Cena Vaší sbírky

Založil peter, 11.04.2005, 16:12:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolik jste investovali do své LEGO sbírky?

do 1.000 Kč
4 (0.6%)
1.000 - 9.999 Kč
81 (12.3%)
10.000 - 49.999 Kč
296 (45.1%)
50.000 - 99.999 Kč
120 (18.3%)
100.000 - 199.999 Kč
68 (10.4%)
200.000 - 299.999 Kč
37 (5.6%)
300.000 - 499.999 Kč
18 (2.7%)
500.000 - 749.999 Kč
14 (2.1%)
750.000 - 999.999 Kč
5 (0.8%)
milyjón...
14 (2.1%)

Celkem hlasů: 590

stomcova

Cena naší sbírky Star Wars neustále roste, průměrná měsíční útrata za lego 3.500,- je reálná.
Batman, forever...

germik

to já si dělám inventář v excelu, a od svých 4 let toho mám asi za 27 000,- s tím že skoro polovina je za poslední 2 roky >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Pepíno

Ahoj,
berete tady částku jako součet ceny stavebnic nebo nákaldy, které vás to stálo? U mě je to totiž obrovský rozdíl :)

otaznik

Citace od: Pepíno kdy 09.10.2009, 10:28:32
Ahoj,
berete tady částku jako součet ceny stavebnic nebo nákaldy, které vás to stálo? U mě je to totiž obrovský rozdíl :)
Kolik jste investovali do své sbírky? - to mluví za vše.

SkiFi

moj skromny odhad je zhruba okolo 100 000 :) a prevazne castle

Marťas

Cena mé sbírky? Nevyčíslitelná... Kdo z Vás by ji prodal? Ani kdybych neměl co žrát.

otaznik

Citace od: MartinVavrina kdy 26.12.2009, 23:08:39
Cena mé sbírky? Nevyčíslitelná... Kdo z Vás by ji prodal? Ani kdybych neměl co žrát.
Ale otázka je "Kolik jste investovali do své sbírky?".

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: otaznik kdy 26.12.2009, 23:12:44
Citace od: MartinVavrina kdy 26.12.2009, 23:08:39
Cena mé sbírky? Nevyčíslitelná... Kdo z Vás by ji prodal? Ani kdybych neměl co žrát.
Ale otázka je "Kolik jste investovali do své sbírky?".
Názov vlákna je "Cena Vaší sbírky", takže odpoveď nie je až tak od veci...

Marťas

Ok ;D , cena je přes padesát tisíc... Aktivně LEGO sbírám pět let..

otaznik

Citace od: Stalker kdy 26.12.2009, 23:20:53
Názov vlákna je "Cena Vaší sbírky", takže odpoveď nie je až tak od veci...
Od věci není, nicméně tady je to o tom investování - viz. vysvětlení v několika prvních příspěvcích tohoto tématu.

grohl

Vidím dobře, že už tu máme osm milionářů? Aspoň o důvod víc, proč si omlouvat neustálé investice do kostek :)

otaznik

Citace od: grohl kdy 29.03.2010, 10:48:29
Vidím dobře, že už tu máme osm milionářů? Aspoň o důvod víc, proč si omlouvat neustálé investice do kostek :)
Taky na to koukám s mírně pootevřenými ústy.  ;D
BTW: já mezi nimi nejsem, a ani v kategorii pod nimi... 8)

Jindroush

Neřešte, vypovídací hodnota takovéto ankety je podobná, jako ty sexuální (počet partnerek, délka vozemboucha).
Když jsem zběžně nahlédnul (což jako admin můžu), tak mi z těch osmi přijde uvěřitelný jeden.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

grohl

Já už to raději nepočítám, ale doufám, že do těch 50 tisíc se ještě vsáknu. Za první rok to bylo 25 a teď jen tak lážo-plážo.

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 29.03.2010, 14:42:10
Když jsem zběžně nahlédnul (což jako admin můžu), tak mi z těch osmi přijde uvěřitelný jeden.

Dobré. Kolik dostává tipař procent z lupu?

Hardegon

Je to cca rok, kdy jsem u linhiho poprvé nakoupil a tím i začal po pár letech zase aktivně sbírat (kupovat jako šílený). Až mě berou mrákoty, když se kouknu na výpisy z účtu. Ještě 20 takových let a budu v kolonce milionářů.  :-X

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 29.03.2010, 21:14:27
Dobré. Kolik dostává tipař procent z lupu?

K čemu to, když mi svoje peníze posíláte dobrovolně?  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

stomcova

Citace od: grohl kdy 29.03.2010, 10:48:29
Vidím dobře, že už tu máme osm milionářů? Aspoň o důvod víc, proč si omlouvat neustálé investice do kostek :)

Ježíš... snad jsem se při hlasování neuklikla...  ??? :(
Batman, forever...

Ondrej

Citace od: stomcova kdy 30.03.2010, 07:03:21
Ježíš... snad jsem se při hlasování neuklikla...  ??? :(
To se pozná lehce, naše volba je v anketě vyznačena tučně :)

Drakyr

Mě osobně stála sbírka  kolem 70.000kč, ovšem s tím co mám teď.Mrzí mě ovšem ,že některé sety už nemám kompletní díky mladšímu bratrovi :'(.Ale jsem aspoň rád za to co mám ;D,i když moje éra starších setů od roku 1985 se už nevrátí ::).Ta doba mě moc fascinovala :o :o.

Johnysed

Tak já mám něco nového a odhaduji svoji sbírku tak na 5000Kč platím si to sám věk 13 ::)

jeremy

Tak podla peeronu cca 500 dolacikou
teda 10 000 kc zhruba :D
ale dva setiki som cenu nenasiel 8223 a 8203, dalej dake tie 2 /neviem ako sa to uz volalo/ packy na technik co menia design / modry a strieborny mam /
Milujem lego, gitaru, a vlačiky a svoju priatelku
a zial som dislektik, disgrafik :(

SkiFi

Citace od: Johnysed kdy 19.07.2010, 13:37:03
Tak já mám něco nového a odhaduji svoji sbírku tak na 5000Kč platím si to sám věk 13 ::)

slusne ja som si prve lego kupil namiesto desiatej za 86 korun nejaky M:tron triskac :) a odvtedy som stale hladoval len lego priberalo :D

Fox_25

Je to jako s focením. Tento měsíc jsem si řekl že si koupím trochu technicu, šup 4000,- za pár nových setů + cca 2kg vybraných kostek od matošo. A začínám i sbírat Space počínaje nádherným 6973 od otazníka, raději nechci vědět kde to skončí. Space a technic do roku 95 je moje srdcovka.

Takže shrnuto a podtrženo tento měsíc kdy jsem s legem začal v tom mám zhruba 5500. Ale zrovna starý Space beru jako investici, pochybuji že bude klesat na ceně.

Peesko

Zdravím všechny vláčkaře,
musím konstatovat, že má sbírka se od října 2010 rozrostla o pěkné sety v řádu 130.000 Kč, předtím jsem vlastnil jen 2 vlakové sety, překladiště a přejezd za cca 14.000Kč. Vrazil jsem do Lega všechny finance na rozjezd vlastní firmy. Teď budu pár týdnu "chuďas", ale to se poddá. Firma bude, všechno bude a telefon si necháme zapojit až do maštale..... :-D

Odkaz na mé webové stránky viz www.legotrains.freepage.cz


S pozdravem Peesko.
Peesko

Negrota

Citace od: otaznik kdy 29.03.2010, 11:22:53
Citace od: grohl kdy 29.03.2010, 10:48:29
Vidím dobře, že už tu máme osm milionářů? Aspoň o důvod víc, proč si omlouvat neustálé investice do kostek :)
Taky na to koukám s mírně pootevřenými ústy.  ;D
BTW: já mezi nimi nejsem, a ani v kategorii pod nimi... 8)

takze logicky v kategorii nad nimi a to znamena.....probuh ty ses lego miliardar..... :-D :-D :-D

Negrota

No ja svoji sbirku odhaduji tak na neco malo pres 50k. Se mnou je to totiz tak - Lego jsem objevil asi v roce 1987 - dostal jsem k narozeninam setik Tow Truck 6656 http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6656-1 - ten jsem miloval a je pro mne srdecni zalezitosti dodnes.O rok pozdeji jsem k 6. narozeninam dostal set 540 Basic Building Set - od te doby pro me neexistovalo nic jineho (a pro meho o 3 roky mladsiho bratra plati to same akorat s tim rozdilem,ze dostal duplo a to letelo do kouta a sel se mnou stavet  ten muj set :-D ).Lego jsem chtel samozrejme ke vsem narozeninam,svatkum a vanocum,jenze to bylo v roce 88 takze to neslo tak rychle a postupne jsme nejake male setiky dostavaly,casem pak po revoluci se situace zlepsila a my se dockali i setu vetsich a do roku 1995 to jiz byla slusna sbirka citajici odhadem 50 setu.a pak se nasi rozvedli,lego slo do krabic a pod postel na dlouha leta.a pak asi v roce 2000 jsem se rozhodl,ze bych mohl setiky oprasit,znovu postavit,zkontrolovat kompletnost.tak jsem se do toho pustil - postavil jsem vse podle navodu a vystavil - u tatinka,protoze u maminky,kde jsem bydlel jsem nemel misto.tam lego vydrzelo 2 roky a pote v roce 2002 prisla velka voda a s ni zmizelo i veskere lego - nezbyla mi jedina kosticka.no a v roce 2006 jsem to nervove nevydrzel a na aukru jsem od Kanal K-1 vydrazil jednu ze stavebnic co jsem mival - uz si nevzpomenu jaka to tenkrat byla,protoze jsem tomu s prvnim postavenym modylkem propad jako drogam a ihned jsem koupil lego asi za 35 000 - musel jsem tenkrat potaji,aby to moje tehdy jeste manzelka nezjistila - by me podrizla lego mecikem... :-D - no a po tom pocatecnim silenstvi slo nakupovani lega diky spouste okolnosti zas na chvilku k ledu,ale obcas sem si pohral a bylo mi krasne :-) no a minuly rok jsem zas dostal po dlouhe dobe impuls k rozsireni sve sbirky - k vanocum jsem dostal od bratra minifiga cestovatele a ten rozpotal pravy peklo - nakup asi za dalsich 20 000 a prestavba pokoje - poridil sem si vlaky  >:D >:D (tentokrate uz verejne - manzelka uz neni) tak to je zatim pribeh muj a meho lega.

otaznik

Tyhle "návaly" jsou nejhorší a většinou předznamenají nezájem o LEGO, který se dostaví záhy. Ono se není co divit, když člověk tolik zainvestuje a najednou kolem něj doma závratnou rychlostí přibývají sety - otázka "jestli je to tak správně" logicky pak mnohé napadne.

lukasenko

V možnostech mi chybí jedna varianta: z důvodu vlastního duševního zdraví radši nepočítám. :)

dado

Lego zbieram 4 roky. Evidenciu som prestal robit ked cena setov presiahla 2,000 Euro kvoli manzelke aby sa so mnou nerozviedla.  ;) V sucastnosti to odhadujem na 4,800 euro. (priemerne 100E mesacne)