se mi líbí (zkusím nafotit a prezentovat moje úpravy).  Dovolím si jednu drobnou poznámku k zátěži. Batery box s bateriemi je perfektní závaží, nicméně Emerald je dost těžký sám až dost. Lepší by tedy bylo zatížit tendr.   Chápu, že jsi se chtěl vyhnout kabelu mezi tendrem a lokomotivou, na druhou stranu bude mašinka jezdit vždy s tendrem, takže to není zas tak velký problém.

Radek Hejret

To je sice fakt, ale když on ten topič chce furt vystupovat a nastupovat z lokomotivy a bez těch kabelů mu to jde líp  ;D Jinak jsem moc zvědavý na Tvé fotky, stavíš vždy velmi pěkné věci!

Radek Hejret

Tak jsem konečně vyzkoušel výkonnost téhle parní krásky s dvěma 9V motory spřaženými kabelem. Šlape opravdu naprosto skvěle i s třemi vagony. Pravda, aby se vlak pohyboval rychleji než pomalu, musím mít ovladač rychlosti naplno, ale je to nádhera. Budu muset postavit nějaké vhodné nádraží, ale teď u nás doma frčí roboti a stavby do soutěží, tak musím počkat, až mi kluci nechají nějaké kostky ;)

peki

Citace od: Radek Hejret kdy 30.09.2010, 00:06:38
Tak jsem konečně vyzkoušel výkonnost téhle parní krásky s dvěma 9V motory spřaženými kabelem.

Jezdil jsi i přes výhybky, zatáčky "had" (levá,pravá,levá,pravá) ? Z fotky se mnoho poznat nedá - vypadá to na ovál. Stoupání (jak vysoko někdy je potřeba překonat nějakou terénní nerovnost )??? Pod slovem "test výkonosti " čekám více  ;D

Glesgi

#7
No, ak to chceš mať čo najvýkonnejšie je najlepšie dať tam XL  motor.... Niekde sa to tu písalo v ďalšom topicu. Tak ti to 3 vagóniky utiahne v pohode .)




Radek Hejret

Citace od: peki kdy 30.09.2010, 11:04:26
Citace od: Radek Hejret kdy 30.09.2010, 00:06:38
Tak jsem konečně vyzkoušel výkonnost téhle parní krásky s dvěma 9V motory spřaženými kabelem.

Jezdil jsi i přes výhybky, zatáčky "had" (levá,pravá,levá,pravá) ? Z fotky se mnoho poznat nedá - vypadá to na ovál. Stoupání (jak vysoko někdy je potřeba překonat nějakou terénní nerovnost )??? Pod slovem "test výkonosti " čekám více  ;D

Přiznám se, zkoušel jsem hada i výhybky, ale stoupání nikoliv. To mne teprve čeká, i když se snažím kolejiště stavět v rovině (hlavně kvůli absenci pískových kostek). Máme někde v bedně složen zvedací železniční most, zkusím to s ním. Jo a fotil jsem to na bílém pozadí na části oválu, ale to jen kvůli té fotce.

Radek Hejret

Citace od: Glesgi kdy 30.09.2010, 15:51:00
No, ak to chceš mať čo najvýkonnejšie je najlepšie dať tam XXL RC motor.... Niekde sa to tu písalo v ďalšom topicu. Tak ti to 3 vagóniky utiahne v pohode .)

Já vím, že tahle lokomotiva je defaultně připravena pro XL RC motor, ale já chci zachovat 9V trakci, proto ty dva motory na tendru. Měl jsem ještě jednu verzi s přidaným klasickým LEGO Technic motorem v kabině, který poháněl C nápravu na lokomotivě, ale výkonnost to moc nezvedlo, jsou tam v ozubení hrozné ztráty. Takto jsem veškeré ozubení vyndal a dovnitř implantoval 9V bateriový box s rozvodem nezávislých světel. No, jsem zvědavý, jak si poradí v této verzi se stoupáním...